СЕПТЕМВРИ вече отминава, мама без корем остава!

  • 14 908
  • 298
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
jojo&vik - готово сложих снимка на сладура.  Peace Другата снимка се затри, докато се канех да я местя в папка нашите бебчета, а тази която сложих на първа страница направих по-малка.  Hug
Моля да качвате големите снимки в албума"Нашите бебчета", а умалени за първа страница на форума- в "за списъка".  Sunglasses
sweetkids_mama, и вас ви има вече на първа страница.  smile3534 Кажи колко сантиметра се роди Галинка, че не пише.  Simple Smile

Излитам на разходка!  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 79
Привет момичета  txtloves !
Днес е чудесен ден newsm44 newsm68 newsm44.
Любимия има рожден ден и сестра ми роди племенницата ми преди няколко минути... ееех много съм щастлива.
Роди се бебе Наталия 3.300 кг. и 52 см с цезарово- на леля сладкиша newsm03
Стоя си самичка (с дребчо де)  у дома и се нуждая да споделя тези хубави новини Heart Eyes с вас.
Поздравявам ви сърдечно и отивам да си разходя голяяямата усмивка приготвяйки се за купон.
Бъдете здрави   bouquet !

# 92
  • София
  • Мнения: 3 127
Дими, мерси! Hug  Галинка се роди 51 см.

И едно щъркелова новина:

Мама novi4ka е родила момиченце вчера по обяд- Иванина, 3700гр  и 54 см, нормално раждане. И двете са добре.  Simple Smile

Мариям, честита племенница!  Hug

# 93
  • Мнения: 0
Здравейте от щастливата мама tintipv.Не съм писала много, но Ви четях най редовно. Моето момиченце Мария се роди на 24 септември в 1.30часа през нощта. На кратко за моето раждане - нормално, контракците ми започнаха към 10часа на 23 най-внезапно на 7 минути със спукване на мехура и изтичане на водите по-малко. Докато стигна до болницата и разкритето при приемането вече беше 6 см. До 12 часа вече разкритието беше пълно, но болките бяха ужасни. И тогава се почна трудната работа- напъни 1час и половина накрая вече нямах никакви сили, но тоновете на бебто бяха добре и това беше най важното. В 1.30 чух гласчето на моето бебе. Следваха 5 шева и 2 часа лежане в родилна зала. Размерите на Мария са 3,030 кг. и 47 см. Термина ми беше на 27 септември, но педиатрите които я гледаха казаха, че е преносена - те и водите ми били зелени, но на Мими я няма нищо. Ще сложа и няколко снимки в албума, но незнам как се намалят!
Честито на всички мами, да са Ви живи и здрави бебчетата и много да Ви слушат!
 Hug

# 94
  • Мнения: 6
Хайде и Новичка се включи в отбора с бебчетата, да са здрави и щастливи и двете!
Виждам, че и tintipv е станала мама! Само радости им желая!

Мариам, честита племенница и голяма веселба вкъщи за  рождения ден на любимия ви желая!

Момичета имам въпрос. Смятаме да пътуваме до Барселона със самолет в края на Октомври. Нико ще е на два месеца. Има ли някакви пречки да го вземем с нас ? Вие лично бихте ли пътували с бебе на 2 месеца?

# 95
  • Мнения: 11 341
Юник, нямаш никакъв проблем да летите с Нико. Виж библиотеката на Родители вчужбина - има бол теми за леттене.
Мариам, честита племенница!  bouquet
Честити рожби на Новичка и Тинти!

# 96
  • Мнения: 203
Честито на мама Novi4ka и на мама Tintipv   bouquet  да са ви живи и здрави дечицата....бързо и лесно възстановяване.
Дими много ти благодаря   bouquet !!!

# 97
  • Мнения: 6
Веч, Peace благодаря

Търсих в "пътувания" и нищо не открих, а за "мами в чужбина" изобщо не се сетих.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 380
Благодаря на Bizu и Neni78 за пожеланията-от Вашите усти в божиите уши.

# 99
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Абе купих едни ампуки  с физиологичен ратвор пише Nazo Libero NaCl 0,9%  за нослето, ама хвърлих опаковката и забравих да прочета става ли и за промиване на очичките. Някой да е купувал такова нещо и да знае???

Да, физиологичния разтвор става за оченца, но гледай да е стерилен. Т.е. като отвориш ампулката, веднага го ползвай, престоял не е добре, защото това е разтвор на сол във вода и ако стои, първо водата се изпарява и се сгъстява, и второ - може да попаднат микроби. За нос не е опасно и да е престоял няколко дни.
Очички може да се почистват и с преварена вода, малко след като изстине след преваряване.

# 100
  • Мнения: 883
Честити ни нови бебенца! Много да радват и слушат мама Новичка и Тинти! Поздравления и за племенницата на Мариам! И това дългоочаквано бебе се появи!
А сега искам да поздравя всички мами на момиченца с едно стихотворение, с което поздравиха мен преди няколко дни!!!

       Роди ли се момиче
            "...когато се роди момче"
 
Роди ли се момиче на света-
поема го зорница звездочела,
а възразяват нечии уста,
че майката със син не ги почела.
Но му предсказват свята красота-
ористници две- здравец и лютиче,
със своя грях да продължи рода,
защото то родено е момиче.
Да тича срещу жадни дъждове,
да е обичано и да обича.
Да има само силни врагове,
защото то родено е момиче.
Да го изгарят зрели ветрове,
но женския си жребий то да срича,
когато ражда смели синове
в жена да се превръща от момиче...
Със своя смях и сила все напред
да бърза със сърце непобедено,
защото носи своя тих късмет,
че на света момиче е родено...

       Стефка Цанкова

# 101
  • Мнения: 400
Честита радост на Новичка и Тинти!  bouquetЖиви и здрави!
Мариам-ха,честито,лельо! HugМного да е обичана малката кукла на сестра ти Laughing
Дидиди-що за заключения прави лекарката ви #CrazyС тези размери какви къси крака???Съвсем добре си е детето Hug А стихчето е много хубаво Peace

Снощи май наистина са работили всички сешоари JoyИ аз прибягнах до тази мярка и  действа Party

# 102
  • Мнения: 4
http://september2008.multiply.com/photos/album/45#47

Това е ВИКТОРИЯ на изписването и (4-ти ден)!!!

Благодаря на всички за милите пожелания. От събота сме си в къщи с малката Вики. Кърмим се, пълним пелените, мием дупето и спинкаме. Това е!
Мама се възстановява след секцио (моля Дими да го отбележи в списъчето. Там съм писана нормално раждане). Така и не успях да родя нормално  Sad Но важното е, че сега всичко е наред.
По-натам ще разкажа за раждането и другите неща, съпътстващи го. А сега с тати и бебишонка отиваме на разходка в парка. Времето е разкош!

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 18:00 от Anjelika84

# 103
  • Мнения: 8 286
Пробвах и аз сешоара днес, ама не забелязах ефект.  Sad. Обаче прахосмукачката много приспива - голям стимул за непрекъснато чистене.  Sunglasses
И аз подкрепям Ирина. Наистина на бебоците понякога им е необходимо малко да си поплачат, за да могат да заспят. Ех, ако можеха да го правят и по-тихичко и да не будят всички около тях... За Оги все още не мога да кажа как ще е, но Виктор никога не е успявал да заспива на ръце. Всъщност имаше един коликов период, когато заспиваше на ръце и в момента, в който го сложехме в креватчето започваше да се дере. Изтърпяхме го няколко нощи, след това му давахме капки както си лежи в креватчето, без изобщо да го вдигаме. И стана чудо - оказа се, че чудесно си заспива след малко хленчене. Ама май не всички родители са такива дебили като нас и могат да изтърпят детето им да плаче...

# 104
  • Варна
  • Мнения: 9
Момичета първо да се похвалим - моето момче най-накрая напълни памперса сам със голямо сладко ако 
newsm44 newsm68  bigdance2
Не съм предполагала че така ще се радвам на някакво си ако  Mr. Green Ама така хубаво ми стана. Ми 9 дена стана вече - аз незнам как се сменя наакан памперс  #Crazy Ох дано се отпуши и от тук нататък да няма проблеми  Praynig
Досега си го гушках и си се гледкахме и беше един спокоен такъв - няма ги гадните спазми. Ох, много си го обичкам така  Heart Eyes
Честити бебоци на Новичка и Тинти   bouquet  bouquet
Мариям, честита ти племенничка. Във вашата фамилия тази година радостта е двойна.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт