Яслата (11)

  • 21 030
  • 308
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 566
Здравейте
вчера се опитаха да приспят малкия в яслата, след 40 мин мъки ми го дадаха. На мен ми се струва малко рано да ги слагат да спят в 12,30 но такъв е реда. Днес пак ще се пробват да го приспят. Вчера си лежал в леглото с играчката, но започнал да се върти и да приказва и ме викнаха да го взема, дано днес има напредък и да се унесе да поспи моне малко, а аз през това време чакам отпред пред тераската на една пейка, добре че е слънчево и поне не ми е студено.
За имуностимулантите, давам само цитросепт - то се води хранителна добавка. Др засега няма да давам друго.
При нас незнам дали има телевизор, ама и аз съм против, отишли са на градина да си играят и да ги учат децата, а не да гледат анимация.
Да знаете от кога пускат парното, че си е хладно в нашата ясла.

# 91
  • Мнения: 3 092
Момичета, а давате ли вече имуностимулатори?/или стимуланти, не съм сигурна точно как се казва, ще ме извините :roll
да , давам респивакс . Simple Smile
Доби , в нашата ясла са пуснали парното вчера и е доста топличко и приятно .Аз не съм против анимацията обаче , нека си гледат какво толкова - Илияна не  може да се задържи пред телевизора повече от 20-минути.Освен това тя сама  иска понякога да гледа пчеличката Мая .Не съм останала с впечатление че някой ги кара насила да гледат , освен това ми е милион пъти по добре отколкото да си пускат лелките сериали например . Wink

# 92
  • Мнения: 1 586
Привет,


mama_na_kiki Драго ми е да те видя.... Hug Аз не носих нищо първият път,не ми хрумна дори... Crazyтой стоя половин час и реве през цялото време ,бях кълбо от нерви...но щом си приготвила вече нещо,занеси го,няма лошо... Grinning

'МAРИЯ' И аз се замислям за хомеопат,обаче нито знам към кой да се носача нито съм наясно как стават нещата,ще трябва да поразпитам малко.

Groznoto_pate И при нас има телевизор, като беше топло ги извеждаха на вън и почти не съм виждала да го пускат,но сега често им пускат анимации, ама те не ги гледат много,обикалят и си играят с коли и играчки.Хриси все още не проявява голям интерес към филмчета.
Днескашния ден мина ужасно -стоя там 50мин и е плакал през цялото време Cry
Аз се стърпях да не се разплача като го служах,но направо сърцета ми се късаше Cry
Не се притеснявай,ще свикне,знам,че сега ти е много трудно и сърцето ти се е свило но този период ще премине.Говори му колко е хубаво там и как децата го чакат сутрин за да си играят,при нас рева продължи 4 седмици..... ooooh! но сега влиза доволен,дано да не отвикне,че сега цяла седмица ще е у дома. Praynig

# 93
  • Мнения: 3 999
Не се притеснявай,ще свикне,знам,че сега ти е много трудно и сърцето ти се е свило но този период ще премине.Говори му колко е хубаво там и как децата го чакат сутрин за да си играят,при нас рева продължи 4 седмици.....

Постоянно му говоря -даже каза на лелката*Чао пак ши дода* ама май аз ще го приживея по трудно този период Tired

# 94
  • Мнения: 50
Здравейте,

ние не можем да тръгнем защото яслата е в ремонт незнайно до кога  #2gunfire  #2gunfire

Трябваше до края на Септември сега ми казаха да се обадя към края на Октомври евентуално за ноември ще работи  ooooh! Какъв беше този ремонт не знам, те нова ясла щяха да построят до сега   Twisted Evil

В тази връзка търся частна ясла в Пловдив ама май няма  newsm78 или поне аз не намирам. Моля ако някой знае да ми предложи. иска ми се детето да се адаптира в по топлите месеци а и на майка ми й идва тежко вече и поне на половин ден трябва да намеря нещо  ooooh!

# 95
  • София
  • Мнения: 2 708
green_dawn, аз бях писала и преди и на мен така ми бяха казали, че няма да му сложат памперс.НО, сега е с памперс и лошото е, че спря и на мен да казва.Когато тръгна на ясла, бяха първи стъпчици да си казва човека каква работа има.Дано при вас не стане така Praynig

Вчера и намоят сим са му сложили памперс, казват само докатое спал, но не знам. А най - интересното беше, че дрехите му бяха чисти, по - чисти от един ден в къщи, а той се храни сам. Или са го хранили (което миказаха, че не практикуват) или въобще не е ял (а казаха, че е хапнал добре) или не знам, слагали са му престилка, защото на обчд са имали таратор, а мацането с него е голямо ... Днес сутринта беше добре, разплака се за малко, но аз се забавих вътре да му сменя дрехите и затова. Но не е закусвал нищо, нито е пил млякото, а и съвсем е отказал да играе с децата, навън си седял с топка в ръцете ... нормално лие това поведение за втори ден на ясла според вас, при положение, че е комуникативен и страшно енергичен?

# 96
  • Мнения: 804
Елена82, на мен горещо ми препоръчаха от няколко места д-р Мариан Иванов. Той по принцип е доктор (хирург май), но после се е пренасочил към хомеопатията. Не сме го посещавали, понеже за себе си не мога да реша дали бих се доверила на хомеопатията ако се наложи  Thinking
Първия преглед е всъщност правенето на картон на пациента. Щом е малко човече, започва да разпитва за всичко: преди да забременееш, бременност, раждане, та до сега всичко за детето. Това струва 60 лв.
Ако напишеш името в интернет мисля, че ще излязат неговите координати или мога да ти пусна GSM-а му на лични ако решиш.

pepa_k, в подфорума за бавачки имаше една мадама от Пловдив, която се грижеше за няколко дечица в дома си. Иначе би трябвало и частни градини да има  newsm78

# 97
  • Мнения: 4 970
куки, и Дари е учудващо чиста Rolling Eyes .а гаранция се храни и то многооооооо Crazy Също се храни сама и не ми разрешава да й слагам лигавник.НО- там им разрешава.Може би наистина масичките и стол4етата са им по-удобни от тези вкъщи..знам ли... Thinking
Но- това всъшност не е повод за оплакване Wink Питай го какво е ял- ще ти каже Grinning
А за седенето настрани- въпреки 4 емоята щерка е досадно контактна и нямаше никакви ревове при тръгването на ясла, и тя е седяла известно време встрани,което много ме притесни.НО - явно това им е начина да протестират до някаква степен, а и  тяхно си време да огледат обстановката отстрани необезпокоявани и послое сами , когато се почувстват уверени, да се приобщат сами в колектива.Всъщност, като се замисля е по-добре така, отколкото насила да ги  слагат в групичките и те да се дърпат още повече от многото новости.
Успех и занапред Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 437
Здравейте!
Венци вече втора седмица си ходи на ясла - спи там, храни се, играе си, доволна съм. Само все още плаче сутрин. Да видим до кога.
Аз ходя на работа - малко ми е мъчно, че не сме толкова време заедно, но пък и се чувствам добре.
Чета за отношението към децата във вашите ясли - при нас не съм забелязала нито лошо отношение, нито детето да се стресира. За памперса изрично съм ги помолила да не му слагат - няма проблем. Каквото съм ги помолила, са го направили.
За имуностимулаторите - аз давам едно сиропче АДликуид фор кидс. Само че то е доста горчиво и понякога не мога да го излъжа да го изпие. Та всъщност кога съм дала, кога не. Тепърва предстои да разбера колко е ефикасно.

Ами това е - болните бързо да оздравяват и по-лесна адаптация и пребиваване в яслата!

# 99
  • Мнения: 258
куки, за памперса и на мен първо ми казаха, че само като спи ще му го слагат, после ми казаха да го водя с памперс, бил направил голяма поразия, пък те ще му го махат, а вече и си го прибирам с памперс.
А за седенето настрани, може би наистина протестират или им трябва време да се почувстват сигурни.Митко още стои настрана от децата, тази седмица започнал да се заглежда и заиграва с играчките.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 708
За памперса - поискаха да нося по един за обедното спане и аз категорично отказах да им нося, казах и да не слагат, ще видим днес дали са ме послушали (вчера не бяха)
За страненето - знам, че вероятно това е знак на протест и осъзнаване на същността на яслата, но ми е ужасно мъчно, когато знам, че детето ми не е такова, страхувам се да не се травмира и това да не отмине. С играчни си играе, но с деца не, все едно не са му нужни
За чистотата на дрехите - той и в къщи яде с лигавник, но от пластмасовите ( и след всяко хранене джобчето е позапълнено, та определено не яде чисто), занесох такъв и в яслата, но ми го върнаха, опасен бил ако го дръпнат, съгласих се и се примирих, че дрехите ще са полепени с какво ли не, особено панталоните (ако платнения лигавник пази блузата). Да, ама не, всичко беше чисто както го бях облекла сутринта  newsm78 Днес определено ще разпитам подробно как става храненето, че нещо не се вписва в представите ми този резултат  Laughing Ще помоля и да ми покажат лигавниците им
Сетих се още нещо, вчера, когато отидох да го взема децата бяха навън и забележете, всички ясленчета бяха по пантофки, обувките бяха чинно прибрани гардеробчето. Е после за каква чистота ще ми говорят не знам.
И в 16.45 вече нямаше нито едно останало дете от ясленчетата, а дечицата от градината си играеха навън по 10 - 12 от група  #Crazy

# 101
  • Мнения: 687
Много гадно е това с неизбърсани добре и неизмити дупета.  Sick Особено пък след като изрлично си наблегнал, че е проблем за детето!    Аз пък съм възхитена от добрата хигиена в нашата ясла! Нито веднъж не съм разбрала дали е акало детето или не - чисто дупе и дрешки, а вкъщи често ми цапа бодито. Даже се чудех дали въобще ака там, но в събота и неделя установявам, че си ака всеки ден и понякога не само по веднъж Laughing   И с храненето изключително чисто се справят. Миа не дава някой да я храни - съвсем сама иска и те си ми казаха от първия ден, че сама си се храни (казват ми и кога е отказала да яде), а винаги е толкова чистичка, че се чудя как ги опазват.

# 102
  • София
  • Мнения: 408
И аз да се запиша като майка на ясленче. Досега посещавахме частна ясла, бяхме приети в държавна в дружба и успяхме да се заменим в желаната от нас ясла в 70 ОДЗ Пролет в Младост.
Тони е вече втори ден там и засега отзивите ми са само положителни. Добро отношение, не ми беше върнат мръсен или с несменен памперс, само едно ме учуди, че в това хубаво време не ги извеждат навън - защото били нови, ми те като станат стари навън няма да може да се излиза, но това е положението. Затова аз го разхождам до 8 вечерта. И другото странно нещо - казаха, че трябва до 18.00 най-късно да го прибираме, засега таткото има възможност, но ако няма как да стане? Аз работя до 17.30 и ми отнема около 40мин да се прибера, ясно е че няма да смогвам.
Вчера мъжът ми като отишъл да го вземе в 17.20 бил предпоследен!! Чудно ми е как успяват другите работещи родители да си вземат децата толкова рано?

Успех на всички в начинанието!

# 103
  • София
  • Мнения: 1 067
Записвам се и тук.

От месец моята Йоанка ходи на частна ясла. От края на октомври ще тръгва на държавната - 64то ОДЗ Първи Юни в Люлин
Всяка сутрин отиваме с мрънкотене и почти рев, но като я отнесат лелките спира да плаче. Вчера отидох да я взема, те бяха на двора, всички си игареха, само тя стоеше на страна права и ги гледаше. Стана ми много мъчно...

Много ми е притеснено, защото не знам дали си заслужава след като не може да се адаптира при 12 деца да я пратя при 25...

# 104
  • София
  • Мнения: 6 293
И другото странно нещо - казаха, че трябва до 18.00 най-късно да го прибираме, засега таткото има възможност, но ако няма как да стане? Аз работя до 17.30 и ми отнема около 40мин да се прибера, ясно е че няма да смогвам.
Вчера мъжът ми като отишъл да го вземе в 17.20 бил предпоследен!! Чудно ми е как успяват другите работещи родители да си вземат децата толкова рано?


Все още не знам как ще е при нас, но предполагам, че ще е същото. И на мен ми е странно ка може всички работещи родители да смогват да си вземат децата около 17 ч.  newsm78 Ние определено няма да можем да смогваме пред 18 някой от нас да мине да го вземе (и аз съм до 17.30 и ми отнема поне 45 мин. да се придвижа).

За имуностимулаторите - започнах да давам рибено масло, по стечение на обстоятелствата той пи 10 дена и Изопринозин, а мисля скоро да му взема и Коластра на Аквасорс. Скоро бях чела някъде за АДЛикуид, че не се препоръчваше, нещо беше от сорта, че не е регистрирано, но не си спомням, за съжаление, къде четох за него. Иначе сериозно съм се заислиа за класически хомеопат, сега проучвам такива в софия и мисля да го заведа при такъв с надеждата да помага, че както ме плашат с тези болести не ми се иска детето да пие само АБ.

Общи условия

Активация на акаунт