Ти какво сготви? Снимай, покажи! -14-та тема

  • 61 316
  • 508
  •   1
Отговори
# 75
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
... да го търся на щандовете за диетични храни ли?
Пише, че има различни вкусове miso - би ли ми препоръчала някой от тях ? А производител или марка ?

Значи, правя си зеленчуковата супа по традиционния начин и добавям от него - какво количество ?

Смайли, аз го купувам от азиатския магазин, в Бг незнам дали и къде се продава newsm78
с вкусовете е малко сложно.
аз първо опитах супата в японски ресторант и ми хареса много.
веднага отидах да купувам мисо-пастата. само 1 вид беше без консерванти и моноглутамат и аз грабнах нея - половин кило  Shocked
странното е, че не е солена, но не замръзва в камерата Rolling Eyes

моята мисо-паста има малко по-различен вкус от този в ресторанта, моята сладнее леко.

иначе аз слагам зеленчуци да се варят във вода с малко сол.
когато се сварят слагам в чинията 1 ч.л. мисо и разбърквам с малко от бульона, после добавям супата. мисото не трябва да се вари.

т.е. в супата не слагам мазнина, подправки, застройки.
само зеленчуци, евентуално фиде или макаронки. за месоядните - месо Peace

самото мисо дава невероятен вкус, а мазнината не липва, колкото и странно да звучи.

# 76
  • Мнения: 1 679
Аsyalein, благодаря ти за подробното обяснение  smile3525
Утре ще отида в някой от хипермаркетите - надявам се да намеря.

# 77
  • Мнения: 285
Здравейте кулинарки,
Досега не съм си публикувала "Манджите" при Вас, но сега смятам да Ви покажа какво приготвих по случай едно важно мероприятие в Щатите, където беше задължително да представим българска кухня: така че Вие няма да се изненадате предполагам от традиционните  ястия, но съм много горда, защото за мое учудване имириканците много харесаха баницата и мусаката, че даже и рецептите ми искаха!!!



# 78
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
това ми е десерта http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294787   chef

# 79
  • София
  • Мнения: 3 789
Пилешка супа
 любимата ни Млечна баница в нов вариант  Wink
Илиева, може ли рецептата за млечната баница? Изглежда много апетитна и вкусна Hug
А супата как си я правила? Със сметана ли си я застроила, много млечна ми изглежда, а аз обожавам млечни супички Flutter

# 80
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мишле_, заповядай!

Млечна баница

А супата е застроена с много кисело мляко и само 1 яйце!  Wink И наистина е много млечна!  Peace

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 20:05 от t_ilieva

# 81
  • Мнения: 1 283


помолих и pepika за рецептата за свежата салата, но от вчера на обед не е влизала в сайта.

Извинявай, но сега влизам и веднага ти писах на лични. Заливката е от майонеза с чесън, сметана, бяло вино на вкус и копър. Самото сирене също е свежо.
Lois хапките от сьомгата и хайвера с маскарпонето са безсрамно вкусни. Тази комбинация съм хапвала само веднъж, но още ми държи влага Party

Да ви представя някои от вечерите, които не съм ви показала. Напоследък все не ми стига времето, много дини, а пък само  hahaha две мишници
     

   



   
             

# 82
  • Мнения: 4 358
След прекрасните снимки на Пепика идвам аз Embarassed
Ще покажа какво имахме за похапваме последните два дни.
Овчарска салатка - , Салатка с риба тон, боб,царевица и кисели краставички -

Пилето по Грузински на Дина - Дина нещо май повече бюльон сложих аз, но много много вкусно се получи.Благодаря за рецептата  bouquetНе сложих само маслините, защото ги забравих при пазаруването Embarassed
- снимката ми хич не представя ястието.
Бяло хлебче на машинката за хляб -
И този прекрасен Есенен сладкиш с круши и бренди
 
 

# 83
  • София
  • Мнения: 3 818
Smiley* , днес търсих в Пикадили Мисо, но не открих. Rolling Eyes Сега се сетих за един голям и много зареден китайски магазин в една пряка на Пиротска и утре, ако имам време ще отскоча до там. Simple Smile
betina33, страхотни козунаци. Hug
Днес направих салатата от тиквички на Лабрекс   bouquet, невероятна е. Crazy

 Пилешки шишчета.
  Баница с яйца и сирене.
 Ябълков щрудел.

# 84
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 194
Ето ни и нас!Нямаше ни известно време заради гриповете,но да се надявам че вече е отшумяло тово бреме!Завръщаме се с лучена пица!

# 85
  • Мнения: 22 867
....Днес направих салатата от тиквички на Лабрекс   bouquet, невероятна е. Crazy.......

geleva, радвам се, че си я харесала, наистина е вкусотия!  bouquet  А как върви с хубава домашна ракия.......... Heart Eyes
Обаче пък баницата ти е невероятна. Преглъщах, преглъщах..............ако имах кори, щях да хукна да правя баница, ама нямаааа, пък и магазините наоколо затворили...... Cry

# 86
  • Мнения: 7 424
  Пепика!!!Ти си убиец!Какви красоти,какви вкуснотии!!! Hug  Grinning

# 87
  • Мнения: 899
Тази вечер няколко тави с мини калцонета Simple Smile




Щях да правя и десерт с круши, но съм доста болна  Confused .

# 88
  • Мнения: 9 153
Umbra, прекрасен загар имат тези калцонета  Peace Оздравявай бързо   bouquet

гелева, великолепни шишчета    bouquet

Пепи, кренвирш не искам, но дай едно крилце  Laughing Laughing

вечеря винен кебап, преди това салата с песто от зеленяци, чесън и орехи Ася, мерси  Hug





и доза  туршия с карфиол 

# 89
  • Мнения: 7 424
  Umbra,ще споделиш ли,как правиш мини-калцонетата ти?Много хубаво изглеждат!

Общи условия

Активация на акаунт