Мама НОЕМВРИ ще чака с бебчо на топло в тумбака!

  • 10 971
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 818
Момичета, без да се обиждате, ама седя и се чудя защо не се доверявате на лекарите си, а питате хора като нас, които в общия случай сме лаици по отношение на лекарствата? Те са специалисти все пак, а и знаят много добре, че сте бременни, не са малоумни, та да ви предписват лекарства, които са противопоказни за бременни.
Това, какво пише по листовките го оставете - те са за пациентите, не за лекарите и обикновено на тях пише много неща с цел да не се самолекуваме. Лекарите имат много по-широка и задълбочена информация за всяко лекарство, не ги подценявайте и им се доверявайте повече - ще бъде полезно и за вас и за тях Wink

Да доложа - половината ми работа е свършена, сега седя и се чудя дали да сглобя леглото на бебока самичка или да чакам мъжът ми, ама пусто сърце не трае, може и да му се пробвам  Laughing

# 226
  • Мнения: 77
И ние добър сън му ударихме.Станахме в 6.30 за изследвания и малко преди 8 бум в леглото, та чак до 13 часа.Още ми се спи и ако полегна, ще откарам докато свърши работния ден....такъв сън, такава дрямка...скоро не ми се беше случвало.Чакам една приятелка да дойде на гости да ме види и да ми донесе много хубава бебешка хавлийка с кърпа и лигавник. Simple Smile Относно размерите на бебетата, не се притеснявайте, винаги има отклонения.НАли ви разказах в болницата на едното момиче казаха , че бебето е свръх едро, а то се роди 3.450кг ,което според мен е напълно нормално. Ние от вчера шаваме, въртим се, риткаме и мама е спокойна.Ходих на ендокринолог, докторът прегледа всички документации и изследвания от преди 15г, когато ме лекуваха, разпита ме подробно, много внимателен.Премери пулса и хоп-пак ускорен, чуди се и  се мае.Много човечен, каза ми че ако искам може да ми направи ехограф, но не се заплащал от касата, но не е наложително, може след резултатите от хормоните, но му казах че няма какво да чакаме, та видя жлезата, леко от едната страна се е увеличила, но всичко е в рамките на нормалното. Утре ще излезнат резултатите за хормоните.Дано всичко мине с раждането.Видях съседката вчера,тя е с момченце на малко повече от година, каза ми че пулса й месец преди да роди бил 120, а след това се нормализирал.
Милото от четвъртък излиза в отпуск до деня на термина, че само ми звъни и се притеснява.А и да може да излизаме малко на разходки, д ане стоя като затворник.
За полижинакса и аз знам, че се прилагат масово по време на бременност.На мен моята доки ми изписва гино-дактарин.Ама в петък ще я замоля за една микробиология, макар да знам отговора, че нямало смисъл...всчико се лекувало с 2-3 вида медикаменти.А един път каза, че от касата са го измислили с толкова микробиологии и това било само изтакване, ами защо си плащаме осигуровки....поне да ползваме това, което ни се полага.Хайде да ходя да видя новите снимки!

# 227
  • Мнения: 162
АААААААА, няма такава история  #Crazy(за свекървата говоря). И такова търпение няма. Аз като се знам каква съм на второто нещо щях да съм откачила и да съм се скарала не само със свекървата, а и с мъжа си най-вероятно (който естествено няма да има нищо общо, но ще е отдушника и вероятно ще го отнесе). Както и да е, дано не стига до главата на никого. Praynig
Mury,благодаря за инфото.

# 228
  • Мнения: 24
Ха здрасти мамита Hug
Файри - права си - трябвада се питат докторите за тия лекарства, че сатват бели от нема нищо!
Блазе им на поспалите - мене ме счупи кръстът - цяла нощ се въртях кат пумпал и болииии - мамата си джаса ooooh!
Шамс - дано мина леко раждането - чакаме включване
Валпуря - добре дошла  bouquet
Хайде лек ви ден от нас с бебата - целувчицииииииииии
Ква е тая история със свектио бе - дайте линк Wink

# 229
  • Мнения: 33
 hahaha Егати и клюкарската агенция сме, а на милото майче хич не и е до шеги, а явно направо и се плаче от нерви  Hug

# 230
  • Мнения: 252
Ей 'ся една от екрана на BTV ме хвърли в оркестъра-пъшкаше нещо (в напреднала бременност), нещо ставало с бебето и и изведнъж се ококори и вика 'спря да се движи, не усещам пулса и'. При нас мъжо като си сложи ухото на корема, където е гръбчето, чува пулса. За движението ясно, че няма как постоянно да се усеща, но пулс не съм усещала...или...Дори със стетоскоп не мога да го чуя.

Марожинке, аз официално съм с 6 килограма + (иначе за успокоение казвам повече). Бебето до края на септември вървеше две седмици назад. И изведнъж се оказа, че си е в нормите. Вече сме минали 3 кг. Наистина ехографа не е най-точния начин да ртазбереш докъде сте стигнали.

Мойто свеки е готово адекватно да помага и съм сигурна, че ще се справи, но никак не е спокойна, че децата ако се кърмят, не трабва да пият вода. Стигнахме до компромис, че поне по лъжичка за изплакване на устата от млякото, може. Инае тя и сега страшно много ми помага. Прави го без да се натрапва и по принцип рядко съжалявам (не прави много изцепки) , че нещо ми е помогнала.

temi4ka 
Егати и клюкарската агенция сме, а на милото майче хич не и е до шеги, а явно направо и се плаче от нерви   


Ми то и на мен ми се доплака като четох Mr. Green

# 231
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Здравейте, мами и от нас  Hug
Я да питам дамите, които ходят на лекциите на 9 месеца - трябва ли да се запишеш някъде предварително или направо можеш да отидеш?
Аз да се похваля, че днес свърших една полезна работа - избрах си педиатър, видяхме се и съм много доволна. Изключитемно мила жена и изглажда доста начетена.

# 232
  • Мнения: 252
Здравейте, мами и от нас  Hug
Я да питам дамите, които ходят на лекциите на 9 месеца - трябва ли да се запишеш някъде предварително или направо можеш да отидеш?

Аз бях ходила и без да се записвам. Никакъв проблем. После като се записах, пропуснах лекцията, защото не разбрах кога е. Така че-нищо фатално.

Валпург, добре дошла, че докато разбера какво става...

Ох, много се изкушавам да ви се оплача. Днес за пореден път бях подложена на изпитанието да изляза от къщи и да срещна неудобството да се движа сред хора. Първо: всички вървят право към корема ми и трябва да се движа на зиг-заг, за да не стане беля и да си пазя корема. Това е всеки път. Новото днес беше, че отидох в един магазин да си купя мокри и сухи кърпички. Изтървам две пакетчета на земята. Край мен бъка от здрави и прави жени. Опитах се да се наведа-не стана. Реших да клекна, защото ме видяха, че се мъча, но никой не ми помогна. Клекнах и там останах. Започнах да драпам по пода с ръце и никой не ми помогна отново. Всички се правеха или на завеяни, или просто ме гледаха. Едва се изправих, корема ми се стегна и ме заболя, направо ми се доплака. И това е цяла бременност. Нито веднъж не се почувствах по-специално. Аз като се знам, че майка с дете и бременна никога не съм оставяла без помощ при нужда, сега направо съм бясна. Не, омерзена съм smile3515 newsm61

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 14:45 от Бубе

# 233
  • Мнения: 34
Здравейте и от нас!  preggo passifier

marojinka, няма връзка между кг. които качваш и кг. на бебето.  Naughty Говорим за техника, така че дишай спокойно.  Hug

Fairy  , аз също подлагам всичко на съмнение(без значение, че лекар го предписва) след като преди години една "лекарка" предписа на мъжа ми вагинални свещички.  Crazy (Беше объркала d -> g)

Вчера ми се лепна вирус и сега е истински кошмар.  yu5  От 5:00 съм будна, ако изобщо може да се каже, че съм спала тази нощ.  Sob Поне успях да спра теча от носа,  yu5 но като кихна и напрово очите ми излизат.  #Crazy

Разпалихте ми любопитството  Embarassed и аз ходих на шпионаж.  newsm50 Винаги съм си мислила, че е много хубаво да ти помагат,  Mr. Green но вече не мисля така.  no

# 234
  • Мнения: 280
Бубе   Юлия Благодаря за отговорите, аз не се притеснявам, доктора ме шашка  Confused

Юлия  Бързо да се оправяш,какви са тези разболявания по това време  Naughty

За свекървите - мойта е на далече и се разбираме много добре  Laughing  Сега обаче тя ще ми е основния помощник за бебчо и се надявам да се разбираме все така добре Praynig

Имали сме и ново мамче: Добре дошла! и лек финал   bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 5
 Здравейте пак , доки каза че сме о.к. и ако не родя на 28 на доктор и но 31 пак на доктор.
  Вале аз не съм видяла изобщо датите сорка . Нали знаеш ,че съм голямо перде.
Лек ден на всички.

# 236
  • Мнения: 8 679
Киселата краставичка даде резултат tooth

Четох историята на октомврийската мама, според мен нещата са доста пресилени и мамчето е изнервено, а свекито в чужда къща се е държала така както е намерила за добре (нищо че не е добре), но майката е трябвало да изрази мнение и да си го отстоява(естествено не с остри и обидни думи), а не да се съгласява, в края на краищата това е нейния дом и нейното дете. Паднах като го четох това за цеденето в тоалетната Shocked, хората масово кърмят по кафета и градинки дори и тук в провинцията.
Аз живея със свекърва си, тя съвсем не е цвете за мирисане, не сме приятелки и няма и да бъдем, но си имаме необходимото уважение, но ми трябваше много време,нерви и компромиси от моя страна докато стигнем до това що- годе приемливо положение.

Fairy и аз подлагам всичко на съмнение относно лекарствата, особенно много внимавам какво ми дават в аптеките. Тази бременност две различни аптекарки ми дадоха по грешка различни лекарства от това което са ми изписали, единия път можеше да бъде и фатално защото вместо желязо ми дадоха някакво друго лекарство със сходно звучене(нещо с М започваше newsm78) , но абсолютно противопоказно за бременни. Добре че имам навика да чета упътванията на лекарствата които пия и винаги си пазя рецептите.

# 237
  • София
  • Мнения: 210
Бубе, напълно те разбирам. На мен ми се случи да изпусна нещо в супермаркет скоро, но така си го оставих. За едните пакетчета не си струва да се мъчиш - има персонал за подреждане. А за градския транспорт направо нямам думи - като излизам нанякъде трамвая го хващам от 1вата му спирка и дори и тогава ако не се прибутам навреме вътре може да си остана права. Отначало си викам айде , може да ме мислят за дебела с голямо шкембе, после абе айде мога и права да стоя за 4 спирки(толкова ми е беше до работата), ама вече си е обидно в края на 8ми месец да стърча и всеки само да ме гледа и нищо, пък и нещо крачетата не ме държат вече, нито мога да стоя права, нито да ходя дълго, нито да се навеждам....ужас направо - втора категория човек  Grinning

# 238
  • Мнения: 297
triffy,Бубе напълно ви подкрепям в думите ви.И аз съм тотално огорчена от отношението на хората към бременните мамита и жени с деца  newsm61.Толкова да са смотани,че няма накъде.После ми викат няма раждаемост,еми как да има като няма никво отношение към нас,никви привилегии нямаме-навсякъде си плащаме за всичко.Пресен случай от преди 30мин в Метро се разхождам и всички летат с количките ми към корема и най-нагло ми се усмихват-като им фрасна по един ще видят те fight
Иначе хубавко време,излязох и се поразходих на слънце и сега отмарям пред тв-то.После ще ви пиша пак.
П.С. Четох за октомврийската мама  smile3505

# 239
Здравейте момичета ,ама големи сте бързачки не мога да сваря да ви чета.Някви свекита тука и т.н Аз още ме мога да открия снимките на новите бебоци .Ходих при моята лекарка и се оказа,че имам нещо си в урината и каза да пия Уринал.И хемоглобина ми е нисък 106,каза да си взема някакъв железен препарат от аптеката ,но аз не знам  какъв.Някоя пила ли е и какъв. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт