Дъжд вали и вятър вее, а АПРИЛчето се смее!!

  • 13 052
  • 280
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 200
Янче много съжелявам мила! Ужасно е постъпил мъжа ти наистина! Аз не знам какво да те посъветвам, освен ако не сте говорили сериозно да го направите (в което се съмнявам де) и да се опитате да се разберете, защото все пак каквото и да става между вас, вие сте родители и заради Миленка трябва да се опитате да намерите начин да сте заедно. Поне да пробвате.Ако ли не - дай му време.Той какво ти казва, защо се държи така? Къде е проблема?Дано всичко се оправи между вас. Моля те дръж ни в течение. В нашето голямо италианско семейство има място за всичко което ни радва и което ни натъжава!  Hug

# 256
  • Мнения: 70
reiana, съжалявам, мила, за това което ти се случва. Много добре че сподели с нас, поне малко да ти олекне. Надявам се твоя мъж да се осъзнае какво губи. И аз ако позволиш ще те посъветвам същото като Аквариел.
А това дали ще можеш да му простиш или не времето ще покаже, наистина ще го почувстваш.
И не спирай да споделяш с нас. С теб сме  Hug

# 257
  • Варна
  • Мнения: 3 245
reiana преставям си колко ти е тежко и колко си огорчена. И аз не знам какво да те посъветва, дай си време да излезеш наясно с чувствата си и да видиш дали мъжът ти няма да се промени. Раждането на бебе и за мъжете е драстична промяна, на доста от тях им трябва време да привикнат към новата ситуация. Може би ще се уталожат нещата и изведнъж ще ти "просветне". Решенията ще си вземеш ти самата, никой по-добре от теб не знае какви са ви взаимоотношенията. Жалкото наистина е, че контактът баща-дъщеря е нарушен. Аз в такива случаи си казвам "всяко зло за добро", не се знае утре как ще ти се усмихне животът.  Heart Eyes  Hug

И споделяй с нас, всички се чувстваме толкова близки.  Hug

Alokazia Ето тук и тук се вижда какво имам предвид с оченцата на Невенка

# 258
  • София
  • Мнения: 749
Добро утро  Hug

Снощи не успях да надникна тук и толкова много имах да наваксвам тази сутрин  Crazy

Леле, момичета...моля се за още няколко такива хубави дни като вчерашния ... в градинката беше страхотно - и за децата, и за мамите.

Косьо нещо беше много нервен снощи и много плака. И не искаше да яде изобщо. Притесних се, защото това е нетипично за него. Замислих се дали не е ефект от ваксината  newsm78 Егати...нормално ли е на първите 2 пентаксима да няма реакция, а на 3-ия да се прояви  newsm78 За първи път му се зачервява крачето на мястото на убождането. И има твърдинка отдолу...По принцип в листовката пише, че това е нормална реакция, но пък чак на 3-ия път да реагира??? Вярно, че позакъсняхме с 3-ия прием (2,5 месеца след 2-рия), но уж педито каза, че нямало проблем....Ласи, Хелън, ще съм благодарна на мнения... плийз  Praynig

Ясмина, и на мен ми се струва, че на Косьо едното оченце "криви", но нашата педка нищо не каза (т.е. явно не се набива на очи, защото тя не го гледа много-много). Помня, че за голямата ми дъщеря, когато беше на 1 година свекърва ми беше убедена, че е кривогледа, даже я води на лекар въпреки несъгласието ми. Докторът й беше казал да си гледа работата ( с малко по-други думи, де  hahaha)

Reiana, не знам какво да ти кажа...Може би само : Гледай себе си, момиче! И детето си! Не си струва да си хабиш нервите ( пък и времето ) заради някой друг...заради това, че не е пораснал достатъчно (въпреки годините си), или че не е възпитан порядъчно.
Като бях по-млада и аз така като теб плачех, палех се ...и не ставаше по-добре (понякога даже напротив). После открих как АЗ да се чувствам по-добре - започнах да си мълча и да псувам на ум. А това дали за едно дете е по-добре да живее с двамата си родители ...въпроса е спорен. В повечето случаи е така, но мисля, че има и родители, които трябва да не са заедно именно заради децата си...
Яна, не казвам, че това се отнася за вас...говоря принципно... Peace
И последно - как може да те е срам, че споделяш ?! Ще те набия, ей!

За градинката днес...зависи от времето. Аз бих отишла пак и пак, и пак...стига да е спокойно и слънчево като вчера.

Косьо не знам дали си е научил името ( аз нали му викам по 100 различни начина....ха-ха-ха-ха...в тая връзка ми хрумна и Стоимен  hahaha hahaha hahaha), но като чуе повикване веднага се обръща  Peace

Ало-о-о-о, мацките-манекенки...айде нЕма да се дразним, моля! Да не взема да пиша на модераторките да ви бан-нат за причиняване на стрес. Как така ще депресирате допълнително и без туй депресираните потребителки  Naughty

Остави майтапа, но Бибо и Милени, изглеждате просто...отвратително добре  Hug



Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 08:49 от ВаняМ

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро!

Сисее, верно ли толкова малко взимат детегледачките във Варна Shocked В Бургас цените тръгват от 3лв./час Close
Ясмина, на мен ми се струва, че Дима си криви очичките и смятам да я водя на офтамолог. Гледах преди един доктор в "Часът на мама", който каза, че след 5-тия месец трябва да спре кривенето, но майка ми твърди, че аз съм била кривогледа до 1 годинка и повече, и всички доктори са и казвали, че няма да се оправя, но след годинката съм се оправила от само себе си и ме съветва да не бързам с прегледа, но мисля другия месец да отида Thinking
Рейана, имаш голяма прегръдка от мен. Върна ме години назад, знам много добре как се чувстваш и не знам какво да кажа. За съжаление в такава ситуация никой не може да даде съвет, ще ти трябват много сили и здрав разум, за да решиш какво да правиш Sad При мен първия път нещата протекоха по подобен начин, само че моят бивш съпруг лъжеше, че е на работа и обикаляше цял ден кафетата с приятели. Абсолютно никакви грижи за мен и бебето - нито физически, нито финансови, нито никакви. Стигна се до жесток побой, след който 1 седмица лежах с масивен кръвоизлив, защото изкъртих тоалетното казанче с корема си като ме удари Confused Разделихме се, но не казахме на никого, просто казахме, че той не понася живота в София и ще работи в Бургас, а аз ще си довърша следването. Да, ама няколко месеца по-късно решихме да празнуваме годинката на детето заедно с 20 души гости. Той сутринта мина и ми остави 50лв. да пазарувам. Накрая, пред всички гости ми поиска касовите бележки от магазина и рестото Shocked Аз бях дотам Stop 8 месеца по-късно вече бях започнала работа и бях наела квартира в Бургас, той се появи с намерението да се нанесе при нас, но без да имаме нищо общо, само като съквартиранти заради детето. Аз бях готова да помисля по въпроса, но в този момент дойде баща ми да ми слага някакви закачалки и го изгони. Мисълта ми е, че в нас винаги дреме някакво желание да простим, най-малкото заради детето, но не винаги това е най-доброто за него. Децата се чувстват обичани и защитени, когато живеят обграждани от любов, пък било и само от един родител. Не мисля, че ще се чувстват добре с постоянно каращи се родители, единият от които дори не им обръща внимание. Съжалявам, че се разпрострях Embarassed Знам каква каша е в главата ти денонощно и не искам да те обърквам още повече, споделяй с нас и може по-бързо да ти се избистри ситуацията Hug Съвет не мисля, че би могъл да се даде, за съжаление ще трябва сама да преминеш през това, ние можем само да те прегърнем и да те подкрепим в рвешението ти, каквото и да е то. Сигурна съм, че си силна и борбена жена и ще вземеш най-доброто решение за теб и Миленка Hug Hug Hug

# 260
  • Мнения: X
Уффф, щях да се оплаквам колко гадна нощ имах снощи, но ще го прескоча....Reiana, не знам какво да ти кажа....до преди да се роди Самуил бях категорична, че ай е направил някоя простотия моя мъж-си вдигам чуковете и да се оправя-нали има една "умна" приказка "по-добре сама, от колкото зле придружена.."само че сега мисля, че първо ще преброя до 10 (или до 10000000000000010) и тогава. Но да не ме разберете погрешно, аз съм твърдо против двама души да живеят заедно и да се търпят години на ред само заради децата  Peace. Никой не заслужава такъв живот. И ти си човек и жена. Наистина никой освен теб самата не може да каже как да продължиш, няма да ти е лесно, но знам, че ще вземеш правилното решение. Стискам палци.
 Goldie, силна жена си ти за мен   bouquet

# 261
  • Мнения: 96
ВаняМ, нормално е, според мен нямаш повод за притеснение - и Ема реагира абсолютно по същия начин. Можеш да слагаш компрес с риванол на крачето!
Ясмина, физиологичното кривогледство може да остане и до 1 год- след това вече трябва да се вземат мерки
Реяна Hug

# 262
  • Мнения: 121
Добро утро и от нас!  Hug
Голди мерси за кафето!   bouquet А сега и да похапнем Wink
Анилинда изкопирах ти идейката за юрганчето.  Wink У дома се подхвърля един стар юрган, който все се каня да занеса на село и така и не съм се оттървала още от него. Вместо хилядите одеала, които постилах, за да е мекичко сега си реших проблема с 1 брой. Благодаря!   bouquet
Кали, незная душа колко яде Стефан  newsm78 -немога да си разграфя ц*****   newsm65 А с пюретата е скромен до момента само един път е ял  3 пъти по 50 грама  Mr. Green Ама и мен това с граха направо ме депресира  Shocked Не мога и да си представя да го беля зърно по зърно, а чавето накрая да стисне джуки...  Crazy
Ародоет, ох страшно е и гадно да ти падне детето Cry Стефко май е ветеран в групата с цели 5 падания Shocked ама от толкова високо досега не му се е случвало ooooh! дано и да не пада повече, че вече ще подлудея  #Crazy #Crazy #Crazy
Айрин не съм спирала да пия бира.  Naughty Дори някоя вечер като ми стане хубаво на душичката первам и две чашки  Wink Embarassed
Рейана не мога да ти предложа съвет  Naughty но мога да  Hug И да ти кажа бъди силна, колкото и да ти е трудно! Peace
Голди /пак към теб/  ooooh! Shocked Sick Hug   Бъди щастлива винаги!  Hug bouquet

# 263
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
reiana миличка, не знам какво да ти кажа или посъветвам. Прегръщам те силно и искам само да споделя една много истинска за мен мисъл: "Когато Бог отнеме нещо от ръката ти, той го прави за да сложи нещо по-добро в нея."   Hug

Мацки, много ви благодаря за комплиментите, но моля ВанчеМ, недей душко ме тропа на модераторите, пък аз няма повече така да правя  Laughing

Ясмина и ние сме от тези дето ще ходим на офталмолог. Само че при Хрис е по-добре изразено кривенето на очичките и за съжаление ще се окаже, че е наследил това от баща си. Все още обаче, лекарката ни се надява да отшуми до годинката. Ще видим, дано стане така   Praynig

Goldie мерси за кафенцето, нещо за хапване няма ли  Laughing  Wink

P.S. Сега видях, че Хикси е сложила и манджата   bouquet

# 264
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кали, мерси!   bouquet
Сисе, Габи е на АМ, не е на кърма.  Sad
Алокация, аз смятам към следващото пюренце да добавя и зелена чушка, с червената ще изчакам още малко!  Peace

# 265
  • Мнения: 6
Хелоу от нас!
Вече сме си във Варна. Явно сте стискали палци, защото на почивката времето беше много хубаво. Успяхме да се насладим на минерален басейн, разходки в планината, екскурзия до Черни Осъм и Троянския манастир. Изкарахме си супер и се заредихме с положителна енергия да посрещнем зимата. Ето малко снимков материал:





Реана, мила, много ме разстрои твоя пост, незнам каква е била причината да не живеете заедно вече, но мисля, че колкото повече време минава нещата ще стават по-зле. В смисъл, че той като не е близо до теб и бебка ще се отдалечава все повече и няма да има положителна промяна. Опитай да поговорите, може би и той преживява нещо, ти си го познаваш най-добре, какъв е бил преди да дойде бебето, какво се е променило след това. Не се отказвайте толкова лесно Peace Прегръщам те силно и не се притеснявай да пишеш за това!
Нашето захранване върви с бавни темпове, замествам само 1 хранене с каша, опитвам се да давам зеленчуково пюре, сега и варя картоф и тиква ще прибавя да видим. Иначе нощем ме побърква, вместо да си махне яденето в 3, тя прибави още едно в 1. Сутрин гледам като трактор.
Айде отивам да сготвя нещо, че и каката иска да яде. До после!


# 266
  • Мнения: 6
А, едната снимка не излязла. Айде пак:


# 267
  • Мнения: 121
Щях да пиша:
-за водата - Стефан пие преварена чешмяна, а ние сме на прясна изворна. Ще изчакам може би до годинката, за да му дам от тая, която ние пием без да я преварявам, защото става на парцали.  Sad Минерална вода не е пил и няма да му дам.  Naughty
-за червените чушки- въведох ги мисля като трети зеленчук.  Embarassed
Сисе и аз съм като мама патка /защо ли като?  Embarassed / ама той си е наследствен моя дирник  newsm65 и много зор придобива по-нормален вид.
Лошото в случая е , че в момента ама хич не е малък, подхранван всекидневно и обилно с порция сладости.  Mr. Green
Но вече съм решила ще предприема драстични мерки по въпроса -от днес! Стоп на безразборното ядене на сладко по всяко време на денонощието!  Stop Въвеждам строг хранителен режим! Никакво сладко няма да ям след 13:00часа  newsm65 До тогава ще си хапвам, че хич не мога да го спра сега Thinking
Я сега да ви отпера един въпрос барем някой тоя път се излъже да ми отговори...  newsm65
Правили ли сте кисел на Gellwe на бебоците? Дали е подходящ и дали е вкусен се чудя?  Confused newsm78 Вчера взех три пакетчета- с ябълка, с череша и с ягода. Мисля да пробвам дребния дали ще го хареса, но мооже би утре, за да изчакам да се съберат повече компетентни мнения.  Hug
Исане свежи като репички сте -браво, браво!  smile3501 Много хубаво сте си починали.  newsm74

# 268
  • Мнения: 378
Привет, момичета! Ясмина, това с топлите компреси на сгъвките е май нещо във връзка с принципите на хомеопатията за подобието newsm78. Благодаря ти за информацията, смятам да купя осцило... за Лилито, че баща и нещо се разболява.
Айрийн, пиех си доста биричка лятото, но установих, че от нея дебелея и спрях. Сега съм минала на любимото си питие - червено то вино newsm65, ама по малко, само за вкус.
Кали, и аз не знам колко изяжда Лилито, защото се кърмим. Но захранването и при нас върви трудно. В тази връзка Алоказия, и мойта малката е запечена. Два дни не е акала. Вчера пробвах да и дам пюре от сини сливи, изяде едно малко бурканче, аз ядох грозде, та дано днес свърши "работата".
Някой беше питал за зеленото ако. Лилито доста време ака зелено, това беше преди да я захраня - 5.тия месец. Пробвах да спирам различни храни, но така и не разбрах от какво беше това зелено. Накрая си казах - зелено не зелено - започвам захранването. Дадох тиква и стана пак жълто-оранжево.
Реяна, само мога да те  Hug, опитай да поговорите, да разбереш причината защо сте разделени. Пробвай всичко, което мислиш, че е необходимо ако искаш да задържиш бащата на детето си. И също така споделяй тук.  Heart

# 269
  • Мнения: 269
Здравейте на всички .
Ние вчера бяхме на консултация и съм малко разочарована от мерки и теглилки.Косьо е качил само 400гр ( общо 7450гр ). А детето има страшен апетит и яде като змей. Давам режим за хранене-   1-во хр- 180лв мляко , 2-ро хр- 150мл мляко , 3-то хранене - две бурканчета зел.пюре , 4-то хр.- 160мл каша с няколко лъжици плод.пюре и 5-то хр.- 180мл мляко. И между хрененетата 2 пъти по 50 мл сок. Значи като ви казвам колко храна му давам , това не значи ,че не иска още.Всеки път реве като свърши шишето или пюрето , но се въздържам от по-големи количества , защото повръща ( все още ) .Даже ,като го вдигна да се оригне , ме хваща за ушите ( за опора ) , захапва ми брадата и за почва да я цока. Някой има ли идея защо качва толкова малко това дете ???   ( ласи - пак до теб опрях ). Единственото , което ми хрумва е , че хаби много енергия....
  Иначе - биха ни противохепатитната ваксина и до 1 годинка почивка от бодежи. От вчера захранвам с местно пюре , но заради алергията можем да ядем само пуешко и заешко месо.

Реяна , не знам какво да ти кажа .Само ,че много ме е яд на всички мъже .Големи ....... са !!!  Изпращам ти  Hug Hug Hug

За водата - преварявам само чешмяна вода.

За стерилизирането- изварявам шишетата сред всяко използване.Дали не е време да спра и без това не изварявам нито лъжици , нито чашки , нито купички.

Ваня м , наш Косьо от първия и от третия пентаксим нямаше реакция , а само от втория вдигна температура. В този ред на мисли , браво за добрите резултати на Коско и другия път на консултация - като проходи.

Goldie  , настръхнах , като ти четох поста .



Общи условия

Активация на акаунт