МАЙче сладко гука и бърбори, какичка и батко първокласници са горди (13)

  • 10 978
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ние също сме с термолъжичките на Нуби и мъничките лъжички на Авент. Няма предпочитания шматката. Но тия на Нуби май му идват малко големички.

 TiredДнес трябва да се направя на примерна домакиня!  newsm28 1dishes hang clean clean

# 31
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
И аз позвам лъжичка на Нуби,за сега яде без проблем.

# 32
  • Мнения: 87
..................уж заспахме пък какво стана Mr. Green-отивам аз да се мацам/боядисвам/ в другата стая и к`во си мислите-наш Гого зе да пищи от кеф,пък аз си мисля че спи! Simple SmileДобре че не бях почнала ,че тогава щеше да стане интересно-хи хи
..........аз не знам каква лъжичка ползваме-стига ми това че яде от нея Mr. Green-знам само,че е гумена newsm62.... напоследък голям пърдел го гони-мине се не мине се и "пръъъъц"  love001

# 33
  • Мнения: 84
Здравейте момичета

Аз моята принцеса я храня с някаква силиконова лъжичка,има такива и на Чико.Ядеше добре,но откакто беше болна и имаше афта в устата,не иска пюрета.Стиска уста и не мога да набутам нищо,а ако успея 1-2 лъжички после започва да плаче.

Говорихте за кърмаческа стачка,а стачка против пюрета има ли?
Дали пак ще прояде или се е отвратила нещо,а и всеки път като стигаме до рев  newsm78

А пък на мен тази вечер така ми се гади и повръщааааа,ужас.
Писах си с една майска мама 2009 и й разказвах за миналогодишните ми преживелици,ве4ерях иииии лелелеле все едно е миналата година.Едвам се удържам.  Sick

# 34
  • Мнения: 559
Здравейтеее!
Алекс днес стана на 5 месеца. Кога мина половин година почти  Shocked

# 35
  • Мнения: 60
Честито на празнуващите днес   bouquet !

Ние също се храним с термолъжикчата на Нуби и мисля, че и на нея и на мен ми е много удобна.
Днес бяхме на вън почти целия ден (от 11.00 на обяд до 17.15). Беше супер за малката  Grinning .
Дано и утре да е толкова хубав деня  Praynig .
Лека вечер!

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Говорихте за кърмаческа стачка,а стачка против пюрета има ли?

Може, може! Общо взето в такива случаи се препоръчва да се спре даването на твърда храна за известно време (няколо дни, седмица-две), да забравят за какво иде реч и тогава да се опита отново. Но сигурно зависи и на какъв етап от захранването сте... Но може би най-добре е да й дадеш малко почивка на малката.

# 37
  • Мнения: 389
Здравейтеее!
Алекс днес стана на 5 месеца. Кога мина половин година почти  Shocked


 smile3555ама съвсем завравих сутринта като писах,че и Мади днес навършва 5мес.Ей все по нещо забравям.Мушмуроче,времето направо лети Sad
Мадлен за 1мес е пораснала с 400гр и 2см т.е. 7,500кг и 67см.
Днес я захраних с пюре от ябълка.Цокна си две лъжички и не го хареса много,много,но ще свикне.
Лъжичката ми е тази (розавият комплект)Много е хубава-дръжката е пластмасова,а надолу е силикон или гума-незнам

# 38
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Грета, на коя марка са тия комплектчета? Много са хубави!

Аз си взех това комплектче и съм много доволна!

# 39
  • София
  • Мнения: 39 828
Вие за пюрета говорите... аз хал хабер си нямам. Ще видя кога ще го захранвам Алекс. На консултация е на 14ти. Ще му сложат тогаз и последният Пентаксим.

# 40
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
АнМари, аз уж на пет навършени щях да захранвам. Ама нали вече сме само на АМ, а и нашинкия взе че покри критериите, по които се определя дали детето е готово да се захранва...
Та от три-четири дни си хапва по две-три лъжички оризова каша. Ама съм решила да не бързам с въвеждането на различните храни. Първо ще давам оризовата каша две седмици. След това една седмица царевична каша и чак тогава пюренца, като ще започна с тиква. Мисля всяка нова храна на минимум 5 дни да я въвеждам. Ама ще видим как ще потръгне де.

# 41
  • Мнения: 84
Селин,ами тя не е яла от 1 седмица и повече докато беше болна.
Сега освен да чакам малко време и откакто е оздравяла,за да й се възвърнат вкусовете.
Иначе ядеше плодови  и започнах зеленчукови да й давам.
Доки каза от средата на месеца да давам и каша,а от навършен 6-ти месец да давам и 1/4 жълтък и месни пюрета ,да започна с пилешко или пуешко.Ако единия ден давам жълтък да не давам месо,и така всеки ден да редувам.Месо,жълтък,месо,жълтък.
Като жълтъка може да се смесва с зеленчуковото пюре.

Ох,лошо ми е и дали го обясних хубаво незнам.
Утре може да го напиша наново.
Но при условие че има бебоци които още си цоцкат и не им е интересно разговора,няма да натоварвам темата излишно.

Дано кърмите момичета още дълго,защото това е по-по-най за децата.

А затова се прави задължителни кръвни изсл на бебоците на 6 месеца,за да се види ако са само на кърма имат ли някакъв дефицит.

Ние днес правихме изсл заради настинката и всичко е ОК.

лека и безаварийнааааа бебоцииии.

# 42
  • Мнения: 389
Селин,марката е Tommee Tippee.От Англия ми го донесоха,но сигурно го има и тук.
Ан Мари,моята Мадлен отдавна е готова за захранване.Определено мисля,че кърмата вече не ѝ е достатъчна като храна и тъй като днес стана на 5мес. я "почерпих" с плодово пюренце.След десетина дни ще я захраня и с картоф,а кашите ще ги почна от следващия месец.

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета, днес беше страхотно временце и изкарахме почти целия ден навън. Даже пюренцето на обед го ядохме на детската площадка.1swing  feeding Противно на очакванията ми се справихме много добре, не бяхме се оплескали, още повече, че мама забравана оставила лигавчето у дома.
Пюренцата ние ги почнахме с ябълка, последвана от тиква, морков (който така и не пожела да го яде самостоятелно), сега сме на картофче. Всичко го караме по 6 дена и утре сигурно ще трябва да ходя да пазаря, че манджата в "килера" свършва.  smile3503
Ой, щях да забравя: Честити месечинки на малките сладури!   love001

# 44
  • Мнения: 559
Онче, и аз разбрах, че се правели някакви изследвания. Някой знае ли повече? Задължително ли е, само за кърмачета ли е, кръв от пръстчето ли взимат?
Ето малкия колко е пораснал  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт