Търси се алтернативен зъболекар. Озонова терапия.

  • 17 967
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 705
Виждала съм деца с развалени зъби на 3 години, които били така от нощното ядене, според лекаря.
Нашият батко е почти на 5 и зъбите са му наред. При положение, че до 2 и половина пиеше мляко през нощта. Отказахме го насила. Никога не съм му мила зъбите. Баща му му ги мие от време на време, но аз гледам да ги разсейвам от това занимание.
И на бебето няма да мия зъбите.

# 91
  • Мнения: 700
 nor4i, повечето деца не дават да им мият зъбите с охота преди годинка и половина, а и да дадат, то и без това няма да е много качествено. по-добре разчитай на самопочистващия ефект на някои храни, като сурови плодове и зеленчуци. Избягвай кашести храни или ако даваш, завършвай с краставичка, морков, ябълка и др. Сиренето и суровите ядки също са полезни, защото стимулират повече производство на слюнка, а тя има почистващо за зъбите действие. Все пак предците на сегашните хора не са ползвали четки за зъби, но не са имали кариеси, защото са се хранели със сурова и необработена храна, а не са познавали и бялата захар Simple Smile
 Сега се сетих, че пасираните кълнове ще загубят част от полезните си свойства, тъй като те са много хрупкави и също имат ефект на механично почистване. Аз съм много доволна, че захраних синът си педагогически и нито веднъж не съм му пасирала храните. В резултат на това има много силни дъвкателни мускули, правилна захапка и няма кариеси, въпреки, че още суче за лека нощ.

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 23:09 от Бунгичка

# 92
  • Мнения: 1 048
Бунгичка,Мая+Души=Кирчо&Яна   Hug
Не смятам да спирам нощното похапване на бебока в никакъв случай,нито пък да мия зъби на сила,просто се притеснявам малко....и исках поне да мога да плакна устата или да я почиствам с вода Rolling EyesНо за сега се успокоих и ще поизчакам Simple Smile
Аз също захранвам педагогически(или по-скоро смесено),е има някои по-течни или пасирани храни,но защото ние ги ядем така PeaceЕ не предлагам и всичко сурово,но всички плодове и някои от зеленчуците,които са подходящи са сурови,с нетърпение чакам да стане достатъчно голям за изсяло сурови храни,кълнове,мед...

# 93
  • Мнения: 5 597
Моля,обяснете ми,защо сте против миенето на зъби?Интересно ми е,без лоши чувства  Hug

# 94
  • Мнения: 2 176
Сигурно трябва човек да си зададе въпроса "защо е нужна", какво очаква от пастата за зъби. 
Няма да коментирам съдържанието, известно е колко напълно излишни и дори вредни химикали съдържат повечето..  Confused

# 95
  • Мнения: 5 597
А за четките? Не съм се интересувала,но не може да няма някоя по-"био" паста.За сапуна за зъби ,май в тази тема четох.
Все пак някакси трябва да се почистват,до колко може да се разчита на очистващото действие на ябълка и морков?!
А състоянието на венците контролира ли се от зъболекар,дори и при здрави зъби може да има проблеми,заради непочистване на плаката.
Интересът ми е професионален,просто до сега не съм видяла немити здрави зъби и венци ,пък и е в противовес на всичко,което се учи ( това последното го преодолях-справка-боцни подписа Wink

# 96
  • София
  • Мнения: 5 190
За четките.... не съм открила още и една трохичка инф. за материала на четките.

Пасти има и по-по и най-най.

Един мнооого евтин вариант е пастата на dm - 1.70 лв. 125 мг. (с флуор е), докато тази на Веледа е 9 лв за 50 мл. а и свършва адски бързо.

# 97
  • Мнения: 2 176
А за четките? Не съм се интересувала,но не може да няма някоя по-"био" паста.За сапуна за зъби ,май в тази тема четох.
Все пак някакси трябва да се почистват,до колко може да се разчита на очистващото действие на ябълка и морков?!
А състоянието на венците контролира ли се от зъболекар,дори и при здрави зъби може да има проблеми,заради непочистване на плаката.
Интересът ми е професионален,просто до сега не съм видяла немити здрави зъби и венци ,пък и е в противовес на всичко,което се учи ( това последното го преодолях-справка-боцни подписа Wink

Четката има много малко общо с развалянето на зъбите. Назад в темата има коментари, които сигурно ще те шокират, но са факт. Зъбната плака (основно) се образува в количество, пропорционално на определени храни (и въздействието от тях). Употребата на определени сурови плодове и зеленчуци може да бъде много щадяща за детските зъбки, не само чисто физиологично. Месните храни предразполагат към агресия/конфликти (и нуждата от решаването им).

Дъщеря ми (на 11г.) от ок. година има проблеми със зъбите. Още не мога да намеря подходящ алтернативен зъболекар. Сменяеми зъби са ни проблем.  Confused


Общи условия

Активация на акаунт