пак за Лондон

  • 100 935
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
To седемдневните карти винаги са Oyster . След като изтече може да си я зареждаш пак със седмична или  pay as you go.
Единствено дневните карти са хартиени.

А не, не е така, има седмична хартиена, последно ползвах преди месец и нещо.

Зависи от зоните. Виж тук http://www.londontoolkit.com/briefing/travelcard.htm информацията е доста прегледна.

Самоцитирам се, тук може да се прочете и коя от двете карти да предпочетете. За 5 дни и аз смятам Oyster за по-удачна  Peace

# 646
  • Мнения: 1 893
Ако си взема седемдневна карта за 1-ва и 2-ра зона и се наложи да пътувам по-надалече, как се процедира?

# 647
  • София
  • Мнения: 1 402
Ако си взема седемдневна карта за 1-ва и 2-ра зона и се наложи да пътувам по-надалече, как се процедира?
[/quot

ако искаш да излезеш на станция на метро в зона, която картата ти не покрива, преди да минеш през самите вратички (те няма да те пуснат с твоята карта) си взимаш от апарат или каса карта, с която реално доплащаш разликата за конкретната зона

# 648
# 649
  • Мнения: 119
To седемдневните карти винаги са Oyster . След като изтече може да си я зареждаш пак със седмична или  pay as you go.
Единствено дневните карти са хартиени.

А не, не е така, има седмична хартиена, последно ползвах преди месец и нещо.

Зависи от зоните. Виж тук http://www.londontoolkit.com/briefing/travelcard.htm информацията е доста прегледна.

Самоцитирам се, тук може да се прочете и коя от двете карти да предпочетете. За 5 дни и аз смятам Oyster за по-удачна  Peace


Явно съм грешка , но така или иначе цената е същата защото в този случай не се плаща депозит за Oyster-а.

# 650
  • Мнения: 1 209
Да се запиша, защото си мечтая да посетя Лондон за втори път с половинката и детето. Тъкмо да прочета актуалности Simple Smile

evelin, за разлика от мненията до сега, мисля че списъкът ви е напълно нормален за 5-6 дни. Не видях да е обсъждано, но според мен е много полезно и удобно да вземете комбинирани билети за Sightseeing бусовете. Имат фиксирани спирки и възможност да слезеш да разгледаш и да се качиш на следващия. Обикновено за първия ден е удачно за да ви ориентира в посоките и разстоянията.

Макар и не особено престижна, за такива туристически путувания препоръчвам зоната около Виктория стейшън. Хем много от забележителностите са недалеч, хем множество автобуси спират там.

Потвърждавам като наложително всичко от списъка, но мисля че липсват две неща- Научно популярния музей "Дарвин" - все пак има съблезъби и мърдащи динозаври Simple Smile  и непосредствено до него -музея "Виктория и Албърт"- него слагам наравно с Бритиш. за всеки един от тях предвидете поне по половин ден. Примерно сутрин, а следобед- съчетайте с нещо по-разпускащо- разходка с корабче, обзорна обиколка с туристически бус или някой от парковете. Единствено бих се въздържала от Оксфорд стриит. Интересно място но за не повече от час, освен ако няма да изкарате цял ден в шопинг. На мен лично след третия магазинтипо мол всичките са ми еднакви.  За по впечатляващо място намирам Хародс Simple Smile

# 651
  • София
  • Мнения: 6 999
...но мисля че липсват две неща- Научно популярния музей "Дарвин" - все пак има съблезъби и мърдащи динозаври Simple Smile 

Това е всъщност Музея по естествена история/ Natural History Museum  http://www.nhm.ac.uk/ /Имаше експозиция за Дарвин тази година, но не така се казва музея/. Peace

# 652
  • Мнения: 1 209
Да да знам, разбира се, просто е на БГ съм го чувала повече като "Дарвинов музей". Има специална част - Дарвин лабс с постоянна експозиция. Написах го така, защото не знам доколко е популярен на български като Музей по естествена история.  Peace  Не споря за името, просто ми направиха забележка в БГ, че изразът "естествена история" бил отживелица от преди 9. IX .

# 653
  • София
  • Мнения: 6 999
... просто ми направиха забележка в БГ, че изразът "естествена история" бил отживелица от преди 9. IX .

Хахаха - не го знаех това. Много интересно  Thinking

/извинявам се за оф-топика/

# 654
  • Мнения: 330
Макар и не особено престижна, за такива туристически путувания препоръчвам зоната около Виктория стейшън. Хем много от забележителностите са недалеч, хем множество автобуси спират там.
А кой район е подходящ за първо посещение? Аз съм се насочила около гара Виктория и от северната страна на Хайд парк, там видях сравнително добри хотели като качество и цена. Обичаме да обикаляме пеш за да се потопим повече в атмосферата на града, но дали това е възможно в Лондон. newsm78 Какво ще ме посъветвате за район на хотела?

# 655
  • Мнения: 273
Ако си вземет хотел до Хайд парк, можете спокойно да отидете пеша до Кенсигтън, до Природонаучния музей и до Музея Виктория и Албърт. Може даже пеша да стигнете до Литъл Венис. Освен това аз лично съм вървяла пеша от Хайд Парк, През Грийн Парк до Бъкингам, оттам през Сейн Джеймс парк до Биг Бен и Уестминстър, а оттам на лодка до Гринич.

# 656
  • Мнения: 119
Цитат на: harmony_broken в Понеделник, 04 Октомври 2010, 11:53

. Единствено бих се въздържала от Оксфорд стриит. Интересно място но за не повече от час, освен ако няма да изкарате цял ден в шопинг. На мен лично след третия магазинтипо мол всичките са ми еднакви.  За по впечатляващо място намирам Хародс 



"Оксфорд стрийт” обявена за най-добрата търговска улица в света

http://www.manager.bg/news/oksford-striyt-obyavena-za-nay-dobrat … ka-ulitsa-v-sveta

 Hug

Simply the best in Europe
 

# 657
  • Мнения: 1 209
Mallkata, въпрос на вкус, аз лично предпочитам да прекарам половин ден в някой музей или галерия, да си хвана рейса и да ида до Оксфорд, ама не стрийт Simple Smile, отколкото там.... Не мога да кажа, че се отличава с нещо особено спрямо другите големи европейски шопинг зони. Да, голяма е, да - има всичко- и качествени и боклуци евтинджос неща, но аз където и да ходя минавам през магазините, от които обикновено пазарувам. Намирам Хардос за по-забавен, не със стоките толкова, колкото с архитектурата и вътрешната организация на магазина.

# 658
  • София
  • Мнения: 6 999
"Оксфорд стрийт” обявена за най-добрата търговска улица в света
http://www.manager.bg/news/oksford-striyt-obyavena-za-nay-dobrat … ka-ulitsa-v-sveta

Най-добрата в смисъл, че има много магазини и мноооогоооо, мнооогоооо хора /поне според статията и мен/... Не мерси.  Stop Обичам да пазарувам в Лондон, но колкото и просташко да звучи предпочитам за целта Уестфийлд Шопинг Център. Пропускам с удоволствие "Най-добрата търговска улица в света" и не бих я препоръчала освен на хора, които обичат тълпи.  Peace

# 659
  • София
  • Мнения: 1 402
относно Oxford Street според мен е до поносимост на тълпите, вярно, че си е претъпкана, но на мен това ми харесваше, по принцип динамиката на живота в Лондон много отговаряше на моята натура, докато живях там; мисля си, че дори и да не е с цел шопинг, е хубаво човек поне веднъж да мине по тази улица и да усети атмосферата, нейна пряка е най-престижната бонд стрийт (най-престижна, защото най-големите дизайнерски марки имат магазини там) - също е хубаво място за разглеждане (не пазаруване, освен ако кредитните ви карти не ви правят три метра високи Simple Smile, истината е, че ако спрете да зяпате в магазините, ще откриете прекрасни оазисчета на спокойствието, които са само на крачка в страни от самата улица, скрити зад тесни проходчета и надвиснали сгради - това са малки площадчета със зеленина и пейки, повечето - безумно тихи и романтични, обиквновено с приятна кръчма наблизо:)

който беше споменал за Хародс - ще Ви хареса и Liberty, намира се в стара сграда, пак много начупена отвътре, на места с доста ниски сводести тавани, старо излъскано дюшеме, безумно тихо - огромен department store от рода на Selfridges, John Lewis, Harvey Nichols и т.н. Намира се на Great Marlborough Street - успоредна е на Oxford Street, като обща тяхна пряка е Regent Street

Последна редакция: ср, 06 окт 2010, 16:36 от Dao

Общи условия

Активация на акаунт