Бързам за в час, че съм първокласник вече аз!

  • 21 905
  • 367
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 698
Да, по кубински е. Laughing Колко сме лазили! Само че се и карахме, да знаеш...Ех, откога не се бях сещала за подобна забава! Може и да не е къща, може да е муцунка на палячо, все едно, но да е картонено. Оттам "валяха" насипни бонбони от тези на килограм.
А колкото до болестите... Аз от детска градина за обикновена хрема я спирах. Сега как се процедира? Задължително с бележка от лекар, предполагам? Трябва ли да има температура, за да се приеме че е сериозно болно детето? Винаги съм се ядосвала на майки, които си пускат болно детето на градина, с температура, слагат сиропа или антибиотика в шкафчето и очакват учителките и леличките да се грижат! А другите деца се заразяват, естествено. Знам, че много майки работят и не могат да отсъстват, но съм чувала и коментара: "Е, защо да ги оставям на баба им, един вирус, ще го изкарат накрак, вече им е под 39 температурата!" Shocked А как е в училище?

# 31
  • Мнения: 1 312
Нашето домашно днес е по-матем.една станица знаците< > ,а по БЕЛ една страница с чингелчета.Тя се справи веднага и с голямо желание.

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За отсъствията ни обясниха така:
3 дена по домашни причини
над 3 по домашни причини-разрешение от директора  Това е за цялата учебна година
Много трудно се наваксва в I клас, така че само в крайни случаи да се спират, т.е. да е зле детето. Не само заради хрема.

Домашното го направи. По математика ми хареса направеното, да видим дали и г-жата ще е на същото мнение. По БЕЛ се изложи от бързане, не заради друго. Просто не се и постара, за което много се ядосах.

# 33
  • Мнения: 80
Angel? да не си била в Куба?! Ако е така може да си учила с някоя от братовчедките ми Laughing. А за бонбоните - ще ги направя толкова пакетчета, колкото са децата Mr. Green

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Оффффф... Вики го болял корема от домашното  Tired Но за игри след 4 часа, щяло да му мине.
Бясна съм на образователната ни система... как може след като още не са учили гласни и съгласни, да им дават домашно да пишат на срички и да броят звуците  ooooh! Съжалих детето - вече над час и половина пише домашно по БЕЛ. Първо в Буквара, после на друг лист, сега разни ченгели.
Има да прави и преразказ по картинка и домашно по математика....
Учителката им яко ги е затрупала с домашни. Всеки ден стават все по-големи...

Иначе има още едно Отличен по БЕЛ и Много добър по математика.
Сега се прозява, мрънка, но пише...най-вече се прозява  Crazy

# 35
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Какви срички бе хора. ooooh!
Ние си пишем само чертички.
А иначе знае кои са гласни и съгласни,още в градината ги бяха учили. Peace

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да, бе, направо ме изумяват някои учители. На приятелка (Vasia) сина е в 125-то и още на 16.09 имаха за домашно преразказ на Житената питка (май), стихотворение на изуст, задачи от сборника..... ooooh! Ужас!  Мисля, че е прекалено това форсиране. Нашите утре тепърва ще вземат еденицата по математика. Пишат <>^/ \ и разни ченгели по БЕЛ. Иначе в час са разказвали по картинка.

# 37
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
о, ние Житената питка я разказвахме отдавна.... от там ни е първото Отличен по БЕЛ.
По матеметика сега погледнах, че имат цяла страница със задачи със събиране и изваждане с числа от 1 до 3 с НЕИЗВЕСТНИ  Rolling Eyes

# 38
Здравейте мами на първокласници!

Днес имаха за първи път физическо и ги гледах на двора големи сладури са всички.
Чудя се във Варна къде да го запиша нещо да спортува,споделете мнение. Мисля на някакви бойни изкуства и тенис. Освен в морската на "балона ", къде на друго място, ходят малки деца дето играят тенис на корд.

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 А някой мисли ли да записва детенцето си да свири на нещо?  newsm78

# 40
  • Мнения: 455
Нямаме си браво още, имаме си подчертани чертички  Crazy Честно-казано не държа да пише красиво(аз самата не се гордея с почерка си), а грамотно.
И аз така мисля, може да е грозно, но да е написано вярно и грамотно. Та и ние нямаме нито едно "отлично", имаме едно "браво" за цвят и едно "добре". Преразкази досега не са имали. В тоя ред на мисли, някой знае ли откога ще трябва да си носят Читанката, защото досега носим само Буквара?

# 41
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
... някой знае ли откога ще трябва да си носят Читанката, защото досега носим само Буквара?

Най-вероятно втория срок, като се понаучат да четат.

# 42
  • Мнения: 516
За децата не знам, но аз вече мразя ченгелчетата.  Laughing

# 43
  • Мнения: 80
Според мен това със сричките е прекалено. А който не може да чете ще пише просто някакви завъртулки, без да знае какво. Звуковия анализ според мен също им го дава рано. А и за числата, независимо, че в предучилищна са ги взимали в първи клас се започва отново. Но всеки си има метод на работа.

# 44
  • София,
  • Мнения: 4 267
Какви срички бе хора. ooooh!
Ние си пишем само чертички.
А иначе знае кои са гласни и съгласни,още в градината ги бяха учили. Peace
И ние така, разказваме по картинки и оцветяваме такива, ама някои учители май са прекалено амбициозни! Hug
Фантичка аз смятам да го запиша моя на латино танци извън училище, защото той от три години танцува в детската и сега иска да си продължи, а хубавото е че и в училище ще имат ЗИП - Спортни танци, но това че е задължителен за всички деца не е хубаво, защото не всички деца обичат да танцуват, явно просто запълват часовете на някого! Hug

Общи условия

Активация на акаунт