Второ дете

  • 7 764
  • 154
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 252
Винаги съм искала две деца с малка разлика и резултата вече е налице.

# 61
  • Мнения: 568
Първата ни дъщеря стана на 6 години и каза, че най-голямата и мечта е да си има брат или сестра.
Това, желанието на съпруга ми и най-вече факта, че за 6 години напълно бях забравила колко трудно се гледа бебе - помнех само огромното щастие и приятните моменти ме накараха да поискам второ дете.
Резултатът е двегодишен звяр, на име Вероника, който е безкрайно любим и води до пълно изтощение. Simple Smile

# 62
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние искаме да имаме три деца - по план - през пет години. Та сега през лятото, като стана на 4 години и 4 месеца Симона, решихме да спрем с пазенето и да започнем с бебеправенето. Взе, че стана от първия път! Party Живот и здраве, разликата им ще е точно 5 години, мисля, че е добра разлика. Бъдещата кака е много щастлива, надявам се на нейната възраст да проявява болезнена ревност след раждането. Praynig

# 63
  • на село
  • Мнения: 3 965
Как да не помня вземането на решение, че на мен ми трябваха повече от 10 години за това  Blush и сега съжалявам, че не се реших по- рано, но такива бяха времената, така се стекоха обстоятелствата, абе въобще - здраве да е  Simple Smile.

Дъщерите ми са с 13 години разлика, малката е на почти 4 и половина и е в период, в който иска братче,
аз обяснявам, че вече си има кака, ама тя искала братче, че и по- голямо да е, за да си играела  Grinning

# 64
  • Мнения: 67
И аз много искам второ дете, този месец синът ми става на 2. Аз повече от година имам това желание, но за сега удрям на камък с таткото. Незнам как да го навия. Освен да му говоря нощем докато спи Laughing Дррего не се сещам,дано склони скоро.

# 65
  • Мнения: 566
винаги съм искала да имам две деца ,дъщеря ми е на 3 години и 4 месеца  а аз съм бременна с второто ,което стана случайно .Отначалото ми дойде като удар резултата от тестта но пък решихме че съдбата е решила така ,а и нали искахме две деца .Така че живот и здраве февруари догодина вече ще съм мама на две дечица.Успех на всички бебеправещи  Wink

# 66
  • Мнения: 183
И ние отскоро решихме да имаме второ детенце. В началото ме беше страх да взема такова решение, първо че имах много трудна бременност и със сигурност евентуална втора, също ще бъде толкова трудна (заради вродената ми аномалия на матката). Второ, наистина ме е страх дали ще се справя с отглеждането на две дечица, знам че няма майка, която да не се е справила, но аз съм човек, дето се притеснява за всичко. Въпреки тези мои притеснения, ужасно много искам да си направим още едно детенце, аз загубих сестричката си още докато бях на три годинки и знам, колко е лошо да си единствено дете. Сега естествено ме притеснява друго - дали ще забременея лесно или ще трябва да чакам месеци или още по-лошо години. Но каквото е писано, дано само се случи!  Praynig

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз вече искам второ.Много искам момиченце!Много!
Живот и здраве,малки да стане на 2г и почваме опити за сестричка. Praynig

# 68
  • Мнения: 857
Aз се реших година и половина след като родих дъщеря си и сега съм много щастлива ,че чакам да се появи братче (надявам се).
Предпочитам децата да са с по-малка разлика!

# 69
  • Мнения: 4 784
Винаги съм искала да имам поне две деца.
За сега сме само с намерението, пък когато стане. Но не мога да си представя в момента да тичам след синът ми и същевременно да гледам още едно бебе. Ще трябва малко да поизчакаме.

# 70
  • Мнения: 666
Много сладка тема и всички мнения са ми интересни. Наистина е много индивидуално решение, някои са готови за второ веднага след първото, други искат да изчакат. Аз искам Кристиан да е навършил 3 години като родя второто, не ми се иска да са с много голяма граница и си мисля, че с такава разлика ще се чуствам най-добре, така че към средата на другата година ако е рекъл Господ ще се забременяваме  Grinning

# 71
  • Мнения: 579
Аз отдавна искам второ,но се налага да чакам още половин година  Cry

# 72
  • Мнения: 729
Родих сина си много рано,бях на 19 г.Дъго време не си и помислях за 2-о дете,бяхме много млади,а и годините бяха трудни.Детето порасна,ние бяхме увлечени в работа,градихме кариера..Решението за още едно дете дойде,когато сина ни замина на лагер в чужбина за 2 седмици.Къщата изведнъж опустя за тези 2 седмици.....момчето ни беше голямо,а ние все още млади,за да създадем още една рожба.Та,така взехме решение с мъжа ми да се върнем в "първи клас" след 15 години. LaughingСега сме щастливи родители на едно голямо момче и едно малко момиченце Laughing
И при нас така се получи   Laughing

# 73
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 940
Не сме се решавали за второ дете, но така се получи. Винаги сме се присмивали на филмите, в които жените забременяват от един път. Е, при нас не се случи от един път, но не внимавахме много. Не сме го планирали. Виктория я очаквахме близо една година, а ето - малко невнимание и се появи Димана. Все си мисля, че е имало причина това да се случи. Приемам я като благословия.

# 74
  • Мнения: 2 658
Винаги съм zнаела, че не искам да остана с едно дете. Но все не можеше да ми дойде муzата  Rolling Eyes , все си каzвах има време, млади сме ( първото рдих на почти 22г. ) Мъжът ми zамина zа Германия, после дойохме и ние. И времето си минаваше.. И около Нова година ми дойде като гръм от ясно небе. Не очаквах, някакси беше станала "грешка" .Но вече съвсем на време  Heart Eyes , искахме момиченце, даже и баткото. Имаме я. Да са ми живи и zдрави, както и всички дечица  Hug

Общи условия

Активация на акаунт