Колко дни е овулацията

  • 34 098
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Може би малко встрани от темата е постинга ми-но миналия месец най-стриктно си мерих темп./орално/ във фертилитито и в хормонал форекастър. но двете ми засякоха различно ову-то-ФФ на 11-я ден, а ХФ- на 13-я...Някой има ли впечатления-кое е по-"меродавно"?!все пак.....То е ясно, че вземам целия период-но ако имате впечатления..

# 16
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Morena, моля те, обясни как се прави тази фоликулометрия. Звучи ми така, че само доктор може да ти я прави. Така ли е?
Правилно предполагаш. Това е ултразвук, само че вагинален. Прави се с едно такова като вибратор  Wink

# 17
  • Мнения: 50
Кога започва да се удебелява лигавицата на матката:преди, по време на...или след овулация?

# 18
  • Мнения: 1 768
Кога започва да се удебелява лигавицата на матката:преди, по време на...или след овулация?


Май повреме на Овуто,или? newsm78

# 19
А с изследване на естрадиола в овулаторна фаза ,също може да се определи дали протича овулацията,нали и дали ще е годна яйцеклетката за оплождане newsm78 newsm78

# 20
И аз да попитам нещо...
Нали по принцип Лутеaлна фаза е 14 дни, но как се броят тези 14 дни: от деня на овулацията до деня преди началото на следващия цикъл или от деня, следващ овулацията до деня преди началото на следващия цикъл? Т.е. деня на овулацията включва ли се в тези 14 дни или не?

# 21
  • Мнения: 3 154
от деня, следващ овулацията до деня преди началото на следващия цикъл?

Така се броят и деня на овулацията не влиза в тях.

Веси, лигавицата на матката започва да се удебелява още след като ти свърши М. Wink

# 22
  • Мнения: 686
Овулацията като широко понятие трае по принцип 24-48 часа. Но най-новите изследвания сочат, че само в рамките на 1-2 часа в съответното денонощие яцеклетката "позволява" да бъде оплодена. Така че всичко зависи от това дали в този момент ще има жизнеспособни плувци около нея.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 370
Благодаря ви.
И друго да питам - освен чрез измерване на температурата и с тестове, има ли друг начин да разбера, че съм в овулация???? newsm78

има и други признаци за навлизане във фертилния период - например, вида на цервикалната слуз. тя става по-обилна и с вид на белтък - прозрачна и разтеглива.

ето малка извадка от ТОЗИ полезен материал:

http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#2

"Кои са признаците за фертилност? 

Най-важните, или първични, признаци за фертилност са вашата базална телесна температура (БТТ) и вашата цервикална слуз. Вашата базална телесна температура може да се измери при събуждане с обикновен термометър. Вашата цервикална слуз може лесно да се наблюдава, когато посетите банята.
Базалната телесна температура се повишава след овулацията поради увеличеното количество прогестерон в кръвта. Вашата цервикална слуз се произвежда от шийката на матката (цервикса) и може да се види вътре и извън влагалището. Цервикалната слуз се променя в рамките на цикъла в зависимост от фертилния ви статус.
Воденето на записки за тези наблюдения е достатъчно, за да ви даде информацията, която ви е нужна за да определите най-подходящото време на сексуалните контакти и да видите кога (и дали) овулирате. Останалите вторични признаци могат да добавят допълнително информация и да помогнат за засичане на интерпретацията, направена въз основа на първичните признаци за фертилност.

Вторичните признаци на фертилност, които може да решите да записвате или не, включват наблюдение на положението, твърдостта и отварянето на маточната шийка, резултати от тестове за овулация и други лични наблюдения, за които знаете, че са свързани с вашите фертилни дни."


# 24
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Овулацията като широко понятие трае по принцип 24-48 часа. Но най-новите изследвания сочат, че само в рамките на 1-2 часа в съответното денонощие яцеклетката "позволява" да бъде оплодена. Така че всичко зависи от това дали в този момент ще има жизнеспособни плувци около нея.
12-24 часа по-скоро, чак 48  newsm78 не съм чувала, не съм сигурна все пак де в знанията си.
А това, че само 1-2 часа позволява да бъде оплодена и това не съм го срещала досега Confused
Май изглежда, че имам пропуски  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт