Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 51

  • 33 827
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 854
Здравейте!

Торта няма да правя до началото на ноември, но ще правя сладки за една сватба и мисля да са сърчица. Имате ли някакви идеи за украса? По-рано ги глазирах с някоя от глазурите от първа страница, ама сега ми се прави нещо по-интересно. Ще помогнете ли  Mr. Green ?

Набьрзо се сещам примерно да ги покриеш и украсиш с фондан.

Но не знам дали всеки от присьстващите ще обича захарно покритие от такьв тип.
Можеш да направиш една голяма сьрцевидна кутия от фондан, и вьтре да се подават сьрцата-сладки, но незнма за колко хора правиш и дали ще ги побере кутията...
Ако се сетя за още нещо ще допьлвам.Успех!


# 76
  • Мнения: 2 142
Аз мисля, че не е толкова важно дали всички, ще обичат захарно покритие, важно е да са ефектни. Сърцето определено е формата за този случай. По моя заръка имаше такива сърца и на моята сватба, бяха подобни на първите в бяло, розово и много нежно оранжево. На всяко сърчице имаше дупка и цяла нощ преди сватбата съм си играла да им връзвам панделки в различни цветове, които бяха в нюанси на моята рокля и цялостна украса на сватбата.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
СВАТБЕНИ БИСКВИТКИ

Св.Валентински бисквитки

Съжалявам, че ги изсипвам така на папки, но нямам време да ги намалям или да програмирам за да ви ги пусна в по-приличен вид

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 08:21 от _Пепи_

# 78
  • Мнения: 320
Ванче, Ванче аз пък реших, че ще е по-добре да са в хладилника, уж да се стегнат  ooooh!  извадих ги вече мерси, че ми каза, ми така е като съм още боса в правенето на торти, а вие какви красоти правите  #Crazy направо  "гледам и не вярвам на ушите си".
А тортата съм решила да правя утре, взела съм от квадратните блатове един пакет бели и един кафяви, но още съм в чуденка за крема  newsm78
Отгоре мисля да я украся със сметана и тези розички /не са толкова хубави като вашите но ... жалко, че немога да ви ги покажа/.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 118
Отгоре мисля да я украся със сметана и тези розички /не са толкова хубави като вашите но ... жалко, че немога да ви ги покажа/.

Къде се затрудняваш с показването? Писа, че имаш снимки, имаш ли си регистрация в някой сайт, където да ги качиш и оттам да ни дадеш линк, така че да ги видим...Хайде, ни ни дръж в напрежение...За сметаната и розите - дълго ли ще престои направена и украсена, защото се твърди, че сметаната размеква фонданови и фонданоподобни захарни фигурки...

barcela, тортата с разреза е много апетитна! Поздравления, с кеф да си я хапвате вкъщи:)))

# 80
  • Мнения: 320
Ами нямам регистрация в сайт, значи първо трябва да се регистрирам в някой сайт ли и кой например  Embarassed
А тортата ще я направя утре както казах и ще престои до петък вечерта, сигурно е много времето , може би ще трябва да я украся с розичките в петък  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 22:40 от alex_og97

# 81
  • София
  • Мнения: 2 671
Ха, и аз днес съм на вълна бисквитки: , украсени са с течен фондан и готовите айсинги от Метро.

# 82
  • Мнения: 7 108
Аз съм украсявала такива бисквитки за погачата на едно бебе. Искам да споделя, че вкуса на моделиращата маса почти не се усеща на фона на бисквитката, все пак  захарното тесто се разточва тънко, така че не се притеснявай по този параграф.
Стават много ефектни и предизвикват възхищение, та самият вкус отива на заден план  Wink.

# 83
  • София
  • Мнения: 830
Пепи, Оранжево небето, благодаря.
Искаше ми се да имат сатенена панделка - като първата снимка на Оранжево небето.

Но видях две предложения, между които се двоумя:
това
Хаха това са точните им инициали.

Мисля да си принтирам трите снимки и да им ги покажа.

# 84
  • Мнения: 1 069
Отново сте сътворили чудеса! Страхотни торти видях!

Хайде и аз да се запиша с една торта, която правих вчера за комшията.

 

Видях съветите на Албенка за разбиването на сметана за бордюра. Сметаната стана добра, но моята ръка още не е обиграна за такива неща  Joy Joy Joy
Албенка, дай частен урок за бордюри - може и снимков  Hug

# 85
  • Мнения: 320
Само да споделя, че розичките, които направих малко се ... как да кажа ... отпуснаха, май е трябвало да слагам повече пудра захар вместо олио  Tired

# 86
  • Мнения: 668
NellyDi - много сладка торта, ама дай я в по-голям формат? Нека й се порадваме отблизо.  Grinning
Колкото до бордовете, позволявам си да дам едни линкчета, на които попаднах онзи ден:
Лесни и симпатични бордове: Buttercream icing borders
Една много сладка украса, ама не е лесна: How to drop strings
Идеи за украса: Morning glories and other ideas
 - от същия автор има поредица от клипчета, която си заслужава да се види.
Полезни съвети: http://www.youtube.com/watch?v=iKAZB1IN6sw&NR=1

Имаше и още, но сега не мога да се сетя.

Alex_og97 - сайтове много, www.multiply.com, www.album.bg, www.snimka.bg, www.photo-zona.bg, www.webshots.com, www.photobucket.com, www.flickr.com - общо взето идеята е една и съща, правиш регистрация в сайта. После следваш указанията, как да си качиш снимките. След това копираш линка на снимката и я поставяш тук когато пишеш мнението си, като цъкаш първото бутонче на втория ред, което е като папка с картинка отгоре.
- ето това.
В поста ти снимката трябва да иглежда форматирана по този начин
[ img ] http:// адрес на снимката [ / img ]
- само че без интервалите. Ако имаш още въпроси пиши на лични, ще се постарая да ти отговоря. Не ни лишавай от твоите творения.  Hug

# 87
  • Мнения: 2 142
Руми, въпросче! Simple Smile
Бисквитите ти са станали много апетитни! Искам да те попитам готовите айсинги от Метро, какъв вкус имат? И лесно ли се работи с тях?

Tandori, искам и теб да те попитам American icing, за какво е подходящ? Втвърдява ли се след украса или остава мек? (Може и някой друг да ми отговори, ако знае Simple Smile )

# 88
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря, Мишел+! Готовите айсинги си имат захарен вкус, не се усеща особено, защото използвам по малко. Лесно се работи, от гл. т. че не се цапат пошове, накрайници и т.н., но количеството е много малко, а и като се държат в ръка някак си явно от затоплянето почват да пускат по-втечнено и не стават толкова ясни контурите.

# 89
  • Мнения: 55
Здравейте на всички в тази луда тема.Не съм много по писането,но от време на време разглеждам новостите в темата и трябва да ви кажа,че направо ме разбихте с произведения.Има страхотни торти.Е сега намерих време да покажа и аз моите дано на някой му послужат за идеи.От тази Барби коята беше за РД но дъщеря ми/стана малко целулитна  Laughing ама какво да се прави/ до края на албума.
На които му е интересно да разглежда. thumbsup
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png


Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 14:10 от kaaramelka

Общи условия

Активация на акаунт