Фасаген или латекс

  • 35 059
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Няма такова животно "дишащи латекси". Ако е дишащо, не е латекс. Качествения латекс запечатва добре и не пропуска.
Абе те така наричат латексите на варова основа.Ама дали това е латекс или не е друг въпрос.Също споделям твоето мнение че един латекс трябва добре да запечата стените.
За вътрешно боядисване латекс за външно фасаген.Фасагена отделя вредни изпарения и не е препоръчителен за вътрешно боядисване.Аз също като xenia бих ти препоръчала тапети.Ако стените не са шпакловани всяка неравност ще изпъкне след боядисването,а има толкова хубави ПВЦ тапети,които ще скрият неравностите.
А между другото "Фауст" е немски латекс на варова основа.До сега не бях чувала да има нещо между латекс и фасаген.Според мен са ви метнали.

Точно това имах предвид, че става и за външно, и за вътрешно боядисване. Как точно съм го формулирала едва ли е толкова от значение...
    bouquet   Не исках да те подразня просто се опитвах да обясня то и всеки латекс който хванеш може да боядисаш и вътре и вън,но за външна мазилка не е ясно колко ще  издържи.

# 16
  • Мнения: 3
Момичета и аз мислех, че сме готови и за боя, но се оказа че не сме. Подкрепям всички, които решават сами да си направят шпакловката и латекса. Ние се излъгахме с един майстор за шпакловката - Цонко от Мездра. Мислехме че ще е по-добре, но не е така и само си дадохме парите. Ако някои се интересува от историята подробно я описах тук http://smeshen.com/istorii/istorii/shpaklovchik-izmamnik-ot-mezdra-pazete-se.

# 17
  • Мнения: 2 100
Много хубаво, че мъж ти се е наел да шпаклова...не е трудно, всичко се учи. Но мой съвет-да шпаклова със сатен гипс на Кнауф, той съхне до 30-40мин, иначе с обикновения ще му се спре тока. Докато шпаклова навсякъде ще стане майстор  Mr. Green mirama е права-шкури се след като изсъхне. След като шпаклова, трябва хууубавичко да изсъхне шпакловаката около седмица (врати и прозорци да са отворени). След това минете с грундираща смес - с нея разхода на латекс се намалява, евтин е. И вече латекс, ние взехме на мегахим от тези, които ги правят на място (за цвета говоря). Много хубаво стана-минахме 2 пъти стените. А таваните щем не щем 3 пъти минахме, станаха супер  Crazy
За банята - баня с тоалетна - 15лв. кв.м. фаянс, теракот с около 1-2 лв по скъпо. Това са по евтините плочки. Тоалетна 65лв, пластмасово казанче - 30лв, мивка ако ще вземате има всякакви варианти, батерии също. Фугиращи смеси-нека са Церезит, от тях много сме доволни.
Абе всичко си направихме ние в апартамента, пести се много от майстори, работата не е толкова трудна (виж банята е по сложна). Мъжът ми никога не беше правил баня, а ако знаеш каква спретна...направо събра погледа на всички. Crazy Та когато си притеснен финансово, повярвай ми всичко се учи.  Peace

# 18
  • Мнения: 7
Благодаря на всички!!
Ремонта напредва бавно но славно!
Ако не сме се избили до тогава ще показвам резултата  Tired Crazy
Луда работа е това особено за млади хора като нас по на 20 и няколко!
ДА видим как ще свърши всичко!!!!
Ади  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 2 803
И ние така на по 20 тина години се сблъскахме с какви ли не ремонтни дейности. Ама кой да ни каже тогава. Върху латекс се слага латекс или върху фасаген само фасаген, а блажна боя и отгоре латекс става конденз. ooooh! Успех с ремонта!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт