Юлчето от дъжд не се бои и навън стои

  • 13 970
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Ели,единия вариант е да си вземеш таблетки Трахизан-http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=182,съдържат лидокаин и успокояват болката и локален антибиотик за възпалението.
Подкрепям Трахизана с пет ръце. Като ме заболи гърло, изобщо не се занимавам с други лекарства. Но го смучи цял ден през 2-3 часа,не когато се сетиш Naughty Ако си стриктна, гаранция, че на следващия ден няма да имаш и помен от болно гърло Peace
Бих го давала и на Даяна, но педката беше категорична, че е малка още Tired
Сега отидоха с майка на УНГ /оториноларинголог по медерному/, защото на мама Дани й хрумна гениалната идея, че сополите може да се дължат на чуждо тял в носа. Като е замислих, два пъти съм я виждала как си мушка разни боклуци в носа - веднъж памук, веднъж ластичка за коса. А какво си е мушкала без да сме я видяли ooooh! Вчера цял ден чета за това и симптомите  са абсолютно същите. Честно ви казвам предпочитам да е това, да се извади и да свърши този ад. Направо се измъчихме всички. А пък ако наистина има нещо, такъв бой ще й тегля, защото 1000 пъти съм обяснявала, че салфетки, памуци, балони не се ядат, нито се слагат в ушите и носа Crossing Arms

# 271
  • Мнения: 1 240
НАН, и Гергана постоянно си мушка разни неща в носа. Но след това се опитва да ги извади, ако не успее - идва при мен и ми казва: имам бокуче (боклуче) в носа, мамо изкарай го. И аз съм обяснявал хиляди пъти, че ако не успеем да го извадим, ще трябва да ходим в болница, при доктор и той да го изкарва, ама не - продължава.

# 272
  • Мнения: 2 481
Нан дано не е навряла нещо голямо ooooh!

Ще взема трахизан да пробвам,че вече от 2 дни говоря като пресипнала

Дани хубаво пеете възрожденски песни няма лошо Wink

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Нан,дано Дая да не е набутала нещо в нослето.или ако е,лесно да го извадят Praynig
Ели,при мен гърлото много бързо минава,и то от самосебе си,така че незнам какво да кажа по въпроса.те момичетата са те дали съвет Peace

Димитър не само че не се подобрява,а се влошава от Антибиотика Sad.Лала,Благодаря ти за подкрепата Hug много ми помогна ,да знаеш  bouquet

А на мен нещо ми става,подкосяват ми се краката,ръцете ми треперят,ще ми се пръсне главата..... Shocked
Какво е това незнам,ако някой има идея какво е да казва.Започвам да се плаша,че ми има нещо Tired
Не ми пука особенно,но като няма кой да ми гледа детето,не мога да си позволя да боледувам Naughty

# 274
  • Мнения: 1 298
Жоржи и ние лятото така бяхме.Изпихме 2 АБ един след друг и резултатът беше по-зле.Да не казвам кой ни излекува накрая.Сещайте се.И то за 2ч.  Wink Вече бях на ръба на нервна криза.
Митето защо пие АБ? Какво му е  Thinking
Това твоето ми прилича на ниско кръвно..кафенце пийваш ли?

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Рени Hug,ами от месец и половина сме със сополи и адска кашлица,дави се...ужас направо.и не се оправя от нищо Naughty
Вчера вече стана със залепнало оченце и като беше бухал яко цяла нощ,го заведох при педката.колко още да чакам,разбрах че няма да се оправи с другото,или поне трябва още да чакам,а аз не искам да го мъча по-вече детето.Не може да ги изхрачи храчките.Лала вчера ми каза за един сироп,с който децата направо повръщали храчките и се оправяли нещата.купих го преди малко и сега ще го дам.дано се оправи вече ,че аман.и то се измъчи горкото и ние......
А това при мен май не е кръвно,защото аз по принцип съм с ниско,и не се чувствам така като падне newsm78.незнам какво е???и кафенце пийвам и кола....

Нан,какво стана с Дая?

# 276
  • Мнения: 1 298
Жоржи не бих оспорвала предписанията на лекарката ти.Само ще ти кажа че при чисти гърдички,не бих дала АБ.
А това със залепналото оче го минахме.Слагах лайка и кърма.  Wink

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Ами Рени,има хрипове Peace свирят му гърдите Tired

# 278
  • Мнения: 1 298
Ок.Ти си знаеш най-добре.Дано по-скоро да оздравеят малките душички.  Hug
Аз пък онзиден пак си ударих колата, този път централно.Ужас.НЕ и върви на горката.Или аз ще я ударя или някой блейок ще я ожули  newsm45 В понеделник ще я водим на ремонт.
А мъжо друга няма да ми вземе.Че аз тази не мога да опазя,пък камо ли по-хубава  Crossing Arms

# 279
  • Мнения: 444
Nan, какво е казал лекаря? Аз пък изпитвам ужас от навряни неща в носа. Само като си помисля ако ги вдиша и попаднат в белите дробове, как ще я втасаме. Веднъж си завря едно малко топче от скъсана гривна. Постоянно си пипаше носа, накрая ми се стори, че нещо лъска и помислих, че е сопол и като видях... #Crazy С избутване успяхме да го извадиме.
Жоржи Скорошно оздравяване на Друнди! Hug Hug Hug Ти покрай неговото боледуване намираш ли време да ядеш, пиеш...? Naughty Може наистина да ти е от кръвното. Аз също съм с ниско, но тази бременност я карам с още по-ниско  90/60 и понякога ми се вие яко свят, боли ме главата от време на време и се наливам със солен айрян, сокове, води, кока кола лайт...
Дю, ЕЛи Бързо да се оправяте и вие! Praynig Hug
Ети Загадки и мистерии около твоя Венци, ще хвърли смут в детската, да пищиса учителките... Joy

Моят синковец още спи, после ще ми легне в 1ч. ooooh!

# 280
  • Мнения: 326
Привет
Ох Наде .... чак гиниална идеята едва ли е, но ... понякога всичко става. Дано не е нещо сериозно... Hug

Нани идеята ми хрумна точно от таква случка с една племенница на една моя приятелка. Детото се е задавило с фъстък и той преминава в белите дробове, на горкото детенце му извадиха 3та сливица, че не оздравяваше 6 месеца и накрая една лекарка се сеща да му снимат гърдите и виждат чуждото тяло. За нещастие е било вече късно да го извадят, но за щастие с лекарства успяха да го разпаднат и чрез изхрачване на малки парченца вече е останало съвсем малка част.  Praynig

Не дай боже никому такива случки, че са кошмар .... Praynig

Джорджи според мен си е нерви всичко което описваш. С тези проблеми покрай Друнди, неразбиране за хомеопата, сега неувероността ти в ефективността на АБ и т.н. и т.н. всичко ти троши нервите. Незная какво да препоръчам, но се надявам с предположението си да ти помогна ти да намериш верния път към добро здраве и щастие. Hug Друнди му пожелавам още утре сутринта да е забравил за кашлицата, хриповете и гадните сополи.  Heart Eyes

Ренито  Rolling Eyes много лошо с колата, но важното е че ти си добре. А колата е просто ламарина, не я мисли. Hug

Ели бързо оздравяване и гуш за Юлето.  Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 845
Привет момичета!  Hug
Влизам само да кажа, че вчера говорих с едната госпожа, та я попитах защо децата не творят нищо. По закон трябвало да се занимават деца над 2.5 годинки. В редки изключения може да се вземе по-малко дете, но само ако то изяви желание. Та моето се упражнявало с по-големите. Другото е, че понеже е все още топло и ги изкарват всеки ден преди обяд и следобяд /и то само нашата група са навън  Crazy/, та като застудяло ще започнат занятия.
Ние нали кашляхме и бяхме с хрема. Та вчера го водих и пак ми казаха алергия  Sad За мое учудване с първата доза противоалергично и Венци светна. Закашля се само 2 пъти и хремата изчезна  Shocked Много съм тъпа  #Cussing out как не бях се сетила по-рано, за да не си мъча детенцето Rolling Eyes
Ох, Мама Дани-много лошо с това дете. Цялата изтръпнах  Sad
Рени-пожелавам ти това да са ти последните перипетии покрай колата  Hug
jorjito - според мен е преумора, но ти препоръчвам да си направиш един профилактичен преглед и си пусни пълни кръвни изследвания, за твое успокоение. Ако е от нервите-НЕВРОЛАКСИН-на д-р Тошков - на билкова основа са.

# 282
  • Мнения: 1 240
Добро утро момичета!

Ети, за съжаление и аз познавам такъв случай с не толкова добро развитие. Засегнат е двигателния център на момченцето следствие заседнала семка в белия дроб.

Пускам нова тема, дано в нея има само добри новини:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341085.msg8988432#msg8988432

Общи условия

Активация на акаунт