Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 54

  • 17 864
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 634
След малко отивам да сглобя тортата за младоженците ,но вижте още нещо.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 671
Албена, с малко закъснение, но с най-прекрасни пожелания за Рождения ден   bouquet

Аз съм вбесена на 38-ма степен  smile3511
счупи ми се основната фигурка на тортата за подарък, която е за след 10 мин.  Cry сега ще замазвам положението, ама от яд си и поплаках даже... като се върна ще кача снимки от преди катастрофата Cry

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, Албенка ме помоли да ви покажа сватбената торта, тъй като тя е вече на работа и няма как да я качи сама.





# 78
  • София
  • Мнения: 2 658
Албена, чудесни тортички отново, особено сватбената е много нежна.  Simple Smile
Estrella, irinka, много свежи торти сте направили
Rumya,ужас, дано да си я залепила добре  Confused

# 79
  • Мнения: 1 271
Уау, ,уау,уау....
Сватбената-много изчистена и семпла.  Hug
А за останалите торти-Албенче, бива ли така-на, дръжте да гледате, и това е!!!
Много са красиви, но мен ме заинтригува на двойната торта, какви са тези белите куполчета отгоре по тортата, по ръбовете?
Иринка, много са сладки и двете тортички-по-малко лоши новини.  Hug
Естрея, много красива!   bouquet

# 80
  • Мнения: 4 358
estrella - Пожелавам ти дълъг и щастлив семеен живот.Винаги да ви е сладко двамата Heart Eyes и много хубави мигове и поводи за празници още дълги години Hug
Иринка голямо си ми изкущение.Че и разрез си дала.Иде ми да захапя монитора hahaha.Надявам се всичко при теб да е наред, да са се оправили нещата след лошите новини, прегръщам те и дано повече такива да няма при теб Hug
Албена тортите са невероятни.За младоженците  - изящество е тази торта.Много ми хареса.За кумата също Peace.А тази торта с количките - хвърли ме в дълбок размисъл моята количка за тортата дето стягам да я рисувам ли... newsm78 или такава писта да направя.Не показвай повече Wink, че ще се разтроя (шегувам се разбира се Heart Eyes)
Rumya и аз като тебе рева и се тръшкам.Гадно е много.Ама после си викам......това да са праблемите Hug.Като се е трудил човек кофти е....
Покажи да видим, сигурна съм че никой освен тебе няма и да разбере дори Peace

# 81
  • Мнения: 1 491
Ох, аз съм готова с цицити ... По случай пълнолетието на сина на една приятелка...
С новият бял кувертюр са, който е тоооолкова пресен  Mr. Green (Ванче, оправих си розовото, но черното не можах по никакъв начин). Основна грешка при всяка една торта ми е, че разточвам максимално тъъъъъънко... И сега на 1-2 мм, при шоколадово покритие, и аз искам да не ми се къса при отлепяне на хартията, и да ми е хубаво, и да не прозира... Е нема да стане! Ето ви снимки

      


Петя, ливнах ти 50 мл черно. Ще се разберем допълнително за предаването, но утре ми е невъзможно.
На кой още обещах черно? Caroly ти ли беше?

# 82
  • София
  • Мнения: 2 671
Ето я злополучната ллуна /на поредната ужасна снимка от мен/:

http://violetovgeneral.multiply.com/photos/album/2#91

Личи си и още как... добре, че беше полутъмно в заведението, та не направи впечатление... до момента, когато рожденничката издуха лепеното със свещичките  Crazy посмяхме се  Wink
пък аз си извадих поуката - такива фигурки поне 1 седмица предварително да се правят особено! ако се боядисват отгоре /луната ми е сребърна, макар че не се вижда не снимката/. Тя си беше твърда преди да нанеса сребърния прах, но после ужасно омекна, за 1 нощ пак се повтвърди, но явно не достатъчно и с едно невнимателно движение я разполвих  Sick

# 83
  • София
  • Мнения: 2 671
Еха, Вайлет, много секси мацка!!!

Албена, тортата е нежна, върхът с цветята много ми хареса. Ако позволиш една бележка - струва ми се, че тортата щеше много да спечели откъм визия, ако беше на външни подпори, а не блат върху блат.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 20:49 от Rumya

# 84
  • Мнения: 4 358
Виолетче мацката по модата Wink с татуриовка нса пъпа.Браво Peace
Румя това с хвръкналата луна - на късмет ще да е.Виж дори сте се посмяли.Погледни от веселата страна Hug.За фигурките че по рано се правят съм съгласна.Сърбала съм я тая попара Laughing и аз. Тортата иначе ми хареса.Много хубаво синьо Peace.Вътре каква е - тортата с рулата ли?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 163
ето и една торта от мен направена с една от придобивките от Clairette /пънча/ и кувертюра от Ванчето, като за първи път е добре, не очаквах обаче толкова да стегне, незнам дали така трябва да е

# 86
  • София
  • Мнения: 2 671
Бъни, благодаря! Всъщност сините нюанси са доста по-тъмни, целта беше нощно небе, но така са излезли на снимката. Първо пробвах с мраморния ефект, но - както все ми се получава цветовете бяха много светли /нещо като тези, които са на снимката/, та после с четката направо в боята и малко водка от време на време - станаха тъмни. Довършвах ефекта с перлен прах.
 Вътре е торта с шоколадови рула и тиквен мус.

sillsav, честити придобивки!!! Розата и бордът много ми харесаха! С кувертюра шоколадово тесто ли прави или глазура?

# 87
  • София
  • Мнения: 2 116
Много торти, много нещо...

Албенче, браво - толкова много торти и сглабяне на сватбената...Колко време издържа сглобена? И аз мисля като Румя за "въздуха" между етажите, розите са много нежни:)) Но сега като се заглеждам на снимката от рязането...идеята е била да имитира роклята на булката, нали?

Виолет, тортата все пак е станала, въпреки краткото време...идейна декорация на пъпчето:)) Аз само мисля,че ако тялото беше с телесен цвят, щеше да е още по-"апетитно" Simple Smile))

Румя, наистина чудесно си загладила кълбото....кръговете по него наръка ли ги прави?

sillsav, много добре си използвала новите придобивки, само не разбрах кувертюра като глазура или за тесто го ползва:)))

# 88
  • Мнения: 1 965
Леле колко торти!
Честита годишнина на Естрела!!!! Още много пъти по толкова ти желая.... И само усмивки и приятни емоции!!!
Албенка - какво да ти кажа...... Супер торти. Сватбената е страхотна. То и булката прилича на сметанова тортичка, нищо че е финна като порцеланова кукла. Ето как трябва да ни изглеждат Барбитата-торти..... Поздравявам те за тази голяма торта!!!!
Виолеткатаблу - тая мацка и е "умалЕл" банския бе чедо!!!!  И стига се скръндзи за тоя бял шоколад. А, разточи по-дебелшко, че да и прикрие целулита малко. А за балоните под тестото, ако не знаеш да ти кажа една хитринка. Пукаш с клечка или дебела игла и изкарваш въздуха като на тапети. После се заглажда лесно дупчицата. Wink Екстра е мацката..... Завидях и на силикона.....
Руми - Уникална е тортата. Не и се коси!
sillsav - Ти ми каза нещо за тоя шоколад, ама не помня за какво ме пита. За глазура или за тесто?!?! Я ме подсети..... Малко повечко информацийка и емоции натрупах тия дни и малко ми се сливат вече разговорите..... И зеленото ли е шоколадче?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 163
Върнах се назад....
Албенче страхотна сватбена торта, между другото мислех да използвам твоята технология за рисуване със желатина за Тортеното предизвикателство, ама  се притеснявах че нямаше да се справя на малка площ и се отказах.
Rumya сега забелязах че има нещо върху луната, какво е че не го различавам...и какъв е този тиквен мус?
violetblue що не й заши сютиена бре, може  ли да го излагаш момичето така... Mr. Green

 За кувертюра направих го 3:1 с олио, глазура май се води, ама си мислех че ще стане като тази от тортата Сахер на Неделята например. Но пък така като е по-твърдо може да се поставят фигурки без да потънат. В случая зеленото и розата са от едни остатъци от готова  моделираща маса.
От вътре е уж трюфел, защото го направих със сладкарска сметана, а не с готварска. Нарочно, защото миналия път като го правих крема с готварска и натурален шоколад, доста захар сложих че ми горчеше, та сега се уж изхитрих, ама не е същото, съвсем друг е вкуса, и вместо нат.шоколад сложих от кувертюра, миналия път ми стана по-течно, а сега пък стана бетон и сложих от течната сметана за да се отпусне малко.

Общи условия

Активация на акаунт