Юлчетата вече крачат и все за нещо плачат

  • 9 637
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
Хоп и аз в новата тема.
Да питам някой знае ли за догодина как 6те се кандидатства за градините,4е някой ми каза,4е нямало да е като миналата година,а в сайта си пи6е ,4е 6те е Февруари  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524
цоп и аз тук
бубулечката, има тема в Нашите деца, ще ти я копна д прочетеш че не е май решено още, не знам де.
отново ви благодаря за милите думи, ще ви пиша тук за елините вълнения  Laughing
коки изглежда се чувства добре, казаха че не е плакал, което ми е по-важно от другото. днес сутринта поплака малко, но това ще си остане така според мен на взимане и и на водене на ДЯ.  Rolling Eyes
помолих днес, понеже му изпуснал памперса, лелклите, а не сестрите ги сменят, та да им направят бележка да не му го стягат толкоз в кръста, а да му вадят ластиците, понеже оттам изпуска, дано ме разберат. не ми е изпускал памперс не мога д ви кажа откога, а не го стискам така.

вики, онази жена направо ме изяде преди да кажа добър ден, като 1та причина беше че сме закъснели под 5 минути, което е факт, но не мисля че е толкова фатално, 5 минутки са все пак. и оттам  набра инерция и ме нахока хубаво. аз не можах да се въздържа и изключително любезно и с много сарказъм я заядох и аз.
това е като цяло, просто не виждам какъв й беше толкова голям проблема сутринта. след това пак се сопва и досега, но просто като по принцип, а не към мен.  Rolling Eyes въпреки това, изглежда добре си гледа децата, не съм забелязала от това което мога да видя да се държи лошо с коко. но достъп до горе нямат родителите като цяло де.
уинкс, дано да реши и той да спинка там. аз малко се усъмних, но може и да е спал, понеже спинкаше по 2 пъти на ден и вероятн осе е изтощил и затова е заспал. а сам трудно заспива по принцип. ако е заспал наистина, пак казвам, е супер!
ох какво беше изкуфях, ще пиша пак Hug

# 17
  • Мнения: 384
Добро утро!
Днес съм с двамата,ще водя каката на лекар.Правя закуски и хвърлям,нищо не иска малкия-дори любими неща.Сега е на мода да ядът корнфлекс-ей така без мляко,без нищо.Идва ми да викам и да плача заради тва неядене.Пълно е с храна в къщи,все им приготвям нещо,предлагам за собствено успокоение.Чудя се докога така и какъв метод да измисля.Направих му банан с кисело мляко-не го иска с лъжица,в шише го сложих и пак не.Искам да го отбия вече и дано прояде по-добре.Вече се чувствам виновна,когато се храня аз самата и си викам-ей как се тъпча,а децата гладуват.  Sad
И Никола много думи научи напоследък,харесва ми че ги казва чисто и в контекст,докато кака му дълго време бърбореше на бебешки,но пък беше толкова сладко.Казва дзак-дзак и се крие,обаче мама не казва тва дете.  Shocked

# 18
  • Мнения: 766
само се записвам да не ви търся
че сега Ина ми дърпа мишка, клавиатура  ooooh!

# 19
  • Мнения: 640
Ели, е късмет ти е значи в отношенията с тази лелка  #2gunfire
Яна, и сестра ми мислеше същото с голямата си щерка, но като я отби, дори вече и кърма не приемаше и не ядеше. Та тогава се видя в чудо. И Или изкара такъв период с неядене и само кърма и колко обвинения си ударих. Но ей го сега като види чинията и вика - яяяяя, мандаааа. Мисля, че при нас детската ни кухня изигра добра роля. По едно време му бях спряла солетки и всякакви щуротии, които искаше, за да яде, но той максимум малко хляб да хапнеше и пак кърма. Примирих  се накрая, той пък прояде  Mr. Green А за мама, Илия до късно не ми казваше мама, а само тати. Пеех му мила моя мамо, а той със същата мелодия викаше тата, тата, тата! Ееее, откачах направо Simple Smile После каза мама и приключи с татето за дълъг период  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 384
Хи-хи,Ренка разби ме с историята за тати и песента.Еми и аз чакам да чуя заветното мама,а той само тата и кака знае.То по принцип кака е на първо място и ме бие по-точки,ама с тата немога да се примиря.  LaughingНикола като беше зле за 1 седмица сигурно изяде 10 пакета солети.И само това-солети,краставица,снежанка,корнфлекс(а той незнам дали е много препоръчителен)натурален е де.

# 21
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Здравейте ,
Ели , звучиш по-спокойна вече , радвам се .
И Тедо не казва мама , казва тати на баща си , всички други , включително и аз , сме леля.

Днес е един от дните, в които много си мразя работата.
Аз от два месеца насам всеки ден се чувствам така.Започна много да ми писва , а няма изгледи нещата да се подобрят.

# 22
  • Мнения: 1 868
Цитат
И Тедо не казва мама , казва тати на баща си , всички други , включително и аз , сме леля
умирам си с тез нашите бърборещи  Laughing
Бубе, ecco също са gore-tex  Peace аз взех тези
Ели, и на мен ми звучиш по-добре  Hug
Аз дроб не съм давала и няма и да давам - дроб, шкембе и сланина вкъщи не се внася  Simple Smile

# 23
  • sf
  • Мнения: 10 234
ох, днес ми е кошмарен ден. Кико падна от въртележката-кончета в Борисовата градина. за секунда само се протегнах да пусна монета и той се изтресе на главата си. Беше с качулка, но има леко ужулено , но няма цицина.
Един час след това заспа, но по принцип си дремва по това време, та не знам какво да мисля.  ooooh! Събудих го след 40 мин и сега играе. ох, дано му няма нищо,че няма да си го простя  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 3 414
Вики по чело или назад?Дано му няма нищо  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 17 596
Ели, дано утре са по-добре нещата при вас, а на теб - повече спокойствие. А събирането на допълнителни пари от родителите си е съвсем нормално нещо, вече дори и в училище.

Shocked
 #Shocked

нормално ли!? Кое му е нормалното? Нищо нормално няма в това. И щом не се издават документи за дарение, си има и название: рекет и корупция.
Това, че са станали общоприета практика не ги прави нито по- морални, нито по- законни.

Но... сега ще ви разкажа една поучителна история - с децата и детската ясла / градина на предишната ми помощница.
Значи, едната година събират пари за DVD и TV в групата на дъщеря й (по- голямото й дете). (До колко изобщо имат място въпросните уреди в ДГ и защо децата ни, вместо да бъдат стимулирани да играят и контактуват помежду си, да тичат и пеят, биват "вързани" за екрана с влизането си в градината - това е съвсем отделен въпрос). На следващата година, обаче, отново събират пари... за същите неща. На въпроса "защо" (понеже доста деца са преминали в следващата група на същата градина - логично) - обяснението е - ми те останаха за малките. До тук добре - само че сина й влиза в категорията на малките същата година. И... познайте: и там се събират пари за ТВ и ДВД. Защо? Ми защото никога не са били заприходени! Те НЕ принадлежат на градината, на яслата, на никого - т.е., принадлежат на който си ги вземе летния сезон. Защо? Защото за да бъдат заприходени трябва да се издаде документ за извършено дарение. И понеже всички родители участват, трябва да се направят 30 такива. И другия месец - също - примерно за тоалетна хартия. И това доста ще затрудни а) счетоводителя на ДЗ, б) ... абе, всички наред. А и накрая ще се появят родители с документи за дарения в общината, за да попитат къде отиват парите от данъците им, че се налага да купуват тоалетна хартия. Което ще рикошира, разбира се, обратно в директора, домакина и счетоводителя на въпросното ДЗ.

Практика ли е? Да. Законно ли е? Не. Морално ли е? КАТЕГОРИЧНО не.


Кати, магазинчето се намира в безистена на Маркет Европа и защо няма да купиш бебешки комплект за тези пари( той всъщност не е бебешки, за над годинка е )

Ми много ми се виждат...  Rolling Eyes Ама то ще си покаже, де - мерси за инфото; впрочем, за всички от Младост - вчера продавачката в Пипи ми каза, че в китайския магазин с/у Фантастико имало много якета и комплекти детско-бебешки, цена на яке о/о 20 - 22 лв. Не съм ходила още, че не знам до зима какво ще е и дали пък няма някой да ми даде - току-виж се оказало, че омаляли на предногодишната реколта бебета...

А за парите и аз съм съгласна да се събират. Ние до сега сме събирали по 50 лв. първата година и по 30 лв. миналата, но в тях се включват и учебни пособия, 5 лв. за вода годишно и 3 лв. застраховка, като ги извадиш и то пичти нищо не остава за играчки.  Sad А за унижението да се събират парите да не говорим  Confused. Миналата година се наложи да събирам единия ден аз парите, като най-"свободна" - събираме ги в рамките на една седмица. Еми някои родители трябва да ги преследваш като империалисти. Знам, че времената са трудни, но все пак за децата.

Я си представи, че въпросната минала година семейството ти е имало 2 деца, плаща наем, парно и всички възможни екстри. Брутният доход на семейството е бил 600 лв. И поне за едното дете трябва да се купят есенни дрешки (другото ще кара с каквото е останало от първото. Ако са разнополови - толкова по- зле за него). Давате 70 лв. такса. И си плащате съвестно всички дължими данъци и осигуровки. И изведнъж ви искат 100 лв. (за 2те деца по 50), които изобщо няма от къде да извадите. Искате ли да познаете колко унизени се чувстват тези родители? И определено не смеят и да си признаят... срамуват се. От положението си, от липсата на пари, които не са били предвидени в месечния бюджет... от всичко. Впрочем, това не са измислени хора, хипотетични, н'ам си какви. Това са работещи в БАН родители. Майката е аспирантка (миналата година - 250 лв.), бащата - химик (миналата година - 250 лв.). 100-те лв. допълнително са... е, от мен да мине - нека от нейде са дошли. Не че си представям точно от къде. Въпросът е, че такъв начин на мислене "ми за децата е, всеки ще ги извади" е порочен и неадекватен - първо, понеже има хора, които наистина не могат да ги извадят, а обичат не по- малко децата си и, второ, понеже никой не е длъжен да ги дава и не бива да бъде "притискан" - независимо дали може да си го позволи.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 13:19 от katiABV

# 26
  • София
  • Мнения: 17 596
А, и да не забравите децата на очен лекар до 3г. PeaceЗа носенето на очилата не се притеснявай.

Между колко и 3 години трябва да се водят?

А аз пак искам да питам кой е на кухня МАМА Люси, доволни ли сте, споделете мнения.

Главно на нея е. Общо взето е вкусно. Ама на практика само пилешко - риба, телешко (освен в каймата сигурно), пуешко - 1 месечно при добър късмет и подходящо разположение на звездите, заешко или свинско изобщо няма. Редичка е - второто е като супа. Но... ами, вкусно е, по- евтино от Ози - с разликата могат да се вземат за събота и неделя пюрета с липсващите инградиенти... Макар че аз освен това от време на време поръчвам Ози - но Давид повече обича мама Люси.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 13:40 от katiABV

# 27
  • sf
  • Мнения: 10 234
Жулнал се е почти отгоре на главата, леко настрани.
Засега дивее яко, замеря баща си с маслини  hahaha  малко се успокоих

# 28
  • София
  • Мнения: 17 596
uva_uva, би ли дала координати на очния доктор? (Топов)

Защо давате на децата дробчета? В тях се натрупват най-вредните неща. дори и за големи хора не се препоръчват.

Абсолютно вярно - но пък са с най- високо съдържание на желязо. Нож с 2 остриета, като почти всичко... за протокола, веднъж съм давала на Давид пюре с дроб - колкото да видя, че няма реакция. Аз лично не обичам каквито и да било карантии (освен на пастет, а той за бебо не става).

Напоследък го уча сам да си мие ръцете. Запомнил е последователността на действията, с голям ентусиазъм е сам да го прави (демек, без да му насочвам ръчичките), ама частта с търкането гледа да я претупва за сметка на тази с играта със сапуна и тази с водата... Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 13:50 от katiABV

# 29
  • Варна
  • Мнения: 204
Вики, разбирам те напълно.Много е гадно усещането.Сигурна съм, че всичко ще е наред.Нелия като падна и аз веднага звъннах на зет ми/той е лекар/ и какво съм обяснила незнам, но той първо ме попита дали е загубила съзнание  ShockedИ след това ми каза щом не е, всичко е ок. ooooh! Боже опази на някой да се случи такова нещо.Аз три дни не можах да спя и само кошмари сънувах как я изтървам по някакви стълби и тя се търкаля/а пък те бяха много нещо от сорта на Шипченските нямаха край  Confused/.Не знам за нея, но аз определено бях на път да загубя моето съзнание.Много е гадно за човек в моето положение дето си гледам децата сама.За всичко съм само и единствено аз отговорна.На моменти си мисля , че е невъзможно да ги опазя и непрекъснато се самообвинявам, а знам, че не трябва щото нямам и на гърба си очи и все пак и аз съм човек и имам естествени нужди например  Rolling Eyes
Кати по принцип си права и виждам леко ядосана от различния цвят на писанието ти, но ние все пак живеем в абсурдна държава. Не знам каква логика търсиш, просто такава няма.Не се отнася само за детските градини и ясли.Децата растат и утре ще тръгнат на училище.Нуждите им ще станат и по-големи. Тогава наистина ще бъде трудно да им се обяснява , че приход - разход няма как да има отрицателно салдо.
Аз лично съм получавала свидетелство за дарение от детската градина / дарението беше доброзорно/.Купих перде.Даже се чудих дали да не си намаля данъците с него, ама ми липсваше квитанция  Thinking
До 3г. трябва да се заведат на първи преглед.Долна граница ти си преценяваш.По-напред някъде обясних, че при мен под 2г. не се получи прегледа.

Общи условия

Активация на акаунт