СЕПТЕМВРИ вече отминава, мама без корем остава!

  • 14 907
  • 298
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 94
Мили майчета, честита радост на всички обебили се  bouquet
Да са ви живи и здрави малките сладкишчета!!!


На 16.09.08г в 12:02ч. се роди моя малък мъж Божидар с мерките 3 600кг. и 53см.

Бобчо е едно много послушно бебе, почти не плаче само когато го напънат коликите, но проблема го решаваме с много гушкане и естествено с капки. За 11 дни е наддал 0,500гр и поне се успокоих, че кърмата му стига.
Нямах нет като ни изписаха, после беше много скапан и въобще не съм ви чела, сега сядам да навксам Hug

# 211
  • Мнения: 2 658
Григчо, милата, представям си какво ти е  Confused Hug Но нервите още повече влошават нещата.. Аz съветник zа кърмене не мога да бъда, но освен това което правиш не виждам какво друго може още newsm78 . Дано устискате и двете до неделя и всичко се нареди  Praynig
Шоколадче, честито, браво на малкия послушко   bouquet Чудехме се къде си, между другото..
Суит,  Hug А по zакона на гадостта сега малката ще е неспокойна, като си сама, винаги е така...

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 15:48 от ~:Деси:~

# 212
  • Мнения: 1 267
Григчо, не знаех за съществуването на този проблем. Надявам се висчко да бъде наред, ти да се оправиш и Зои да засуче отново. Няма начин да не е така, мисля че АМ трябва да се предлага с лъжичка или пипетка за едноктана употреба, има ги в аптеките за около 0.06 ст, за да не свиква с шишето.

Шоколад, честит ви Божи дар!
Здрав и силен да расте!

Аз видях, че четеш, даже те приканих и да се разпишеш, че липсваше.

Флуч
, аз свивам Бобо след хапване или при газове. Хващам го така сякаш го изпишквам, над леген, но леген е празен, не е нужно да има вода.

Но Бобо не повръща почти, а при бебета които връщат след ядене,  това свиване май не е най-удачния вариант или просто трябва да се поизчака след ядене.

# 213
  • Мнения: 451
За посеченото дупе с баткото използвах крема на Нивея и пудрата на Нивея и бях доволна! Сега ползвам крем Бочко и нямам проблеми, а рядко я сменям нощно време - само ако я чуя, че се нааква!

Ане браво за наддаването - яка цица имаш  Hug

# 214
  • Мнения: 11 340
Деси, има фраивилиге хебаме, от тях все някоя ще отбира по като хората от акупунктура, особено ако е по-младичка. Но като цяло би трябвало всички да могат да правят специфичното акушерско бодене, особено за повече млеконадой. Провери по жълтите страници, при нас например и в гинекологичните кабинети имаше реклами на такива. Аз затова си държах на моята белегхебаме, щото знам, че ги може тия работи.
Да ви похваля моя син. Онази вечер се опита да ме нервира с рев и го оставих сам - заспа след 20 минути рев. Снощи рева само 12 минути. Без помощни средства от типа на музикална играчка или сешоар. Да видим как ще е тази вечер.
С кърменето се справяме все по-добре - удължава сам паузите (вече на 2 и 3 ч) и спи по-спокойно дори на крясъците на по-големите.

# 215
  • Мнения: 4
Привет и от мен!

Всичко изчитам и все има какво да коментирам, но не ми остава време за писане. Ето сега пиша и аз с една ръка докато Вики суче.  Аз имах няколко инфарктни дни в които си отревах - проблеми в къщи (брат ми си счупи жестоко крака и го оперираха, бабата и лелята на Вики от Финландия точно тогава пристигнаха на гости, аз бях на 10 фронта, защото помагах в гледането и на 9 месечния ми племенник) и проблеми с яденето на детето. Предполагам, че едното е довело до другото.

Честито на всички нови мамета и  Praynig Peace на Стефина!


БАЕ мисля, че ти беше писала за пъпчиците по дупето. Виктор има жесток обрив от пъпчици с бели връхчета. Отначало мазах с крем за подсичане, защото си мислех, че е това, но нещата се влошиха и отидох на лекар. Оказа се гъбична инфекция  Cry Незнам как съм допуснала такова нещо да ми сполети детето, но доктора каза,  че не е моя вината и проблемът основно е във влагата, която се задържа в памперса. А аз мия на преди всяко ядене, т.е. на 3 часа! Сега се мажим с бктробан и нистатин - стискайте ни палци да мине, защото е наистина страшна гледка  Confused
Иначе Вики е спокойно бебе - само коликите дето го мъчат през ноща ... но това ви е позната картинка. Давам Саб Симплекс, но имам и Ифакол и едни финландски капки - баба му ги донесе сега като дойде.
Ирини мисля, че ти беше писала за сънуването - и моя сладур сънува и се смее на глас ...  Joy
Имам въпрос - едната ми гърда започна да произвежда по-малко мляко и е видимо по-малка от другата. Виктор не може да се нахрани само от нея и дохранвам от другата. Това се случи след като една вечер се събудих от болки в нея - беше твърда и червена. Цедих в продължение на 14 часа в горещата баня - до пълно изтощение, но накрая детето успя да отпуши каналчета и се оправих, но от тогава е така - все по-малко мляко има   Rolling Eyes Надявам се да се пооправи, но незнам какво да правя за да стимулирам лактацията и повече от на другата. Дайте съвет .... и Асе бих ти звъннала, но една птичка пролет не прави за цял форум, а ти си и с 2 деца  Hug, нооо ако наистина загрубеят нещата ЩЕ звъня  Grinning Иначе Вики е наддал 340 грама за 10 дни - мисля, че е добре, нали? Praynig

Ехххх ама обичам да кърмя!  Mr. Green (под сурдинка, мислех, че това не е за мен, ама въобще)

Многодетните мами - много ми е драго да ви чета - толкова сте позитивни  Grinning  bouquet

Нели радвам се, че сте добре, независимо от тежкото раждане...

Флуч как успя да честитиш на всички по отделно - голям си сладур - благодаря ти  Hug

Ох стана мноооого дълго - ще се старая да пиша по-често и по-кратко.

Целувки ...

# 216
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Мацки, малко извън темата, и по вече остаряла тема, ама я който иска да гласува за мен (миналото аз)  newsm62
http://www.moetobebe.net/konkursi/

Аз БЛАГОДАРЯ пак на Асето за съветите. Подобрение имаме, продължаваме обаче да работим по въпроса с правилната поза.  Praynig  bouquet Peace

# 217
  • Мнения: 1 633
Да питам мамите с секцио. Как сте с изхожданията по голяма нужда? Аз още в родилното получих яка диария само вода излизаше изписаха ми смекта пия ги обаче вече 14 ден все още съм с разсттройство. Ходя по 5-6 пъти на ден и е почти течна историта.Чак взех да се притеснявам дали нещо не ми са се разместили червата след операцията  Thinking Температура нямам за това изключвам да е вирус някакъв  Thinking Направо ми е притеснително вече бая време ми се струва. Rolling Eyes

# 218
  • Мнения: 343
Нели, гласувах за теб Hug Виж как хем бяхме с един термин и на една дата родихме Grinning

# 219
  • Мнения: 262
Ане, благодаря ти за разяснението Simple Smile Ще пробваме легена!
За жалост нямаме сешоар, но като ви слушам как помага може утре да си купим един.
Григчо, от какво се полуава това задържане на лохии? Ти как разбра, че нещо не е наред? Аз вече от 2 дни не кървя, а ми е 12 ден след раждането. Преди всеки път като засучеше малката и се разтичах отдолу и на всяко хранене си сменях превръзката. Сега вече течове няма и не знам нормално ли е.
Според мен, мила си вземи лактогенен чай и пий, колкото можеш повече. И се обади на някоя близка приятелка да дойде да ти помогне поне през уикенда. Не стой сама. Дори да не ти помага много, поне ще има с кого да си говориш и да си споделяш.
На мен мъжът ми току що донесе количката. Накрая си взехме най-евтиното възможно - моделът Виктория на Кенгоро. Цветът е зелен и сега ще я сглобяваме.

# 220
  • Мнения: 400
Нели-готово PeaceИмаш 1 глас от мен Laughing
Честита радост на Мона,Бони и Шоколадчето!
Деси-на 7.10 се падат нашите 40 дни LaughingИ аз така ги сметнах.Нали  деня на раждане се брои като 1-и ден. Да ти кажа,като те чета как се измъчвате с малката,та ми се свива сърцето.Аз не бих издържала така да я гледам как реве гладна,поради това,че на всяка цена искам да е само на кърма Confused О.К-всяка нормално мислеща майка иска да даде най-доброто за детето си и най-естественото /да го роди нормално и да го кърми/,но в случай,че някъде нещо не се получава /след всичко направено!/,няма нужда да се стресирате повече.Дано тези терапии,които ти препоръча Веч да ти помогнат Hug

Моята дъщеря и тя влезе в отбора на бебетата-пубертети.Излезнаха й пъпки по лицето Sad Купих й крем за лице на Мустела,но като,че ли днес й е по-зачервено личицето newsm78

# 221
  • Мнения: 11 340
Флуч, Шейли беше писала по-назад, че върши работа и малко радио на батерии, което е пуснато не на станция. Да не се юркаш сега специално да купуваш сешоар.
Одеве забравих да поздравя и Шоколадчето и мама Шоколад!   bouquet
Стискам палци на Стефина, милата и тя бая преносва вече.
Предлагам като се обади тя, че е родила, да се местим вече в Родени 2008, какво ще кажете, а?

# 222
  • Мнения: 343
Флу, честита количка!
За задържаните лохии да ти кажа на 8-9 ден вече нищо не ми течеше, вече и контракциите при сученето на бебка бяха спряли и си бях ок. Но се появи една супер гадна миризма, точно като на мърша и веднага отидох на лекар и след преглед се установи. Взеха ми и секрет и от там излезнаха анаеробите (от тях и миризмата). И лекарката не успя да ми обясни защо се получи така. Шийката и матката се бяха свили, като че ли не съм раждала преди 10 дена, може и от това да е, не знам Confused

# 223
  • Варна
  • Мнения: 9
Здравейте,
Май наистина само Стефина остана. Хайде мила стискаме палци  Peace
Флуч, ама ти как успяваш на всички да обърнеш внимание  Grinning
ГригHug Опитай с лактогонен чай. Аз пия този на Hipp и веднага след това ми се наливат гърдите. Дано подновите кърменето без проблеми  Praynig
Шоколад - честито бебче   bouquet
Нели, имаш и моя глас. Между другото ме подсети да благодаря на всички гласували за мен миналия месец.  bouquet Hug Пише че съм спечелила крем Мустела против стрии  Mr. Green
Да ви питам - вашите бебоци смучат ли си ръцете? Моя като ги докопа и започва едно звучно смучене - чак ми става смешно. Но пък са му станали целите на едни дребни пъпчици - май от това смукане ще е. Такъв вакуум им прави  Mr. Green
Ние още не сме нормализирали тоалетната, но се опитвам да не мисля за това а само да наблюдавам кога пак ще ме ощастливи с ако.

# 224
  • Мнения: 262
Juliko, и нашата бебинка си смуче ръцете Sad Затова започнахме да й даваме бибка. Оттук и другият проблем - вие (Асенцето да не чете) какви бибки давате? Аз купих на Авент от 0 до 3 месеца, но явно пластмасовата й част е прекалено тежка и малката я изпуска. Взехме друга супер обикновена изцяло силиконова за 2 лв и с нея сякаш е по-добре, но тя пък е прекомерно дълга и не знам дали не й предизвиква повръщане...
Момичета, искам да в попитам и за сексуалния въпрос. Освен "изпепеляването на Асенцето" друг май не е писал по тази чудна тема. Та мисълта ми е, след нормално раждане нужно ли е да чакаме до 40-ти ден? Аз вече не издържам. Само за това си мисля. Освен да отида по-рано на гинеколог и да попитам срам не срам..
Дими, качих малко снимки на бебинка Елена в албумчето. Моля те, ще сложиш ли, когато имаш време, снимката за албумчето на заглавната страница? Не можах да я форматирам Sad А и да я завъртиш, че аз уж я обърнах, ама нъц... Благодаря ти предварително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт