отслабване със сиофор

  • 232 782
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 898
Но искам да споделя че, след като минах надиета и започнах да го пия отпадна чувството за неконтролируем глад, прималяването, даже от време на време ми причерняваше в началото като минах на диета. Сега спазвам нискокалоричен режим, но въобще не ми е трудно. С една дума съветът ми е - ползвайте това лекарство, но под лекарски контрол го започвайте и евентуално спирайте.
Така е.След започване на приема му дори нямах апетит доста врме, а това е достатъчно да се посвие стомаха. И след като изядеш един плод ти ства тежко. Истината е, че когато има здравословен проблем, има нужда от лечение. Аз в продулжение на 2-3г. пробвах какви ли не диети и ограничения, но  #2gunfire... Тогава смених ендокринолога и се разбра, че все едно съм се опитвала да мина през стена - не става без лечение. А дъщеря ти трябва да разбере, че усещанията и нервността в момента ще й донесат повече негативни последствия, отколкото ако си пие лекарството.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 13:19 от dimana27

# 61
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394

MAMA-AN Специално в листовката на Метформина (а предполагам и на Сиофора) пише, че не предизвиква хипогликемия. Познавам хора, които са пили или пият Сиофор без да имат нужда от това, само заради апетитоподтискащия му ефект. Т.е. те са с нормална кр захар и не са изпадали в хипогликемия, специално имам наблюдение върху 2 жени, а знам и за още такива случаи.
Хранителната зависимост е ужасна, тя променя цялостното поведение и личност на човек и според мен никой страничен ефект на лекарство не е по-лош от омагьосания кръг, в който се върти дъщеря ти. Идете на лекар, нека тя сподели притесненията си относно лечението с него и той да обясни за лекарството. Аз лично не съм имала никой от изброените странични ефекти, освен липса на апетит. Когато започне да го пие и да си контролира апетита, едва тогава ще може да спазва правилно и НВ режима и да отслабва успешно, защото сега с този хляб всъщност никакъв режим не спазва.
Успех  Peace

nelliqq Самолечението е много опасно, ако имаш съмнения в лекаря си, намери си друг и му се довери, все пак 'Интернет' не е учил медицина и не те познава лично с цялата история на заболяването.  Peace

# 62
  • Мнения: 36 776
Благодаря ви много момичета, че макар и в почивния ден отделихте време да ми пишете. На 04,03, отново ще отидем на консултация при друг ендокринолог, но едва ли някой ще успее да я убеди, че така си вреди много повече. Ще ви пиша пак. Бъдете здрави.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте , да се присъединя към групата на пиещите сиофор.При мен нещата горе долу изглеждат така- проблем с хипофизата (повишен пролактин от аденом), наднормено тегло, проблеми с щитовидната жлеза , разбъркани хормони , липсващ цикъл  и инсулинова реазистетност.Близо три години не можех да забременея и добре , че цикъла ми спря , за да се започне сериозно търсне на проблема .Приема ми на метформин първите месеци беше трагедия -разстройство никога не получих, но за сметка на това нон стоп ми се гадеше и повръщах.С подходящ двигателен режим, диета и хапчета свалих близо 15 кг, за това време цикъла се нормализира и  най-важното видях така желаните и много чакани две чертички.

Наистина сиофора е лекарство , не хапче за отслабване.Хубаво е да се приема само ,ако има сериозна причнина за това.В момента кърмя и не го приемам.Но се чудя има ли вариант и след това да не го пия.Възможно ли е наистина да се отървем от инс. резистентност  и излишните кг или ще ги пием цял живот.
За себе си ще кажа , че ми омръзна последните години хем да бъда вечно гладна , хем дебела Sick

# 64
  • Мнения: 36 776
Здравейте момичета. Вчера ходихме на ендокринолог. Докторката беше изключително любезна и задълбочено разгледа всичко каквото имахме като изследвания, епикриза, становища. Каза, че положението е много сериозно и проблемите с инсулина и кръвната захар /тя вече е в норма между 5,2 до 5,8/ идват от затлъстяването. Категорична е, че трябва да пие Сиофор и да спазва диета - даде няколко листовки и каза че трябва да консумира много салати както тя се изрази 1 кг. зелений на ден, плодове 300-400 гр. и хляб макс. 50 гр. Дъщеря ми обеща пред нея, че от вечерта започва да пие хапчето. Но за съжаление това не стана и няма и да стане. След обяснение с лекарката тя я убеди, че е било много по вероятно да изпадне в хипогликемия когато е консумирала сладките неща и когато инсулина й е бил висок отколкото сега да изпадне в хипогликемия. Но хипогликемията вече не е проблем. Сега става въпрос за някаква киселина в кръвта, за която не съм чела и не мога да обясня. За мен всичко това е оправдание да не пие хапчетата, макар че лекарката й каза, че само тя е сериозно болна от всички които чакат на опашката и че нейния случай наистина е спешен. Съжалявам много че едно интелегентно момиче си обърква живота с ината да не се лекува. Тя няма представа какво може да стане след една година.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Пиенето на СИофор е трудно.Аз самата много трудно го понесох и на няколко пъти спирах и почвах отново.Беше ми омръзнало  само да повръщам , да съм отпаднала и да ми се гади нонстоп.Това състояние при мен продължи почти 4 месец и само много инат ме накара да продължа.Но истината е че този род лекарства са много ефикасни и помагат.
МАМА-АН направи всичко възможно да убедиш детето си , че трябва да ги пие

# 66
  • Мнения: 19 525
Пиенето на СИофор е трудно.Аз самата много трудно го понесох и на няколко пъти спирах и почвах отново.Беше ми омръзнало  само да повръщам , да съм отпаднала и да ми се гади нонстоп.Това състояние при мен продължи почти 4 месец и само много инат ме накара да продължа.Но истината е че този род лекарства са много ефикасни и помагат.
МАМА-АН направи всичко възможно да убедиш детето си , че трябва да ги пие
Аз въобще не съм имала такива симптоми newsm78 Явно на всеки действа индивидуално

# 67
  • Мнения: 19 525
Mama-An, на колко години е дъщеря ти? Извинявай, но понеже и аз имам твърдоглавец в къщи в късния пубертет, до голяма степен зная, че ако си навият нещо на пръста, не може да ги убедиш за нищо на с вета. Но се опитай, заплаши я ако трябва, че ако не се лекува нещата могат да станат необратими. Ето, аз толкова години се бях занемарила и накрая...диабет. Сега каквото и да правя - само се поддържам, но като ме заплашиха, че ако не се взема в ръце и не отслабна ще стане още по-лошо.... Ами спрях пастите, колата и бирата и сега благодарение на сиофора и на диетата съм близо 20 кг надолу (да чукна на дърво!). Всички около мен сечудят как съм успяла - как - със страх и дисциплина. Подчертай й отслабващия ефект на сиофора - може пък да склони в името на красотата.

# 68
  • Мнения: 36 776
eli6 за съжаление дъщеря ми не е в пубертета а е на 31 години има висше образование, работила е сред интелегентни и образовани хора. До преди 4-5 години теглото й беше 43-45 кг. Сега е двойно повече, но не мога да вляза в главата й да разбера какво си мисли и след като и вчера ендокриноложката каза, че все още не е късно да се урегулират нещата - в смисъл отслабване с 20-25 кг и в бъдеще разумно хранене и контрол на теглото и може да не се стига до инсулин. Отчаяна съм и ако тя сама не се вземе в ръце Господ да й е на помощ. А да попитам от Сиофора наистина ли се отслабва. С него може ли да се контролира този неконтролируем глад - в смисъл станало е напр. 12 на обяд, но не ти е възможно да се храниш точно на часа изпитва ли се този неописуем глад. Споделяйте какви проблеми сте имали в началото когато сте приемали сиофор.  Толкова ли са лоши страничните ефекти или всичко е поносимо с малко повече воля. Пишете и ме подкрепете дано да я убедя да започне да то пие.

# 69
  • Мнения: 19 525
Значи на въпроса ти: единствено в началото имах стомашно-чревни неразположения (разстройство, но не мн.силно, а само след храна) в продължение на 8-10 дена - не е нещо страшно, ходех си на работа и никой ничищко не разбра. Категорично ми помогна да се преборя с това чувство на ужасен глад, виене на свят, виждах даже хората двойни като почнах диетата, няколко дни даже ми се виеше свят. Сега няма такова нещо, чувствам се отлично - да чукна на дърво!!!! Мисля че нямаше да мога да отслабна без това лекарство. НЯМАМ часове за хранене, ако се налага се храня по-късно от определените часове и не ми става лошо. Продължих да си ходя на работа сякаш нищо не е станало. Много ми помогнаха лекарите около мен със съвети. Аз пък в началото ходих в един Център за природна медицина, където един "доктор" ме посъветва да не пия тая "синтетика" и алтернативно ми предписа едни хранителни добавки - китайски, които струваха около 500 лв - доза за три месеца и забележете, пията се по ТРИ ПЪТИ В ГОДИНАТА - т.е. здраво си закачен на въдичката - от 12 месеца, 9 си на техните церове. Пих ги три месеца, но не спрях Сиофора, защото не ми позволи Джи пи-то, а аз на нея й имам доверие. Аз не исках да те плаша в предния пост, но при мен вълшебната думичка инсулин изигра голяма роля - и аз не искам да стигам до там и предпочитам да направя каквото мога, за да избегна този момент. Извинявай, но щом на моята възраст  Embarassedможе да се отслабне с повечко воля, за дъщеря ти ще е значително по-лесно. Идете и при диетолог, той ще й обясни повече за хранителния режим, който да спазва. Така като пишеш, май тя повече на специалистите има вяра, отколкото на теб... (абе то и аз съм така с моята майчица...).
P.S. Ако си от София - пиши ми при кой ендокринолог сте ходили и дали си доволна (може и на лични), че моята докторка май се премести и аз засега нямам алтернатива.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мама Ан при всеки е различно .На мен сиофора  не ми понесе и минах на метформин.Но ми трябваха 4 месеца  , за да свикна с него. При мен нещата се получиха като съчетах хапчета с движение и диета ,но немога да кажа, че спря да ми се яде .Наложих си да се ограничавам , записах се на йога , ходех пеша на работа и се връщах , отказах сладкото и наблегнах на нисковъглехидратние храни .В къщи имам велоегорметър  и започнах да го ползвам по предназначение , а не като закачалка.Резултатите не закъсняха , но водещ беше страха да не направя диабет .За месец и малко такъв начин на живот инсулина ми  намаля наполовина, а кръвната захар от 7 стигна нива на 4.9-5.1

# 71
  • Мнения: 19 525
Анели, аз не съм специалист, но според мен сиофора е метформин, просто сигурно друг вид са ти дали. А тия неща със спорта и диетата ги практикувам и аз, нищо че вече имам диабет и помагат и на такива като мен. Жалко че не започнах по-отрано, ама като ми опря ножа до кокала се мобилизирах от страх да не стане по-лошо.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Да, Ели6 сиофор, метформин ,метфогама и глюкофаж са едни и същи препарати но , на различни прозиводители.На мен най-добре ми подейства метформина.В началото ,за да не ми става лошо хапвах редовно и вместо да отслбна моямислот качи още кг, но ме мързеше да се движа #2gunfire #Crazy,направо ме е срам като го пиша сега. И на поредното излседване като лъсна захар 7 , една безсънна нощ  и много мисли се взех ръце , смъкнах кг, смъкнах захр и инсулин и забременях ,нещо което исках.Но се иска и много движение и диета -няма  друг начин , за да действат хапчетата  ,така поне ми обяснява доки
Мама Ан , виж тук,мисля че ще прочетеш още за тези проблеми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332919.new%3btopicseen

# 73
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
MAMA-AN Много неприятно, но явно тя самата не го ли поиска, и най-добрия специалист не може да я убеди..Аз съм на нейните години, но сама се справих със всичките проблеми, които имах, казах на майка ми чак след като започнах лечението, за да не се тревожи..
Моите резултати от натоварването с глюкоза бяха подобни - 6.9 на гладно и 12 на 30та, 60та и 120та минута. В момента в който започнах Метформина, този зверски глад изчезна като с магическа пръчка. Както вече писах, имах само подтиснат апетит, нищо друго от изброените. Първите 2 седмици дори хапвах насила нещо в края на деня, за да не си легна без да съм яла нищо целия ден. Този ефект постепенно отшумя, но апетита ми стана напълно нормален. Когато започнах лечението бях стигнала незавидните 120кг. Само от страничния ефект на Метформина свалих 7кг за първите 2 седмици. После нещата тръгнаха по-плавно. Включи и подходящ хранителен режим и за почти една година свалих 44кг.
Според мен дъщеря ти ще се върти в този омагьосан кръг още известно време, докато не осъзнае, че тъпче на едно място. Накарай я да прочете темата, да общува с хора със същия проблем, може това да помогне  Peace

# 74
  • Мнения: 36 776
Здравейте момичета. Малко светлинка в тунела. Снощи по време на вечеря изпи първата половинка хапче и тази сутрин със закуската втората половинка. Но тази сутрин още в 7 часа беше гладна. Това малко ме притесни, защото вие казвате че се загубва апетит. След колко хапчета става това.
По отношение на ендокриноложката - ходихме в Ендокринологията /срещу Министерството на земеделието/ при д-р Петя Каменова. При нея сме ходили преди 7 години когато имаше проблеми със щитовидната жлеза и бяхме много доволни, защото тя тогава ни каза че тя е специалист по диабета, но ни помогна много като ни насочи какво трябва да направим. Сега я потърсихме отново - тя е невероятна жена с много добро излъчване и не я мързи да говори да обяснява да убеждава. Всеки четвъртък от 11-13 часа има прием с направление от личен лекар. Таксата за свободен прием е 40 лева, а с направление само потребителската такса. Малко трудно се записахме - 2-3 седмици предварително се записвате на регистратурата /може и по телефона/ и след това в деня на прегледа трябва да отидете към 10-10,30 за да си платите таксата и ви дават номер.
Това е за днес. Утре ще ви пиша пак. И вие пишете - много ми помагате с моралната подкрепа, а защо не и с конкретни съвети как вие сте се справили с този неприятен проблем. До писане.

Общи условия

Активация на акаунт