На какво ви научи реалният живот

  • 3 770
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Някак обратни на твоите са моите изводи от живота досега. И от реалния,  и от нереалния Laughing
- винаги е по-хубаво да не криеш чувствата си, защото от отсрещните получаваш същото. И почти винаги си струва.
-да бъдещ щедър всякак и да не я мислиш тази щедрост, да не я отбелязваш "какъв съм готин и добър" е благословия
-да се жертваш за близките е най-човешката саможертва, ако не го направиш, никога няма да си простиш

Научих се и да бъда търпелива и малко по-смирена.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 14:31 от valerie

# 16
  • Мнения: 2 757
NikiFin, да разбирам ли, че си се
влюбила в някой богаташ, дори
си му разкрила чувствата си, пък
изродът даже не си е платил за
секса. Да, права си да го мразиш.
 

 Grinning. Там е работата, че го обичам.  Embarassed  ooooh! А специално за секса винаги си го плаща, не с пари, а по други начини. Иначе си е цицийка, добре, че не завися от неговото спонсорство, а си имам свой капитал, който за щастие си ми стига за всичко, даже не успявам да си го изхарча с кеф щото съм вързана за бебета, които все още не мога да оставям за дълго в чужди ръце. Но и за това съм намерила решение и само чакам удобния момент и ще се възползвам.
Иначе за колебанието имам същия проблем и често си пасувам и после съжалявам. Но има и случаи когато се колебая, защото има нещо, което ме притеснява и отстрани може да изглежда маловажно, но за мен е важно за да се чувствам спокойна и сигурна в стъпката си. 

Сийке, нереалният живот съществува само в мечтите и илюзийте ни, той е това, което ние или някой друг иска да бъде и се опитва да ни убеди и нас и себе си с думи, на които ние избираме дали да вярваме. Ако сме идеалисти шансът да се вържем е по голям.  Wink

тони сопрано, мисля че имам още доста работа по въпроса за егоизма си. Но както вече казах работя сериозно и усещам напредък. Трябва тотално да си променя мисленето, защото всичко идва от главата. От там насетне е лесно. Аз съм човек който знае как да си постига целите, така че и това че го отметнем  Grinning.

valerie, точно затова съм пуснала темата. Защото съм забелязала, че всички получаваме различни уроци от живота и е интересно. Няма правила, които важат за всички, защото значение оказват случайностите в живота както и вродените ни качества. Лошите може да съжаляват, че не са по добри, а добрите да си патят от това, че не са по лоши примерно.

# 17
  • Мнения: 502
                 Ще отговоря с едно клише,но май него съм научила най-добре за сега:"Прави каквото трябва,да става каквото ще!".
И още едно:"Целта не винаги оправдава средствата."

# 18
  • Мнения: 606
Че "животът е кратък, а болката идва бързо".

И мечтите ми да са реално постижими. За да се сбъднат. Не си мечтая да стана космонафт.

# 19
  • Мнения: 516
Желанията и възможностите не винаги са равнопоставени, но нищо не ти пречи да опиташ пак.

# 20
  • Мнения: 1 897
Животът продължава да ме учи всеки ден и често поуките му са твърде противоречиви.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 103
 Че въпреки горчивия опит в отношенията с хората трябва винаги да си добронамерен.
 Че за съжаление не е важно какъв си а на какъв умееш да се правиш.

# 22
  • Мнения: 60
Да се отнасям с хората както бих искала да се отнасят с мен.Най-важните хора в живота ти са тези ,които те обичат и ти обичаш.Да се жертваш за другите е безсмислено.Да се доверявам на интуицията си и да слушам сърцето си.

# 23
  • Мнения: 342
На издръжливост ме научи.Също така да ценя това което имам,защото никога не можеш да имаш всичко на този свят. Hug
Че въпреки горчивия опит в отношенията с хората трябва винаги да си добронамерен.
 
Даа и това изказване го подкрепям .

# 24
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Интересно като се замисля стигам до един единствен извод.........
Богати и известни винаги е имало и ще има и аз определено не съм от тях.. Twisted Evil
Радвай се на това което имаш и на това което си постигнала  Hug Hug Обичай децата си и съпруга си те винаги ще са до теб независимо какво ти се случва ... Peace

# 25
  • Мнения: X
Животът ме научи, че хората трудно се променят, но пък умеят често да те изненадат приятно. И че да опознаеш някого добре, понякога си струва да се потрудиш.
Животът ме научи, че понякога "няма как" означава "няма как".
Животът ме научи, че някои шансове се дават веднъж.
И че всичко това не е причина за драма.
Животът ме научи, че няма предопределеност на съдбата, а си я ковем ние сами.
Животът ме потрисва с неговата логическа последователност.
Животът ме научи, че щастието си го нося със себе си.

# 26
  • Мнения: 78
Мен пък животът ме научи да приемам хората такива каквито са и да не ги съдя, а ако го правя, първо да погледна в себе си. Също така се научих  да приемам и не само хората, а и нещата около мен така, да не се нервирам за това, което няма как да променя. Ако покрай мен мине изнервен таксиметров шофьор, му се усмихвам мило и продължавам. Много по-лесно се живее така.... Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 005
Да постъпвам по - мъдро , да отстъпвам понякога , да не отвръщам на удара с удар , да бъда истински човек ... newsm78 , но има още какво да уча  Peace

# 28
  • Мнения: 743
Да мисля позитивно. Когато съм с негативна нагласа, нещата се объркват. Научи ме и да бъда майка.  Peace
Научих се да казвам "НЕ", да бъда егоист в името на семейството си. Научих се да бъда по-добра и да прощавам, защото всички грешим.

# 29
  • Мнения: 335
Всичко си знаех предварително.
Кофти беше, че се оказа вярно.



Общи условия

Активация на акаунт