отслабване със сиофор

  • 232 783
  • 711
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19 525
Mama An - Все още е рано като че ли за отслабване, мисля че трябва да мине известно време. Предполагам обаче че това прималяване и болезнено чувство на глад е попреминало. Желая успешен и спорен ден на всички! Simple Smile

# 91
  • Мнения: 36 776
eli6 - да така е това постоянно ядене вече изчезна, сега се храни 5 пъти на ден - в 8 закуска в 12 обяд след обяд някакъв плод 19 вечеря и преди лягане пак плод. Снощи кръвната й захар е била 4,1 и доколкото разбрах е била притеснена, защото вечеря ориз със спанак и след това е яла киви и въпреки всичко КЗ е била 4,1. Но тя е в МЦ - може и това да се отразява нещо. Да уточня - ориза беше от онзи кафявия - нелющен. Вече и ние се храним здравословно.

# 92
  • Мнения: 199
MAMA-AN , пък и другите, които се борите с Инсулин и сте на диета, оказват ли влияние солта, кафето/кофеина/, ядките, чайовете за отслабване/диуретичния и слабителен ефект/ ? Пия хапчета отняколко дни и не ям сладко, но вчера се изкуших и хапнах малко торта - щерката имаше РД, а днес ще ми се пръсне главата и ми е много замаяно.
При мен кр.захар е закована на 5,3, но Инсулина вхърчи нагоре, сега пия Метфодиаб, за смъкване на кр.захар а от там и Инсулина. Не разбирам много от тази тема, но доктора ми каза , че съм на крачка от Диабет , така, че трябва да вляза в час и да не правя глупости.
И още нещо може ли да се пият тия лекарства без да се яде хляб или примерно само с плод или зеленчук, защото трябва да се вземе повреме на храна.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Ами  на мен ми ставаше лошо в началото , ако го пиех , а не ядях хляб
На третия , четвъртия месец бях станала като куче и с вода можех само да го пия Party
И аз мисля, че е ранко за изследвания .На мен док ми беше казал обременяване най-рано след три месеца , за да се види какво се случва с инсулина.А за отслабването при мен нямаше ефект , докато не го съчетах с много движение.Да си призаня даже напълнях в началото ,защото почнах да се храня поне три пъти на ден , за да пия хапчето #Crazy #CrazyНа първото контролно обременяване  инсулина беше спаднал , кръвната захар покачена и диабета наистина почука на вратата ми Sick SickТогава с диета, движение и хапчета стопих 12 кг за норматив , даже взех че и забременях а  ,никой не ми обещаваше това с тези резултати #Cussing out

# 94
  • Мнения: 36 776
Червена роза - аз също не бях наясно, но сега чета и тук момичетата които са изпатили споделят много ценни неща. Когато ходихме при поредната ендокриноложка и тя каза - "не одобрявам дюканската диета в най строгия й вариант, но те съветвам да се придържаш към смесения режим - месо, белтъчини но в умерени количества и много зеленчуци пресни особено зеленийте - можеш да ядеш по 1 кг. на ден, да се избягва хляба, защото според нея в Б-я не се произвежда ръж и няма чист ръжен хляб - имало само на Метро някакви тухли немски ръжен хляб". С лекарството ще се отворят тези инсулинови рецептори и като се ограничат въглехидратите би трябвало и инсулина да падне. Розичке твоя инсулин колко е и как е изследван - на гладно или след обременяване с глюкоза. Ох много искам всички които имат този проблем да намерят точният начин за постигане на положителни резултати. Не мога да си обясня, как ендокринолозите след като знаят че точно високия инсулин е причината за диабет тип 2 не правят изследвания е така профилактично, а изследват само кръвната захар и когато проблема е в начален период, не може да се разбере нищо. Малко объркано го написах, но това е в България здравеопазването е кръгла нула.

# 95
  • Мнения: 36 776
Розичке напиши в гугъла "диабет инфо" и там има консултации с ендокринолози по всички въпроси за диабета, за начина на хранене и можеш да си зададеш въпрос и отговарят до 2 дни. Желая ти успех.

# 96
  • Мнения: 199
 HugБлагадаря ти за инфото.
Днес ми беше много зле, дали защото хапнах сладко, дали имаше някакви магнитни бури, дали от МЦ, абе незнам, но чак сега взе да ми светва малко.
Изследванията си ги правих в София в Бодимед  на гладно и след обременяаване с Глюкоза. Лекуващият ми еднокринолог е в Габрово. Препоръчаха ми д-р Куртев, защото бил добър специалист. Казано честно нямам мнение по въпроса, защото ми е за първи път и не познавам такива доктори.

# 97
  • Мнения: 36 776
Здравейте момичета. Май и вие нямате време да пишете. Честита снежна Първа пролет. Пожелавам на всички здраве и дано висока КЗ и висок инсулин да бъдат само един спомен от миналото. Само да ви кажа че дъщеря ми смъкна 2 кг и 5 см от обиколката - дано само да не е временно. Много съм притеснена за нея.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711



МАМА АН, благодаря за пожеланията за КЗ и инсулина  Hug HugСилно се надявам дъщеря ти да  има стимул да продължи все в тоя дух впредвид  добрите резултати!

# 99
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 108
Привет и от мен!
Искам да попитам дали някоя от вас е пила Сиофора за лечение на поликистоза?
Правих си хормонални изследвания и се оказа, че имам ПК, но инсулина си е в границите. Ендокриноложката ми го предписа за нормализиране на цикъла и съответно за отслабване, тъй като бях качила за 1 месец 5кг. Сиофора го пия почти половин година и смея да твърдя, че излишните колограми ги няма, но действието към поликистозата не е повлияло така както очаквах Rolling Eyes ако някой има наблюдения, моля да сподели!

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
fiamaa и на мен ми бяха казали , че имам поликистоза .На видеозон нищо не се виждаше , но съотношението на хормоните говореше именно за това. Май при мен подейства.

# 101
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Аз имаХ поликистоза - изчезна за 6 месеца пиене на хапчета, но моята не беше толкова силно изразена, хормоните си ми бяха в норма. Пускала ли си LH и FSH? По принцип трябва да са в съотношение 1:1, но при СПКЯ LH  е доста по-високо..

# 102
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Нова съм във форума и в темата.От днес пия сиофор,ендокриноложката ме предупреди,че съм на крачка от диабета.Инсулина ми е 31,при норма до 17.
Стартирам от 110 кг., стискайте ми палци.

# 103
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Успех, ако го съчетаеш с лек хранителен режим, резултатите ще са още по-добри  Peace
Аз от първия ден на Метформин забравих за всякакви сладки, газирани, тестени и т.н. високо въглехидратни храни и още първите 2 седмици имах поразителен ефект.

П.С. Аз стартирах от 120  Embarassed Embarassed Embarassed преди 1 година. Сега може да видиш колко съм в подписа  Grinning

# 104
  • Мнения: 52
Успех, ако го съчетаеш с лек хранителен режим, резултатите ще са още по-добри  Peace
Аз от първия ден на Метформин забравих за всякакви сладки, газирани, тестени и т.н. високо въглехидратни храни и още първите 2 седмици имах поразителен ефект.

П.С. Аз стартирах от 120  Embarassed Embarassed Embarassed преди 1 година. Сега може да видиш колко съм в подписа  Grinning
Здравей,Ванеса!Ти за какво пи Метформин?Дали може да се ползва без лекарско   предписание,че и аз съм доста кг.?Преди три год.ходих на ендокринолог,но ........................

Общи условия

Активация на акаунт