За първа година в детската градина! - 6 част

  • 13 164
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен! Моето момченце ходи на градина вече 3 седмици и вече беше свикнал, е сутрин като го водя малко му е тъжно ,но.....няма как.А днеска много плака не ме пуска да си трънгна , много беше тежка раздалата, сякаш е за първи ден на градина.Останах като гръмната от поведението му,как така изведнъж реши, че не му харесва и не иска да ходи на градина .Докога с тази адаптация,не знам.Тъкмо реших че вече е свикнал и ай де пак рев,какво е това не знам.Има ли и други дечица ,които са реагирали така?

# 61
  • Мнения: 4 053
Aз сега се чудя какво да правя !


ми, аз така се чудех със сина ми,
реших да си го взимам на обяд защото имах възможност,
и съответно допуснах грешка,
до последно не можа да свикне да е по цял ден,
не е плакал, но много страдаше и ми го напомняше винаги,
..."как може аз да си седя в къщи, а той там, без да му е любимо мястото"  Crazy

# 62
  • Мнения: 3 810
Здравейте!
И аз съм вече работеща с дете за първа година в ДГ.
С 2 деца съм, така че знаех какво ме чака...
Малката плака точно 2 седмици! След което започнала да успокоява другите деца, да не плачат Laughing, че майките ходят на работа и ще ги вземат като свършат. Днес с такова желание отиде...радвам й се...
Притеснявах се доста за тръгването, защото връзката между нас е много силна(не е отделяна изобщо от мен, а и се кърмихме 2г. и половина), но вече всичко е минало...
Чета тука за 40 дни болничен. Ще се върна да прочета...но става въпрос за календарна година, нали? В такъв случай след нова година броенето ще започне пак от 0  Wink. И е новина за мен че може и таткото да ползва болничен...Мисля да се възползвам от идеята!
Ще следя темата! Peace

П.П. това си харесах: за гледане на болно дете се полагат до 60 дни от календарната година общо за всички членове на семейството,като майката може да ползва 40 дни от гореспоменатите 60.
Значи майката може максимум 40 дни, и таткото поне 20 дни.

# 63
  • Мнения: 390
Тази седмица май ще я пропуснем!
От снощи Сашко е с температура и зачервено гърло. Докторът каза, че е заразно, да си стои вкъщи няколко дни.

# 64
  • Мнения: 948
Да се отчета и аз...
Днес заведох Вали на градинка след повече от седмица отсъствие.По пътя правеше уговорки да го вземем първи.Като влязохме вътре се държа мъжки - седна,започна да си слага пантофите до колкото може, целуна ме и ми каза "чао". Дано и занапред сме така сутрин.
Утре вечер съм на родителска среща.

# 65
  • София
  • Мнения: 529
Днес и нашата кака се разплака още по път за градината Cry
Вътре в групата също имаше доста плачещи дечица и предполагам ще се подсещат едно-друго за "мама" цял ден Confused

Аз от бързане да не удължавам раздялата забравих да питам имат ли вече печка, че миналата седмица не бяхме.
Преди няколко дни бебка се върти около мен и мрънка да я вдигна "Мама, мама, мама, мама" а кака й се обажда авторитетно отстрани - "Така се плаче в детската"  Wink

# 66
  • Мнения: 1 817
Привет, да се запиша и аз в новата темичка.
Дано тази седмица да е все такава слънчева и по-топла, да могат да ги извеждат, че иначе голямо разменяне на бацили ще падне.

При нас нищо ново за сега, определено не му е много приятно да ходи.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Привет и от нас  Hug
Стелла е болна и тази седмица ще пропусне градината. Звънях на госпожата и тя каза, че бележка се носи за повече от 10 календарни дни отсъствие, т.е. ако в понеделник е здрава и отиде няма нужда от бележка.
В сряда аз съм за първи ден на работа откакто съм забременяла (не съм била от 3г.9месеца  Crazy), баща й ще си вземе болнични да я гледа, няма как просто...
Gigi, дано наистина се оправи времето, но за вирусите е достатъчно да спинкат на обяд заедно децата или съвсем малко да са в контакт за да си ги обменят  Confused
Оздравяване на болничките и бърза адаптация на всички дечица  Hug
На героите, които не плачат - браво  Heart Eyes
Редакция - Тити, тези 40лв само за учебни помагала ли са  Shocked При нас събират 60лв, но в тях влиза ТВ, нов килим, помагала и годишна такса за вода, както и други неща, като останат парички - флумастери, блокчета, лепила, разни такива...

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 10:29 от *Бубето*

# 68
  • Мнения: 1 241
Здравейте и от мен   bouquet

Благодаря на всички за отговорите относно болничните. И само едно уточнение ако може - това макс.болнични само за състояние на дете ли са? Или тук влизат и тези болнични, които евентуално на майката може да се наложи да ползва? Благодаря предварително!

тити, много плитка лъжа са измислили за родителската среща. Нашата е в четвъртък.

На всички болни - бързо оздравяване, на всички, които все още плачат - бързо да се адаптират.

Слънчев и весел ден!

# 69
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте мими мамчета!
Дано първият ден за всички ви е минал
с по-малко плач и повече усмивки!

Тити, това стелефоните и при нас го пробвах ама виждат, че нестава,
та се отказаха!

Бубе, успешен старт на работата и дано Стела се оправи бързичко!


На всички други болни дечица, бързо оздравяване!

Аз колкото повече се задълбочавам информативно в това в какви условия
пребивават децата ни изпадам във все по-голям потрес! Crazy

Съвсем не ви помагам споделяйки тези мои преживявания, но вярвам, че
ще са ви полезни поне до някъде да ги избегнете при вас или поне да
намяля стреса.

В нашата градина НЯМАТ оборотни дрешки!!!? Ако някое детенце
се напишка непредвидено повече пъти, го оставят само по горни дрешки.
Питам се какво ще се получи, ако напишка и горните.!? Голо ли ще го държат детето!? #2gunfire

Точно това се случи с нас в петък. Върнаха детнецето ми само с с анцунг,
без абсолютно нищо друго отдолу. Да не говорим, че резервни дрешки имаше,
но просто не са ги видяли! #Cussing out Както и елече, което е можело да
й сложат за да не й е студено.
Резултатът е два дни борба с настинка и кашлица, която още не е отминала! Naughty

В помещенията в момента температура е доста ниска,
около 15 градуса и си е направо студено. Дечицата пишкат къде от студ ,
къде от стрес от това, че потоянно ги местят по групите, заради счупено стъкло,
което оправят вече 4 дена???..и днес все още не беше оправено!

Оказа се, че нямат и НИКАКВИ ОТОПЛИТЕЛНИ УРЕДИ,
които да ползват докато се включи парното. Вместо това децата ни направо студуват.
И никой от персонала или ръководството не търси съдействие
от родителите, като от друга инстанция не получават.

Директорката само се извинява и вдига рамене.
Според мен няма място за извинения, а трябват действия.
Кажете какво ви трябва или организирайте най-после една родителска
среща за да вземем някакви мерки - предлагам аз.
Е, глас в пустиня ви казвам.....Направо съм бясна
побесняла от загрижеността проформа!

Няма начин как да спра детето си от градина,
но и не мисля, че това е решение.

Чудя се и при вас ли ги има тези порблеми? newsm78

Тази сутрин исках да услужа на друго детенце, което нямаше резервни дрешки,
а се беше напишкало, но категорично ОТКАЗАХА.#Crazy
В същото време само пРеди дни, директорката ми каза, че като се наложило
взимали дрешки от некофликтни  #Crazy родители,
само и само да не стояли голи!
Облекоха му само едно долнище и така ще кара.
После защо подсмърчали и се разболявали.... Нямам думи!

Извинявам се за дългия пост, но просто искам да си сверя очакванията
и с вас. Не мисля, че искам нещо изключително , а от ден ден ставам свидетел на
абсолютни безумия!!!!!

Хайде весел ден и ще се радвам да споделите как стои въпроса с
отоплението и обортните дрешки
във вашите градини.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 10:47 от Муци

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Тази сутрин малко закъсняхме- децата бяха вече на "влакчето" да си мият ръчичките за закуска. Дружката на моята щерка много й се зарадва, запрегръщаха се, но моята все пак успя да се натъжи като си тръгнах  Cry

Муци, не знам какво визираш под оборотни дрешки  newsm78 При нас всяко дете има резрвни дрешки в раничката в шкафчето.
Не знам как стои въпросът с отоплението- миналата седмица отсъствахме, но тази сутрин водях, че децата са с елечета. Което ме навежда на мисълта, че е хладничко. Аз снарочно я облякох с по- дебело долнище и ватирана блузка тази сутрин, после сложихме и елече. Дано не мръзнат децата.

# 71
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Aз сега се чудя какво да правя !
Вкъщи сме си с малката и мога да взема батито на обед - мъжът ми питал учителката - казала, че с някой деца така практикували, но после свиквали и ставало по-трудно. За мен не е проблем докато съм в къщи, още поне половин година да го взимам на обед, но се чудя, дали няма да пропуска нещо - какво точно правят децата следобед, с какво се занимават, дали няма да попречи това на сприятеляването му с другите?
Направо се чудя какво да правя?!?

и аз имам две породени - оставих баткото да не ходи
но бих ти споделила моето виждане - по-добре да свикне от раз на режима - това много хора го споделят и директорка моя приятелка с дългогодишен стаж ми го препоръча - като на приятел...
та лично според мен ако е спокойно детето - по-добре там
или въобще не го пускай....иначе нито риба, нито рак.....

# 72
  • Мнения: 1 949
И при нас има "оборотни" дрешки в раничката на всяко дете, аз за всеки случай нося 2 чифта дрехи за цялостно преобличане. Само 1 път до сега са ни връщали напишкани дрешки и то защото е тръгнала да си събува гащите самичка и ги е напишкала. Но си давам задължително по 2 комплекта дрехи. Иначе май и в градината на дъщеря ми е доста хладничко. Но я обличам по-дебело в къщи и така. Все пак се чудя дали да не изчакам парното и тогава да я пусна пак  newsm78

# 73
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Е, аз не се уговарям. Не поставям условия. И не показвам какво ми е.
Грешна представа за яслата и градината?! Интересно.
Гоних директорките да ми показват къде-какво в ДЗ доста преди 01.09.
А че си зависи от детенце - наистина всичко е индивидуално.
Но майките ни личи от 100 км какво ни е и малките ни манипулират,
колкото и да не искаме да си признаем дори пред себе си.
На мнение съм, че ако сега започна с подаръците и уговорките /на Додсън писанията/,
утре за да изкара 6-ца в гимназията ще ми поиска ферари /като в онзи виц/.
"Мама и тати ходят на работа, а Стефи на градинка."
Точка. Без увъртане, уговорки и условия.
Без играчка сутрин и без бонбонки при взимане.
Детето знае правилата и чак ми "дудне", ако "стъпя накриво"  Hug

не съм съвсем съгласна - сина успях така да му спестя много проблеми - първо че го "програмирах" за един ден за ДГ - но бе голям на 3 и нещо
второ - подаръците действаха в началото да не реве и да не му се смеят, че е бебе! това му спести подигравки то някои явно леко агресивни деца и по този начин той е добре, освен това подаръците - когато ги има - са в момент на кризи и с тях той ги преживява нещата по-леко...
но както говорим - всеки е ИНДИВИДУАЛЕН
щеракта не можеш да я заинтригуваш с подарък ни най-малко....ако е разстроена ще е такава ако ще да й купиш целия свят....
но споделянето на някакъв опит помага човек да намери верния подход към своето дете ако не се е сетил вече....
обаче това с приучаването е спорен въпрос, но сега не ми се задълбава - просто не вярвам и по своите деца виждам, че това което някой има като навик на 3г - определено не е задължително да го има и на 13г.....

# 74
  • Мнения: 1 241
И в нашата градина няма оборотни дрехи. Всеки има резервни в гардероба. Но ако се наложи детето да се преоблича повече пъти, отколкото резервни дрехи има, не знам как се оправят.
Не знам също така какво отопление има в момента, но в началто на миналата седмица бяха облекли резервната блуза на дъщеря ми под другата и за това сега я обличам с блуза с дълъг ръкав и горнище.

Общи условия

Активация на акаунт