Комплексари ли?

  • 3 793
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 516
Анджи, явно ми лъсна единия комплекс.  Mr. Green
ani_4ka , не търси под вола теле. Досадно е.

# 46
  • Мнения: 5 940
Не съм особено организирана домакиня. Избивам си комплекса като наблягам на други занимания. Демек - не ме бива в къщовничеството, ама виж ме как хубаво рисувам с листа по двора... А ...и  дребчо вече пише първата буква от името си в пясъка.

# 47
  • Мнения: 2 478
Иначе и аз като Пасинет съм силно зависима от човека до себе си, не мога да живея без мисълта за друг.

Аз това не го разбрах какъв комплекс е newsm78
Иначе за себе си мога да кажа,че имам доста недостатъци,но не съм ги развила в комплекси.
И искрено се радвам,че не страдам от комплекса за кастрация Mr. Green

# 48
  • Мнения: 2 448
Иначе и аз като Пасинет съм силно зависима от човека до себе си, не мога да живея без мисълта за друг.

Аз това не го разбрах какъв комплекс е newsm78

Aми трудно е понякога, защото зависиш от наличието или не на друг. От неговата оценка за теб, независимо, че ти сама можеш да смяташ че струваш много, само по себе си не те топли, ако не се огледаш в други очи. И не става дума за хорското мнение, а за конкретния човек, който искаш да види нещо специално в теб.

# 49
  • Мнения: 3 782
Колкото и да си успял, колкото и неща да си постигнал, няма ли го удовлетворението в очите на "другия", все едно си Нищо.
Успокоих се че има и други като мен.

# 50
  • Мнения: 5 940
Да е важна оценката на този, който обичаш не е комплекс, а умение да общуваш.

# 51
  • Мнения: 2 478
Пасинет аз това го разбрах много добре. Grinning
Но в посочения цитат на аничка мисълта е противоречива.Това не можах да разбера.

# 52
  • Мнения: 3 782
Пасинет аз това го разбрах много добре. Grinning
Но в посочения цитат на аничка мисълта е противоречива.Това не можах да разбера.
Без "мисълта на другия" за мен, не за него. Не ми е ден,май.

# 53
  • Мнения: 516
Колкото и да си успял, колкото и неща да си постигнал, няма ли го удовлетворението в очите на "другия", все едно си Нищо.

Много по- важно е ти самата да се харесваш.

# 54
  • Мнения: 4 892
А ...и  дребчо вече пише първата буква от името си в пясъка.

valerie, внимавайте, може да Ви припишат комплекси. Примерно все недоволни от постиженията Ви родители, в детството. И ей ги на последствията...

Обстоятелства, възникнали преди около 10 години в живота ми, такъв шамар ми удариха, че избиха не само комплексите ми, а и голяма част от детското у мен и т.н. За съжаление тези обстоятелства са същите и до днес, а и по-скапани. Нямам време за комплекси, не и за набедените за такива. Иначе най-вероятно е да незабелязвам, ако имам такива.

Някои хора нямат комплекси, Мадам Х, просто изнасилват своята интелигентност и то в частта и природна интелигентност, а и придобитата също. Но ако я няма първата, придобитата често пъти е без особена стойност.

Иначе както казва Seltakis, комплексар е доста демодирана обида, ако изобщо е обида. А пък и както каза Liska, ако не можеш да се обосновеш, когато отправиш към някого подобни "обвинения" - нема смисъл да ги ползваш.


п.с. 85 Д, а казват, че операциите за намаляване били по-сложни и болезнени. Това може и да започне да ме комплексира един ден, не сега.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 15:34 от NinoTino

# 55
  • Мнения: 17 415
Комплекси или каквото е там имам, много ясно. Чувствам се прекрасно, виждайки, че има по- зле от мен, или поне колкото мен! Циците, ах циците- докарвам и аз размер като Флориния. Приличен- неприличен, тва е. Компенсирам пък с неголям гъз, така че всичко е наред.


П.П.Не ме карайте да давам дефиниции, главата ми е пълна с такива  в момента, ще взема да изплющя някоя глупост Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 39 101
Подхождам сериозно и вижте какво открих:

Комплекс на Диана "Жената реагира на Кастрационния комплекс чрез отказване от своята женственост с цел да запази независимостта си. Тя развива и утвърждава своята мъжка (Анимус) полярност чрез финансова самостоятелност, решителност, напоритост, практицизъм и предпочитание на приятелството пред любовта. Този тип жени се стремят да конкурират, побеждават и подчиняват мъжете, опитвайки се да ги доминират социално и професионално, или настройвайки другите жени срещу тях" (Шарл Бодуен, "L'oevre de C.G. Jung").

# 57
  • Мнения: 5 940
А ...и  дребчо вече пише първата буква от името си в пясъка.

valerie, внимавайте, може да ви припишат комплекси. Примерно все недоволни от постиженията Ви родители, в детството. И ей ги на последствията...

Да, не знаеш откъде ще те тресне и после на психоаналитик.
Комплекс е сигурно някаква съвкупност. Трябва да има натрупване до счупване.

# 58
  • Мнения: 4 892
Комплекс е сигурно някаква съвкупност. Трябва да има натрупване до счупване.

Така е. Напълно сте права.  Съгласна съм, че нещата са много по-наситени, не е само до едни цици или до един.......портфейл, примерно.


 

# 59
  • София
  • Мнения: 39 101
Комплекс е сигурно някаква съвкупност. Трябва да има натрупване до счупване.

Така е. Напълно сте права.  Съгласна съм, че нещата са много по-наситени, не е само до едни цици или до един.......портфейл, примерно.


 



И едни ботуши и един сутиен. Joy

Общи условия

Активация на акаунт