имате ли кредит?

  • 68 606
  • 679
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 178
 за райфайзен  последното, което стига до ушите ми хич ги представя в добър план.. цялата криза се опитват да прехвърлят на клиентите с повишени лихви и такси за обслужване..
Па-па-па май клиентите им ще препаткат

# 646
  • Мнения: 2 382
Аз да попитам за отзиви за SG експресбанк ?

Аз съм много доволна от Експресбанк. Преди две седмици от там изтеглих ипотечен - 50 000 евро. Този кредит ми е 4 при тях. Имах разни неприятни случки с Прекредит и Райфайзен около кризата и честно казано повече не бих влязла в тези банки.

Би ли споделила какво те разочарова в Про Кредит и Райфайзен, понеже сме се насочили към тях и да съм подготвена!

И аз се присъединявам към питането относно Прокредит, защото сме се насочили натам .Благодаря предварително  bouquet

# 647
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Ехх Лорелей преди 1г в подобни теми като се споменеше за валутен риск на Еврото те мислеха за психично болен,..
ма що ли стана, кво ли стана ..

точно това ми е необяснимо: не знам как са си обяснявали хората разликата в лихвените проценти в лева и евро по кредитите и депозитите. Безплатен обяд няма, още по-малко в банковия сектор.

# 648
  • София
  • Мнения: 4 280
Срочността на кредита е важен фактор при избора на валутата на кредита.
При един потребителски кредит споменатите рискове от обезценка на валута практически не влияят. 

# 649
  • далечно
  • Мнения: 1 029
банката си набира финансовия ресурс в евро (освен ако няма завидна база депозити  Laughing  Crazy), , като го отдава в лева, то кой поема валутния риск? банката май - затова и лихвите са по-по-по-

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 21:30 от Loreley

# 650
  • София
  • Мнения: 4 280
Има и междубанков пазар на левов ресурс, съществуват и застраховки финансов риск и много други опции за разпределяне на риска.....
Надявам се, че не се занимаваш професионално с финанси  Praynig

# 651
  • София
  • Мнения: 577
В Прокредит бех възмутена от начина, по който ми разгледаха искането за кредит. Тъй като кредита беше ипотечен очаквах нормалните неща - пазарна оценка от банката, останалия куп документи - удостоверение за семейно положение, документи на фирмата, но не. Попълних едно искане за кредит, дойдоха двама от банката, които ме интервюираха и след една седмица ми отказаха кредита. Така и не разбрах защо. В Райфайзен не съм доволна от организацията на работата основно. Хиляда пъти ме разкарваха до клона за разни документи, което според мен трябваше да се случи наведнъж, казват необходимите документи и им ги нося. Променяха два пъти условията по кредита и на края, след 1 месец чакане, ми отпуснаха около 40% от пазарната оценка, което въобще не отговаряше на първоначалните усовия, които обявиха.
В Експрес банк от момента на подаването на документите до отговорът мина около седмица и още една до сключване на сделката, без всякаква промяна в първоначалните условия.

# 652
  • Мнения: 1 152
Има ли някоя ипотечен кредит от УниКредит в лева и БЛП на банката да се определя от ОЛП на БНБ + надбавка на банката определена от УС на банката?

# 653
  • Мнения: 3 216
Има ли някоя ипотечен кредит от УниКредит в лева и БЛП на банката да се определя от ОЛП на БНБ + надбавка на банката определена от УС на банката?

Аз защо си мисля ,че така се определят лихвите на всички банки по тези кредити?! Thinking

# 654
  • Мнения: 128
В Прокредит бех възмутена от начина, по който ми разгледаха искането за кредит. Тъй като кредита беше ипотечен очаквах нормалните неща - пазарна оценка от банката, останалия куп документи - удостоверение за семейно положение, документи на фирмата, но не. Попълних едно искане за кредит, дойдоха двама от банката, които ме интервюираха и след една седмица ми отказаха кредита. Така и не разбрах защо.
А по-добре ли щеше да е първо да подготвиш всички документи, а после да ти откажат кредита? Не разбирам кое те е подразнило? Относно това защо са те отказали - можеш да поискаш да ти обяснят, друг е въпроса, че май не са длъжни да разясняват  Thinking.
Поне аз като ходих за информация там ми обясниха, че първо ще минем през стандартната процедура по проучването ми като кредитоискател, а после, ако ме одобрят, ще подготвям документи за ипотеката.

В Райфайзен не съм доволна от организацията на работата основно. Хиляда пъти ме разкарваха до клона за разни документи, което според мен трябваше да се случи наведнъж, казват необходимите документи и им ги нося. Променяха два пъти условията по кредита и на края, след 1 месец чакане, ми отпуснаха около 40% от пазарната оценка, което въобще не отговаряше на първоначалните усовия, които обявиха.
Пряват го не само там. На мен ми се е случвало и в други банки това със спестяването на информация. И напълно те разбирам, защо си ядосана!

# 655
  • Мнения: 5 178
Има ли някоя ипотечен кредит от УниКредит в лева и БЛП на банката да се определя от ОЛП на БНБ + надбавка на банката определена от УС на банката?

Oт кога ти е кредита ? Защото по БЛП  са кредитите от преди 2005 и на промяна в ОЛП >2% е промяната на лихвата по кредита
За другите СОфибор + надбавка от този месец има намаление на лихвата и промяна на вноските съответно

# 656
  • Мнения: 683
Аз да попитам за отзиви за SG експресбанк ?

Аз съм много доволна от Експресбанк. Преди две седмици от там изтеглих ипотечен - 50 000 евро. Този кредит ми е 4 при тях. Имах разни неприятни случки с Прекредит и Райфайзен около кризата и честно казано повече не бих влязла в тези банки.

Би ли споделила какво те разочарова в Про Кредит и Райфайзен, понеже сме се насочили към тях и да съм подготвена!

И аз се присъединявам към питането относно Прокредит, защото сме се насочили натам .Благодаря предварително  bouquet

В Прокредит имах 5-годишен ипотечен кредит, който свърши миналата година през ноември, лихвата не ми мръдна за целия период.  Peace

# 657
  • Мнения: 1 152
Има ли някоя ипотечен кредит от УниКредит в лева и БЛП на банката да се определя от ОЛП на БНБ + надбавка на банката определена от УС на банката?

Oт кога ти е кредита ? Защото по БЛП  са кредитите от преди 2005 и на промяна в ОЛП >2% е промяната на лихвата по кредита
За другите СОфибор + надбавка от този месец има намаление на лихвата и промяна на вноските съответно

От началото на 2006 г. е кредита, но промяна настъпва не при повишаването на ОЛП с повече от 2%, а при някаква тяхна си схема ....сега има намаление с повече от 2% на самото ОЛП и се надявам на намаление на лихвата...  Mr. Green

# 658
  • Мнения: 5 178
Ха дано, аз последния път пожелах на кредитния да водят разумна политика .. редовна събираемост на макар и по-ниски лихви Simple Smile

# 659
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Има и междубанков пазар на левов ресурс, съществуват и застраховки финансов риск и много други опции за разпределяне на риска.....

това ми е ясно, както ми е ясно, че всички опции си имат цена  Peace Отговорите ми бяха опростено обяснение на предходен въпрос при който отбелязах валутния риск при ипотечните кредити. Дисертация по въпроса не съм писала,  но съм се убедила, че във форума има място за специализирани трудове.


Надявам се, че не се занимаваш професионално с финанси  Praynig

за мое голямо щастие в тези смутни времена съм на далеч по-стабилен и привлекателен пристан  Peace  Спорна седмица на финансистите, дано (и) тази седмица не изплува някой финасов или банков мастодонт с корема нагоре  Peace

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 23:24 от Loreley

Общи условия

Активация на акаунт