На какво ви научи реалният живот

  • 3 767
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 268
Толерантност и доза цинизъм .Иначе много ми харесват някои ваши мнения.

# 46
  • Мнения: 377
Да се радвам на това което имам и да взимам максимума от всяка ситуация, защото утре може и да го нямам. А и утре няма да идва вечно.

# 47
  • Мнения: 1 840
Животът ме научи на много неща:

Първото, което ми идва на ум: никога нещата не са толкова зле, колкото изглеждат на пръв поглед - от всяка ситуация има изход.

Второ - научих защо е необходимо, когато те ударят по дясната буза, да обърнеш и лявата - за твое собствено добро, за да слезеш на земята и да укротиш високото си самомнение, за да си припомниш колко често ти самият не си постъпвал правилно към другите.

Трето - животът си има желязна логика - ако направиш зло, със сигурност ще ти се върне; ако сториш добро - и то със сигурност ще ти се върне: каквото си посял, това и ще пожънеш.

Ако очакваш признание от хората за жертвите, които правиш - напразно си губиш времето. Прави добро на другите заради самия себе си - Господ (съдбата, животът - както ви се харесва) ще го оцени и ще те възнагради, а никой човек не може да ти даде толкова, колкото може да ти даде животът (същото важи и за вземането).

Научих се да не съдя хората, които според мен не постъпват правилно,  а се опитвам да ги разбера - и те са слаби и податливи на пороци, точно както съм и аз.

И по повод егоизма ще "противодействам"  Laughing с част от едно стихотворение на Надежда Захариева:

              Любов е да раздаваш
              душата си без жал
              и мигом да забравяш
              кому какво си дал.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 407
Животът не е сериозна работа.
Основният житейски урок, който считам за важен за себе си е никога да не си правя планове.
Да- и да не забравям, че дяволът никога не е толкова черен, колкото го рисуват.

# 49
  • Мнения: 18
 Rolling EyesНа мен тази тема много ми хареса. Аз лично научих, че когато много силно искаш нещо и концентрираш цялата си енергия в него, мечтата ти се сбъдва. Друг е въпроса, дали между стремежите и търсенията не е минало прекалено много време и всъщност постигаш нещо, което вече не искаш и не те интересува достатъчно.!!

# 50
  • Мнения: 2 018
Да обичам.

# 51
  • Мнения: 256
на лицемерие, на какво друго да ме научи

# 52
  • Мнения: 139
Да оцелявам! Винаги, във всяка ситуация! 

на лицемерие, на какво друго да ме научи

Абсолютно те разбирам, Гад Чевръста......  Laughing

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 08:23 от anna i mamma

# 53
  • Мнения: 13 512
а всичко ме е научил само и единствено реалния живот. Само такъв живея.

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... че животът е твърде кратък, да се вглеждаме в дребнавости.

# 55
  • Мнения: 12 665
Че има хора, които са си просто злобни и недобронамерени. Без причина. Но покрай тях може да пропуснеш добрите.

# 56
  • Мнения: 15 572
живота ме научи, че истинските ми приятели са тези, които имам от малка
че колкото и да ми пука за другите на никой не му пука за мен
че сигурността, която я имам вкъщи не мога да я открия никъде другаде
че влюбването е временно, но истинската любов и обичта са вечни
че колкото по-голям непукист си, толкова по-спокойно живееш


ееех а бях един голяяям оптимист, който във всичко и във всеки търси да открие нещо добро - радвам се, че вече не го правя

# 57
  • Мнения: 139
Цитат
ееех а бях един голяяям оптимист, който във всичко и във всеки търси да открие нещо добро - радвам се, че вече не го правя

Стига бе, как може да се радваш Rolling Eyes
Има добри хора и много добри хора, и супер хора, само да искаш да ги видиш Hug

# 58
  • Мнения: 15 572
Цитат
ееех а бях един голяяям оптимист, който във всичко и във всеки търси да открие нещо добро - радвам се, че вече не го правя

Стига бе, как може да се радваш Rolling Eyes
Има толкова добри хора, само да искаш да ги видиш Hug
Аз също съм си патила и съм срещала всякакви кретени, но вярвам, че хората по природа са добри, а и дори да не са, пак търся доброто в тях, което дори и да е наивно, предпочитам да си остамне така Hug

Знаеш ли защо се радвам? Защото така си спестявам мнооого разочарование, нерви и рани
пробвах веднъж, два три ..... хиляди пъти - уморих се

# 59
  • Мнения: 139
Аз малко си редактирах постинга, но ти си го хванала Grinning

Всеки се разочарова непрекъснато от нещо или някого, но недей да се страхуваш, бъди себе си! Това е най-важното!Ще видиш, че ще дойде момент, няма да си толкова ранима, ами ще си по-силна и ще се радваш, че пак си оптимист и че не си се оставила на негативните мисли!

Общи условия

Активация на акаунт