Незнам какво да правя!

  • 8 273
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 459
Изобщо не си представям квото и да било.
Кво, да взема да се чувствам виновна, че не работя и че друг ми плаща семестрите ли?
Ами честно да ти кажа не се чувствам виновна, ама никак  Peace

# 16
Може би трябва да разгранича нещата.
Искам да работя!Никога не съм била глезла. Думата 'искам' е леко непозната за мен. За майка ми е било глупаво да имам повече от 1 чифт обувки за лятото и т.н. Пращала ми е пари, достатачно, но нищо не и пречи и сега да ми помага било то и със 100лв. на месец! Преди 3г. ми беше купила гсм и сега на рождения ми ден/преди 4 дни/ и казах, че искам да ми подари телефон и че съм си харесала един за 300лв.
Отново ударих на камък, сопна ми се, защо ми е нов телефон при факта, че и стария си работи..Въпроса е, че другите родители гледат да направят всичко за децата си и биха дали всичко за тях но при моята майка вече не е така Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 16 037
Този друг също има нужда от личен живот, нали? И дъм сигурна, че майката ще помогне след като дъщерята стане студентка.
А варианта - мама да не държи непременно на следването също е възможен.
Няма жена, захвърлила детето си, ще помогне, но нека и дъщерята разбере, че и мама има нужда от покупки, познанства, личен живот.
Наистина има семейства с повече възможности, ще купят всякакъв тел. Мама е права - с работещия нали може да си говорите. Ако искаш с екстри - осигури си. Основата е дадена, не е нужно да се сравняват различни семейства.
Помисли за варианта - следваш, завършваш, имаш семейство в друг град. Семейството е на първо място за тебе - идеално.  Къде е мама, къде е живота и? Няма ли тя право на нещо свое - на другарче, например?

# 18
Този друг също има нужда от личен живот, нали? И дъм сигурна, че майката ще помогне след като дъщерята стане студентка.
А варианта - мама да не държи непременно на следването също е възможен.
Няма жена, захвърлила детето си, ще помогне, но нека и дъщерята разбере, че и мама има нужда от покупки, познанства, личен живот.
Наистина има семейства с повече възможности, ще купят всякакъв тел. Мама е права - с работещия нали може да си говорите. Ако искаш с екстри - осигури си. Основата е дадена, не е нужно да се сравняват различни семейства.
Помисли за варианта - следваш, завършваш, имаш семейство в друг град. Семейството е на първо място за тебе - идеално.  Къде е мама, къде е живота и? Няма ли тя право на нещо свое - на другарче, например?
Съгласна съм с теб!!Обаче става въпрос, че тя има възможност да ми помогне с пари, поне с пари за да започна. Щом един път започна после няма да ми трябват както съм работила и тези месеци на морето и не съм и поискала и 1ст., но тя неиска да ми помогне..

# 19
  • Мнения: 145
Цитат
Може би трябва да разгранича нещата.
Искам да работя!Никога не съм била глезла. Думата 'искам' е леко непозната за мен. За майка ми е било глупаво да имам повече от 1 чифт обувки за лятото и т.н. Пращала ми е пари, достатачно, но нищо не и пречи и сега да ми помага било то и със 100лв. на месец! Преди 3г. ми беше купила гсм и сега на рождения ми ден/преди 4 дни/ и казах, че искам да ми подари телефон и че съм си харесала един за 300лв.
Отново ударих на камък, сопна ми се, защо ми е нов телефон при факта, че и стария си работи..Въпроса е, че другите родители гледат да направят всичко за децата си и биха дали всичко за тях но при моята майка вече не е така Sad
Не е вярно. Една майка никога няма да си остави детето в неизбежна ситуация. Но примерите които даваш са крайно елементарни.
Не забравяй, ти все пак си пълнолетна и би трябвало вече не само да искаш да получаваш от майка си, а би трябвало да вземаш и участие в разходите. И пак казвам - ами ако мама я няма, тогава как и от кого ще искаш пари за нов телефон. Хм, май ще се наложи да намериш пътя за да спечелиш парички и да задоволиш капризите и нуждите си.
Друг въпрос - това което разбирам че 100лв ги смяташ че не са пари. Ами ако и тези не може да ти даде.
Родителита са родители, но не може да се осланяте постоянно на тях, и незначи че те нямат право на живот.

# 20
  • София
  • Мнения: 16 037
Може да те пробва сега. И след като станеш студентка - да помогне накуп. Тогава ще имаш избор какво да правиш с парите - дали да са резерва за когато нямаш или да си купиш нещо лъскаво. Мисля си, че ние, които сме се справяли със всичко сами искаме да научим и дъщерите си на това. Хубаво е да има опора, но по-хубаво е ако може да се справя сама. Миналата есен преживях 2 дни под упойка и 2 операции - мислех си само за това, че дъщеря ми все още не е готова да е сама, много бълзо стана всичко.  От тогава я уча да се оправя сама - да не зависи от никого. Дори и от мене.
Просто вече разбери, че трябва да се справяш сама, ако има и нещо отгоре от мама - добре дошло. След като ние се оправихме добре и  сами, длъжни сме да ви научим. Трябва да можете сами, ние винаги сме наблизо и ще помогнем. Не се сърди на жената, бъдете приятелки, но не слушай тези, които казват - длъжна е. Тя няма да те забрави - гарантирам.

# 21
Аз пък не мога да разбера каква е тази майка, която не иска да помогне на детето си, а е тръгнала да си купува бижута и т.н. За какво го е родила това дете тогава, щом не иска да му помага. Аз лично съм съгласна с другите, че това дето искаш телефон за РД си е чист каприз и жената с право ти е отказала, но според мен тя е длъжна да ти помогне с образованието. Нали все пак всички искаме децата ни да са образовани.

# 22
  • Мнения: 145
Аз пък не мога да разбера каква е тази майка, която не иска да помогне на детето си, а е тръгнала да си купува бижута и т.н. За какво го е родила това дете тогава, щом не иска да му помага. Аз лично съм съгласна с другите, че това дето искаш телефон за РД си е чист каприз и жената с право ти е отказала, но според мен тя е длъжна да ти помогне с образованието. Нали все пак всички искаме децата ни да са образовани.
Цитат
Аз пък не мога да разбера каква е тази майка, която не иска да помогне на детето си
- упс, не така остро. Не съм съгласна с теб.Дори и в случая пак и помага, но с житейски урок който струва много повече от едно финансово помагане.
2.
Цитат
тя е длъжна
- длъжна какво? да продължава да издържа вече пълнолетен......
3.
Цитат
децата ни
- да за родителите винаги ще си останат деца, както вие оставате за вашите родители, но да не забравяме че вече /детето/ е навършило 18 години, т.е. възраст в която се счита че си вече зрял човек - който можеше да взема реални и адекватни решения в дадени ситуации.

# 23
  • София
  • Мнения: 746
Божеееееее,чета и не мога да повярвам ooooh!,родителите цял живот ли трябва да ви гледат и да ви купуват подаръци? #Crazy Аз започнах работа на 16,нашите също бяха разведени,сама съм си плащала дрехи,обувки,всичко,че даже и моята част от сметките,които идваха за апартамента.Била съм доволна,ако са имали възможност да ми дадат 10лв да си купя нещо,а пък какво остава да си искам телефон за 300 #Crazy.Никой не е длъжен да ви плаща таксите,телефоните,дрехите и обувките,баси наглостта

# 24
Да вярно е, че момичето е пълнолетно вече и трябва да мисли само да се издържа, но не е ли по правилно майка й да и каже спокойно, че няма възможност сега да и помогне финансово за образованието й, а не да тръгне да си купува бижута и да си живее живота. Че тя не си ли го е изживяла вече. Точно сега ли е времето за това, когато дъщеря й има нужда от нея. Лично аз това не мога да го разбера. newsm78

# 25
  • Мнения: 3 459
Чета и направо се шокирам  Shocked
Каприз било да ти купят телефон за 300 лева, всякаш тоя телефон струва 3000 лева  Tired ooooh!
Момиче, дано намериш начин някак си да се оправиш, че то е ясно, че майка ти не я е грижа изобщо  ooooh!

# 26
  • Мнения: 145
Цитат
Да вярно е, че момичето е пълнолетно вече и трябва да мисли само да се издържа, но не е ли по правилно майка й да и каже спокойно, че няма възможност сега да и помогне финансово за образованието й, а не да тръгне да си купува бижута и да си живее живота. Че тя не си ли го е изживяла вече. Точно сега ли е времето за това, когато дъщеря й има нужда от нея. Лично аз това не мога да го разбера. newsm78
Едно дете, винаги има нужда от родителите си. Никога не можеш да кажеш /те на са ми нужни/, но тук не става въпрос за това.
Цитат
а не да тръгне да си купува бижута и да си живее живота. Че тя не си ли го е изживяла вече.
. Ситуациете са две но резултата в крайна сметка е един. 1. жената е разведена и явно доста се е лишавала в името на детето си за да го отгледа и му покаже правелният път без помоща на другият родител. 2 дори и да не са разведени, когато има дете личният живот остават малко на заден план. В крайна сметка резултата е един и същ. Детето вече не е дете , а възрастен и е необходимо да оцелее независимо в каква ситуация це намира.
Че защо да не си купи бижута. Майката не е ли човек, тя нямали потребности, не иска ли да бъде красива и превликателна, или дайте защото сме родили деца вече да не живеем. Хейде моля те. Помисли малко

# 27
  • Мнения: 145
Цитат
Чета и направо се шокирам  Shocked
Каприз било да ти купят телефон за 300 лева, всякаш тоя телефон струва 3000 лева  Tired ooooh!
Момиче, дано намериш начин някак си да се оправиш, че то е ясно, че майка ти не я е грижа изобщо  ooooh!

Мале, мале, надявам се че майкати не чете какво пишеш  #Crazy #Crazy #Crazy

# 28
  • Мнения: 3 459
Не чете, а и да чете к'во от това?  Tired
Много шокиращо ли ти се вижда?

# 29
  • София
  • Мнения: 16 037
Мило бебе на мама, живота за майката сега започва. Лишения, работа, мисли за сметки и пари - всичко е до 1 време. След като поставиш основата и покажеш как - започва твоето време. Не мисля, че жена на около 40 г. си е изживяла живота.  Как да го изживее - в работа и сметки. Сега вече просто диша по-спокойно, може да си купи крем за лице, маска за коса, витамини. Ще отречеш ли, че и мама е човек?
Сегурна съм, че като се наложи мама винаги ще помогне на дъщерята. Нека се научи сама да се справя.
Или след 2-3-5 г. ще пуснеш тема - Мама е сама в малкия град и постоянно ми звъни да си говорим за внуците? Дразни ме!

Общи условия

Активация на акаунт