Мамино палаво детенце, защо не искаш пюренце?

  • 17 232
  • 342
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 604
Здравейте Hug. Толкова много сте изписали,че едва смогнах да ви прочета Embarassed. Добре дошли на мами Прима и Muyldermans Hug Heart Eyes.Така се радвам ,че всичко с малката Лаура е ок. Да расте жива и здрава и много много да ви радва  love001. И да оставя малко време на мама за нас във форума smile3503  smile3521. Рождения ден си го изкарахме много добре. Малко ми беше притеснено в началото,но после всичко си дойде по местата. Мимето толккова беше развълнувана,че после едва я успахме към 11. В заведението,в което празнувахме имаше още един детски рожден ден,така,че както можете да си представите купона и лудницата бяха пълни newsm68 newsm44  bigdance2  ura. След мъничко ще кача малко снимки в албумчето на Мими Wink. Мимче -как мина при педи? Много целувки на всички сладурковци  remybussi  remybussi

# 16
  • София
  • Мнения: 39 765
muyldermans много се радвам за вас   bouquet От тук насам само усмивки Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 685
Аз, вече видях снимките Пчеличке.мими е много чаровна, сладуранка Heart EyesВидях снимките и на Коко,Aleksi_Koko,синът ви е прекрасен HugХубави дечица!

# 18
Пчеличке много хубаво сте си изкарали, Мими е голяма чаровница. Hug  bouquet
Консултацията мина добре, наддали сме с 270 грама. Биха ни трета ваксина за Хепатит Б.
Гери не съм влизала отдавна защото сме все навън. Как е Жорко? Hug  bouquet 

# 19
  • Мнения: 1 685
 newsm78Dundurela i Viki_76,нещо липсват.Аз ,цялата съм подута един мъдрец ми създава ядове,сега пия Аб но едва ли ще ида на зъболекър Crazyстрах ме е Sick

# 20
  • Мнения: 367
Kklara,Mimka Hugкак сте вие?Скоро не бяхте влизали в темичката.
Hug Добре е Аделинка,но майка й май грипче я тресе Ill ,а пък онзи ден й направихме втората ваксина и малко съм притеснена да не я заразя!Виждам ,че и ти Гери със зъбче страдаш,но дори и да те е страх иди на зъболекар,че най-опасни са зъбите Hug Надявам се Жорко да е добре
Ан Мари,на вас направиха ли ви втората ваксина?Колко пораснахте? Hug
А Dundurelka къде се губи?

# 21
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
Aleksi_Koko живея в Костинброд но пазарувам в София така че надявам се някъде да ги има тия пюрета на Мандев.
Пчеличке благодаря за посрещането и да ти е жива и здрава сладураната и много да те радва
GERI844 отиди на зъболекар там не хапят  ooooh!
muyldermans да растете и да не се отървете от здраве

# 22
  • Мнения: 923
Пчеличке и аз разгледах албумчето, много ти е сладко бебчето. lovekiss
GERI844 отиди непременно на зъболекар, дори и да те е страх, да не се задълбочат нещата.
Kklara бързо оздравяване и на теб.  newsm10
Мuyldermans пожелавам ви само радост, щастие и здраве занапред. smile3525

# 23
  • Мнения: 139
Дзак дзак.И аз съм тук. Hug

# 24
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро на всички, тук съм не съм се загубила, не се тревожете. Просто имам едни прекрасни хора на гости тези дни и не ми остава време за компа. ПОканили сме си възрасните баба и дядо от Брестовица на гости, да се порадват на правнуците си и два днена ги разхождаме из София, че те не са идвали тук от 50 год., представяте ли си. Много им хареса и си прекарахме страхотно.
Ан- Мари благодарности за новата тема, ще мисля ново заглавие за следващата. Blush
ДОбре дошли на Prima и Мамата на ЛАура! Много се радвам, че Лаурка е вече добре и сте си я прибрали вече в къщи, скоро пак преглеждах темата от сестра ти, но не пишеше нищо в нея и се притеснявах.
САмо да ви кажа и за близнаците ЛОрка и Дани на мама Hellche, за съжаление се оказа, че и Даниел е с пневмония и сега мама е и с двамата в болницата, но вече дечицата са доста по добре. Лорка са я преместили от интензивното и си е при тях и тя и също е по добре. На антибиотик и инхалацийки са.  Положението вече е овладяно, за което трябва да благодарим на лекарите.  Hug Мама Hellche вече не е толкоз притеснена, още повече че знае, че всички сме с нея и я подкрепяме и се молим дечицата да се оправят по бързо и да си отидат в къщи. Тя много Ви благодари за подкрепата Hug Надява се , че ще ги изпишат до сряда. Стискаме палци Peace, но важното е децата да се оправят.  Hug
След малко, като изпратя гостите ще поразгледам и аз снимките в албумчето.
Ама явно заглавийката на темата, наистина отговаря на проблемите на повечето в момента. Гледам че нещо много дечица се мръщят. (  няма страшно не се притеснявайте. Още повече, че в началото е трудно. Повечето дечица трудно свикват с новата храна, а и със самата лъжица. Хубаво е лъжичките с които захранвата да са пластмасови или силиконови, че май повечето деца се стресират от студената метална лъжица Sick. А и е трудно докато си изградят някакъв вкус. Да знаят какво им харесва и какво не.
Ние вече сме големи, но много обичаме пюренцата, все още си ги хапваме. Аз и взимам вече всякакви - на Гербер, на Хип, на Ганчев, на БЕБЕ ВИта, има едни плодови на Хаме, много са хубави, абе ядем всичко. А тези на Мандев не съм ги пробвала, но гледам че и при нас много майки ги купуват и са доволни. Една мама ми каза, че нейния малчуган ядял само от тях, защото са по сладички. Тя го е захранила първо с плодови пюрета и после не е искал другите, но на мандев всичките имали сладникъв вкус, та така ги е прояло. Така, че пробвайте всякакви и все ще намерите вкуса на детенце. Успех.  Hug
Пали какво стана намери ли нещо или още не си, пиши ми на лични.
ХАйде после пак ще пиша, че да си изпратя гостите!

# 25
  • Мнения: 1 685
Dundurela,много жалко ,че и Дани и лорка са болни. радвам се че са по-добре HugДобре ,че мама е с тях.Mamajaba,как е Преси да я нацелуваш от леля Гери Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте! Нашият Калоян е на 1 година и 10 месеца и до момента не желае да яде манджа - нито детска кухня, нито пюрета. Растем на плодове, бисквити и каша. До като го кърмех ( година и полвина) не се тревожех много, но сега се притеснявам дали няма недостиг на важни елементи. Преди имахме проблем с желязото.
Ако някоя мама е намерила начин за справяне със ситуацията ще съм благодарна за съвета.

Бъдете много усмихнати и мъниците да папкат и растат здрави!

# 27
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
МОйто мнение няма да е много компетентно но бъди упорита, големичък е само за каши. Опитай домашни супи, зеленчуково пюре дори по-сладко да готвиш пробвай всичко и бъди настоятелна, дано съм ти помогнала.
И моя Тошко не ще да яде много ама мама е упорита. И както каза дундурела мисля беше с пластмасовата лъжичка е по-склонен да хапва, а не както в началото го мъчех с метална. Днес изяде 2 лъжици от бананова каша но голям зор беше, вчера 1 и тъй няма къде да ходи smile3534 ама аз употира. Crazy

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Prima ама само банановата каша ли не иска да я яде? Другите яде ли ги? А плодови пюрета ядете ли, ако ядете слагай му по малко кашичка в пюренцата и така постепенно сменяш количеството на кашата към пюрето докато свикне само с кашата. А може и да си му слагаш винаги плодовото пюренце вътре. Сетих се за това, че аз преди малко така дадох на Вероника - половин плодово пюре с месено със 100 гр.каша. Но кашата я прави по рядка, че от пюрето се сгъстява допълнително  newsm78

# 29
  • Мнения: 167
Здравейте и от нас.

Ние отнво се изгубихме,но пусто все не ми остава време за компа.

Относно пюретата и кашите Дари вече яде всякакви каши, а на пюретата се мръщи повече.Не  на всички,явно си има претенции момичето.Обича плодовите,тиквата,картофи и моркови и някой месни,яде вече и жълтък.Мисля вече да почвам попарата и киселите.
От една седмица лази,а от 3 дни се опитва сама да сяда подпряна на една страна,а от днес се хваща за решетката на кошарата и се опитва да се вдигне,но още не му е намерила цаката. Crazy

И днес за първи път паднахме,от дивана,и си имаме цицина на челото. Cry

Още не сме почнали Пентаксима,надявам се след като във вторник минем при Чавдаров (Яръкова иска да го посетим преди да бием ваксината,защото още не сме ходили, пък според нея има малко забавяне в лявата страна),да направим първото боц.

Това за нас.Много целувки на всички дечица и да не се разболяват,а болните бързо да оздравяват. Hug Hug Hug



Общи условия

Активация на акаунт