Раждане в Окръжна болница 2008 г.

  • 65 527
  • 945
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 1 054
Аз раждах средата на юли тази година (не че не личи от лентичката  Mr. Green ) и ме тестваха преди секциото.. не съм плащала допълнително  Peace


.... Ох с колко любов си спомням за тогава...  Heart Eyes

# 901
  • Мнения: 377
Да си кажа и аз за упойките, че ми е още прясно  Laughing
Д-р Жекова ми каза да си взема направление от личния лекар за алерголог и там да си поискам стандартното тестуване преди операция. Не ми каза, че мога да го направя в Окръжна болница и затова отидох в клиниката по алергология на Александровска болница. Там платих 26.60 лв. за тестуването, а ако бях без направление щях да платя още 30/35 лв. за задължителната консултация с алерголог преди самото тестуване. Цялата процедура ми отне 30 минути.
Искам да попитам момичетата, които са били с планово секцио колко време преди операцията им определиха дата или се изчаква да е максимално близо до термин и се решава в движение? На мен още не са ми насрочили дата, а докторката за сега само ме вика всяка седмица на запис на тонове.

# 902
  • София
  • Мнения: 12 567
Искам да попитам момичетата, които са били с планово секцио колко време преди операцията им определиха дата или се изчаква да е максимално близо до термин и се решава в движение? На мен още не са ми насрочили дата, а докторката за сега само ме вика всяка седмица на запис на тонове.

Аз родих с планово секцио 12 дена преди термин. Жекова ми каза да си избера една дата между 24-ти и 28-ми юли, като терминът ми беше 5 август.
Синът ми се роди 4340 грама и 54 см. Не чакахме повече, защото беше достатъчно пораснал, а моето кръвно взе да прави номера.
Принципно обаче, ако при теб няма такива проблеми, а и бебето е добре, ще ти се насрочи секцио максимално близо до термин.

# 903
  • Мнения: 1 054
Ето я принцеса Писуранка http://bubolechkamechka.snimka.bg/baby/preslava.410490.14713338.big  Flutter  Heart Eyes
Повече караме на клипчета.. като тая сутрин.. един смях, едно чудо.. пу, пу все така да ни се буди Simple Smile
Моето секцио беше 5 дена преди термина... нямах никакви оплаквания. ТЕрмина ми беше 19 юли, а Жекова каза да си избера една дата между 13 и 17... после вика "само не 13ти" и аз си избрах 14ти (тогава мибеше и рождения ден)  Grinning

# 904
  • Мнения: 61
Мами, накоя от вас знае ли дали е започнал ремонт на АГО в Окръжна болница и до кога ще продължи? На мен ми предстои раждане през декември и искам да раждам в Окръжна

# 905
  • София
  • Мнения: 12 567
Мами, накоя от вас знае ли дали е започнал ремонт на АГО в Окръжна болница и до кога ще продължи? На мен ми предстои раждане през декември и искам да раждам в Окръжна

Не е започнал ремонтът. Ще започне в началото на октомври. Отделението ще е затворено до Нова година.

# 906
  • Мнения: 418
Здравейте Момичета бях се ориентирала да раждам в Окръжна защото ми е най-близко, а и с трето детенце се притеснявам за времето, за което ще стигна до там и ще родя, но дочух че ще правят ремонт Sad...
Има ли някаква вероятност хипотетична да се отложи за декември... че да се възползваме и ноемврийки от добрите лекари там?

Принципно аз не ходя там на консултации, но като чувам за Шейново и МД някой неща които не ми харесват се двоумя какво ще правя  newsm78

# 907
  • София
  • Мнения: 12 567
klodia за съжаление няма да се отложи. Започва в началото на октомври. Поне това е последната информация.
Но това, което можеш да направиш е да си харесаш лекар от ОБ и евентуално, ако той изражда някъде другаде по време на ремонта да те изроди.

# 908
  • Мнения: 418
Мерси Нана ... Ще си помисля кой да е  Hug

# 909
  • Мнения: 277
Здравейте!
Утре съм в Окръжна на разговор с д-р Живкова на тема: ами ако не родя преди да почне ремонта Simple Smile Теринът ми е 01 окт и е точно планираната дата за ремонта. А днес бях на преглед при една друга док от ОБ та с нея утре ще ходим при Жекова - "да видим какво ще те правим" ми каза. Освен секцио, какво друго може да ми направят, за да родя преди началото на ремонта???  newsm78  newsm78  newsm78 Има ли някоя от вас в подобно положение?

# 910
  • София
  • Мнения: 12 567
О, да има разбира се. Могат да те включат на система с окситоцин или да ти сложат хапче за предизвикване на раждането. Не е нужно да е секцио.

# 911
  • Мнения: 59
Здравейте!
Утре съм в Окръжна на разговор с д-р Живкова на тема: ами ако не родя преди да почне ремонта Simple Smile Теринът ми е 01 окт и е точно планираната дата за ремонта. А днес бях на преглед при една друга док от ОБ та с нея утре ще ходим при Жекова - "да видим какво ще те правим" ми каза. Освен секцио, какво друго може да ми направят, за да родя преди началото на ремонта???  newsm78  newsm78  newsm78 Има ли някоя от вас в подобно положение?


Не се притеснявай , аз също нямах изглед да раждам преди термин и тя ме извика 2 дни преди термина да ме приеме в болницата и като отидох се оказа че през нощта съм имала контракции и имам вече 4 см разкритие без да съм усетила. Според мен всичко е въпрос на мисъл ...определено аз си го предизвиках от притеснение Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 912
  • Мнения: 277
Simple Smile Мерси Simple Smile
Аз имам достатъчно притеснения, несвързани с бременността и бебето - убедена съм, че там всичко е наред, просто мисля позитивно в тая насока. Искам да кажа, че притеснението не "работи" в моя полза, а щеше да е добре в случая Simple Smile
Хапчето ако е безвредно, май съм за него... Не знам, днес двете докторки ще решат и ще ви информирам, поне да знаете дали има и друг вариант по принцип.
(пак Живкова съм писала... много съм затъпяла... Жекова е! Живкова е в друга болница...)

# 913
  • Мнения: 6
klodia за съжаление няма да се отложи. Започва в началото на октомври. Поне това е последната информация.
Но това, което можеш да направиш е да си харесаш лекар от ОБ и евентуално, ако той изражда някъде другаде по време на ремонта да те изроди.

Здравейте, терминът ми е 19 януари, силно се надявам, ремонта да е приключил до тогава, дали някоя от вас има сигурна информация.
Наистина ОБ според мен е най-добрия избор , благодаря ви предварително.

# 914
  • София
  • Мнения: 12 567
klodia за съжаление няма да се отложи. Започва в началото на октомври. Поне това е последната информация.
Но това, което можеш да направиш е да си харесаш лекар от ОБ и евентуално, ако той изражда някъде другаде по време на ремонта да те изроди.

Здравейте, терминът ми е 19 януари, силно се надявам, ремонта да е приключил до тогава, дали някоя от вас има сигурна информация.
Наистина ОБ според мен е най-добрия избор , благодаря ви предварително.

Ако всичко върви по план, ремонтът трябва да приключи до 1 януари. Какво ще стане в действителност никой в момента не може да ти каже.

Общи условия

Активация на акаунт