ДЕКЕМВРИ №88

  • 13 985
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 469
Добро утро и от нас! Калина също е по-добре вече макар в събота пак да ми вдигна лека температура. Спряхме суметролима, сега остана само да си върне апетита че е голяма мъка това ядене и да й се пооправи и нейното акане.

Кате, голяма драма е било с това главоболие, много си се измъчила... Sad Дано разберат от какво е било и не се повтаря пак!

Янчето от къде го хвана този конюктивит, вирусно нещо ли? Дано бързо помогнат капките!

И ние с Калина като отидохмв в Окръжна с разтройство ни казаха че сигурно е спаднала имунната защита на организма от зъбките. Там ни даваха биогая и се оправи, сега пак давам биогая заради сиропа който пи.

Попарата я правя с козе сирене сухар и чай от шипка но тези дни упорито я отказва. Не знам дали защото няма апетит или защото почнах да слагам повече сирене.

Бързо оправяне на сополивчовците и другите болнички!

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 09:46 от анима

# 271
  • Мнения: 277
и от мен много здраве на болните дечица, пък и не само на тях

галчо, сладурко е малкия, но и баткото ми харесва, явно убави деца раждаш

попара обича никола, със сирене, чай от шипки и маалко масълце. но аз не му предлагам често. предпочитам да заменя сухарите с овесени ядни, по - пълноценна закуска ми се вижда. той кристална захар не вкусва. само фруктозата от плодовете.
а сирене може да си гризе цели бучки мисля. обожава да го хваща с пръстенца и да си го бута в устата прецизно Simple Smile

по другата актуална тема Simple Smile иначе вече е 76см и 10.7кг, май ще трябва и двамата да минем на диета. но катери по 7-8 стъпала на стълбата без да се замисли за дебнещата опасност и си бута собствената количка по 700-800м, навел глава като сизиф и бута ли бута, хората сигурно ми се чудят що за мързелива майка съм, че детето си бута количката

# 272
  • Мнения: 543
Стига с тия болести беееее! Нещастните малчовци! Какъв е тоя свят, помишкували няколко месеца из него и айдеее - болнички. В тоя ред на мисли и аз настинах вчера в онуй хубавото време и сега треперя да не си заразя отрочето. Да не се потретям, ама бързо да оздравяват душичките!

Катюша
, и ти да се оправяш!

Деска, хитър народ, брей Simple Smile Аз като по-простичка не се сетих да й дам отделно сухар и сирене, пак заедно ги люснах и ако се изприщи, няма да разбера от кое е. Ама си мисля, че по-вероятно е сиренето, де. Но ако и този път пъпчаса, май ще минаваме на овесени ядки.
Невена, ще споделиш ли как ги приготвяш (ако темата не е била широко обсъждана и съм изтървала Simple Smile )


по другата актуална тема Simple Smile иначе вече е 76см и 10.7кг, май ще трябва и двамата да минем на диета. но катери по 7-8 стъпала на стълбата без да се замисли за дебнещата опасност и си бута собствената количка по 700-800м, навел глава като сизиф и бута ли бута, хората сигурно ми се чудят що за мързелива майка съм, че детето си бута количката
Joy  Joy  Joy

И Лора обича да си бута количката, ама нали не сме от подвижните, аз я вдигам, тя хваща дръжката и гледа гордо Simple Smile

Момичета, пожелавам на всички хубав ден!

# 273
  • Мнения: 167
Катюша, бързо оправяне!
Болни сме и ние! Отвратително! Не ни пропусна и това си е! Няма температура, но кашля и се дави от пуста хрема. Първото, от което се усъмних, че има нещо нередно е, че Ая много спа. Тя не е по тази част, но баща й така боледува спейки. Ама аз предпочитам да не спиме, отколкото да спиме болни!
Пак да кажа бързо оздравяане на отбора на болните и повече никой да не идва! Няма свободни места!!!

# 274
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Венчо,Муниека  Hug Наистина са ми хубави циганетата!Ама материала е качествен затова. Mr. Green
Ние тая нощ не спахме,но пък спахме до сега Embarassed.От снощи вдига Т и три пъти я смъквам.Изпуснахме си лекарката,но утре след обяд ще ни прегледа.
Баткото е на градина и поне ще бъде по-тиха къщата днес.
Дано всички бебета и болни мами оздравяват бързо и леко.  bouquet
За попарата-Мартин не е ял досега.Ама не защото не я харесва,а защото аз не съм му правила. Embarassed Но по отделно е ял сирене,масло,захар и сухар.

Говори Биг Брадър.Моля Маленуш и Мама Яни да се явят в изповедалнята.Вече започват да ми липсват постовете им. Hug

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 14:00 от Галчоо

# 275
  • Мнения: 6
Здравейте!
И аз си имам едно сладко момиченце,родено през декември.
Много ще се радвам да ме приемете в голеееемия си отбор! Praynig
Май доста деца (и майки) са болни. Confused
Ние също сме в тази група-сополките страшно измъчват моята кукла и е толкова кисела...
Пожелавам на всички бързо оздравяване!!!
Иначе си имаме 8 зьбчета и поне те не ни мъчат в момента.Тежим 8.200-72см.
Кате-пате лази по малко назад,иска само да я държа да ходи и обожава да седи изправена в кошарата.
Това е за сега от нас.

# 276
  • Мнения: 4
  Здравейте, мамчета и сладки бебоци Simple Smile
Малееее, не помня от кога не съм писала и с четенето съм изостанала, но не ми остава наистина време.  Embarassed Никол е толкова "живо" детенце и иска непрестанно внимание. Но сигурно и с вашите дечица е така. Иначе ми е ужасно полезно и интересно с вас, момичета. Не съм Ви забравила нито за миг....
  Бързо да оздравяват всички болни! Горките бебчовци, дано по-леко изкарат този период - на зъбки, на сополки, температура.....Ей сега ще мине този студен период и пак ще има разходки и забави  Sunglasses.
  И ние си имаме три зъбчета. Стоят си самотни на долното чейне Simple Smile. И затова сме я кръстили - госпожица три зъба. А тя не пропуска на всяко ухилване да си ги демонстрира гордо, гордо.
   Добре дошла при нас Babyborn  Hug. Сигурна съм, че ще ти е много приятно Simple Smile
   Днес моята кукличка става на цели десет месеца Simple Smile Почерпете се за наше здраве! Лелеее, кога минаха тези месеци, не ги усетих.
 Пожелавам на всички майчета лек ден и спокойни нощи. Игриви и палави дечица, че да не ни е скучно.
   Целувки от нас     love001
 Връщам се назад да чета....

# 277
  • Мнения: 277
катюша, имала съм такива моменти, при събиране на границите на кръвното. мериха ли ти го. каквото и да е, да не се случва пак. ти май и преди се беше оплаквала от главоболие

добре дошла на новата мама

и честити месечинковци

за овесените ядки - ми нищо особено. накисвам ги от предишната вечер (взела съм финни овесени ядки на фирма никола Simple Smile ), на другия ден ги варя 5-6 минути и после намачквам сиренце с вилицата, масълце на върха на ножа и това е

китче, нашата количка отзад има една желязна пръчка и той се хваща за нея и си ходи. ако трябва да го държа, вече не се издържа. наложи ми се скоро да го нося сигурно 500-600 м с една ръка и да бутам количката, че много мрънкаше и не искаше да седи вътре, еми изпотих се. можеш да я пробваш така, сама да се хване и да бута, количките са стабилни поне, че нашият уокър на паркета направо си танцува

# 278
  • София
  • Мнения: 165
Невенче, 90/60 е. Аз съм с ниско кръвно по принцип. / За окръжна няма да коментирам, защото го измериха СЛЕД като ми боцнаха коктейлчето /

Много целувки на адашката и добре дошла на нейната мама  Hug

# 279
  • Мнения: 686
Галчо,в изповедалнята съм,в изповедалнята съм smile3520.
Не ми се пише много,пък и ми е едно такова-леко депресирано,но поне децата са добре,засега Crazy.Както и да е,твърдо съм решила да преодолея мъката си и да продължа напред.Сега ми е много трудно да гледам татко на легло,как го топи болестта и направо се съсипвам от мъка.Затова и  не ми се пише,а и защото нямам нищо хубаво за казване.
Наско е нетърпим понякога.По цял ден мрънка,не спи и само ми дъвче циците.Вече искам да го отбия,но и това се оказа нелесна задача.Ще изтърпя още малко и ще опитам пак.Има 6 зъба,хапе ме жестоко.Понякога дори не иска да помирише бебешката си храна,а иска цици bombs,вече си ги искам обратно Rolling Eyes.
Завърши ремонта в градината на Ралица и от днес са в "новата-стара"градина.Само,че госпожите решили да заключат входа от нашата страна на квартала и аз трябва да обиколя половината квартал и цялата градина,да минавам стълби и пътечки за да си заведа детето през единствения отворен вход Confused.


П.П.Какво ще кажете за новия ми аватар?!?!?!?!?

# 280
  • Мнения: 1 210
Катюшке, какво казаха днес докторите. Тези в окръжна че са гола вода ясно, ама другите какво казаха? Ке те биде ли или ке ти режем главата?
Мамо Яни, радвам се, че се появи. Аватарът ти е секси, веднага се сетих за една песничка:
And I'm too sexy for my hat
Too sexy for my hat
Whatcha think about that?

Не ти е никак лесно, но трябва да се справиш - няма къде да ходиш.

*babyborn* , добре дошла!

При нас борбата със зеленчуковите пюрета е безмилостно жестока. Днес успя да хапне 100-тина грама. Връчих му една камара парти лъжички (всякакви електрикови цветове). Хвърля ги, лапа ги и т.н., но поне успях да му дам половин пюре. Много ми е мъка, че не се храни както трябва и се налага да наваксваме с кърмене. Аз лично нямам нищо против, ама нали скоро и на работа ще се връщам - бавачката няма как да е и дойка Simple Smile

Бутам си и главата с предстоящия РД на баткото - и не мога да измисля нищо. Имам 10-тина дни да реша какво правим.

Лека нощ на всички мами и бебоци.

# 281
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Мамо Яни аватара ти е мнооооооооооооооого секси.Съмняваш мЪ нещо,щом и гърдите си искаш обратно.... Thinking
Добре дошла babybornbouquetМожеш и снимка на детенце да сложиш да я видим. bowuu
Честити месечинки днес!Здрави и послушни да бъдат!
Аничка   няма ли вариант като се върнеш на работа да се кърмите сутрин и вечер?Аз така мислех да го съчетая,но мъжа ми предпочете да си го гледам аз до 2 г. а не свекърВището.Та ще си се кърмим постянно. baby_neutralАма и първия път дето не кърмих,сега ще го откараме до първи клас като гледам  Joy
И тая вечер Малчо вдигна Т 38,5.Днес видях,че му избило зъбче и от др. страна се опитва още едно.Мисля си ,че може от това да вдига Т.Та сега има 3 зъба и половина + 2 прорязващи.
Лека и Твърда нощ Ви желая! luvbed

# 282
  • Мнения: 1 144
Лелеее, какво правите вие, бе, момичета? Тука гледам бая искри са хвърчали? Нищо, и това се случва. Да са живи и здрави бебоците, а че мамите се посдърпали, много важно, ще ни мине. Извинявайте, че не пиша, ама грам време не ми остава. Валя е болна сериозно, а аз съм се разработила и малко ми е трудничко. Коко и той се поразболя, кашлици, хреми, но вече е по-добре, слава богу. Трябва да сме на консултация в петък и ще се отчета и аз. Мамо Яни, здравички ли са дечицата? А ти как си? Аничка, и при нас е голям проблем пюрето от зеленчуци, затова му давам само месни. И тях малко им се мръщи, предпочита кашички, но си ги изяжда с леко залъгване с играчките на батко. Изобщо не признаваме бебешки играчки, само играчките на Косьо иска. Или някакви неща на големите - телефон, дистанционно, запалка, такива ми ти работи.

Споделете мнения за детски кухни. Косьо много ядеше от детска кухня, обожаваше я тази храна, до три годинки си ядеше това (е, и други неща, но и детска кухня). Но Коко обича да ми е много смляно пюрето и не знам, май още не е готов за детска кухня.

Иве, как сте вие, добре ли сте? Работи ли машината за хляб ") Моята нещо сдаде багажа и мисля да си купя друга марка. Хлябът не ми се вдига добре, мисля, че някъде отзява. Иначе периодично ме обхващат кулинарни настроения и почвам да пека разни работи и да вилнея из кухнята, така че определено имам нужда от такава машинка. Ще ти пиша, ако открия нещо по-свястно.

Галчоо, всъщност, доколкото знам, децата не вдигат температура, защото им расте зъбче, а защото при никненето на зъбче, са по-уязвими на всякакви инфекции и вируси. Така че все пак може да си идете на лекар, 38,5 ми се вижда висока температура.

А, да ви се похваля, и ние вече сме с 4 зъба, а още два са ахаааа да се покажат. Трите му излязоха наведнъж, много рева горкото.

Забравих да ви питам какво ви е мнението за КИСЕЛОТО МЛЯКОJoy  Joy  Joy Моля за извинение, не можах да се сдържа Simple Smile

Катюша, какво стана с твоето главоболие? Добре ли си? Да не е от някой зъб?

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 00:51 от Stella Maria

# 283
  • Мнения: 6
Добро утро!
На мен като нова се полага честа да направя кафенето тази сутрин! Wink

Мерси за милото посрещане!  bouquet

Anicka,и ние сме в подобно положение със зеленчуковите пюрета.Аз вече не си го слагам на сърцето.На обяд като изяде само половин бурканче си и давам и допълнително АМ.Какво толкова...

Честита месечинка на Никол!

Mama Yanni,как така ще обикаляш толкова за градината-просто да отключат тая врата!!!

Stella Maria,аз на моето момиче му давам кисело мляко отпреди 2-3 месеца,защото в онзи пердиод не искаше да яде много-много.Правя и го с бисквити и и го давам с лъжичка.Прясно не смятам скоро да и давам.
Ти нещо против ли си?

Ето го моето зверче:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/972/1605082918.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1009/272669707.JPG

# 284
  • Мнения: 167
Добро утро!

*babyborn*, добре дошла! Благодаря ти за кафето! Лично аз имам нужда, защото изкарахме кошмарно сополива нощ! Малката ти кукла е голяма сладурка!

Общи условия

Активация на акаунт