имате ли кредит?

  • 68 515
  • 679
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
Няма нищо лошо в кредитите,особено за 6000лв. не бих се и замислила.Особено за хора,които не могат да спестяват,кредитите са добра алтернатива.Просто трябва да се сверят офертите на нк банки.Все пак няма да живеем хиляда години,че да чакаме за всяко нещо да събираме пари.

# 46
  • Мнения: 1 298
Разбира се, че имаме.
Без такъв е немислимо да си купим жилище.

# 47
  • Мнения: 289
Имам ипотечен, фен съм на кредитите. Много ми допада замисълът им - наистина се изплаща доста повече от взетото, но пък можеш да имаш това, което искаш, СЕГА. На мен например ми хрумна, че не искам да живея вече в апартамент, а предпочитам къща - без кредит трудно бих събрала 100 хиляди лева, за да я имам СЕГА.. докато ги събера вероятно нито ще ми се живее в къща, нито изобщо ще ми се живее  Wink примерно... така че, одобрявам ги определено  Peace
Много съм ЗА и при "малките" покупки на кредит - например, трудно ми се откъсват 1000 лева за телефон ако трябва да го платя в брой. На вноски по 100-200 лева обаче не ми се виждат чааак толкова много, и по-лесно се решавам  Wink

# 48
  • Мнения: 6 604
А не ви ли е страх,че ,не дай Боже, ще дойде момент ,в който няма да може да изплащате кредита? Да си призная мен това много ме притеснява. Имаме един малък за една година и едва чакаме да го изплатим,за да се оттървем.
А какво мислите за предсрочното погасяване? Ако имате възможност бихте ли го погасили по-рано или не?

# 49
  • София
  • Мнения: 9 857
А не ви ли е страх,че ,не дай Боже, ще дойде момент ,в който няма да може да изплащате кредита? Да си призная мен това много ме притеснява. Имаме един малък за една година и едва чакаме да го изплатим,за да се оттървем.
А какво мислите за предсрочното погасяване? Ако имате възможност бихте ли го погасили по-рано или не?
Ми страх ме е,да.обаче ако не мога да си изплащам ипотечния кредит,това значи ,че не бих могла и квартирата да си плащам,ако нямах такъв.Риска е същия да остана на улицата.

# 50
  • Мнения: 4 965
А не ви ли е страх,че ,не дай Боже, ще дойде момент ,в който няма да може да изплащате кредита? Да си призная мен това много ме притеснява. Имаме един малък за една година и едва чакаме да го изплатим,за да се оттървем.
А какво мислите за предсрочното погасяване? Ако имате възможност бихте ли го погасили по-рано или не?

Страх ме е, но същото важи и за отделянето на пари за нещо - ако нямам пари в един момент, няма да има как да отделям - т.е. пак няма да си го купя...
Винаги досега съм си погасявала кредитите предсрочно (точно по горната причина) - повтарям се май, но аз не бих теглила кредит, който не съм убедена 100%, че мога да погася. Peace

# 51
  • Мнения: 46 511
А не ви ли е страх,че ,не дай Боже, ще дойде момент ,в който няма да може да изплащате кредита? Да си призная мен това много ме притеснява. Имаме един малък за една година и едва чакаме да го изплатим,за да се оттървем.
А какво мислите за предсрочното погасяване? Ако имате възможност бихте ли го погасили по-рано или не?

Е, ако си под наем какво ще правиш като дойде такъв момент, че да не можеш да си го плащаш?

Като бяхме под наем ме беше страх, защото като няма пари да си платя, директно излитам на улицата, без пукнат лев.

С кредит съм спокойна, първо, сумата, която даваме е наполовина по-малка от наема и второ - има разни варианти за предоговаряне и т.н. + определен срок, с две думи сядаш с банката и търсите решение.
Освен това още с отпускането на кретита ни дадоха кредитна карта, в която има пари за вноските за близо година, пазим си я, дано не се налага да я ползваме за това, но я имаме.

Ако вече няма накъде - продваме, погасяваме и с остатъка, към днешна дата 80 000 лв., ще живеем, докато си стъпим на краката. 

Не съм фен на предсрочното погасяване, по-скоро, ако има пари накуп, ще ги вложа в друг имот, който ще ми изплаща вноката  Peace

# 52
  • Мнения: 6 604
А не ви ли е страх,че ,не дай Боже, ще дойде момент ,в който няма да може да изплащате кредита? Да си призная мен това много ме притеснява. Имаме един малък за една година и едва чакаме да го изплатим,за да се оттървем.
А какво мислите за предсрочното погасяване? Ако имате възможност бихте ли го погасили по-рано или не?

Страх ме е, но същото важи и за отделянето на пари за нещо - ако нямам пари в един момент, няма да има как да отделям - т.е. пак няма да си го купя...
Винаги досега съм си погасявала кредитите предсрочно (точно по горната причина) - повтарям се май, но аз не бих теглила кредит, който не съм убедена 100%, че мога да погася. Peace
Ей това е-как да съм сигурна ,че ще мога да го погася Embarassed? За съжаление всичко се случва. И нищо в този живот не е сигурно. Като чета мнението на хорат с кредити,наистина и на мен ми се струва много разумен вашия подход към нещата. На мен обаче не ми достига смелост. Даже и кредита,за който казах по-горе сме го изтеглили за много кратък срок. Дори се бяхме амбицирали да го погасим предсрочно,за да не ни виси на главата,но приятели ни разубедиха. Затова исках да чуя и вашето мнение-има ли смисъл да погасяваме предсрочно? И в кои случаи?

# 53
  • Мнения: 4 965
... Затова исках да чуя и вашето мнение-има ли смисъл да погасяваме предсрочно? И в кои случаи?


Смисъл има, когато получиш по-голяма сума пари в един момент или доходите ти варират (примерно, един месец вземаш по-малко пари, следващия повече - т.е. в месеците с повече можеш парите "в плюс" да ги внесеш за погасяване), или очакваш в един бъдещ период повече разходи (т.е. покриваш кредита в момента, за да можеш в този бъдещ период да разполагаш с кеш), или искаш да теглиш друг кредит (т.е. трябва ти "чиста" кредитна история) и т.н.


...
Не съм фен на предсрочното погасяване, по-скоро, ако има пари накуп, ще ги вложа в друг имот, който ще ми изплаща вноката  Peace

Има и друг вариант - с парите накуп изплащаш този имот (т.е. става напълно твой) и теглиш нов кредит, с който купуваш втори имот и го даваш под наем (с наема си плащаш вноските вече по новия кредит). Peace

# 54
  • Мнения: 46 511
azaf, да, но правиш безсмислени разходи  newsm78 по отпускането на новия кредит има доста (всички такси, които вече така или иначе си дала веднъж) + %-та за предсрочно погасяване на стария ...

# 55
  • Мнения: 4 965
Зависи от банката. Някои ти опростяват част от таксите (така поне беше преди години), а и така си гарантираш собственост поне върху 1 от двата имота (а и ако нямаш достатъчно пари за втори имот - така или иначе трябва да теглиш нов кредит). Примерно, можеш с тази "сума накуп" да доизплатиш стария и да си платиш първите вноски и таксите по новия (ако новия кредит е в същата банка, може и да ти предложат по-изгодни условия).
Друг вариант, който не знам дали важи за кредит за жилище, но за стоки е в пълна сила - плащаш годишна такса за обслужване и в този перид можеш да покриеш първоначалния кредит и да изтеглиш нов на същата сметка, като по него не плащаш нова такса - един вид, изплащаш и го вземаш отново - на същата или на друга сума).
 Peace

# 56
  • Мнения: 46 511
Зависи от банката. Някои ти опростяват част от таксите (така поне беше преди години), а и така си гарантираш собственост поне върху 1 от двата имота (а и ако нямаш достатъчно пари за втори имот - така или иначе трябва да теглиш нов кредит) ...

Можеш да рефинасираш стария, така ще отпусат недостигащата сума и новия имот ще е без тежест.

Абе, човек пари да има, а варианти да се изхарчат - много  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 4 965
...
Абе, човек пари да има, а варианти да се изхарчат - много  Mr. Green


Дай Боже! Hug

# 58
  • Мнения: 289
Моята "гаранция" всъщност е в това, че апартаментът, който съм ипотекирала, съм го дала под наем, т.е. не го ползвам, и наемът горе-долу покрива вноската по кредита. Естествено, предпочитам да изплатя кредита, и накрая да имам и къща, и апартамент, който да отдавам под наем. Ако този идеален вариант не ми се получи по някаква причина, най-вероятно ще продам апартамента... отсега се настройвам да не правя  голяма драма от това  Mr. Green

# 59
  Имам 2-ва с тенденция да се увеличават CloseИ не, парите не стигат, опрян ми е вече чатала в гърлото, но няма накъде.При това ние не харчим, даже сме под соц минимум на потребителя, само и само  да смогваме.И двамата работим за сносни пари, обаче  е мъъъъъкаааааааа Tired

Общи условия

Активация на акаунт