Да кажем ли на роднините, че сме бременни в началото?

  • 23 932
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 363
При твоят случай и аз бих изчакала. А щом ти си го чувстваш отвътре, че не бива да споделяш - недей. Скоро, след месец-два или когато си готова ще им кажеш. Не си длъжна и не бива да чувстваш вина за това. Те ще разберат. Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче.   bouquet


пожелавам ти и се моля този път всичко да е наред!  newsm17

# 76
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
И трите бременносттиси мълчах пред всички и слава богу,спестих си мнооооооого съжаления и успокоения!Сега съм се заканила следващата бременност,живот и здраве да е наред,до 5–6 месец няма да кажа,докато почне да си личи и не мога да го скрия!

# 77
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм тръбяла на всякъде, колкото и да ми се искаше.
Изчаках до средата на 3-я месец и тогава споделихме с най-близките, а останалите оставихме сами да забележат Wink
Леко бременеене Hug

# 78
  • Мнения: 2 479
На най - близките казахме рано. Останалите сами разбраха като си пролича...

# 79
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Казах веднага на най- близките си приятели и роднини.

# 80
  • София
  • Мнения: 17 595
Хората са се опитвали да те утешат. Може би не са избрали най- подходящия начин, най- удачните думи, но определено са целялия да те ободрят.

Иначе какво - ще се криеш до раждането ли? И как?

Довери се на онези, които те обичат. Не само по отношение на сегашната бременност - исках да кажа, довери им се, че искат само най- доброто за теб.

Казах на всички. Мисля, че е по- добре да знаят - да ме / ни предпазват максимално.

Пример.

Почти с началото на бременността изкарах тежък грип. Който, ако не бях бременна, щях да смятам просто за грип. Заразих се от баща си - на семейна вечеря. Ами... ако аз бях знаела, ако той беше знаел, просто щеше да ме предупреди и да си спестя това преживяване и страха, който брах с високата си Т.

# 81
  • Мнения: 349
Нека всичко да е наред. Ще кажеш, ако не ще ти проличи. Аз по същия начин до кото не бах сигурна, че всичко е наред,НЕ бях казала на никой.  Hug

# 82
  • Мнения: 161
Първият път казахме на близките и приятелите веднага, след като лекар потвърди "диагнозата". Очакването на всички беше много голямо и постоянно ни подпитваха дали"няма нещо". Когато се случи, се похвалихме на момента. Дори имам подозрения, че половинката беше казал на определени хора още, когато имах само подозрения, споделени естествено само с него.
При втората бременност бяхме доста по-осъзнати и новината съобщихме някъде в края на третия месец. Не сме изчаквали умишлено, просто така се получи, тъй като исках на двата рода да се съобщи едновременно, а неговите родители не бяха в страната преди това.

# 83
  • Мнения: 1 372
Казахме на най-близките роднини след като докторът потвърди диагнозата и каза че за момента всичко е нормално. Свекърва ми съответно разпространи на всички, което малко ме изнерви.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ми аз бях толкова щастлива, пък и съм голяма порта и не трая и веднага казах на всички. Слава Богу, забременях лесно и родих две здрави деца. Ако имах преживяване като твоето, може би щях да мисля друго яче. Не смятам, че това дали ще кажеш или не определя това дали бременноста ще е успешна или не, но от гледна точка на психологическата травма може би е по-добре. Българите не сме от най-тактичните хора, за съжаление. Confused Важното е ти да се чувстваш добре. Щом си решила да не казваш, значи така трябва. Успех, вярвам, че този път всичко ще е наред.  bouquet

# 85
  • Мнения: 693
Аз казах само на най-близките.
Дано всичко е наред този път и да гушкате здраво бебче  Praynig

# 86
  • Мнения: 6 274
Аз не бих казала. Това не е нещо, което може да се скрие и ще имате мнооого време да кажете на всички. За твое собствено успокоение изчакай малко. Късмет ти желая.  Peace

# 87
  • Мнения: 2 336
бих задържала поне до 3-ти месец и след това да споделя Peace

# 88
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз също не казах до 4-я месец на никой, даже на родителите си. Мъжът ми нямаше търпение да разгласи новината, но уважи решението ми.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Аналогично беше и при мен.На по-далечните "близки" втория път казах след 3-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт