Закуска за 11 месечно дете

  • 7 029
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Овесени ядки с масло и сирене
Овесени ядки с мляко и плод
Елда с масло и сирене
Елда с мляко и плод
Ръжени ядки двата варианта
Ечемични ядки двата варианта
Кисело мляко с плод или чисто
Пшеничен грис двата варианта
Грис от ориз с мляко
Качамак
Жито с плод и мляко
Плодове с извара
Има толкова здравословни и полезни закуски, когато отидеш в магазина, просто мини през щанда със зърнени продукти и ще ти дойдат идеи.

# 16
  • Мнения: 4 784
До скоро синът ми ядеше за закуска само АМ. Не искаше нищо друго, отказваше всякакво предложение. Сега, ако пожелае да закусва, му давам филийка намазана с масло или топено сирене, кус-кус, бисквитки, юфка, кроасан. Попара отказва категорично.

# 17
  • Мнения: 690
към вариантите на Пълнолуние добавям и пълнозърнести ядки /микс от овес, ечемик, ръж и пшеница/ със сирене и масло + половин яйце /а за по-малките само жълтъка/ + 3 мер.л. АМ

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Какви овесени ядки давате /за 1 годишно бебе/- обикновени или някакви фино смлени  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 960
Извинявам се на авторката, че ще и използвам темата, но няколко майки са писали, че дават корнфлейкс с мляко. Интересува ме точно какъв, каква марка, че искам и аз да го предложа за закуска, но не знам какъв да взема newsm78

 .
Аз давам на Нестле!!

# 20
  • Мнения: 1 062
Какви овесени ядки давате /за 1 годишно бебе/- обикновени или някакви фино смлени  newsm78

Аз давам цели ядки, защото понякога има боклуци във фините, а когато са цели си ги почиствам, ако има нещо. След това, пасирам или предварително смилам с робот.

# 21
  • Мнения: 4 434
Какви овесени ядки давате /за 1 годишно бебе/- обикновени или някакви фино смлени  newsm78

Аз давам цели ядки, защото понякога има боклуци във фините, а когато са цели си ги почиствам, ако има нещо. След това, пасирам или предварително смилам с робот.
Peace и аз не съм давала от финните

# 22
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Мерси  bouquet реших въпроса: обикновени + пасиране

# 23
  • Мнения: 9 973
давам кус-кус,каша,попара
сега давам каша от прясно мляко с бисквити

# 24
  • Мнения: 5 940
Може да се дава:
овесени ядки
елда
просо
грис-царевичен или пеничен
ечемичени ядки
юфка
макарони
кус-кус
спагети, нарязани на дребни парчета
Всичко това с масло и сирене
Същите зърнени култури само с плодове или с плодове и адаптирано мляко
Може готова бебешка каша /на прах или в бурканче/
може попара
Напълно нормална и засищаща е и закуска само с АМ. В такъв случай между закуската и обяда се дава по-засищащ плод -банан или авокадо или двата в комбинация.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 17:14 от valerie

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
каша, попара, мляко с бисквити, кус-кус, мляко с ориз, принцеса със сирене и яйце, овесени ядки.....

Общи условия

Активация на акаунт