Отговори
# 255
  • Мнения: 77
Добро утро, тумбаланки newsm53
Румя, честито за добрите новини.Само такива да се чуват.Аз тази нощ ставах само 3пъти, но имах жестоки болки в срамната кост и едвам ходех.Не съм гризкала плод, а само пих водичка, хихихихх.Сега ставаме да ходим до тоалетна, после ще ставаме да храним и гледаме бебетата, май трябва да свикваме, просто си правим тренировки Grinning
Мury, благодаря ти за инфото.Аз мислех, че направлението за хоспитализация се издава от ЖК, не знам защо.По принцип знам, че винаги е от личния лекар...бременелски мозък.
Вале, знам че не е хубаво да не ги слушат тоновете...смятам на 10.10 да ходя на ЖК и тогава ще попитам.Не вярвам някой да ме държи 30мин да ми записва тоновете, колкото и кофти да звучи.Винаги има огромни опашки....тук в Пазарджик май това се прави само в болницата за съжаление.Или предполагам трябва да отида в частния кабинет.
Да ви се похваля, писах в пазарджишкия форум и утре чакам да ме информират относно провеждането на безплатен курс за бременни, където ще се запозная с други бъдещи мами.А ще има и среща и ще имам нови познати Simple Smile
ами да-на такива неща се радвам.
Дидии, гащеризончето е много сладичко с тези слонче и меченце и браво че си нацелила десетката.
Бебчо много се движи, не усещам риткания, а просто си сменя положението и не мога да разбера дупето ли ми върти или си показва гръбначето.Хайде хубав ден, има слънчице!Аз днес ще ходя на очен да видим защо ме болят очичките.
Имам едно предложение-снимайте тумбаците и качете снимки да видим колко са пораснали  Grinning

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 09:16 от NELCHO

# 256
  • Мнения: 31
Здравейте мамчета, много се радвам за добрите новини от прегледите ви само така още малко остана.
И на мен до сега не са ми измервали тоновете на бебето, но като отида на 10.10 за болничния 45-дни преди раждане ще питам.
Не мога да кажа, че спя нормално такива болки от срамната кост само докато легна, че завъртането настрани ми се струва мисията невъзможна, а на всичкото отгоре имам от три дни ужасни киселини от всичко което хапна. И на всичкото отгоре доктора ми каза, че страшно много съм напълняла +13кг. е какво да направя не се тъпча, не ям сладко, и другите работи които ми е казал и пак не е доволен  #Cussing out
Стига съм се оплаквала желая ви лек ден в това хубаво слънчево време.

# 257
  • Мнения: 1 031
Добро утро от нас!

Първо да почерпя по едно кафенце, че имам крещяща нужда от едно!






Аз тъкмо сега се завръщам от доки - всичко е наред с моето момченце - върви по-мъничко, ама нали все пак ехографа дава малко отклонение. С мама всичко е добре - плацента, води в норма, кръвно нормално, пусна ми изследвания - дотук всичко добре. Днес трябваше да ми пуснат болничния, обаче изведнъж се оказва, че трябвало да си нося амбулаторния картон Shocked трябвало да го взема от личната и тогава чак щял да ми пусне болничен. Аз защо така нямам спомени първата бременност да съм правила такива упражнения Crossing Arms я кажете има ли такова нещо или доки ми върти номера. А да кажа само, че предната бременност тогавашната ми лекарка в началото на бременността ми направи някакъв картон, а сега нямам такъв - дали пък това ще трябва - направо съм шах. А как не ми се разправя - сега имам тичане цяла седмица ooooh!
Алекса много са сладурски дрешките Peace
Сега отивам да попрочета малко какво сте творили вчера Grinning

# 258
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета !
Мале колко много новини и то за една седмица  Shocked.Не трябва да отсъствам много от форума че тук нещата почнаха да се развиват много динамично  Hug
Да ни е живо и здраво първото бебе Алекс в отбора и и да се възстановяват по бързо!
Добре дошли на всичките нови мами !  bouquet
Ели Честит рожден ден ! smile3525  (малко с закъснение  Rolling Eyes ) Желая ти повече спокойствие в оставащите дни до Новото начало ! baby   Hug
Аз съм добре ,но имам много работа последно време и не ми остава време да се наслаждавам на неразположенията  Mr. Green.Хемороидите  ще ме уморят   Sick направо не ми се мисли като родя какво ще правя  ooooh!
Прегръщам ви всички  Hug   пазете  се Naughty    само хубави новини!

# 259
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте, сладурки  Hug
Много се радвам за добрите ви новини! Руми  Hug.
Ние сме на ЖК на 02.10 слетобед - ще докладвам, дано всичко е наред. Аре аз да отивам на тръстиката. Успешен ден на всички!

# 260
  • София
  • Мнения: 72
Руми, браво на бебка, страхотни новини  bouquet.

Минавам само да ви пожелая приятен ден, защото ми се стовари още нещо, което трябва да довършвам за оставащите ми 7 работни дни #2gunfire. Ще ме уморят от работа тези хора. За разлика от първата бременност, когато цяло лято си четох бг-мама, сега не мога да насмогна. А мислите ми вече са съвсем далеч от работата. Изобщо не мога да се съсредоточа и да се мобилизирам, но нямам избор, защото времето изобщо няма да ми стигне Close.

Целувки на всички  bouquet

# 261
  • София
  • Мнения: 3 789
Здрасти и от мен! Flutter
РумиHug страхотни новини, знаех си аз, че всичко ще е наред, ама женска природа- нали трябва да се ошашкаме стабилно преди това . Стискам палци все така добре да е до края за всички ни! Praynig
Хубав и спокоен ден за всички ни! Аз се боря с кашлицата, сутринта се събудих с кашляне, все едно мравки имах в дробовете, така ме дразнеше и само кашлях. Та пийнах малко Стодал, колкото и да ми е гаден, след 5 мин нямаше и помен от кашляне, успокои ме. Та днес ще го пия редовно, адски ми е сладък, но явно действа

# 262
  • Мнения: 252
Тонеске, мерси за голяяямото кафе Grinning.

На мен ми искаха здравния картон за издаване на болничен преди да ме запишат официално на ЖК. После веднага ми направиха нов, специално за бременността, картон, където пишат всичко от изследванията и прегледите. Сега за 45 - дневния изобщо не са споменавали другия картон. Карам си с този от ЖК. Предполагам, че щом наблюдаващият лекар не ти е направил такъв, специален, затова ти искат твоя.

# 263
  • Мнения: 297
Добро утро мамчета,ние спинкахме тая нощ.
Тонеса на мен ми обясниха че трябва амбулаторна карта(картон) тя е само за болнични,в нея се записват.Затова ти я искат.Купуваш си я от книжарница  и отиваш при личния лекар да ти я попълни.И после не знам,аз ще ходя на 7ми да ми пуснат болничния.
Радвам се за хубавите новини за мамите и бебоците които са ходили на преглед.
Айде успешен ден и добри новини.
Целувки и  Hug

# 264
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Вече се изискана амбулаторна карта за всякакъв вид болничен заверена от личния лекар.

# 265
  • Мнения: 8 538
Добро утро  от мен! Минавам на бързо че имама много работа.

Руми  Hug браво за добрите резултати! Нека Бог закриля нас и нашите бебета и всички гушкаме здрави дечица в края на ноември! Браво на другите мами за добрите резултати от прегледите.

Амбулаторната карта се изисква за вписване на болничния.

# 266
  • Мнения: 1 031
Много благодаря за бързите отговори за амбулаторния картон Hug знаех си, че има някакво нововъведение Wink

Руми страхотни новини мила Hug

Мишле оправяй се бързо - аз вчера бях цял ден с такова гадене, главоболие и така ми се спеше, че си помислих - айде аз съм следващата от отбора - ама днес съм ОК. Та знам какво ви е - особено като тумбака вече доста понатежава Rolling Eyes

Айде аз отивам да се поразходя с хлапето и като се върна ще пусна новата тема - не прекалявайте с писането Wink

# 267
  • Мнения: 77
Тонеска, чудесно е че всичко е наред. КАкто момичетата са ти писали, от януари е това нововъведение с амбулаторните карти.Личният лекар вписва някакъв номер, слага си печата и с нея в ЖК. В картона вписват дните и причината за болничния и на регистратурата при заверка пак ти го искат.Иначе и аз мислех, че нямам в ЖК личен картон, но миналия път го видях с всички снимки от ехографа към него и т.н
На вас взимат ли ви такса за издаване на болничен и по 2лв за изследвания? Питам така за протокола-на мен за болничния ми взимат 50ст, за изследване май не всеки път, та не мога да разбера.Съвсем символично.
Мишле, хайде вече да оздравяваш тук до максимум два дни, ха!Пий си стодалчето, може да свариш счукани орехи с черупките и да си пийваш като чайче с мед, помага.Хайде изчезвам и аз!

# 268
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте и от мен момичета Hug!
Аз съм добре - бебчо също Simple Smile. Радвам се за добрите резултати от прегледите Simple Smile!
Лек и усмихнат ден на всички Hug!

# 269
  • Мнения: 164
Здравейте!
Не съм писала от .... не помня вече кога. Гледам да попрочитам по нещо от време на време.
Сега надявам се, че ще мога по-често да се включвам, защото съм в отпуск и на 3.10. си чакам болничния.
Между другото бебето ще е пак момиче (мъжо не е много доволен, но дъщерята е на седмото небе, че ще има сестричка  Laughing)
Добре сме според АГ. Качила съм 16 кг. по последни данни от преди няколко дни.
Тези дни смятам да си направя списък с нужните неща за бебето и да го изпълнявам.
Не съм решила за количката каква да е - ако някой може да препоръча комбинирана някаква, по-лека по възможност, че ще я свалям от втория етаж, на сносна цена  Whistling ще съм мн. благодарна.
Приятно дебелеене на всички!

Общи условия

Активация на акаунт