Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 54

  • 17 845
  • 306
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 555
Имам една молба: къде и колко време мога да си съхранявам фарситурата (в хладилник или някъде другаде) и как да си направя кремче от "ИЖЕЛ"  Praynig Hug  

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 18:15 от Тedy

# 301
  • Мнения: 1 965
Тedy - КремИжела - разбий с мляко в пропорции 1:2 или 2 1/2. 1 част е сухата смес. На упътването пише вода, но става блудкава работа. С мляко е доста по-приятен. Правих опит и с добавяне на кафявото кувертюрче. Екстра е. Освен това, вчера направих следното:
1 кафена чаша суха смес
2 кафени чаши прясно мляко
100 гр. масло разбито на пяна с малко пудра захар. Смесих с миксер двата крема. Стана невероятен крем, който при първа възможност ще приложа за торта. Ще пробвам и със сметана следващия път.
Но това не е онзи прословут Ижел, който толкова хора знаят и е толкова вкусен. Sad . Някаква българска модификация е. Пробвай с малки мерки различни смески и ще си намериш твоето кремче. докладвай после. Peace
ЦИТИРАМ ЕТИКЕТА:
ПРЕДНАЗНАЧЕН ЗА ПЪЛНЕЖ НА ЕКЛЕРИ, ТОРТИ И ДР. СЪДЪРЖАНИЕ: ЗАХАР, МОД.НИШЕСТЕ, ЛИМ. К-НА, ЕМУЛГАТОР, БАЗА, СУХО МЛЯКО, СОЛ, АРОМАТИ И ОЦВЕТИТЕЛИ. СРОК НА ГОДНОСТ - 6 М. СРОК НА ГОДНОСТ В ГОТОВОТО ИЗДЕЛИЕ ДО 7 ДНИ. ТД 006-05 НАЧИН НА УПОТРЕБА: 200 ГР. СУХО ВЕЩЕСТВО СЕ РАЗТВАРЯТ В 500 МЛ. ВОДА. ПРИГОТВЕНОТО КОЛИЧЕСТВО СЕ РАЗБИВА НА МИКСЕР В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 3 /ТРИ/ МИНУТИ НА БЪРЗИ ОБОРОТИ И КРЕМЪТ Е ГОТОВ ЗА УПОТРЕБА. ПРИ РАЗБЪРКВАНЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБАВИ И ТЕЧНА СМЕТАНА.

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 18:46 от van444eto

# 302
  • София
  • Мнения: 2 671
Тedy, фарситурата се съхранява на сухо и хладно място. Аз я държа на балкона от няколко седмици и е ок.

# 303
  • Мнения: 115
Здравейте Simple Smile   Hug  Много се извинявам, но незнам къде точно да попитам. Интересува ме къде се продава течна глюкоза. Искам да си направя бяло сладко, а немога да намеря. Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите Simple Smile

# 304
  • Мнения: 555
Мноого благодаря!  толкова бързо ми отговорихте  Hug  bouquet

# 305
  • Мнения: 4 358
iucka - аз купувам за тортите от Фантастико.На рафта със здравословните храни се намира - там където държат храните за диабетици.
Доколкото си спомням момичетата и от другите по големи магазини са купували.
Да си кажа за колата newsm44 newsm68 newsm44 - позна я момченцето.Много се хареса тортата и на вид и на вкус.
Ето и разрез За вида - вяра много не им хващам защото знам ,че вашите торти не са ги виждали hahaha. така че..... - ама вярно сме се извратили тука да знаете. Все специално аз хиляди кусури си намирам  Mr. Green
На вкус беше разкош.Да споделя че двата крема много хубаво паснаха - ууу сега като се сетя и пак ми се дояде Heart Eyes.
Направо се бях отчаяла, ама като ме похвалиха пак ми се прави торта.Сега се чудя какъв повод да си измисля Mr. Green
ДИМИ - ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО  newsm51.дА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ ДРУГИ КОЙТО СА ПРАЗНУВАЛИ ДНЕС.
Специални поздрави на свекъра на Thedragonbg,дъщеричката на Barcela, на Raya Usa Дида - Raya, ако и кажеш, че ако не слуша няма торти не хваща ли вяра hahaha.
Clairette и Оранжево небето - сразихте ме  smile3501 smile3501 smile3501.Слагам ви в една друга категория - на големите майсторки с тайната надежда да ви стигна някой ден  Sick
Alex Og 97 Кума ти наистина ще остане трогнат.За повечето хора е непонятно дори как тези торти се получават в домашни условия  smile3501. Белите розички са много хубави Peace - да чакаме още една торта а Wink

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, имаме си НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт