имате ли кредит?

  • 68 608
  • 679
  •   1
Отговори
# 630
malinka84lovekiss с огромно нетърпение ще чакам да се включиш по - късно с подробностите.  Hug
За всички като мен, които се интересуват от избора на кредит, ето тук ще ви дам линк към една статия, на която попаднах докато се рових в нета. Свързана е с уловките при тегленето на ипотечен кредит. Дано да ви е от полза, аз в момента я преглеждам и наистина има доста добри съвети, за това как да бъдем по - предпазливи в избора си.

http://credit.blog.bg/viewpost.php?id=21371

# 631
  • Мнения: 683
Здравейте момичета!
Случайно/или не съвсем/ попадам в тази темичка.Имаме ипотечен кредит към Пощенска банка от 2005г. Страшно съм разочарована от тях и решихме да теглим потребителски кредит от друга банка за да погасим ипотечния.В настоящия момент нямаме много голям избор и се спряхме на Експресбанк.Снощи подписахме договора.Днес като рових из нета попаднах на какви ли не мнения.Молбата ми е ако има някой от вас клиент на тази банка  да си каже мнението.Сбъркахме ли?Благодаря ви предварително Hug.
Забравих да допълня,че работя в държавна институция и банката към нас има преференциални условия.Снощи много мило ни обясняваха,че тенденциите били по-скоро към спадане на лихвения % и т.н. и т.н. ама аз много вяра на банки нямам Naughty.

Ами и ние скоро изтеглихме заем от Експресбанк, братовчед ми също, засега нямаме оплаквания, но първата ни вноска е на 5 април.  Hug

# 632
  • Мнения: 3 675
На мен единият кредит ми изтече.Сега имаме три кредитни карти и един овърдрафт.Лимитите на кредитните карти са 500, 1000 и 3000 лева.Справяме се, но тези от ДСК направо ми късат нервите.Повече от тях не вземам нищо, защото ме прецакаха много яко.Мълчат си за условията по връщане на парите в кредитната карта, казват само плащайте си минималната вноска.Сега искат цялата сума наведнъж - 2600, ама няма да им стане номера, ще захранвам сметката редовно всеки месец и ще чакат.Че то аз ако имах 3000 лева спестени нямаше изобщо да търся банкови услуги.Въпросът ми е има ли сред вас други недоволни от обслужването във въпросната банка ДСК?Вдигат ми лихвата два пъти вече, над 20% е в момента, а беше 17,3%. Тези патки защо не кажат каква сума на месец трябва да се плаща при повишаване на лихвата, а не да ми искат сумата наведнъж.То може и от там е станала работата.
Това са общи семейни кредити, не само мои.Плащаме ги двамата със съпруга ми.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 11:00 от gitadam

# 633
  • Мнения: 3 216
Аз да попитам за отзиви за SG експресбанк ?

# 634
  • Мнения: 852
 Tera75  да т кажа,че нищо не стана с мацката ,която трябваше да ме консултира от Кредитланд.По телефона ми каза,че засега нямала подходяща оферта,която да ми предложи.Незнам дали е точно така или не и се занимаваше,защотото трябваше да се срещнем в центъра а пък на нея не и било удобно...и разни такива неща.Ще обиколя лично банките  за да си подготвя само нещета.

# 635
  • Мнения: 90
Не и слава Богу за това.. Peace

# 636
Ох, malinka84, това което си написала направо ме обезкуражава и ме навежда на мисълта, че вярна ще излезе прогнозата, че на този етап банките масово ще отказват ипотечни кредити.  Confused Дано не съм права и скоро открием най - удачния и изгоден вариант за себе си.  Praynig И аз искам да се хвана спокойно един ден и на място да се консултирам в различните банкови клонове, това ще да е най - сигурният вариант за сега, но за жалост в момента не е по силите ми да отделя време и при първа възможност и ние ще действаме с мъжото.
Много съм ти благодарна за това, че писа, редовно следях темичката, в очакване на твоя следващ пост.  Hug  bouquet Желая ти успех в търсенето и дано скоро се похвалиш с успешна развръзка на цялата тази абсурдна ситуация!  Heart Eyes

# 637
  • Мнения: 683
Ох, malinka84, това което си написала направо ме обезкуражава и ме навежда на мисълта, че вярна ще излезе прогнозата, че на този етап банките масово ще отказват ипотечни кредити.  Confused Дано не съм права и скоро открием най - удачния и изгоден вариант за себе си.  Praynig И аз искам да се хвана спокойно един ден и на място да се консултирам в различните банкови клонове, това ще да е най - сигурният вариант за сега, но за жалост в момента не е по силите ми да отделя време и при първа възможност и ние ще действаме с мъжото.
Много съм ти благодарна за това, че писа, редовно следях темичката, в очакване на твоя следващ пост.  Hug  bouquet Желая ти успех в търсенето и дано скоро се похвалиш с успешна развръзка на цялата тази абсурдна ситуация!  Heart Eyes

За кредита, който теглихме със сестра ми, обикалях банките от ноември, въобще не си губете времето, защото наистина само 3 банки дават кредити в момента. Братовчед ми като го отрязоха категорично от Райфайзен, го пратих в Сосиете Женерал Експресбанк и оттам точно за 3 дни изтегли безпроблемно 15 000 лева. Ние със сестра ми се мотахме цял месец, но нашият кредит е ипотечен и за 30 000 евро и трябваше да носим цяла камара документи, докато за потребителските трябват само 2 служебни бележки - за дохода 3 месеца назад и копие от трудовия договор. А съгласиш ли се да ти превеждат заплатата в банката, ти дават с 1 процент по-ниска лихва.  Peace Иначе Първа инвестиционна и Булбанк също дават, но лихвите им са доста по-солени.  Peace

# 638
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 459
В Емпорики Банк също дават..одобрени сме за ипотечен заем (строежа е с Акт 14). Събрахме сума ти документи..Мен строителите повече ме мотаят, отколкото банката.. Надявам се до средата на този месец да си подпишем договора.. Praynig

# 639
  • София
  • Мнения: 577
Аз да попитам за отзиви за SG експресбанк ?

Аз съм много доволна от Експресбанк. Преди две седмици от там изтеглих ипотечен - 50 000 евро. Този кредит ми е 4 при тях. Имах разни неприятни случки с Прекредит и Райфайзен около кризата и честно казано повече не бих влязла в тези банки.

# 640
  • Мнения: 3
И аз да се включа тук, пък може да съм полезна на някой.
В края на февруари изтеглихме ипотечен кредит от ОББ за 66 000 лева - 34 години.
Вноската ни е около 670 лв с вкл.застраховка. Много съм доволна от банката.

Моя въпрос е имате ли прогнози - дали ще се обезцени лева след навлизането на еврото като постоянна валута ? Респективно дали ще намалеят по размер вноските по кредитите? Извинявам се, ако този въпрос е коментиран в предни страници, но четейки по "диагонал" не видях такъв коментар.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 14:26 от leidi_l

# 641
  • Бургас
  • Мнения: 242
Да,имам кредит-потребителски от Уникредит булбанк.7000евро-по изгодни били условията за теглене в евро,отколкото в лева.И банките предпочитат тоя вариант.Първата ми вноска е края на м. март.На 12,95%лихва,с превод на заплатата и без поръчители.Доста се двоумях дали да е в лева,или евро...и избрах евро-заради по-ниската лихва.Но не се знае какво ще стане за вбъдеще /съотношение лев-евро/.От банката ми искаха и заверка на документите при нотариус.Не знаех,че за потребителски кредити се иска такава заверка.

# 642
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Моя въпрос е имате ли прогнози - дали ще се обезцени лева след навлизането на еврото като постоянна валута ? Респективно дали ще намалеят по размер вноските по кредитите?

моного зависи какви ще ги дроби правителството  - ако допуснем, че всичко с МВФ си остане както сега до радостния момент на влизане в Еврозоната (да не се бърка с ERM-II, т.е. чакалнята към еврото, където сме се запътили в момента), май не би трябвало да те тревожи курса на лева.  Обаче ако БГ правителство допусне някоя идиотия и ритне МВФ в настоящата финансова ситуация, то реакцията на финансовите пазари по отношение на лева е ...непредсказуема. Както беше непредсказуема в Унгария, а сега тяхната валута е с обменен курс -20% към еврото в сравнение със септември м.г. и като цяло среди стойности от последните няколко години.

Все пак нали си наясно, че банката ти 'пуска' по-ниски лихви в евро, за да си поемеш ти риска с курса не лева (колкото и нищожен или огромен да е той в даден момент). Няма безплатен обяд. Знам, че в БГ това не е популярна максима (щот' банките убеждават хората да им натресат риска с валутните курсове в замяна на по-ниски лихви - пито, платено), но принципно кредит се тегли във валутата, в която са ти приходите.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 15:05 от Loreley

# 643
  • Мнения: 5 178
Ехх Лорелей преди 1г в подобни теми като се споменеше за валутен риск на Еврото те мислеха за психично болен,..
ма що ли стана, кво ли стана ..

# 644
  • Мнения: 128
Аз да попитам за отзиви за SG експресбанк ?

Аз съм много доволна от Експресбанк. Преди две седмици от там изтеглих ипотечен - 50 000 евро. Този кредит ми е 4 при тях. Имах разни неприятни случки с Прекредит и Райфайзен около кризата и честно казано повече не бих влязла в тези банки.

Би ли споделила какво те разочарова в Про Кредит и Райфайзен, понеже сме се насочили към тях и да съм подготвена!

Общи условия

Активация на акаунт