сред вас има ли вегетарианци

  • 7 823
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 15 519
Цитат
...той е свободен човек и има свободата да прави собствените си грешки, стига достатъчно да осъзнава отговорноста която носи всяко решение което взима
Поздравявам те за това изречение! Peace

# 151
  • Мнения: 3 094
Цитат
...той е свободен човек и има свободата да прави собствените си грешки, стига достатъчно да осъзнава отговорноста която носи всяко решение което взима
Поздравявам те за това изречение! Peace

И аз се прикрепям - всеки трябва да има право на избор, може да не го разбираме, да не го харесваме, дори да не го оправдаваме, но изконно задължение на всеки човек е да даде право на другия да избира сам (то казват Господ ни е дал правото на свободния избор, та ние ли трябва сами да си го суспендираме:)).

А към повечето българи - ние сме страшно нетолерантен народ в по-голямата си част за жалост - всяко различие ни боде в очите и агресивно се мъчим да го изкореним - дали си стар и пенсионер, инвалид, гей, мюсюлманин, вегетарианец, все болшинството се възмушават и анатемосват.

# 152
  • Мнения: 776
Цитат
А към повечето българи - ние сме страшно нетолерантен народ в по-голямата си част за жалост - всяко различие ни боде в очите и агресивно се мъчим да го изкореним - дали си стар и пенсионер, инвалид, гей, мюсюлманин, вегетарианец, все болшинството се възмушават и анатемосват.



Това наистина е много неприятно. Аз например никога не смея да спомена , че постя, защото буквално или ми се нахвърлят, или цъкат неодобрително, а се е случвало да ме мислят за луда. Shocked
Не мога да си представя какво е в тази държава да си вегетарианец, трябва да се криеш като престъпник  Crazy

# 153
  • Мнения: 4 380
Доста свежо четиво по темата  Peace http://lifestyle.ibox.bg/news/id_1859912091

Не афиширам, че съм вегетарианка. Обикновено крия, че не ям месо до последния възможен момент, сякаш е някаква страшна тайна. Работата е там, че рядко се намират хора, който да реагират нормално.

Разбира се, защото не е нормално. Аз лично такива приятелки не допускам в близко обкръжение по никакъв начин. Може да си остане позната, с която говориш по телефона веднъж годишно и толкова. Неприятно ми е такива хора идвайки ми на гости да ми се мусят на менюто и да се чудя с какво да ги храня. Ужасно е неприятно да ти седне на масата и нищо да не пробва. Ми да си седи в къщи и да си общува само с такива като нея! Laughing За мен по-голяма обида няма.


Цитат
За соевите семена при първа възможност, защото те интересува покрай детето ти - ще съдействам да получа информация (но не от гугъл или по веригата "една жена каза") кои продукти се внасят в общността и как се проверяват, какво се отглежда в общността. Може да е полезна всекиму, защото знам какъв шок е за месояден родител детето му да откаже месо и да се чуди болно ли е , недоволно ли е и с какво да го храни.

За мен не е шок, нито се чудя болно ли е. Ако ще да яде, стига да не ме пита какво има за ядене. Laughing Така де, лесно да имаш капризи на чужд гръб. Мен лично и малко ме грее вашата общност. В Америка със сигурност всичката соя е ГМ.


# 154
  • Мнения: 1 394
Цитат
Ужасно е неприятно да ти седне на масата и нищо да не пробва. Ми да си седи в къщи и да си общува само с такива като нея!  За мен по-голяма обида няма.
В такъв случай ще приготвиш нещо и за такъв гост,с което да го шашнеш.Аз така бих постъпила на твое място.А и за теб приятелството само до яденето и трапезата ли се свежда.Значи правилно ли разбрах?Не можеш да имаш приятелка вегетарианка,защото ,ако ти дойде на гости ще се муси на месните ястия и ще те обиди...не разбирам...не го проумявам даже....Аз съм ходила на гости у мои познати,които пък са фенове на мръвките и пак си намирам какво да хапна от масата им.Все пак има и салати,което мен напълно ме устройва...Така,че тази причина да не общуваш с вегетарианци за мен е ...глупава...

# 155
  • Мнения: 544
Цитат
може и да не сме хищници, но сме всеядни - факт, и това далеч не означава, че сме подобни на тревопасните
усвояваме си месото перфектно
Така си мислиш ти!Айде почети малко литература и тогава се върни във темата...И пак ще го повторя-месото се смила от стомаха от 8 до 10 часа,а плодовете и зеленчуците за  30 мин до 1 час....незнам как така ти го усвояваш по добре и перфектно...просто ми е чудно...за това би трябвало да имаш храносмилателна система на хиена -например...

ти само на плодове и зеленчуци ли живееш?
какво толкова има за усвояване в една ябълка или домат? много ясно че по-бързо се усвоява от организма
има го и следният момент, че като се отказваме да консумираме определени храни губим и свойството си за тяхното ефективно усвояване ако започнем отново да се храним с тях
и ако ще сравняваш време за усвояване на определени храни подбирай ги по признак на количеството аминокиселини съдържащо се в тях
т.е. ябълки (плод) с месо не е добро сравнение, например, защото бая ябълки има да изям докато стигна стойностите на 100 гр телешко - цък

# 156
  • Мнения: 3 094
Цитат
А към повечето българи - ние сме страшно нетолерантен народ в по-голямата си част за жалост - всяко различие ни боде в очите и агресивно се мъчим да го изкореним - дали си стар и пенсионер, инвалид, гей, мюсюлманин, вегетарианец, все болшинството се възмушават и анатемосват.



Това наистина е много неприятно. Аз например никога не смея да спомена , че постя, защото буквално или ми се нахвърлят, или цъкат неодобрително, а се е случвало да ме мислят за луда. Shocked
Не мога да си представя какво е в тази държава да си вегетарианец, трябва да се криеш като престъпник  Crazy

Не се крия благодарение на факта, че съм кариеристка:)))). ОТ 15 години насам никой не сме боб да ми каже.
Какво излиза, че само силата се уважава - пак типично по български:((((.

# 157
  • Мнения: 3 094
Стига, бе Ксения - приятелството на плюскане ли е равнозначно?!!???!!!

# 158
  • Мнения: 4 380
Стига, бе Ксения - приятелството на плюскане ли е равнозначно?!!???!!!

На общи интереси помежду всичко останало. Това е не само непреодолимо различие, но и нещо което много силно ме засяга. Покрай подобни капризи, престанах да слагам каквото и да е на масата когато идва някой случайно и без повод, а когато трябва да поканя, много добре преценявам кого и как ще се държи поканения на масата.

Това е все едно да имаш приятелка лесбийка примерно. Просто сте различни и с различни възгледи по много важни въпроси. На мен не ми е много ясно едно съжителство под един покрив на веге и месояден. Познавам такова семейство, но то да се нарече семейство е много пресилено.

# 159
  • Мнения: 3 094
Стига, бе Ксения - приятелството на плюскане ли е равнозначно?!!???!!!

На общи интереси помежду всичко останало. Това е не само непреодолимо различие, но и нещо което много силно ме засяга. Покрай подобни капризи, престанах да слагам каквото и да е на масата когато идва някой случайно и без повод, а когато трябва да поканя, много добре преценявам кого и как ще се държи поканения на масата.

Това е все едно да имаш приятелка лесбийка примерно. Просто сте различни и с различни възгледи по много важни въпроси. На мен не ми е много ясно едно съжителство под един покрив на веге и месояден. Познавам такова семейство, но то да се нарече семейство е много пресилено.

пък просто може да си попаднала на невъзпитани хора, което също е често срещано явление по широкия свят - хората често им липсват някои навици. Не всеки е длъжен обаче да припада от възторг от нечии манджи.

Също светът одавна не се върти само около софрата -  Мен пък малко , бих казала , ме интересува Америка, дето само джънк фууд се плюска и задниците на хората са по едно канапе......

П.П. А аз съм имала колежка лесбийка - ама в Австрия - е нищо страшно - не е насилила никого в тоалетните:))))))))))...........Виж обаче българинът всякак би те насилил и физически, и духовно, абе какво дойде.

# 160
  • Мнения: 4 380
Какво общо има колежка? Аз съм имала и колежки и много познати. Това не значи че трябва да са ми близки приятелки. Разлика правиш ли между приятека и колега? Никой нищо не е длъжен. Никой не е длъжен да припада от манджите ми, нито аз съм длъжна да приемам за приятел такъв който не припада от манджите ми. Laughing За мен да ми седнеш на масата и да ми се мусиш и правиш стойки, е ВИСША степен на неуважение. Като не ядеш, просто не ходиш на чужди маси. Аз пък не каня такива които не ядат. Това е. Никой на никого не е длъжен. Вегитата да си живеят сред вегита.

# 161
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И само да кажа - разгеле! Най-после една тема в която да не трябва да защитавам правото си на избор на хранене, че вече ми беше дошло да гуша и от постоянните обяснения за вегетарианството - тука всички са наясно, а има и хора дето са прочели и повече от мен. Дерзайте момичета, радвам се че ви има   bouquet
Защо разгеле, най-после и други такива. Има си отдавнашна тема за вегетарианци тук, но като гледам , никой не пише там с дни и месеци.Ама аз нали съм любопитна и нея съм изчела.
Не гледаш добре Wink Пише се, но има следваща тема.

# 162
  • Мнения: 690
Стига, бе Ксения - приятелството на плюскане ли е равнозначно?!!???!!!
На мен не ми е много ясно едно съжителство под един покрив на веге и месояден. Познавам такова семейство, но то да се нарече семейство е много пресилено.
Ксения, не слагай хората под един знаменател! Семейството ми е точно такова. Аз съм веге, а съпругът ми без месце на масата- не сяда. Laughing Живеем си спокойно и не може да се каже, че различията ни оказват някакъв дисбаланс в семейните ни отношения. Crazy
 Това е личен избор и ако ти се отнасяш с някой приятел или колега, който има различни разбирания от твоите по този начин, обиденият ще бъде колегата или приятелката! Sick
 

# 163
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какво общо има колежка? Аз съм имала и колежки и много познати. Това не значи че трябва да са ми близки приятелки. Разлика правиш ли между приятека и колега? Никой нищо не е длъжен. Никой не е длъжен да припада от манджите ми, нито аз съм длъжна да приемам за приятел такъв който не припада от манджите ми. Laughing За мен да ми седнеш на масата и да ми се мусиш и правиш стойки, е ВИСША степен на неуважение. Като не ядеш, просто не ходиш на чужди маси. Аз пък не каня такива които не ядат. Това е. Никой на никого не е длъжен. Вегитата да си живеят сред вегита.
Shocked
Ти абсолютно всичко ли ядеш? Защото аз и преди да стана вегетарианка не ядях много манджи. Ако всички бяха като теб, щях да съм без приятели.
Аз пък толкова мразя като отида някъде да настояват да ям до пръсване и само да ме подканят. Все пак не ходя някъде да се наплюскам като прасе, а да се видя с хората.

# 164
  • Мнения: 4 380
Стига, бе Ксения - приятелството на плюскане ли е равнозначно?!!???!!!
На мен не ми е много ясно едно съжителство под един покрив на веге и месояден. Познавам такова семейство, но то да се нарече семейство е много пресилено.
Ксения, не слагай хората под един знаменател! Семейството ми е точно такова. Аз съм веге, а съпругът ми без месце на масата- не сяда. Laughing Живеем си спокойно и не може да се каже, че различията ни оказват някакъв дисбаланс в семейните ни отношения. Crazy
 Това е личен избор и ако ти се отнасяш с някой приятел или колега, който има различни разбирания от твоите по този начин, обиденият ще бъде колегата или приятелката! Sick
 

Не аз съм далеч от мисълта че вегетата си ходят цял живот стари моми, или че се намират достатъчно ненормални мъже които също да не ядат месо (забелязали ли сте че вегетарианци са предимно жени?), но просто ми е странно как става такова съжителство. Аз знам само един такъв пример и безкрайно ми е жал за съпруга. Жена му не знае от къде се включва печката.

За кой начин на отнасяне говориш? Това че не приемам вегетарианци за приятели? ...Аз...някак нямам навика да обяснявам на хората защо едни допускам близко до себе си, а други избягвам. Всеки е свободен да възприема както иска моят избор на дружба, това е мой избор и обяснения не съм длъжна да давам на никой. Просто не ги възприемам и това е. Да си съществуват както искат, да ядат каквото искат и да спят с който искат, но по-далеч от мен. Laughing

Да, Рени, абсолютно всичко ям. За мен съществуват две категории храна- вкусна и невкусна. Хора със специален хранителен режим допускам на масата си в изключителни случаи и с уважителни здравословни причини.

Общи условия

Активация на акаунт