Иван при нас е всеки втори татко, дано на СЕПТЕМВРИйчетата раждането бъде кратко

  • 13 542
  • 311
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 11 329
Aне, благодаря за питането. Имам горчив опит в пренасосването - щерката 3 дена, сина 10 с последвало предизвикване. Тоз дребния и той да не остане по-назад!
Взех си една дълга гореща вана, белким нещо стане, ама ... ще си дочакаме утрешното хапче. Confused

# 226
  • Мнения: 1 267
май по-добре е по-късно, отколкото по-рано, с месец да речем.
макар, че на чужд гръб и 100 тояги са малко.
Стефан родих 22 дни преди термин-
по-дребничък, доста жълтичък, жълтеницата му трая до края на втория месец.
Освен при родители с отрицателен РФ, жълтеница се проявява по-силно и при недоносени до термин бебета, демек липсващи им 9 месец.
Виж Бобо е отгледан както казват  Grinning - едричък, розово-червеничък Simple Smile

# 227
  • Мнения: 2 123
веч, стискам ти силно палци бебчо все пак да тръгне сам. Ако ливзима пример от батко си, то дано поне е по-бързо и безболезнено от предния път. /на мен с хап ми се стори много по-силна болката, но пък савото изгонване бе едва 10тина минути, за сметка на 40 мин напъване предния път/
Аз пак да помоля за добавяне на снимка
благодаря ви за отзивчивостта... събрахме мнения.

# 228
  • Мнения: 66
Кой питаше за ваденето на ПИК от НОИ  NeWS78? Става за 1 минута. Стая 106 в централата на Стамболийски. Оттам се взима молбата, попълва се на място, и те ти дават номера. Това е. Подъл ми отне да намеря пустата стая 106 отколкото да си взема Пика!!!!Така че, който иска да си следи нещата да не се притеснява изобщо от опашки и бюрокрация.  Peace

# 229
  • Мнения: 263
Шейли, мерси за графиката!
Днес ходихме с малчо да си взема епикризата от ТК..  Права е педито ни да се ядосва, че тия епикризи ги пишат ей така стереотипно само, без да носят нужната информация. В епикризата на детето пише, че съм била със зелени води, в мойта пише, че са бистри. А си бяха съвсем бистри! Само, че него го натъпкаха с АБ. Добре, че не му го слагаха докрай.
За жълтеницата - големите се родиха по 2600-2700гр. в първия ден на 38 г.с. и си имаха жълтеница някой и друг ден, а сега с Ангел беше едва забележимо. И мен ми наливаха в главата да съм пояла с вода, че щели да са лимони и да ни оставят.. ама аз си бях приготвила също домашното и само ги кърмех - мина бързо.
Ане, много хубава инструкция за отпушване на млечни канали! Ще си я запазя. Радвам се, че бързо си оправила проблема.
Снощи и ние бяхме сомнабули  Shocked малко, ама нормално е вече да почне да си показва и магарийките малкия.

# 230
  • Мнения: 2
Здравейте ние с малката Рени имаме да ви кажем нещо
ДНЕС МАМА РАТЕ Е РОДИЛА ПРИНЦЕСА ИЛИНА 4200 кг и 53 см, секциото е минало добре и тъкмо излизаше от упойка

# 231
  • Мнения: 400
Да е честита малката Илина на мама Пате! Тъкмо влизах с това намерение да съобщя новината,но Емичка ме изпреварила Laughing

# 232
  • София
  • Мнения: 1 188
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА МАМА ПАТЕ! ДА Й Е ЖИВА И ЗДРАВА!

Мона и Вечерница се губят, а дано да е за раждане! Hug

# 233
  • София
  • Мнения: 7 673
Да е жива и здрава дъщеричката на мама Пате!
Момичета, какво става с Шматка?  newsm78 Някой да има новини?

# 234
  • Мнения: 66
Честито на РАТЕ!!!
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА МАМА ПАТЕ! ДА Й Е ЖИВА И ЗДРАВА!

Мона и Вечерница се губят, а дано да е за раждане! Hug

Мона си е тук, доколкото виждам

# 235
  • Мнения: 11 329
Леле, Пате! Каква голяма булка си родила! Да ти е жива и здрава!
Аз съм за утре! Сабале в 8 ч ще ми дават хапчето. Връщане назад няма. Whistling
Да стискате палци да хване дикиш от раз! Praynig

# 236
  • София
  • Мнения: 7 673
Леле, Пате! Каква голяма булка си родила! Да ти е жива и здрава!
Аз съм за утре! Сабале в 8 ч ще ми дават хапчето. Връщане назад няма. Whistling
Да стискате палци да хване дикиш от раз! Praynig
Praynig Praynig Praynig
Айде вече, Веч, станахте исторически  Hug Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 66
Вечерница, стискам палци. Че ние, ако не тръгнем до неделя, в понеделник и ние ще сме с хапчето....

# 238
  • Мнения: 45
честито на новите майчета Simple Smile

сега се връщам от консултация - днес вече ми направиха заветния преглед след като вчера ми се размина. Няма признаци за раждане и това си е ooooh! Доки каза в понеделник ми издава болничен лист и влизам в болница.

Обаче съм малко объркана, защото лекарката, която ме следи ми каза да отида направо в понеделник, а докторът, който ще ми води раждането каза, че трябва всеки ден да ме гледат и слушат. аз я питах, но според нея няма смисъл и дори на ехото не ме гледа. При вас как е/беше??? newsm78 вече наистина започвам да се притеснявам

веч, поне на теб не ти остана много Wink успех!

# 239
  • Мнения: 79
Привет момичета и от нас с Йосиф Heart Eyes!
Честити бебовци на всички мами!
Да са ви здрави рожбите!
Ние сме с ужасни сополи.
Нощес много се мъчи моя син, не може да диша милия, не може да ги издуха и тази сутрин бяхме на консултация.
Дано да овладея момента, че имам още кошмари от опита ми с Мари, с която до 5 месец се влачихме по болници и ни надупчиха с антибиотици.
Сега ще почистваме нослето с капките и ще пием витамин С.
Губя битката с кърменето  Cry след голямото ми старание, след дългото ми образование се оказва, че съм от малкия 1% жени дето нямат достатъчно кърма.
Започнахме добре, с добър смукателен рефлекс и чудесно неуморно желание да суче (денонощно), но уви кърмата е недостатъчна.
В първите дни бях зарязала всичко, най главният ми приоритет беше кърменето и бебо си живееше на гърдата ми денем и нощем.
Не бях разтревожена, дори много спокойна и щастлива, хранех се качествено и пиех вода и лактогонен чай като не виждала.
Бебо се изморяваше от сукане и заспиваше в/у гърдата и пак там се събуждаше, позата в която го кърмя и спя ми е станала втора природа, вече съм забравила какво е да спиш сама и по корем.
След масажите, зелевите листа в началото които ме спасиха от високата температура, след цеденето в малкото време когато бебето не е на гърдата ми стигнахме до 2 не много пълни памперса на ден и ако на веднъж на три дни... Confused.
Отслабнахме с 600 грама... лигавицата на устата изглеждаше суха, фонтанелата хлътна имаше всички признаци на обезводняване.
Ако беше глад, повече бих упорствала, но обезводняването е гадна работа.Съветвах се и всички бяха единодушни да започна дохранване.
Започнах дохранване втората седмица и давах 3по 60мл. АМ след изтощително сукане.
И като се нахрани това ми ти бебе, като се успокои, то миличкото било гладнушче.
Сега пак по цял ден е в/у гърдата и нощем също, но това с лактацията за мен не важи.
Като се успи бебо и почувствам гърдите си пълни се цедя дори и  нощем и наай много съм изцеждала 50 мл. от двете като се цедя поне 1 час непрестанно ама направо ги събирам тези 50 мл на капки.
Та като чета за ваще количества и си въздишам.
Дълго беше, ама тежко Laughing.
Оплаках ви се, олекна ми мерси Mr. Green и до скоро.

Общи условия

Активация на акаунт