Напукани ръце до кръв

  • 36 337
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 718
Биологичната ръкавица е EXCIPIAL PROTECT, маже се с клобедерм маз и правен крем със салицил. За поддържане на еластичността правен крем с вазелеин, ланолин, витамин а и ц.
Каза ми че от салициловият крем всичко напукано се е излющило и сега се маже с вазелиновия крем.

# 16
  • Мнения: 2 751
Биологичната ръкавица е EXCIPIAL PROTECT, маже се с клобедерм маз и правен крем със салицил. За поддържане на еластичността правен крем с вазелеин, ланолин, витамин а и ц.
Каза ми че от салициловият крем всичко напукано се е излющило и сега се маже с вазелиновия крем.
Не разбрах как ръкавицата се маже с крем  newsm78 Мислех, че самата ръкавица е вид крем, или...нещо се обърках  Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 718
Нещо не съм го написала като хората. Биологичната ръкавица е крем и се използва постоянно. Другото с което се маже майка ми са
клобедерм маз и правен крем със салицил. Това исках да напиша, пък то какво излезе.

# 18
  • Мнения: 1 545

asiasia, балгодаря за рецептата  Hug Още днес ще се постарая да си го забъркам, че ако ви покажа цепнатината на фото, ще паднете  Cry
Вкъщи незнам дали ще можете да го забъркате. Ако в някоя аптека кажете крема с ланолин и вазелин и ще ви направят точно този. Много ще съм любопитна дали в домашни условия ще стане?!!!

# 19
  • Мнения: 1 545
клобедерм маз и правен крем със салицил. Това исках да напиша, пък то какво излезе.
Клобедерма и особено салициловата киселина не са добър вариант за кърващи ръце. Салицил се добавя при сухи екземи, когато трябва да се олющи горния слой епидермис. А пък клобедерма съдържа кортикостериод, който не се препоръчва по време на бременност и кърмене.

# 20
  • Мнения: 2 751

asiasia, балгодаря за рецептата  Hug Още днес ще се постарая да си го забъркам, че ако ви покажа цепнатината на фото, ще паднете  Cry
Вкъщи незнам дали ще можете да го забъркате. Ако в някоя аптека кажете крема с ланолин и вазелин и ще ви направят точно този. Много ще съм любопитна дали в домашни условия ще стане?!!!
Ааа, няма вкъщи, в аптека ще ми го забъркат Wink

Мерси на всички, че трябва да се спасявам, докао не ми се е показал кокала  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 718
клобедерм маз и правен крем със салицил. Това исках да напиша, пък то какво излезе.
Клобедерма и особено салициловата киселина не са добър вариант за кърващи ръце. Салицил се добавя при сухи екземи, когато трябва да се олющи горния слой епидермис. А пък клобедерма съдържа кортикостериод, който не се препоръчва по време на бременност и кърмене.

Аз останах с впечатление, че kalli не е бременна и не кърми.
Може да не са подходяща комбинация, но е факт, че майка ми имаше на всички пръсти на ръцете си и ходеше постоянно с лепенки, а сега няма. Раната, която се получава при спукване на кожата е точно суха.

# 22
  • Мнения: 1 545
Но е рана!!! Ще има да пищи... все пак се надяваме, че ще си пита лекар преди каквото и да било по-сериозно лекарство. А иначе за бременността и кърменето, нека си се знае, за да може ако някой след време чете темата да е наясно.

# 23
  • Мнения: 2 751
Кърмя аз, кърмя  Crazy
вече почна и кръв да тече  ooooh!
само да не валеше, веднага отивам до аптеката да ми го забъркат, но засега ще чакам.
Ще пиша после дали има ефект
 Hug

# 24
  • Мнения: 1 545
Ще пиша после дали има ефект
 Hug
Ще бъдем благодарни! Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
И при мен от няколко години се получава така с ръцете. Единственото спасение е някой друг да се мокри вместо теб (което е почти невъзможно), а за което няма как да ползваш ръкавици. Дори вече ръкавици не ползвам, а найлонови пликчета за еднократна употреба, защото от ръкавиците може да се обостри.
Когато положението стане много зле ползвам Дипрозон, а през останалото време други кремове.

# 26
  • Мнения: 413
Както са те посъветвали и по-нагоре,можеш да ползваш Ексципиал,това е лечебна козметика,не съдържа кортикостероид и няма да навреди.Също и ако ти остава от кърмата можеш да направиш компресче,не ползвай кортикостероидите докато кърмиш(имат много странични ефекти).И задължително ръкавици когато миеш,сапуна който ще използваш за миене трябва да е бебешки,без оцветители ,колкото се може по-щадящи продукти. Peace
Може да ги мажеш и със зехтин от време на време,мазнината задържа влагата в кожата и поне малко ще ти омекнат Peace

# 27
  • Мнения: 1 545
kalli, какво става с ръцете?

# 28
  • Мнения: 2 751
kalli, какво става с ръцете?
Онази голяма пукнатина зарастна с помощта на един БГ крем за изгаряния и екземи Vitassin. Освен това се мажа с маслото от Ши на Икаров и така се поддържам, но опрвия няма.
Онова бърканото не ми го направиха, казаха в аптеката, че нямало да има ефект в моя случай-само крем с кортикостероиди  Rolling Eyes
Така че като го отбия, тогава ще мога да се излекувам напълно. Засега само се поддържам в поносима форма  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 545
Докато не опиташ едва ли ще знаем на 100%. Дано сега се пооправи положението по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт