Девет месеца не чаках, рано-рано аз проплаках

  • 17 527
  • 323
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 685
Преди час и половина направихме кръвна захар на Жоро. Беше 6.56 а трябва да е до 5.55 Педи каза да направим изследване, защото малкия много чурка.Та, с една единица е завишена кръвната захар и се изплаших много.Поплаках си доста и се обадих на доки.Тя ми се скара ,защото в 19 часа не трябва да се правят изследвания тъй като не показва точно.Така ли е?Утре на гладно ще правим нови и се моля да не е лош резултата ,ще правим и на урината изследване.

# 286
  • София
  • Мнения: 39 903
Преди малко се прибрахме. Алекс е ок. Гледа го на ехо, врътна му крачетата, огледа ги. Каза, че дупето му е хубаво Simple Smile Аз добавих, че ще го гонят каките Simple Smile
Гледа му главата и гърдите (ребрата). Каза, че всичко е ок.
Помолих го обаче да погледне и Дияна. Знам, че тя има проблем. И е така. Малко ниско стъпало и оттам леко изкривена пета. В събота ще се разходим за стелки.
Това е.
Като проходи Алекс ще го заведа пак. Каза, че колкото по-късно проходи толкова по-добре. Дияна ми проходи на 1,3г.
Каза да не го насилвам за стъпване на крака, сядане и т.н. Хвана го за ръцете и Алекс се надигна. Каза, че това е хубаво упражнение за стягане на коремните мускули. Ще правим коремни преси. Каза да го слагам от време на време по корем.

Гери наистина изследвания е най-добре да се правят сутрин. По принцип за кръвните, не всички, се препоръчват да са на гладно.

Цитат
Как се определя кръвната захар?

Съществуват няколко метода, всеки от които има определена диагностична стойност:

    * бърз метод чрез фабрични лентички - това е бърз, скринингов тест (за масово, отсяващо, профилактично приложение), който може да се прилага в домашни или амбулаторни условия. След убождане на върха на някой от пръстите, капка кръв се накапва върху специална лентичка и последната се вкарва в апарат, наречен глюкомер. След секунди на дисплея на апарата се появява стойността на кръвната захар в mmol/l. Този метод е сравнително неточен (до 10% грешка) и затова не се използва за окончателно поставяне на диагнозата. Неговата роля е да отсее тези хора, които се нуждаят от по-прецизно изследване. Убождането и измерването на кръвната захар с лентичка и глюкомер се използват често за следене на стойностите на кръвната захар от самите диабетици в домашни условия.
    * кръвна захар на гладно - този метод се осъществява след вземане на венозна кръв в лаборатория; "на гладно" означава, че пациентът не е приемал никаква храна или течности 8 часа преди изследването. Според Световната Здравна Организация (СЗО) двукратно (при две различни изследвания, обикновено в различни дни) установяване на кръвна захар на гладно над 7 mmol/l означава наличие на захарен диабет. Тъй като стойностите на кръвната захар се влияе от много фактори, изследването се повтаря в два различни дни. При всяко от изследванията болният не трябва да е консумирал храна или напитки през последните 8 часа (прави се сутрин), да не е болен (вкл. "настинал", с висока температура и др.) и да не е приемал лекарства, които могат да повлияят нивото на глюкозата.
    * случайно измерване на кръвна захар - след вземане на кръв в лаборатория се изследва кръвната захар без пациента да е гладувал; установяване на стойност на глюкозата в кръвта над 11, 1 mmol/l означава захарен диабет.

# 287
  • Мнения: 6 604
Гери,не се шашкай. Опитай се да се успокоиш. Баща ми е диабетик и той също ми каза,че трябва да са сутрин на гладно. Защото ако малко преди това е ял няма да отчете точно. Иначе една еденица не е толкова много. Това също той ми го каза.
А и си спомням ,че Мимето докато беше в болницата я хранеха с глюкоза. От нея също беше вдигнала кръвната захар и тогава само ми казаха,че ще й сменят храната. После не сме имали проблеми. И при вас ще е така-споко Hug. Пиши утре какво е станало Heart Eyes.

# 288
  • Мнения: 3 914
Преди час и половина направихме кръвна захар на Жоро. Беше 6.56 а трябва да е до 5.55 Педи каза да направим изследване, защото малкия много чурка.Та, с една единица е завишена кръвната захар и се изплаших много.Поплаках си доста и се обадих на доки.Тя ми се скара ,защото в 19 часа не трябва да се правят изследвания тъй като не показва точно.Така ли е?Утре на гладно ще правим нови и се моля да не е лош резултата ,ще правим и на урината изследване.
Гери,кръвна захар ако правиш вечер,след цял ден хранене,не бива да те учудва и резултат 8 Peace,така че спокойно Hug

# 289
  • Мнения: 1 685
Момичета благодаря ви :hug:AnMary,супер си!Мамо на Вики, ти нищо не казваш.Ама аз знам за чудните новини,четох в темичката  за деца с очни проблеми. WhistlingНека Бог ви пази и Вики да е добре

# 290
  • Мнения: 3 914
Момичета благодаря ви :hug:AnMary,супер си!Мамо на Вики, ти нищо не казваш.Ама аз знам за чудните новини,четох в темичката  за деца с очни проблеми. WhistlingНека Бог ви пази и Вики да е добре
Wink
Добре сме,дори много Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 1 711
Dundurela бързо да се оправяш  Hug а как е Вероничка?

Гери, на мъжа ми преди време не можеха да установят от както го боли стомаха, му правиха изследвания на кръвната захар и си спомням, че ходи сутринта и трябваше да е на гладно. Така че не се притеснявай, утре сутринта направи пак  Hug

Аз да ви се оплача също... през нощта Лора не спа никак добре и сутринта се събуди с пристъп, едва дишаше... веднага отидохме при педиатърката и тя като я видя направо ни изпрати в белодробната клиника. Там ни приеха и като разбраха, че е с WPW синдром ни прехвърлиха в 3та градска. Там обаче ми заявиха, че трябва да бъде в интензивно отделение и аз не мога да вляза с нея.  newsm45 Нямало места за това така. Милата така рева като я взеха... то и аз бая си поплааках, ама нямаше как. Към 6 часа отидох да я видя и да ми кажат как е. Докторката каза, че е с пневмония и астматичен пристъп. Влязох да я видя... все едно се бях върнала 1 година  назад, когато беше в родилното в кувиоза...  лежеше безпомощно в едно легло с кослородна палатка, система, а докторката не ми даде да я гушна за да не ме види и да тръгне да става.  Cry Знам че ще се оправи, тя е силна, но искам да съм при нея. Има малка вероятност утре ако е по-добре да я преместят от интензивния сектор и да влезна и аз при нея, но според докторката е малко вероятно.
Извинявайте за дългото оплакване, но имах нужда да споделя, а знам че вие ще ме разберете  Hug

# 292
  • Мнения: 1 685
Hellche,много ми стана мъчно, че не са те приели с детето.Сигурно ти е много гадно но може пък да е за добро,дано скоро да си приберете детенцето у дома.Бързо оздравяване на Лорка PraynigНие, утре сутринта ще правим изследванията.Дано се промени цифрата на кръвната захар Tiredиначе незнам какво ще е?

# 293
  • София
  • Мнения: 39 903
hellche не мога да си представя какво ти е. Стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено.
Мама е миналата по този път, с мен. Родила съм се 2,500, не знам дали са ме водили недоносена. На 1,4г съм влязла в б-ца с двойна бронхопневмония. Тя също не е могла да бъде с мен, защото тъкмо била родила брат ми. Кърмата й спряла от притеснение.
Прегръщам те, и ако мога да те успокоя.

Дияна съм я водила в 3та градска, заради шум на сърцето. Знам, че най-добрите спец. са там. Нека си следят детенце.

Гери отивайте сутринта, преди закуска. Ако Жорко яде сладко вземи му нещо за хапване. И му дай веднага след вземането на кръв.

Спомням си като си правех кръвната група. На гладно. Мъж ми и той. Ама му прилоша, мъжка му работа, така и не стигна до взимане на кръв. лаборантката се ошашка, пръска го с вода, слага го да легне, давахме му шоколад. И после ни се накара, че кръвна група може и не "на гладно".
Така и не разбрахме резус фактора на Алекс дали е наследен от Джони, най-вероятно.

# 294
  • Мнения: 1 685
 newsm59  bigdance2  party023честит рожден, Ден на принцеска мими!Да расте здрава и да слуша мама и тати!Пчеличке  bouquet

# 295
  • Мнения: 1 685
На Жоро му взеха вече кръв .Но пък голям зор ще видя със стерилната урина,съблякла съм малкия от час и чакам и чакам да чурне малко :ooooh:Viki76,как взехте вие урина?По-лесно ви е било ,Вики е голям вече.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, както са ти писали, нормално е резултатите да са завишени ако не е взета кръвта сутрин на гладно. Учудва ме, че в лабораторията като са вземали кръвта не са ти казали (все пак сте отишли вечерта - логично е, че детето е яло през деня). Хората там са за бой  #2gunfire. Трябвало е като отидеш и кажеш какво изследване ти трябва да те върнат.
hellche, много мъчно ми стана за вас с Лорчето. Дано бързо се стабилизира и да сте заедно. Пиши ни като имаш новини. Много сила и вяра ти желая.
Viki i mama, много ме радва развитието на Вики. Пожелавам ви още чудеса. Целувки на ученичката. (поздрави и Мим40, ако се чуете)

Рожденния ден на Мими не е ли утре?

P.S. O, Гери, въобще не ни е по-лесно - 4 дни се опитвах да взема стерилна урина и онзи ден взех, но не съм убедена, че е стерилна. Преди ставаше по-лесно. Събличах го в банята. Отварях стерилното контейнерче (внимаваш да не пипнеш вътре или в капачката, за да не се замърси пробата),  и чаках да пишне. Понякога пусках водата на чешмата, да го дразни шума. Минава време докато пишне, но пък се приключва. А сега това е мисията невъзможна. Той хуква нанякъде и иди го гони. Затова му залепих колектор за урина, а върху него памперс. Обаче няколко дни се отлепваше и накрая в колектора нямаше нищо, а памперса бе пълен. Да уточня, че аз "гоня" първата урина, заради проблема с бъбреците и затова повтаряхме упражнението няколко дни.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 09:33 от Viki_76

# 297
  • Мнения: 1 685
рожденния ден е днес  Hugвидях линийката на Пчеличка

# 298
  • Мнения: 6 604
Гери-благодаря ти newsm51. Да са ни живи и здрави нашите малки съкровища newsm30 newsm32. Много,много да ни радват  love001 lovekiss. Щеше ми се да ви черпя с хубава торта,но... затова  newsm38  party023  cook  почерпете се Hug Hug Hug
П.С. Стискам палци резултата да е добър на малкия Гошко

# 299
  • Варна
  • Мнения: 965
Ех, че съм и аз - гледах снимката под линийката, а там пише, че остава още 1 ден. Ама днес е 17.10.  Embarassed
Пчеличке, да ти е жива и здрава рожденничката! Да изкарате страхотен и незабравим празник!  baloni bdbaloni baloni

Общи условия

Активация на акаунт