4-та магрибска естетско - любопитна и ежедне&

  • 18 718
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 800
Свеарче, с тебе сме  Praynig Ти си "печена" мама

Далке,много си натъжена заради заминаването Sad  Мисли за новите щастливи срещи, които ви очакват  Hug
Обаче пък кафтаните ти са красота  Peace

Според мене не им е в девствеността пречката да не приермат чужденки. Айде бе, ама като си е тяхна, скриват, покриват, замазват да не лъсне истината. Европейките може да са всякакви,ама поне за това не лъжат и не се преструват.

Хитро са го измислили с това свидетелство за девственост , за първи път чувам, лекар ли го издава? Ако знаех, че има такова нещо на времето, кълна се , щях да си извадя и щях да го набутам в устите на майка му и сестрите му, да се задавят дано  Twisted Evil  а не да разправят, че магия съм му била направила да ми вярва, явно много ги разбират тия неща  Thinking
Другите обиди и лъжи бих им простила, ама това никога няма да го преглътна,  както и когато татко почина и те заявиха, ами че какво толкова, той е стар !!!


Деси, скръндзат се за злато, а  Laughing  Леля му ми разказа, че на нея й дали много, нищо че е бг и че я мразят, ама ги е страх от мъжа й  Joy
Хамдулила, че си имам от татко и не пропускам възможност да им го демонстрирам, да не мислят , че на тях чакам  Wink

Шакира, много ти е сладка малката, машалла



# 61
  • Мнения: 90
здравеите дами ,
ние на6ата сватба си я поехме изцяло от до .Никои ни6то не се сети да ни даде ,ни братя ,ни рода ,ама тук са все много бедни и едвам свързват двата края ,пък имат по сумати къ6ти ,ама това е друга тема ...Свекървата даже доиде с пластмасовите кутии да обира остатъка от яденето И от тортата .Без да каже "ето деца да имате за ядене няколко дни" ,не прибра си го .После ни критукува6Е ,4е сватбата не била хубава ,нямало достатъ4но за ядене и хората останали гладни ,тя не била яла ни6то и не пила  Laughing.Мъжа ми и каза да ни направи тя нова сватба Laughing,и уж 6тяхме да правим арабска ,ама о6те я правим от 4 години  Laughing

От свекърът тои е по-да6тен  Laughing имам една малка златна  камилка,за синджир4ето на крака ми  Grinning ;
Шилан & Шиар и на мен така ми казаха ,като баба ми по4ина на 88 година ,4е била стара ,да ама тя ми бе6е като маика,но 4увствата за тях нямат зна4Ение

А това свидетелство ЗА девственост -ни6то незна4и ,поне  за 4овек които е наясно с вси4ки медецински интервенции.Масово тук арабките се "за6иват" и са наново девствени ,това може и да се направи и в мароко ,тунис ,египет и т.н. ,тая интервенция съ6тествува от години в мусулманските страни .

Знам ,4е етърва ми е била девствена уж и даже като подписали в об6тината ,това за тях незна4ело ни6то и докато не неправили арабската сватба ,тя не живеела при него .С няколко думи тепърва запо4ват да се опзнават ,за6тото преди това са имали само визуална връзка,ве4е имат по 3 деца и тя все се оплаква ,4е не си седял в къ6ти с децата и с нея, ми само излизал с приятели и тн и сега тя е длъжна да трае вси4ко това(6тото е имала изглежда други о4аквания) ,но поне внася пари в къ6ти ...


# 62
  • T"A
  • Мнения: 2 515
svear, за събота ли са те отложили? Ами, и аз празнувам тогава Hug, много хубава дата  Heart Eyes Пръстите ми са на фльонга вече, да е леко раждането и голяма радост да ти в този светъл ден... Вие как празнувате рождените дни - в смисъл, по грегорианския календар ли се отбелязват? Как е прието?

Shakira26, и аз си позволих да погледна снимките - голяма чаровница е твоята рожденичка с тези къдрици и бебешки бузки  Hug

akhyal_katya, чета и не вярвам на очите си - ще пътуваш ли до Мароко или пак аз не съм разбрала?
Много съм възмутена как са си позволили да ти говорят по този начин в работата! Ужасно грубо! Не знам на твое място дали бих могла да работя в такава обстановка, с такива хора...  Sad

# 63
  • Мнения: 110
Все повече амбициони мароканки, които живея на село използват микро-кредити, за да развият бизнес и да допринесат за увеличаването на доподите на семейството си.
Институциите, ксоито отпускат микро-кредити на марокански потребители регистрират увеличено търсене на заеми. Най-активните потребители са жени от селски региони, които са ангажирани със занаятчийство или селско стопанство.
В страната действа Национална Федерация на Микро-кредитиращите Асоциации и сроред статистиката им, от милион клиенти в края на 2007-ма, 600 000 са жени.
Досега микрокредтиращите институции са разпределили 20 милиона дирхама, 13 милиона от тях са дадени на жени.
Най-активно се интересуват жените от областите Загора и Рашидия – достатъчно големи и бедни територии, с малки възможности за развитие на крупен бизнес. Провинциите от изток и север също носят продуктивния дух на жените. Югът е по-консервативен.
Според някои от кредитополучателките, финансирането с нищо не им пречи да изпълняват добре омакинските си задължения. Една от потребителките на финансиране живее недалеч от Мекнес и е закупила повече кози. Така произвежда сирене и продава мляко на пазара.
Дрега потребителка използва азем от 5 000 дирхама, за да отглежда зайци.
Има и потребителки, които променят решението си. Така Лайла кандидатства за заем, за да закупи повече машини и материали и да престане да бродира на ръка, но се отказва, тъй като си прави сметка, че не може да изплаща инестицията.
В градска среда, микро-кредитите са интересни за безработни жени, които искат да започнат самостоятелна заетост – най-вече да открият свои собствени магазини.
Микро-кредитите са малки, но допринасят за организирането, развитието на предприемаческия дух и борбата с бедността и безработицата.
В момента Мароко е старана с най-активно микро-кредитиране в Северна Африка.

# 64
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
отдавна не съм се вясвала из темата! мента 4естито и от  мене за сватбата!  bouquet
шакира , много слако миньон4е ти  е лина, русо пате и тя! аз харесвам, 4е мъж ти се е ухилил, радост е това , малката  му принцеса става на годинка! откъде беше рода на мъжа ти, 4е съм изклю4ила или пропуснала? newsm78
дала, 5/5 си написала за цял магреб! това е истината! Peace
не знам колко знаете, но тук за вси4ко искат сертификат за  девственост! казвала съм го ,като гледах папките при гинеколожката бг и голямо питане беше при какви слу4аи и даже има  40 г жена пред мене  след прегледа, анално ,4е е девствена, поиска бележка ,4е си е запазила непокътната ципата! млади моми4ета, ако преспат в друго семейство, което просто е неприето, 4есто са подложени от семейството си на подобни процедури,ако се забави, недай си боже да избяга от дома! и вси4ко минава през полицията, съда и после си го вземат заинтересуваните!

# 65
  • Мнения: 90
Моми4ета благодаря ви за хубавите думи   bouquet
днес сутринта ми бе6е много зле ,вдигнах кръвно 180 на 130 пулс 98 ,приготвях млякото на малката и като ми  при4ерня и се проснах ,6еихът доиде да ми помогне  Grinning,сега спадна ,но го следя да видим ,ако пак се вдигне 6те бягам на доктор.
марси мъжът ми е алжирец (маика му е мароканка ,а ба6та му алжирец )

# 66
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Наминавам само да драсна, че Свеар е в мислите ми и да и пожелая леко и бързо раждане и възстановяване.

Свеар  Hug Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

ШакираPraynig и за тебе.

На всички останали  Hug Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 3 844
привет момичета,
надявам се, че север съвсем скоро ще се радва на прекрасно бебче  Praynig Praynig Praynig и чакам новини от нея
Шакири, оправяй се и се грижи за себе си, много ти е сладурска дъщеричката

Момичета, кажете повече за сертификат за девственост  Rolling Eyes

# 68
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Привет,

Сигурна съм, че секциото на Свеар е минало или ако не ще мине успешно и леко. Praynig Praynig Praynig

За сертификата за девственост - Марси го е обяснила много добре. Не зная дали се издава в България освен ако не е за съдебно освидетелствуване. Скорошна практика е в арабските страни. Прави се за да се избегнат споровете пост фактум и връщането на булката при липса на кървене в първата брачна нощ. Не е сигурно 100 процента, защото има много видове химени и тъкани и жена, родена без химен би изглеждала недевствена а недевствена, но с еластичен дебел химен може да го запази до раждането. Има и друго - за да не създават проблеми, повечето лекари не задълбават и го издават (това от сигурен източник тук).

Шилан - и да си беше извадила, кел файда? Щяха да кажат, че е фалшив  Sad. Ти сама осъзнаваш, че не е само това проблема.

Моят съсед от входа събота и неделя работи в една частна клиника наблизо където хименопластика (възстановяване) е една от основните дейности. Майка ми ми е казвала, че химен може да се възстанови оперативно и има много техники за това. Съседката ми раздуваше, че в зависимост от това дали ще я гледат преди сватбата или трябва да кърви (показват чаршафа или панталона Laughing) на сутринта техниките са различни и ако трябва да кърви се оперира само седмица преди това. Каза ми, че има девствени момичета, които се дозашиват защото семейството и смята, че не е достатъчно тесен отвора и ще ги опозори. Новият създаден изкуствено химен е мъртва тъкан, ако се разкъса не кърви, но ако се разкъса съседна тъкан булката е за болницата. често младоженеца спи в болницата, понякога е с проблеми за цял живот с изкривен орган, особено ако не е в първа младост, но трябва да питам майка защо, забравила съм. С приятелки сме си говорили, че количеството кръв, което изнасят е като от заколение. Просто никоя от нас не е имала такова преживяване. Даже се чудехме дали не се дозашиват, като инфибулираните newsm78. Тук във Франция преди операцията поне изискват изследвания за венерически болести и ги карат да се излекуват преди да ги зашият, докато в Магреба не държат на тази работа и така младоженеца и СПИН може да си докара от "девствената" булка, още повече обмена на телесни течности ( кръв итн) при такъв контакт е огромен а и разкъсването и съответно раната през която навлизат патогени. Попадала съм много пъти на мнения из форуми. Магребците (не зная за другите араби) имат двоен стандарт. Нямат проблем с европейка, която не е девствена, но стане ли дума за тяхна си е друго. Обосновават се с това, че европейката не е възпитавана да се пази за мъжа си и съответно е живяла по нормите на обществото докато арабката е нарушила закона или не е възпитана в техните ценности от семейството си.

Хайде още веднъж  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig за Свеар

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Някой има ли новини от Свеар? Още се  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig и надявам тя и бебето да са добре и да се чувствуват комфортно.

# 70
  • Мнения: 2 804
Момичета , имам нужда от помощ !
Искам да разбера дали в Мароко , има хапчета за абортиране .
В смисъл дали се продават свободно , като в БГ .
И ако е да моля за помощ да ми напишете наименованието им .
Мерси !

# 71
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Привет Науел,

Хапчета за абортиране никъде не се продават свободно, дори и в БГ. Те обикновено се дават в болница или лекарски кабинет и се изпиват пред гинеколога или служител на лечебното заведение. Сега във Франция май е възможно да се купят от аптека със рецепта, обаче. В Мароко се намираха още преди 20 - 25 години когато изобщо ги нямаше в България и много български гинеколози не бяха и чували за тях. Не са разрешени за употреба в Мароко, но ги има. Местен гинеколог, те си ги знаят. Някои аптекари ги продават, нелегално внесени от Франция. Момичета с роднини във Франция се уреждат чрез бременна или не братовчедка. Зная, че тук са много евтини и в много случаи безплатни, но не съм сигурна. Могат да се употребяват до 9та гестационна седмица. Но! В някои случаи предизвикват ужасни кръвоизливи, дори месеци след приема ако съдържанието на матката не е изпразнено и се стига до болница. И там няма начин да се покрие факта, че става дума за бременност. Е, ако е омъжена жена може да е спонтанен аборт. Ако те интересува, мога да задълбая, но трябва да се действа бързо!

# 72
  • Мнения: 32
Здравейте сладурани  Hug
Вчера получих СМС от Свеър че е родила момче Яхия - 3700 гр.  Peace Молим Бог да и даде сила и бързо възстановяване, амин.Ето как името Яхия стана много популярно напоследък  Joy
Относно сертификата за девственост - сега от вас разбирам, че ВСЕ ОЩЕ съществува такова нещо  Whistling Хем в шария съд се жених. То аз съм с дете, кво ли свидетелство да ми искат  CrazyНа мен мъжа ми купи едно герданче на което пише Алла (не масивно , защото аз си го избрах такова) и една гривна, от свекърите злато не съм получавала. Брачните ми злата бяха със съвременен дизайн, не традиционно-масивно-претрупани. Откак сме се оженили обаче бая още злато ми купи, нали съм му добра жена Joy
В брачния ми договор пише че съм се омъжила за 1 йордански динар  Joy който и до ден днешен не го получих. Това за динара го предложиха свекърите, виж може да е от пресметливост, но пък аз реших че е от религиозност - така било по сунната  Wink
За всички сключили шария брак - един съвет от мене. Не се занимавате да превеждате , легализирате и прочие брака си с цел регистриране в българия. Скъпо е и коства многобройни разходки по консулства и съдилища и прочие институции. И накрая няма да го признаят. Ето как аз и мъжа ми все още ергенстваме Joy Писна ни да се занимаваме . Бебето ще го регистрираме в България без да имаме легално брак Crazy, а визата на мъжа ми ще бъде с покана - и дано не я откажат, че ще стане манжа с грозде...
Трябва да бягам - прегръдки на всички  Hug Hug

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 10:57 от al-Yashbi'

# 73
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Вчера получих СМС от Свеър че е родила момче Яхия - 3700 гр.  Peace Молим Бог да и даде сила и бързо възстановяване, амин.Ето как името Яхия стана много популярно напоследък  Joy

Честито бебче на Svear!
И от мен пожелания за бързо възстановяване и за много щастливи моменти с новия член на семейството!



al-Yashbi', използвам повода да честитя и на теб  stork-boy и да пожелая много, много здраве и щастие в семейството ви!   bouquet

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Мила Свеар, нека да ти е жив, здрав и много, много щастлив малкия син!



Яшби, как сте вие? Целувки на малките и специални поздрави на Свеар ако се чуете. Кога я изписват?

Поздрави на всички

Общи условия

Активация на акаунт