DE 92 - Добре дошли на новите звезди Ева, Мария, Яна, Елиас!

  • 15 537
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 329
В тази връзка - някоя от вас да е правила супа от тиква? И да има хубава рецепта? Прияло ми се е такова чудо, ама не искам да експериментирам, а да си направя нещо, дето е пробвано и е вкусно.
Готвя страхотна супа по рецепта на Тим Мелцер - рецептата

# 211
  • Мнения: 508
Вечиииии, честита ти рожбичка  bouquet
Да е жив и 3драв и много да ви радва.
Много е красив Hug

# 212
  • Мнения: 293
Кате, искам само да ти кажа че на финала на разказа ти, ми се насълзиха очите  Blush, като се има в предвид че през повечето време се смях и ти се възхищавах на хумора с който разказваш такава трудна история. Сега разбирам каква късметлийка си да си богословена (мисля че така се пише) с три деца! Аз деца както знаете нямам и ме беше страх от раждане, след разказа на Вечерница всичките ми страхове изчезнаха!
Благодаря че сподели тази прекрасна емоция!!!   bouquet

# 213
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Мале, колко сте изписали днес... #Crazy

Вики_Хриса, едно добре дошла и от мен!!!  bouquet  

Ванче_Мамче, сестра ми бе с гестационен диабет. Не е пълна, в първата си бременност нямаше тези проблеми, но сега взе, че се случи. Когато се виждахме с нея, докато беше още бременна , бе станала експерт по здравословно хранене. Ориз ядеше, но от кафевия, небеления. От ядене на диня стойностите на захарта й скачаха до небесата, тоест някои по-сладки плодове ги избягваше. Хляб ядеше само пълнозърнест ,като трябва да се вземе под внимание, че не всеки хляб, който се предлага за пълнозърнест, е наистина такъв. Тя си купуваше хляба от Био-Ладен.
След раждането всичко с диабета се оправи, а и бебето й не беше над нормите с килограмите, така че споко. Диетологът определено ще ти обясни какво може да промениш в храненето си. Жалко, че не са ти хванали диабета по-рано.

 Мисля си какво правят бременните в Бг, когато им се появи гест. диабет. В Бг няма истински пълнозърнест хляб, доскоро нямаше кафяв ориз и други екстри.

# 214
  • Мнения: 1 817
Анна, кори и тикви при турците. Освен това се продават едни т.нар. сладки тикви, които изглеждат като голяма круша и хокайдо тиквите са хубави. Peace . Ето тикви и рецепти:
http://www.marions-kochbuch.de/index/1763.htm
http://www.marions-kochbuch.de/index/1509.htm
Ако не се лъжа истински бг кори има в бг шопа.
Ванче , пусни в гугъл гликемичен индекс и ще видиш табела с храни, в която е описано от коя храна колко се вдига захарта. Ако изключиш тези с високия и средния индекс, нямаш проблем! Peace Когато не ядеш захар (внимавай за скритата захар) и пазиш малко диета, след раждането нещата се нормализират. Само искам да те предупредя, че фрешовете и всичките сокове имат много захар и са противопоказни в твоя случай. А от плодовете трябва да наблегнеш на киселите. Смокини, диня, грозде, круши и т.н. вдигат много захарта. Но не се притеснявай, на моята приятелка й го откриха в 35та седмица и само с диета се оправи! Ето тук за диетата повече
http://www.biberonbg.com/info/diabet.htm
Успех и да се похвалиш с добри новини! Hug

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 16:26 от ZiMa

# 215
  • Мнения: 3 521
Аз пък изобщо не разбирам как можете да давате акъл за гледане на деца при положение, че много добре знам, че някои от вас пропускат редовно дневното къпане на бебето във ваничка с разбито яйце! Crossing Arms

# 216
  • Мнения: 293
Бибка не е така Naughty
В бг се намират много неща (подчертавам не всичко). Просто не се намират по обичайните вериги магазини като фантастико, била и т.н. (а сега вече може би и в тях), но определено можеш да намериш много неща в специализирани магазини.
Аз по-скоро съм учудена  Thinking защо тук в Германия не във всеки магазин например можеш да намериш не-газирана вода, или друг пример е че се продава марципан в повече разновидности само за Коледа  Thinking

# 217
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз пък изобщо не разбирам как можете да давате акъл за гледане на деца при положение, че много добре знам, че някои от вас пропускат редовно дневното къпане на бебето във ваничка с разбито яйце! Crossing Arms

Ей тука вече ме изненда, това не го бях чувала невър  Shocked  hahaha hahaha

# 218
  • Мнения: 1 584
Аз пък изобщо не разбирам как можете да давате акъл за гледане на деца при положение, че много добре знам, че някои от вас пропускат редовно дневното къпане на бебето във ваничка с разбито яйце! Crossing Arms

сол, яйце - и накрая мяташ в тигана hahaha

# 219
  • Мнения: 166
Поздрави и от мен с Яна


ВЕЧ да ти е жив и здрав Елиас Теодор. Много радост на цялото семейство. дано повече не се случва да го чакаш толкова дълго.
Гледам поизмъчили са те. И при мен не бяха много цъфнали нещата. Цялото раждане 24 часа и катетър ми сложиха, че накрая ме и срязаха и после бях бясна. Ама вече ми отминава. Пък важното е резултата.

Ние сме си от петък в къщи, ама нали ми е първо дете и още липсва рутината. Добре, че имаме подкрепа от БГ.
Иначе и ние днес се размятахме по улиците. Аз ако бях почакала още малко и щеше сняг да завали.
А да ви питам давали ли сте витамин Д на вашите бебета? мен ми го дадоха от болницата на едни хапчета, ама се чудя още дали да давам.
Може ли някой да пусне пак линка за темата с Кризата, че ми стана интересно, но го пропуснах някъде в четенето между редовете

# 220
  • Мнения: 1 947
   М/у другото, жълтъкът за косата е благотворен, но чак всеки ден вана с яйце...
А пък не знам защо често има въпроси "Кога спряхте да къпете бебето всеки ден?"
след като според мен логичният въпрос е "Кога започнахте да къпете детето всеки ден?" Crazy

   Турските кори не стават за моя вкус, а в българските вече няма брашно и сол, а само Е-та и не си донесох.
Не съм се сещала за немски кори за щрудел, ще опитам. Butternut (цигулките) u Hokkaido не са вкусни на фурна.

# 221
  • Мнения: 3 521
Petka, много е сладка дребка  bouquet.

# 222
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Петка, добре сте се завърнали у дома! Бебчето ти е много сладуресто(пу-пу)!

Бибка не е така Naughty
В бг се намират много неща (подчертавам не всичко).
Сиу, мен ли имаш предвид? Знам, че вече в Бг може много неща да се купят, но българския хляб във всичките му разновидности не мога да го сравня с хубавия немски хляб от пекарна. А и пълнозърнестия български е пародия на истински такъв. Поне такива са моите наблюдения. Wink

защо тук в Германия не във всеки магазин например можеш да намериш не-газирана вода
Може би не си забелязала, че всяка верига(като се почне от Алди, Пени, Лидл и се стигне до големите супермаркети) има и натурална негазирана минерална вода. Не от всяка марка обаче има негазиран вид.
Иначе и на мен ми беше чудно в началото защо тук се пие много газирана вода. С времето спря да ми прави впечатление.

Нямам в момента време да чета темата за Световната криза, но събудихте моето нездраво любопитство. newsm78

# 223
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 834
Петка, добре дошли  bouquet Много е сладка беба Wink Витамин Д ако не я извеждаш и няма слънце, както се случва в момента е добре да й даваш. Предполагам сте само на кърма, тя в такъв случай няма от къде да си го набави, а е за профилактика срещу рахит.
Благодаря ви за рецептите  bouquet Ще се пробвам и ще докладвам за резултатите Mr. Green

# 224
  • Мнения: 1 817
Анна, аз за това като първа алтернатива написах тиква от турците. До сега само нея съм пекла. Другите 2 ми ги прехвалиха и ги купихме онзи ден, но още не съм стигнала до тях да ги пека, защото супата е по-лесна  Wink . Що се отнася до корите, мен когато ме мързи да ходя при турците, купувам бутертайг и правя с него не само тиквеник, щрудел, но и баница. Оф, прозвучах като хаузфрау Laughing .
Апрепо хаузфрауен, знаете ли кога почва деспърейт хаузлайфс нов сезон  newsm78?
Чико се загуби нещо...

Общи условия

Активация на акаунт