Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 8

  • 33 060
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Аз пък сутринта писах, писах , и нещо се случи - не можах да публикувам Sad
alessina, честита ви първа копка! И колкото се може по-малко проблеми!
ani69, и аз като AlexaS съм се мъчила даже няколко пъти, накрая реших, че колкото по-малко знам, толкова по-добре Grinning Не мога да приема съвсем всичко от разните източни течения и приумици - не ми се вместват на нашите ширини. Нещо като религията - християнските пости са си точно когато трябва, мюсюлманите не ядат свинко и се обрязват заради горещините, и така нататък....Спазвам само някои правила за мястото на огледалото, за ъглите, в които трябва да има нещо и някои други дреболии. Simple Smile
Много искам да покажеш скици на диваните! Ако не за друго, то поне от чисто любопитство Blush

Хм, пак писах, писах и забравих - цялото писателстване беше, за да кажа, че много си държа на видимите греди Joy

# 256
  • Мнения: 2 270
ето нещо такова-може да се иззида във всякаква форма и да се облече по всякакъв начин в зависимост от интериора.В задната част където е сглобката на седалката и облегалката могат да се направят малки отвори в които да се промушат някакви декоративни колани,които да държат възглавниците.Могат да се ушият различни калъфи и тн.Зависи от въображението на собствениците.Отдолу може да се иззида или да се оставят празни пространства ,които да се запълнят с подвижни чекмеджета , декоративни кашони, ратанови кошове и тн.Които иска може и подлакътници да си иззида





ljuboznatelna-фън шуй не е източно течение или приумица ,ами си е цяла наука,корените на , която идват точно от древните прабългари.Изучавали сме  фън шуй в университета като свободноизбираема за интериорните дизайнери.Нещата съвсем не са толкова сложни, колкото ги описват в някой книги/между другото в повечето на българския пазар/Няма лошо да искаш да имаш греди,но поне не ги слагай там където спите/над главите ви/и там където са ви диваните и масата за трапезария

# 257
  • Мнения: 3 485
eto ne6to ot kartonhttp://www.youtube.com/watch?v=iR4pfWCGWPE&mode=related&search=meuble%20carton%20calais%20tf1%20creation

# 258
# 259
  • Мнения: 2 255
здравейте момичета   bouquet аз така съм се затрупала с работа тази седмица, че не мога да смогна ...а до любимата темичка съвсем не стигам  Sick
ей сега преди да хукна към детската градина ви изчетох на един дъх и малко диагонално  #Crazy обещавам утре по-съществено  Joy

На двете девойки с първа копка - да им върви по вода
  newsm10

Колкото до фън шуй  newsm78 не го разбирам аз и това сие ...не че много съм го мислила...но ми е малко абстрактно...аз съм практичен човек  Wink

За поповете ....малко съм раздвоена - и аз като повечето от вас вярвам в нещо ...ама не е точно комерсиализираната ни църква и нейните служители ...та и по тоя повод имаме спор с половинката дали и какво ще се прави някой ден като почнем  Mr. Green

за коментарите по мойте "чертежи" ако могат да се нарекат така  Thinking утре ще ви споделя съображенията си  ...че сега няма време  Rolling Eyes

# 260
  • Мнения: 3 770
Момичета , много се активни днес !  Hug Аз само надникнах няколко пъти - мнооого работа имах и така се изморих ....  Cry Нямаше да пиша , но не издържах !  Mr. Green

alessina , честита първа копка и на вас ! Бързо и безпроблемно строителство !  Peace И ставам досадна - снимки има ли ?  Grinning

Вие ме шашнахте с тези греди !  Rolling Eyes И аз съм си заплюла такива за покоите на НВ , макар и още да не ми е избистрена идеята.

ani69 , за пръв път чувам , че корените на фън шуй идват от прабългарите !  Blush Не че съм спец в тази област , но винаги съм си мислела други неща.Ще потърся нещо в нета , дано открия какво то ме интересува.

trendafilka , линкът не се отваря - This video is not available in your country. Поне на мен ми дава този надпис !
 

# 261
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
ljuboznatelna-фън шуй не е източно течение или приумица ,ами си е цяла наука,корените на , която идват точно от древните прабългари.Изучавали сме  фън шуй в университета като свободноизбираема за интериорните дизайнери.Нещата съвсем не са толкова сложни, колкото ги описват в някой книги/между другото в повечето на българския пазар/Няма лошо да искаш да имаш греди,но поне не ги слагай там където спите/над главите ви/и там където са ви диваните и масата за трапезария

Ето, знаех си аз , че колкото по-малко знам, толкова по-добре Blush Сега ме хвърли в размишление. Все пак моята информация е, че това е китайско учение. Аз обаче си искам гредите точно в хола, затова ще го оставям без етаж отгоре и без таван. Шшшшт, нищо повече не ми казвай Grinning


Ц,ц,ц, нали съм си любознателна, зачетох се в едни основни 60 принципа за дома и на 20-тия заключих пръсти и се завъртях три пъти, пу-пу-пу да не ме застигне, нещо не съм в хармония с фън шуй.Няма да чета повече, обещавам!

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 18:56 от ljuboznatelna

# 262
  • Мнения: 2 270
малко отплеснахме темата с този фъншуй,но за последно да кажа това което знам аз.Фъншуй се смята за китайско изкуство измислено от тях,но много проучвания по този въпрос сочат,че именно прабългарите/не когато са достигнали нашите земи ,а много преди това/са ползвали принципите на фъншуй.За това говорят подредбата на домовете им,различни,пропорции и тн.Не съм запозната много, много.Не знам дали има доказателства за това.Незнам и колко хора знаят за това .на нас ни го каза лекторката /една англичанка/,която идваше един път в месеца и ни учеше по скоро на практичния фъншуй.Тези измислици за духчета и врели некипели ,които чета в БГ книгите са ми леко да се каже смешни.Теорията с която са ни запознали прилича по скоро на радиестензия,със магнитните полета ,благоприятните и неблагоприятните места за някой мебели ,врати ,прозорци и тн.Най простия пример е този с бюрото:Седяшия на бюрото трябва да има видимост към вратата,най добре е да е обърнат с лице към нея.В противен случай той чувства несигурност,обръща се при всяко отваряне на вратата/за да види кой влиза/и така нарушава целостта на работата си.и тн и тн...
Общо взето в световен мащаб,особено в Щатите и Англия,големи обществени сгради не се строят преди да е минал фъншуй специалиста.Там той прави проект наред с конструкции и архитекти.Като работата му започва още с избора на парцел и завършва с декоратора.
В БГ понеже всеки може всичко и не е нужно да се обръща към специалисти, дизайнери ,декоратори, а какво остава за някакви фъншуй.....измишльотини

# 263
# 264
  • Мнения: 2 255
здравейте строителки-мечтателки   bouquet
реших докато пия кафе   food010 и не се е събудил още народа да ме тормози  bash да драсна тук ...че после пак няма да успея сигурно  #Crazy ...да си идва колежката от тоз Тунис вече, че направо  smile3511

сори, та по същество ....

на 1-вия етаж няма да е баня, само WC, просто нямаше картинка без вана  Joy
а колкото до баните горе ...незнам  newsm78 дали ще са точно така ....но е сигурно, че ще са 3 - към всяка стая може би няма да са с вана и те...но  Thinking
ако останат така, в дневната ще има колона и към нея ще е залепена камината мейби  newsm78
но ако не са така ...съвсем не мога да ги наредя  #Crazy и ако някой "роди" някоя гениална идея - ще съм му благодарна ...ама много  Praynig

# 265
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Аз все пак ще продължа темата, защото е свързана с дома и подредбата му. Simple Smile  Наистина начина, по който е поднесена информацията е неподходящ. Аз се зарових да чета в един руски сайт за 99-те принципа и там нещата бяха така изредени, че ми напомни за онези писма, които си препращахме умножени по пет, защото ако не пратиш, ще се разболееш или нещо такова Laughing А щом фъншуй е следвана толкова векове, значи има защо. Аз, обзавеждайки мислено дома си и мислейки разпределението, много пъти съм се "чувствала" неуютно заради един или друг елемент. Това с бюрото и аз така го усещам, сега както съм го замислила, пак не ми харесва, имам поглед и към вратата и кам хола(обръщайки се встрани), но съм с гръб към трапезарията и най-вече към прозореца, много ми е оголен гърба Simple Smile А това с пазенето на гърба си е нещо, което го имаме заложено от прародителите си, няма как да не се почувствам неуютно. Когато нещата си имат логично (или някакво поне) обяснение, е по-лесно, отколкото да твърдят, че ако двора ми от североизток е вдлъбнат, няма да се раждат момчета Rolling Eyes

Изпреварихте ме с два отговора докато напиша Simple Smile Много красиви къщички, като от приказките Heart Eyes Според мен не са битумни керемиди, а някаква метална обшивка.

# 266
  • Мнения: 2 255
Диди, и аз за твоя покрив си помислих сутринта като минавах покрай тоз хотел  Joy

http://viara2k.multiply.com/photos/album/6#35
той е с кръгчета от 2-те страни, а покривите са някак ръбести ....керимидите са битумни обаче също  newsm78 на мен ми допада...ама на теб незнам  Rolling Eyes

...ей в този сайт се отваря по-голяма снимка http://bghotelite.com/greenville-hotel.2174_bg

# 267
  • Мнения: 2 270
любознателна-на нас Българите този нюх явно ни е заложен.Лекторката беше много доволна,че ще преподава на Българи, понеже /според нейните думи/По голямата част от хората тук спазвали правилата на фъншуй дори и да не са чували за тях.Просто подсъзнателно.
Общо взето повечето практични неща  във фъншуй са свързани именно с уюта на хората.
Разположението на бюрото,разположението на леглото /да не е срещу вратата/На никой няма да му е приятно, когато спи или си почива, някой отваряйки вратата да попадне директно в краката му.
Някакъв красив предмет или картина вместо Огледало срущу входната врата- Ако не очакваш никой в къщата си -всяко мърдащо нещо вътре може да те уплаши.В случая влизайки виждаш движещ се човек
Огледала в спалнята-човек когато спи трябва да има пълно спокойствие,а не в просъница да се стресне от собственото си мърдащо отражение.
Ориентиране на дивана така,че хората седящи на него да имат видимост към вратата на стаята
Меки ,заоблени форми-безопасност
Баланс на различни материали и цветове
Видими /особено тъмни греди/Могат да доведат до непридвидено чувство за безпокойство,че гредата може да падне отгоре ти.Тя естествено няма да падне ,но иди и го обеснявай на вроденото ти чувство за самозащита.Затова много хора спящи или стоящи дълго време под открити греди са по изнервени и по неодпочинали.
Ако гредите са боядисани в близък до тавана цвят ,то тогава е извършено така нареченото лечение/много често използван термин във фъншуй/
и тн. и тн......

# 268
  • Мнения: 3 770
Благодаря ви момичета за линковете !   bouquet Наистина на повечето са битумни , но след задълбочено проучване , дори и най-скъпите варианти имат един основен недостатък - покритието се рони , особено интензивно първата година , запушва улуците и почистването е механично ! Затова исках обикновен покрив , който арх се ослушва да ми направи , поне да го видя !  #Cussing out Вариантът с керемиди при този наклон е да се заковат.скоро гледах в Гоце Делчев такива къщи и бяха много хубави.

ani69
, много ми беше интересно да прочета написаното от теб ! Предполагам , че трудно ще намеря инфо точно за произхода , но ще пробвам.Тази тема хем ми е интересна , хем ме плаши с мащабите и изискванията си и затова и не се заравям в проучвания.Може би ако намеря нещо като това , което е описала Ани ще ми е по-лесно !

ВЯРА , аз бях толкова разочарована , че по време на конструкторския проект се появиха колони , а ти ги правиш нарочно.По-скоро бих разместила баните или бих държала на това пред арх да се справи с тази задача , отколкото умишлено да позиционирам тази колона в средата на дневната.Още повече , че и в комбинация с комин би станала доста голяма и отнемаща място на втория етаж.
Но в крайна сметка решението  къщата са твои !  Peace

# 269
  • Мнения: 3 770
Докато съм писала Ани е публикувала и аз съм съгласна с нея.Преди време бях прочела някои основни правила на фън шуй и разбрах , че без да искам съм се съобразила с доста от тях /даже в момента не се сещам за грешки! /.Срещу входната врата имам картина , в спалнята имам огледало , но леглото не се отразява в него и не се виждам докато спя или лежа и т.н.За интериора в къщата числя да попрочета нещо , но без да се задълбочавам или вманиачавам. Wink

Общи условия

Активация на акаунт