Мама е с коремче вече, вътре ритка МАРТенско човече

  • 20 865
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 361
Io_io не мисля, че има някакви правила. Например забелязах, че Elg и tai стоят и в списъка на априлките  Grinning
Аз започнах подготовката на новата тема, защото пишем със скоростта на светлината, пък и си нямам друга работа  Grinning
Тай е по-продуктивна там, аз се записах, че нали сме края на март и може и априлски мемета да сме. Ама аз му измислих цаката- след 20 март с таткото яко секс и да излиза бебока преди 30 Joy
Имам си страхотен подарък от мъжлето, днес имаме месечинка  ми подъри парфюмче

# 76
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен!
Много малко сте изписали  Wink! Къде сте всички? Thinking
Днес за трити път ми взеха кръв за кръвна група , но отново беше потвърдено , че съм В(-).  newsm78  Направо не знам  smile3555, те твърдят , че тези преди 13год. са объркали и съм имала късмет , че не ми се е налагало кръвопреливане. ooooh!
Както и да е . И токсоплазмозата си взех (-) също и тя. Така че това малко ме успокои.
Друго какво ..... Thinking , а и аз си купих списанието "9 месеца"  и "Кенгуро" си копувам също.
Elwing- аз също се водя по линииките , защото много  голямо разминаване се получава  newsm78. Аз съм на 30 март и си мисля , че още съм в 3ти месец , а пък други вече влизат в 5 ти! Thinking . Не знам , то ще си покаже догодина март. Joy
Elg- Какво е месечинка ? Сори ако ти се струва тъпо амаааа! Може би е годишнина ама не съм чувала за такива! Heart Eyes И какво стана сега , вече жени ли ти се ???? Ще  бъде страхотно повярвай ми , а сега се ядосваш за глупости на които не трябва да обръщаш внимание дори. Твърдо трябва  мъжката, така де  Peace.
Съчувствам на всички мами , които са на работа , в къщи си е много добре , но....... ако нямаш проблеми , а ние дето си стоим в къщи си имаме. Потърпете още малко! Hug
А да ви питам мислили ли сте след като родите кога пак ще се връщате на работа - в смисъл след колко години  Joy? Щото аз мисля да си поседя хубавичко до 3 год. т.е. махимално. Joy

# 77
  • Мнения: 14
Хай мамита!
Честито на булките  newsm51

Мирамар, аз също пих Легофер, а в момента Малтофер и имам проблеми със стомаха. Доки каза да го пия след хапване, а не на гладно и така по-малко дразни стомашната лигавица. Пробвай 5-10 мин след хранене да взимаш каквито и да е лекарства, независимо какво пише на опаковката.
И благородно ти завиждам за близнаците  newsm74

# 78
  • Мнения: 3 621
Добър вечер на всички
Днес много съжалявам че не можах да отида на лекцията на 9 месеца, Маруся ми каза че била много интерсна
Аз днес почти си научих резултата от БХС, незнам точното съотношение, но доктора е казал, че резултата е много добър. Повече ще науча след две седмици когато съм на преглед.
А специално за тези мами които пият Малтофер или други хапчета заради нисък хемоглобин, избягвайте да пиете прясно мляко около 2 часа преди и след да пиете хапчетата.Млякото пречи да се усвои желязото, понякога и лекарите и аптекарите забравят да предупредят

# 79
  • Мнения: 2 495
Добър вечер и от мен Hug
Аз все още съм на работа, ама му се види края де Sad
Тай е по-продуктивна там, аз се записах, че нали сме края на март и може и априлски мемета да сме. Ама аз му измислих цаката- след 20 март с таткото яко секс и да излиза бебока преди 30 Joy
Elq, по принцип когато ти е термина (в твоя случай 30 март) а родиш април, редно е пак да си мартенска мам Peace Ако аз родя февруари, пак ще си пиша тук-при мартенските бебоци вече Hug
fever, мерси за уточнението Peace
dianaknikolova , ами мисля след като стане на годинка, живот и здраве Peace да се върна на работа....но това е още много далече и мога да реша друго Hug
Говорихте за Бебемания...това същото ли е като това което знам-за изложение на бебешки и детски стоки от 24-26 октомври в зала Универсиада newsm78Ако е това, аз съм там, на 24.10 ми е часа по ФМ във Фемина и мисля да съчетая и двете неща Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 459
Здравейте и от мен   bouquet
fever, много е хубава и тази тема, поздравления!

Аз да се похваля - днес бях на преглед и всичко се развива нормално, даже по размери на главата на бебето, се разминава само с 2 дена от термина:)
Май нашия бебо ще е момче  Crazy Много се радвам. Док каза, че не е 100% сигурно, но е много вероятно, даже и аз я видях бялата точка, която уж трябвало да са тестисите Simple Smile)

И още нещо да се похваля, макар и да не е свързано с бременността, моля тези които са против да ме извинят  Embarassed
Днес си поръчахме вратите за новия апартамент. Не е нещо особено като събитие, но аз много се вълнувам, защото това е първото нещо което може да се каже е вече почнато наистина по този апартамент. От половин година само проучваме, мислим и премисляме, а ето че днес го подхванахме от някъде.

А да ви питам мислили ли сте след като родите кога пак ще се връщате на работа - в смисъл след колко години Joy? Щото аз мисля да си поседя хубавичко до 3 год. т.е. махимално. Joy

Аз честно да си кажа по този въпрос - мисля да се възползвам само от по-добре платената част от майчинството, т.е 9 или ако сме късметлийки и приемат предложението за 12 месеца. Пък после ще му мислим. Но това все пак е още доста далече, и не е ясно какъв акъл ще ми имам като му дойде времето.

Май стана малко дълго, но само да кажа и че на 27.10 ще ходя на БХС, така каза док, а още 3-4 седмици след това на ФМ. Ще гледам да не го мисля много, че има доста време до тогава.

Айде лека вечер от мен на всички.

# 81
  • София
  • Мнения: 659
А да ви питам мислили ли сте след като родите кога пак ще се връщате на работа - в смисъл след колко години  Joy? Щото аз мисля да си поседя хубавичко до 3 год. т.е. махимално. Joy
Максималното е 2 години и половина - 2год. платено майчинство и 6 месеца неплатено, което можеш да ползваш до 8-мата година на детето, когато прецениш. Другите неплатени 6 месеца се полагат на таткото и доколкото знам не може да ти ги прехвърли.
 Иначе аз Ники си го гледах 3 години вкъщи и чак сега го пуснах на градина, но аз си работех и през цялото майчинство вкъщи. Ние с мъжа ми така го бяхме планували да тръгне Ники на градина и тогава да си имаме второ. Сега мисля живот и здраве и нероден Петко да си го гледам до 3 години и после като тръгне на градина вече ще се замисля дали ще се захващам с някаква друга работа. Тази засега ме удовлетворява напълно, защото нямам работно време, което се налага да спазвам. Вярно, че не взимам толкова пари, колкото бих взимала ако ходя редовно на работа, но пък така ми е по-спокойно и имам достатъчно време да се занимавам с детето. Някак не мога да си представя, че сутрин ще го заведа на градина и вечер като се прибера след работа ще го видя само, за да му пожелая Лека нощ!
 На хремавите мами да им напомня, че без притеснение могат да си слагат физиологичен разтвор. Чувала съм, че някои хора си капят и вит.С, но аз лично никога не съм го практикувала и незнам има ли ефект.
 Мен вече започна да ме сърби корема и реших, че е крайно време да почна да се мажа. Купих си масажно олио на HIPP (обожавам миризмата на козметиката им) и любимият обеща да ме масажира довечера.

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен. Аз днес такава обиколка направих, че останах без крака. Като излязох в 12 и се прибрах в 19.00 - пребита от вървене  Tired
Купих си от магазин на Diamond една зимна шуба (до коляното дълга) доста дебела и по широчка я взех, с тенденция да ми става цяла зима. Сега ми идва да си прегърна спалнята и да се събудя след 2-3 дни. Но ще излгедам Биг Брадър и тогава лягам. Приятна вечер от мен и до утре

# 83
  • варна
  • Мнения: 11
и аз да се похваля Grinningднес бях на лекар и ме похвалиха че бебчо се развивал като по вода.Мндго се радвам Grinning и при мен видяха момче,но ми записаха час за 4D че всичко да се види. jivotinche споделям вълнението ти и се радвам за теб и новият ти апартамент Hug

# 84
  • варна
  • Мнения: 11
лека вечер на всички Hug

# 85
  • Мнения: 2 495
Бреее, много момчета бе Shocked Честито на мамчетата!  bouquet
Бях чела някъде че по време на бремеността не може да се яде пастет...някой чувал ли е такова нещо newsm78 Имам една кутийка в хладилника и се чудя дали да я ям.. newsm78

# 86
  • Мнения: 3 621
Бях чела някъде че по време на бремеността не може да се яде пастет...някой чувал ли е такова нещо newsm78 Имам една кутийка в хладилника и се чудя дали да я ям.. newsm78
Белла, има много храни за които ще ти кажат че не трябва да се ядат през бременноста, от натурален шоколад до риба тон. Аз като питах доктора има ли храни които не трябва да ям, той ми каза че мога да ям всичко без да прекалявам. Ако не ядеш по една кутийка пастет всеки ден , няма да ти навреди

# 87
  • Мнения: 1
Момичета при нисък хемоглобин съм чувала от приятелки че пият течни ампули тотема.Един гинеколог ми беше казал преди , че е добре да се пият от бременни - би трябвало да не дразнят стомаха.Посъветвайте се с вашите лекари , за да не ви подведа нещо. Хемоглобина в какви граници ви е ?

# 88
  • Мнения: 361
Elg- Какво е месечинка ? Сори ако ти се струва тъпо амаааа! Може би е годишнина ама не съм чувала за такива! Heart Eyes И какво стана сега , вече жени ли ти се ???? Ще  бъде страхотно повярвай ми , а сега се ядосваш за глупости на които не трябва да обръщаш внимание дори. Твърдо трябва  мъжката, така де  Peace.
месечинка е, защото ние с таткото се познаваме от 1 май тази година Rolling Eyes и все още сме на месечинки. Не че много празнуваме, но е сладурско да излезнеш вечер само с него или да се прибере от работа с някое цветенце или подаръче Rolling Eyes И вече почва да ми се оправя настроение за неделя. Видяхме се с кумувете и с диджея и съм по-спокойна Rolling Eyes

Тай е по-продуктивна там, аз се записах, че нали сме края на март и може и априлски мемета да сме. Ама аз му измислих цаката- след 20 март с таткото яко секс и да излиза бебока преди 30 Joy
Elq, по принцип когато ти е термина (в твоя случай 30 март) а родиш април, редно е пак да си мартенска мам Peace Ако аз родя февруари, пак ще си пиша тук-при мартенските бебоци вече Hug
то и аз ще си пиша в мартенчетата, така си свикнах с вас, че тепърва да се опознавам с други. Не че е лошо, но при вас си ми е супер.

За ходенето на работа- аз смятам ако всичко си ни е наред и януари да си хода, е с малки почивки де. И бебо като се роди ще се погледаме 1 година и нещо и после има баби Rolling Eyes те от сега си знаят

лека и мека от мен Hug

# 89

Общи условия

Активация на акаунт