АПРИЛчето в количката лудее, а мама в магазините щурее

  • 17 170
  • 314
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 749
Добро утро  Hug

Егати дъжда е навън Sad Ама за сметка на това вчера беше супер, та откарахме бая време навън Simple Smile

Тодоранче, радвам се да те видя отново  Hug Кога мина 1/2 година ...Много ми е мъчно понякога, че така бързо растат децата, пък и ние покрай тях...Честит ти ученик! Много успехи му желая! Да стане учено дете като мама и тати Simple Smile

Момичета, чудя ви се защо замразявате пюре във формички за лед? Не е ли малко като количество? Да не говорим, че пластмасата трудно се мие (винаги седи леко мазна)...или пък вие говорите за найлоновите  newsm78. Аз навремето замразявах в пластмасови чашки (от тия по 200 гр), покрити отгоре с найлонче, завързано с ластиче. Но сега има всякакви опаковки за еднократна употреба - вкл. чашки за кафе с капачета...направо за цяла доза пюре. Пък и едно върху друго могат да се слагат в хладилника...

Просто давам идея, аз не мисля да замразявам Peace

Леле...стига болести бе, хора! Айде всички веднага здрави !

Ясмина, сега видях поста ти и бързам да ти отговоря - чушките нямат нужда от бланширане (по отношение на вкуса). Но ако се бланшират заемат по-малко място, защото омекват и се сгъват (ако искаш да ги замразяваш цели) Peace

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро Hug
Актуализирах данните на Дима в табличката, този месец се изложихме с кг. - само 100гр. е наддала, но според доки няма повод за притеснение Rolling Eyes
Аз по обективни причини цял месец не съм правила пюрета, но преди си замразявах направо готови пюрета в авентските чашки, точно по една порция е чашката.
Ваня, аз понеже съм голяма "късметлийка", реших да освежавам кухнята и всички се разболяха, та цялата работа и гледането на болните се падна на мен Whistling Както и да е, почти приключих, останаха ми някои подробности и голямото чистене Close Доволна съм от резултата, като се има предвид, че кухнята беше пред разпад. И тъй като на този етап нямаше време и пари за нова кухня, реших да действам според ситуацията. Да си кажа, че е ужасно трудно да правиш ремонт сам с две деца вкъщи, тъкмо се кача на стълбата и се наложи да бягам към спалнята. Изхабих половин ролка тапети покрай дребните, но свалих 5 кг Mr. Green
Честито на всички, които празнуват днес  bouquet  bouquet  bouquet
Аз още се чудя дали да излизаме, трябва да ходя да си поръчам пердетата и да си купя батерия за мивката, но нещо много студено ми се вижда newsm78

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Еееей, нямате изчитане бе.......  ooooh!

# 33
  • Мнения: X
Здравейте мами,
аз съм болна Sad и се цедя и хвърлям (не че изцеждам много..), а заради дъжда и задръстванията не можахме да стигнем до педи за консултацията ни..джиението е адско, мразя го тоя град, вярвате ли ми.Доки ми се скара, че се обаждам в последния момент и съвсем се сдухах, а и днес не съм по-добре от вчера..май че е някакъв грип.Дали като мине време след последния ми прием на лекарство, може пак да почна да си я кърмя?Или може да се зарази от мен?уфф незнам...

# 34
  • Мнения: 479
Добро утро!

Благодаря за тогворите и пожеланията, момичета!
ВаняМ, и на твоите щерки - много успехи, и най-вече на колежанчето, защото за нея е все пак ново начало.

Аз няма да змразявам, защото нямам био зеленчуци. Засега давам готови пюрета. Само картофче съм й правила, ама тя картофените не ги яде с охота.

Вашите бебета опитват ли се да седят. Нашата маймунка непрекъснато се напъва - и в шезлонга, и в количката се набира и сяда. Вече два пъти се принудих да й вдигна количката до напълно седнало положение за кратко, че то не се траеше от напъвани и писъци.

# 35
  • Мнения: X
ОООООх разгеле, изчетох ви   bouquet
 Ние нали бяхме на гости на свекитата и баща ми покрай празниците, та не досаждах, ама днес вече....нема оттърване  Mr. Green.
 Дорде не съм забавила:
 Naana, дано се оправиш по-скоро, много страшно ми звучи това твоето с ухото.
  Eva-merry, а ти оправи ли каналчетата?? Дано поне няма 12-ти път.
ЛУРДЕС ти даваш ли още от чайчето за лека нощ на Лидия? Кога и по колко й даваш? Аз давах за сефте в петък ама само 40-50мл след банята вечерта преди "голямото" ядене с мисълта да спи цяла нощ, че ме достраша да не си напълни шкембето само с чай, а не с "твърдо гориво" и човека пак се буди 60 пъти. Снощи към 20ч му дадох цялата доза от 100мл, и не знам дали заради това или просто му е било вечер но се събуди "чак" в 2:40, после в 5:30 и окончателно в 7:20-е това за мен си е рекорд!!!! Довечера ПАК чай ще имааааа!
  Радвам се за софийската среща, направи ми впечатление как лъже външния вид-като ви гледах на снимките всичките какви сте...нормални, интелЕгентни жени, а тука като ви чете някой какви простотии пишете....леле мале.
 Ние нали бяхме по пътищата и Сумо май се е поразблял, ама дано се разминем само с лека хрема, че хич не ми се ще да  се стига до доФтор  Praynig. Както споделих-бяхме при свекърите и в тоя ред на мисли искам да се оплача: омръзна ми от тъпи, прости и ограничени хора, изморяват ме, ядосват ме и не искам да общувам с такива хора!!! Не се ли извъртя вече това поколение от "комунистическото време"...или то не е от това, а е до човека. Направо нямам думи....сигурна съм че не разбирате за какво говоря, но не ми се и навлиза в подробности, а и аз като Наана се радвам, че има къде да споделя. Хайде стига ви толкова за сега, че ако знаете колко работа имам......си е***о майката.
 
  P:S: Hiksita, благодаря бе душко за темата   bouquet
  P:S
2: Aquariel,   bouquet за аватара![/color]

# 36
  • Мнения: 242
Здравейте банда,
 не съм писала тия дни ,ама и нямах много време,щото лекинко се ремонтирахме,ама вви изчетох,то много черпения е имало и лесно става.
 Първо за срещата искам да кажа-ей момичета страхотни сте,а бебетата ми идваше да ги изям всичките Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug Ще гледам и на следващата такава да присъствам.
 Бяхме на консултацияи резултатите са следните- 7кг и 65см,само 300гр е качила от миналия път ама е задоволително(абе хич не ме успокоява тая мисъл,ама карай).
 Имаме напредък в захранването-ядем каша и то по цяло шише- бях поръчала на баща и да купи -без глутенова и т.н и т.н всичките изисквания и той вечерта ми носи- слънчо,бананово-ябълкова,млечна с глутен,ами забравил кво съм му казала и решил че щом той толкова много я е ял  (същата) и тя така,и така взе че стана,питах преди това педиатърката дали може да и давам с глутен  да не би да се прояви някаква алергия,и тя каза че няма проблем, ако не и дам няма как да разбера дали ще има алергия,и така още същият ден изядохме 150 грама,но тъй като не ще и да види лъжицата,ядем с шише поне временно.И пюретата май ще ги почвам с шише че не ги иска тия лъжици,като и ги доближа д удтата стиска та чак ще се пръсне,ама по -добре да яде с шише отколкото да не иска ваобще.
 Акото ни се промени откакто почнахме пюретата-то не са цветове,а пък за миризми няма да ви говоря ,че какви ги докарва  ooooh! Whistling
 За пищенето ооо и питате-онзи ден ходихме да пазаруваме в кауфланд-еми много тихи са ги направили тия магазини бееее,егати само ние се чувахме,хората само се обръщаха,ама това моето дете като вика и крещи и като пее наравно със Селин дион( че и по-силно) .
 Айде стига толкова после пак ще ви пиша

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 52
Добро утро мацки!

Благодаря отново за милите думи Hug Hug Hug

Честито на всички пораснали бебчета!

Бързо да оздравявате,Лурдес,Хиксита,Ема,Никито..... -много болни изведнъж ooooh!

Аз замразих праскови и спанак като преди това го жулнах на пара и в бурканчета във фризера PeaceИчушки ще правя,но първо ще бланширам.

Хиксита,чакаме разказ и снимков материал.

Айдее,хубав ден!Ние отиваме да се приспиваме......

# 38
  • Мнения: 200
Здравейте и от нас.
Добре завърнали се на Ели и Диди и на Тодоранче Simple Smile Hug

Ние пък не пищим  newsm78 Laughing И тъй като първо се научихме да се обръщаме от гръб на корем (по-трудното) едва вчера почна да се обръща от корем по гръб и да се хили от кеф (досега да го  е правила 2-3 пъти само)....е вече е като пумпал, от гръб на корем, от корем на гръб и тн и тн  Crazy

И все по-често стой на лакти или на коремна преса Wink

Маги честита ви месечинка, както и на всички останали бебочета! Heart Eyes

Аз замразих печена чушка в найлонови малки торбички. Значи сега почвам да варя тиквата и морковите и ще си купя някви чашки пластмасови, пасирам и замразявам. Благодаря ви за отговорите! Wink Тъй като очевидно ще си останем на кърма и този месец, за това исках поне да ги запазя зеленчуците за зимата, дай Боже да сме прояли дотогава  Praynig

ЛУРДЕС бързо да оздравявате и двечките Hug И на всички други хремавки и болнички- бързо да се оправяте  Hug
Аз се се примирих че няма да се захранваме, ама пък какво толкова, то детето не е навършило 6 месеца (а аз исках след 6-ия да се захранваме и май така ще стане  Mr. Green) и не  е готово още, хич и няма да го мъча...добре че имам кърма  ooooh!




# 39
  • Мнения: 534
Оф аз май мисля по рано да захранвам към 5 и половина  месеца да не чакам пълни 6 че нещо пак сме запечени и мисля да започна с малко разхлабващи пюрета
didimora ама ти от шише ли даваш кашата ?За килцата не се притеснявай даже е нормално въобще не е малко 300 гр.
Aquariel е вие вече правите цялото упражнение да се обръщате  във всички посоки браво

# 40
  • Мнения: 4
Здравейте мамчета и от мен.
Честити месечинковци скъпи мами!Да са ви живи и здрави малките сладки слънчица!

  Aquariel и ние сме същите въртележки....постоянно се върти, вече без надзор само в креватчето, че от там няма падане.  Wink
И аз не съм захранила още , а сме на една възраст. Взела съм пюре на Hipp тиква и ябълка, вече седмица си стои и няма кой да го яде  Simple Smile но и не бързам , въобще не ми се ще да захранвам. Wink

Всички бебчета и мами бързо да оздравяват!!!
 Hug Hug
Ние днес бием всички рекорди по спане...снощи както сме заспали в 9:30..та сутринта в 9...след което папкахме и си поиграхме, и заспинка в 10:20..и все още спи...ще станат 2ч. Всеки ден ново 20, с моята Антония.
Айде бягам че трябва да се яде.... Grinning Grinning Grinning Grinning
[/b]

# 41
  • Мнения: 6 713
Здравейте, милички! smile3525 newsm51 smile3525 Ще я преборим хремата, айде всички болни да оздравяваме вече!!! Praynig Praynig Praynig

Емма, аз първо си кърмя "голямото нощно" кърмене в 20.00 вечерта Mr. Green, и после давам чая, като се събужда, или още от следобеда някой път. Не го давам всеки ден, а сега като сме болни отказва друго освен кърма, така че... То не може и да спим от тия носове... ooooh! Tired

Аквариел, и Габи е една акробатка мъничка! Heart Eyes

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ!!!!!! Tada newsm18 Tada dazzler1 dance  ura

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ние днес ще правим следобедна разходка явно; времето стана разкошно Sunglasses
Първо, обаче, ще се мъчим с месното пюре, не го харесва и това е, сума ти видове пробвахме, а доки настоява да давам месно пюре Tired
Направих няколко снимки на кухнята, като доизкусуря детайлите ще пусна още Blush
Съжалявам, че не снимах шкафовете преди моята намеса, но бяха от ония кафевите СКШ-та, с които предаваха апартаментите преди 20-тина години; не знам дали се сещате, едни много грозни бяха с ужасни дръжки, а нашите бяха и наслоени с клеясали мазнотии Sick Полилей естествено нямаше, щото това е непознат аксесоар за свекъра и свекървата Mr. Green, а тапетите висяха наполовина отлепени и почти добили цвета на шкафовете Confused За съжаление нямаше как да се отърва от летия плот и плочките по стените, но мисля, че горе долу се получи, въпреки разликата в цветовете. Много исках шкафовете да са оранжеви, но никъде не открих оранжево мебелно фолио с подходяща ширина Sad Пак много се разбърборих, ама това е сигурно щото имам да наваксвам Embarassed
http://www.goldie.snimka.bg/album.php?album_id=288673&pid=7806241 - пускам линка и бягам да се борим с телешкото със зеленчуци Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 749

Ние днес бием всички рекорди по спане...снощи както сме заспали в 9:30..та сутринта в 9...след което папкахме и си поиграхме, и заспинка в 10:20..и все още спи...ще станат 2ч. Всеки ден ново 20, с моята Антония.


Ох, на това време и аз бих спала толкова, че и повече....'ма като няма кой да ме остави  ooooh!

Косьо и той не пищи. Само от време на време (предимно сутрин след т.нар. "дълъг сън", разкъсан от 10-15 кърмения  Whistling) отпуска глас. Не е от много приказливите за сега ...пък да го видим (живот и здрав) какъв ще стане, че тук у нас постоянно говорим един през друг - всички сме дърдорковци.
А иначе и той отдавна се обръща от корем на гръб  Mr. Green Започва да цвърчи като настъпен и все се намира кой да го обърне  hahaha hahaha hahaha

# 44
  • Мнения: 165
Aquariel ,защо не пробваш първо с плодови?те са по-сладки и да може да свикне с лъжичката.
ние така направихме. започнахме първо с картоф -изобщо не искаше и троха да преглътне.мъчих го няколко дена и нищо.после му дадох плодово и яде с голям кеф,все едно цял живот е ял с лъжица.и след седмица му дадох зеленчуково /мисля ,че беше морков /и започна и тях да яде Peace

Общи условия

Активация на акаунт