На какво ви научи реалният живот

  • 3 776
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Как ви промени животът, вас, мисленето ви, поведението ви, вижданията ви за света. Какви грешки намерихте в досегашния ви начин на живот и които променихте, в момента се опитвате да промените или възнамерявате да промените в близко или далечно бъдеще. Изобщо какви истини научихте от реалния живот, различни от вашите първоначални възприятия, от идеалите, на които сте били възпитавани или сте чели по книгите.
Моят личен реален и донякъде гаден живот ме промени много и научи или продължава да учи на следните неща:

1. Да не показвам истинските си чувства, без значение дали са положителни или отрицателни, защото хората злоупотребяват с тях. В момента още работя по въпроса
2. Научих че не ме бива за лъжец и изобщо за всякакви мошенически начинания и че не трябва изобщо да се опитвам да ги ползвам като прийоми в живота си щото ще се проваля. Освен това истината рано или късно излиза наяве.
3. Научих, че хората са егоисти и че освен за децата си и то до определена възраст, човек не бива да се жертва за никой, а да бъде егоист. Трябва да гледа преди всичко собствения си интерес и добруване, да се грижи преди всичко за себе си, защото на никой не му пука истински за него. Но ако си егоист така го прави, че да не е за сметка на другите, да не им вредиш по някакъв начин разбира се. Сега тренирам да съм по качествен егоист.
4. Ако все пак ще се жертваш за някой или за нещо защото си преценил, че точно в този случай си заслужава, никога не очаквай този човек да ти върне жеста, защото вероятността да се разочароваш е голяма. Приемай това което си направил като подарък, който на теб ти е донесъл някакъв вид щастие или удовлетвореност и не изисквай нищо в замяна вътре в себе си.
5. Не обръщай другата буза, никой няма да го оцени, а ще те сметнат за глупак и слабак. Което между в прочем си е самата истина.
6. Научих, че парите НЕ НОСЯТ щастие, въпреки че липсата им може да е причина за нещастие

И да резюмирам. Убедих се на практика, че трябва да съм егоист, но същевременно да съм справедлива. И това второто е за да ми е чиста съвестта и да спя спокойно  Peace

# 1
  • Мнения: 3 423
Когато се колебая, трябва да го направя.
Време не се връща.
Извинения не помагат.

# 2
  • Мнения: X
Още се уча.

# 3
  • Мнения: 25 707
А нереалният на какво те научи? Питам, защото ми е любопитен отговорът.

# 4
  • Мнения: 112
Да не показмач чувствата си пред хората и че на никой не му пука за мен освен близките ми.

# 5
  • Мнения: 118
Не съм живял нереално.
По-скоро в момента реалността е нереална и ни учи ,че едни определени хора никога не се променят.

# 6
  • Мнения: 677

Цяла тема за да ни кажеш какъв завършен егоист си? Животът те е научил на много неща, браво!
Сега спокойно можеш да пропишеш поп-фолк текстове.

# 7
  • Мнения: 2 663
Че морето не е до колене

# 8
  • Мнения: 4 753
Че приказките същестуват и в реалността, че с много вяра е възможно да успееш и че не бива да се отказваш да търсиш щастието за нищо на света.

# 9
  • Мнения: 24 467
На приблизително 99 % от това, което знам и мога в момента.  Laughing
Част от основните истини, на които ме "научи той" е, че рядко има сентенции, които следва да поддържам до край и че изключенията са често срещано правило. Че нещата и хората са си такива, каквито са, нито "лоши", нито "добри", последните квалификации зависят от начина, по който аз ги възприемам. Че мога да съхраня себе си и личните си интереси, когато ги синхронизирам с общите и обществени такива. Че ако правя "жертви" то ги правя главно за себе си. Жертвите за децата и семейството са жертви за мен самата, понеже аз живя с тях и в тях и от тяхното добруване зависи личното ми благоденствие.
Най- важната обаче е, че моята истина не се покрива нито с чуждата истина, нито със световната истина.  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 423
NikiFin, да разбирам ли, че си се
влюбила в някой богаташ, дори
си му разкрила чувствата си, пък
изродът даже не си е платил за
секса. Да, права си да го мразиш.
 

 
 

# 11
  • Мнения: 1 447
Че животът не е приказка.

# 12
  • Мнения: 2 478

Аз също.Живота ми винаги е бил реален,без излишни драми и сапунки.
Може би затова сега не трябва да се уча как да го живея.

# 13
  • Мнения: 4 300
На толерантност.

# 14
  • Мнения: 1 212
Ще отговоря детайлно :
1. Истинските чувства - м-да ...  не винаги, но има моменти и събития, когато е жизненоважно да покажеш ИСТИНСКИТЕ си чувства ! Аз лично не бих могла да живея иначе .
2. За лъжите - мислех като теб , не се захващай с нещо , което не можеш .... разчупих .... оказа се , че ми се удава перфектно . Друг е въпроса до колко го ползвам  Wink
3. и 4. Едно към едно съм съгласна с написаното от авторката. Peace
5. Да подадеш буза ... ами ако на някой пък му се прииска да те погали ? Рискуваш да не разбереш никога с какъв човек си имаш работа . Заслужава си понякога .
6. Парите - не съм имала никога в такова количество , че да мога да преценя  ..... иначе съм готова да експериментирам и да науча   Sunglasses

# 15
  • Мнения: 5 940
Някак обратни на твоите са моите изводи от живота досега. И от реалния,  и от нереалния Laughing
- винаги е по-хубаво да не криеш чувствата си, защото от отсрещните получаваш същото. И почти винаги си струва.
-да бъдещ щедър всякак и да не я мислиш тази щедрост, да не я отбелязваш "какъв съм готин и добър" е благословия
-да се жертваш за близките е най-човешката саможертва, ако не го направиш, никога няма да си простиш

Научих се и да бъда търпелива и малко по-смирена.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 14:31 от valerie

# 16
  • Мнения: 2 757
NikiFin, да разбирам ли, че си се
влюбила в някой богаташ, дори
си му разкрила чувствата си, пък
изродът даже не си е платил за
секса. Да, права си да го мразиш.
 

 Grinning. Там е работата, че го обичам.  Embarassed  ooooh! А специално за секса винаги си го плаща, не с пари, а по други начини. Иначе си е цицийка, добре, че не завися от неговото спонсорство, а си имам свой капитал, който за щастие си ми стига за всичко, даже не успявам да си го изхарча с кеф щото съм вързана за бебета, които все още не мога да оставям за дълго в чужди ръце. Но и за това съм намерила решение и само чакам удобния момент и ще се възползвам.
Иначе за колебанието имам същия проблем и често си пасувам и после съжалявам. Но има и случаи когато се колебая, защото има нещо, което ме притеснява и отстрани може да изглежда маловажно, но за мен е важно за да се чувствам спокойна и сигурна в стъпката си. 

Сийке, нереалният живот съществува само в мечтите и илюзийте ни, той е това, което ние или някой друг иска да бъде и се опитва да ни убеди и нас и себе си с думи, на които ние избираме дали да вярваме. Ако сме идеалисти шансът да се вържем е по голям.  Wink

тони сопрано, мисля че имам още доста работа по въпроса за егоизма си. Но както вече казах работя сериозно и усещам напредък. Трябва тотално да си променя мисленето, защото всичко идва от главата. От там насетне е лесно. Аз съм човек който знае как да си постига целите, така че и това че го отметнем  Grinning.

valerie, точно затова съм пуснала темата. Защото съм забелязала, че всички получаваме различни уроци от живота и е интересно. Няма правила, които важат за всички, защото значение оказват случайностите в живота както и вродените ни качества. Лошите може да съжаляват, че не са по добри, а добрите да си патят от това, че не са по лоши примерно.

# 17
  • Мнения: 502
                 Ще отговоря с едно клише,но май него съм научила най-добре за сега:"Прави каквото трябва,да става каквото ще!".
И още едно:"Целта не винаги оправдава средствата."

# 18
  • Мнения: 606
Че "животът е кратък, а болката идва бързо".

И мечтите ми да са реално постижими. За да се сбъднат. Не си мечтая да стана космонафт.

# 19
  • Мнения: 516
Желанията и възможностите не винаги са равнопоставени, но нищо не ти пречи да опиташ пак.

# 20
  • Мнения: 1 898
Животът продължава да ме учи всеки ден и често поуките му са твърде противоречиви.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 103
 Че въпреки горчивия опит в отношенията с хората трябва винаги да си добронамерен.
 Че за съжаление не е важно какъв си а на какъв умееш да се правиш.

# 22
  • Мнения: 60
Да се отнасям с хората както бих искала да се отнасят с мен.Най-важните хора в живота ти са тези ,които те обичат и ти обичаш.Да се жертваш за другите е безсмислено.Да се доверявам на интуицията си и да слушам сърцето си.

# 23
  • Мнения: 342
На издръжливост ме научи.Също така да ценя това което имам,защото никога не можеш да имаш всичко на този свят. Hug
Че въпреки горчивия опит в отношенията с хората трябва винаги да си добронамерен.
 
Даа и това изказване го подкрепям .

# 24
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Интересно като се замисля стигам до един единствен извод.........
Богати и известни винаги е имало и ще има и аз определено не съм от тях.. Twisted Evil
Радвай се на това което имаш и на това което си постигнала  Hug Hug Обичай децата си и съпруга си те винаги ще са до теб независимо какво ти се случва ... Peace

# 25
  • Мнения: X
Животът ме научи, че хората трудно се променят, но пък умеят често да те изненадат приятно. И че да опознаеш някого добре, понякога си струва да се потрудиш.
Животът ме научи, че понякога "няма как" означава "няма как".
Животът ме научи, че някои шансове се дават веднъж.
И че всичко това не е причина за драма.
Животът ме научи, че няма предопределеност на съдбата, а си я ковем ние сами.
Животът ме потрисва с неговата логическа последователност.
Животът ме научи, че щастието си го нося със себе си.

# 26
  • Мнения: 78
Мен пък животът ме научи да приемам хората такива каквито са и да не ги съдя, а ако го правя, първо да погледна в себе си. Също така се научих  да приемам и не само хората, а и нещата около мен така, да не се нервирам за това, което няма как да променя. Ако покрай мен мине изнервен таксиметров шофьор, му се усмихвам мило и продължавам. Много по-лесно се живее така.... Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 005
Да постъпвам по - мъдро , да отстъпвам понякога , да не отвръщам на удара с удар , да бъда истински човек ... newsm78 , но има още какво да уча  Peace

# 28
  • Мнения: 743
Да мисля позитивно. Когато съм с негативна нагласа, нещата се объркват. Научи ме и да бъда майка.  Peace
Научих се да казвам "НЕ", да бъда егоист в името на семейството си. Научих се да бъда по-добра и да прощавам, защото всички грешим.

# 29
  • Мнения: 335
Всичко си знаех предварително.
Кофти беше, че се оказа вярно.



# 30
  • Мнения: 116
Научих, че "АКО" не съществува.
Краят не винаги е щастлив, но общо взето е логчен.
Чудесата са чудеса, защото се случват рядко и обикновенно на другите.

# 31
  • Мнения: 569
НАУЧИ МЕ ДА БЪДА РЕАЛИСТКА

# 32
  • Мнения: 265
1. Когато бях малка си мислех ,че парите са наи важното нещо на тоя свят , сега когато пораснах достатъчно вече знам и съм сигурна че това е така .
2. Понякога е по лесно да се признаеш за виновен ,отколкото да докажеш че си прав .
3. където и да си , какъвто и да си , каквото и да имаш -винаги ще ти липсва нещо 
4.Когато всички мислят еднакво -значи никой не мисли достатъчно и нещо не е на ред .
5. Единствения начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.
6.Ако нямаш врагове , значи не си постигнал нищо в живота .
7. Скромността е за тези които нямат други качества .
8. Надеждата умира последна , защото преди това е убила всичко останало .

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз лично знам, че едно е да знаеш, друго - да можеш.
Не е необходимо всички мъже да са в краката ти, за да бъде света твой - и един стига, само да е качествен.
Всеки си има лично (душевно) блато със страхове и предразсъдъци.
Нищо не е вечно. Ама нищо.

# 34
  • Мнения: 2 757
1. Когато бях малка си мислех ,че парите са наи важното нещо на тоя свят , сега когато пораснах достатъчно вече знам и съм сигурна че това е така .
2. Понякога е по лесно да се признаеш за виновен ,отколкото да докажеш че си прав .
3. където и да си , какъвто и да си , каквото и да имаш -винаги ще ти липсва нещо 
4.Когато всички мислят еднакво -значи никой не мисли достатъчно и нещо не е на ред .
5. Единствения начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.
6.Ако нямаш врагове , значи не си постигнал нищо в живота .
7. Скромността е за тези които нямат други качества .
8. Надеждата умира последна , защото преди това е убила всичко останало .

Интересна колекция от сентенции. Аз обаче имах предвид личен практически опит

# 35
  • Мнения: 265
Сентенции..... хм. , някой да , ама вервай  ми -лични убеждения   Simple Smile

# 36
  • Мнения: 265
Ако искаш да ги напиша по простичко за да си доволна -мога да го направя  Laughing

# 37
  • Мнения: 46 554
Че човек трябва да бъде оптимист и да мисли позитивно  Grinning направи ли го, всичко друго се нарежда самО! Ако чашата му винаги е наполовина празна, всичко ще върви против него.
Това като цяло.
Иначе затвърди убежденията ми, че трябва да съм открита и пряма, за да спа спокойно, че голямата любов съществува все пак и че за мое учудване мога да бъда и лоша (разбирай строга) Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 1 121
1. Няма по-голяма радост от децата.
2. Парите не носят щастие. Но това един финансово притиснат човек няма как да го разбере Wink това го пиша понеже съм била и от двете страни.
3. Няма нищо по-хубаво от това да знаеш, че мъжът ти те обича безрезервно и че винаги можеш да разчиташ на него за всичко.
4. И все пак колкото и да обичаш някого трябва да знаеш къде да спреш с жертвите. Това го пиша понеже самата аз не винаги оценявам всичко, което той прави за мен, на моменти същото важи и за него.
5. Винаги, когато можеш излизай навън и се забавлявай-независимо дали става въпрос за шопинг или разходка с приятели.

Аз преди да срещна мъжът ми бях ужасен егоист, отнасях се отвратително с всички мъже около мен. Когато го срещнах минах в другата крайност и се превърнах в един безкрайно даващ човек, винаги готов да се жертва безрезервно заради половинката Laughing сега в момента се опитвам да намеря златната среда и май имам напредък Sunglasses

По отношение на синът ми - никога не съм предполагала, че едно дете може да ти донесе толкова много радост и да те научи на толкова много търпение.

# 39
  • Мнения: 494
  Реалният живот ме научи да си вярвам. Научи ме и да мога...на практика всичко, от което имам нужда.

# 40
  • Мнения: 2 407
Да постигнеш това коетот си си наумил и да не се отказваш.

# 41
  • Мнения: 2 161
Аз винаги съм живяла в реален свят.Първо се научих да вървя,да говоря,няма да изброявам всичко.После се научих да живея с някой друг.След това много внимавах с новите членове на семейството.Никакъв глобален извод не съм направила за себе си.Гледам на следвам нормалния ход на събитията.

# 42
  • Мнения: X
Много често се убеждавам напоследък, че няма добро, което да остане ненаказано.
Че ако тръгнеш да спасяваш някой ,образно казано ,от пребиване с камъни или от разкъсване от хиени, явно  нарушаваш някакъв природен закон и спасената мърша съвсем скоро се настървява срешу теб и се развонява жестоко, за да ти покаже че не си Господ и трябва да си знаеш мястото на простосмъртна и безсилна твар.
Но аз съм импулсивен човек и със сигурност пак ще се наложи да ми се припомни.

# 43
  • Мнения: 2 757

buttinsky, личният ми опит показва, че има доста истина в това дето пишеш

# 44
  • Мнения: 14 498
следните неща:


Научих, че хората са егоисти и че освен за децата си и то до определена възраст, човек не бива да се жертва за никой, а да бъде егоист. Трябва да гледа преди всичко собствения си интерес и добруване, да се грижи преди всичко за себе си, защото на никой не му пука истински за него. Но ако си егоист така го прави, че да не е за сметка на другите, да не им вредиш по някакъв начин разбира се. Сега тренирам да съм по качествен егоист.


абсолютно Peace
ако сам човек не се погрижи за себе си, няма кой друг да го направи


# 45
  • Мнения: 3 268
Толерантност и доза цинизъм .Иначе много ми харесват някои ваши мнения.

# 46
  • Мнения: 377
Да се радвам на това което имам и да взимам максимума от всяка ситуация, защото утре може и да го нямам. А и утре няма да идва вечно.

# 47
  • Мнения: 1 841
Животът ме научи на много неща:

Първото, което ми идва на ум: никога нещата не са толкова зле, колкото изглеждат на пръв поглед - от всяка ситуация има изход.

Второ - научих защо е необходимо, когато те ударят по дясната буза, да обърнеш и лявата - за твое собствено добро, за да слезеш на земята и да укротиш високото си самомнение, за да си припомниш колко често ти самият не си постъпвал правилно към другите.

Трето - животът си има желязна логика - ако направиш зло, със сигурност ще ти се върне; ако сториш добро - и то със сигурност ще ти се върне: каквото си посял, това и ще пожънеш.

Ако очакваш признание от хората за жертвите, които правиш - напразно си губиш времето. Прави добро на другите заради самия себе си - Господ (съдбата, животът - както ви се харесва) ще го оцени и ще те възнагради, а никой човек не може да ти даде толкова, колкото може да ти даде животът (същото важи и за вземането).

Научих се да не съдя хората, които според мен не постъпват правилно,  а се опитвам да ги разбера - и те са слаби и податливи на пороци, точно както съм и аз.

И по повод егоизма ще "противодействам"  Laughing с част от едно стихотворение на Надежда Захариева:

              Любов е да раздаваш
              душата си без жал
              и мигом да забравяш
              кому какво си дал.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 442
Животът не е сериозна работа.
Основният житейски урок, който считам за важен за себе си е никога да не си правя планове.
Да- и да не забравям, че дяволът никога не е толкова черен, колкото го рисуват.

# 49
  • Мнения: 18
 Rolling EyesНа мен тази тема много ми хареса. Аз лично научих, че когато много силно искаш нещо и концентрираш цялата си енергия в него, мечтата ти се сбъдва. Друг е въпроса, дали между стремежите и търсенията не е минало прекалено много време и всъщност постигаш нещо, което вече не искаш и не те интересува достатъчно.!!

# 50
  • Мнения: 2 018
Да обичам.

# 51
  • Мнения: 256
на лицемерие, на какво друго да ме научи

# 52
  • Мнения: 139
Да оцелявам! Винаги, във всяка ситуация! 

на лицемерие, на какво друго да ме научи

Абсолютно те разбирам, Гад Чевръста......  Laughing

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 08:23 от anna i mamma

# 53
  • Мнения: 13 512
а всичко ме е научил само и единствено реалния живот. Само такъв живея.

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... че животът е твърде кратък, да се вглеждаме в дребнавости.

# 55
  • Мнения: 12 674
Че има хора, които са си просто злобни и недобронамерени. Без причина. Но покрай тях може да пропуснеш добрите.

# 56
  • Мнения: 15 684
живота ме научи, че истинските ми приятели са тези, които имам от малка
че колкото и да ми пука за другите на никой не му пука за мен
че сигурността, която я имам вкъщи не мога да я открия никъде другаде
че влюбването е временно, но истинската любов и обичта са вечни
че колкото по-голям непукист си, толкова по-спокойно живееш


ееех а бях един голяяям оптимист, който във всичко и във всеки търси да открие нещо добро - радвам се, че вече не го правя

# 57
  • Мнения: 139
Цитат
ееех а бях един голяяям оптимист, който във всичко и във всеки търси да открие нещо добро - радвам се, че вече не го правя

Стига бе, как може да се радваш Rolling Eyes
Има добри хора и много добри хора, и супер хора, само да искаш да ги видиш Hug

# 58
  • Мнения: 15 684
Цитат
ееех а бях един голяяям оптимист, който във всичко и във всеки търси да открие нещо добро - радвам се, че вече не го правя

Стига бе, как може да се радваш Rolling Eyes
Има толкова добри хора, само да искаш да ги видиш Hug
Аз също съм си патила и съм срещала всякакви кретени, но вярвам, че хората по природа са добри, а и дори да не са, пак търся доброто в тях, което дори и да е наивно, предпочитам да си остамне така Hug

Знаеш ли защо се радвам? Защото така си спестявам мнооого разочарование, нерви и рани
пробвах веднъж, два три ..... хиляди пъти - уморих се

# 59
  • Мнения: 139
Аз малко си редактирах постинга, но ти си го хванала Grinning

Всеки се разочарова непрекъснато от нещо или някого, но недей да се страхуваш, бъди себе си! Това е най-важното!Ще видиш, че ще дойде момент, няма да си толкова ранима, ами ще си по-силна и ще се радваш, че пак си оптимист и че не си се оставила на негативните мисли!

# 60
  • Мнения: 15 684
Аз малко си редактирах постинга, но ти си го хванала Grinning

Всеки се разочарова непрекъснато от нещо или някого, но недей да се страхуваш, бъди себе си! Това е най-важното!Ще видиш, че ще дойде момент, няма да си толкова ранима, ами ще си по-силна и ще се радваш, че пак си оптимист и че не си се оставила на негативните мисли!

има истина в това, което казваш
а и да ти кажа честно аз не съм чак такъв песимист - дори напротив - невероятно позитивен и добронамерен човек съм - просто слагам някаква невидима преграда между мен и новите хора, които срещам, и гледам вече да не допускам толкова лесно някой до себеси

# 61
  • Мнения: 139
Цитат
Местожителство:
в страната на приказките

Там песимисти не виреят Grinning
Знаех си  bouquet

Сори за спама, моля Blush

# 62
  • Мнения: 15 684
Цитат
Местожителство:
в страната на приказките

Там песимисти не виреят Grinning
Знаех си  bouquet

Сори за спама, моля Blush

ах много си сладка Heart Eyes - благодаря ти много  Hug

и аз се извинявам за спама  Blush

# 63
  • Мнения: 54
  че на никой не му пука за мен освен близките ми.


А мен ме научи, че и това е под въпрос.

# 64
  • Мнения: 5 710
Реалният живот ме научи, че няма нищо случайно, за всяко нещо има причина и всяко действие се разкрива в последствие някога. Също така ме научи да внимавам какво си пожелавам, защото ако много настоявам ще го имам, а няма да съм готова, защото не е бил правилния момент. В момента реалния живот ми преподава урока за търпението.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Реалният живот ме научи, че няма нищо случайно, за всяко нещо има причина и всяко действие се разкрива в последствие някога. Също така ме научи да внимавам какво си пожелавам, защото ако много настоявам ще го имам, а няма да съм готова, защото не е бил правилния момент. В момента реалния живот ми преподава урока за търпението.
  Peace Четеш ми мислите 10cent's

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... освен за децата си и то до определена възраст, човек не бива да се жертва за никой, а да бъде егоист. Трябва да гледа преди всичко собствения си интерес и добруване, да се грижи преди всичко за себе си, защото на никой не му пука истински за него.
Аз научих точно обратното. Истинското щастие е когато даваш, а не когато получаваш (и когато не очакваш нищо в замяна). До преди време мислех, че имам малко, но сега си давам сметка колко много имам.

# 67
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Каквото САМ си направи6 и ГОСПОД(съдбата,живота,някой...) не може да ти го направи.
Търпение.
Про6ка.

# 68
  • Мнения: 54

Много си права!

# 69
  • Мнения: 225
 Разбрах, че е вярно- насила можеш само да вземеш... не и да дадеш....

# 70
  • Мнения: 871
Животът ме научи, че морето не е до колене и че прекалената самоувереност вреди!
Понякога още получавам шамари, но вече не боли много.

# 71
  • Мнения: 2 309
Всеки ден съм на различен акъл...не мога да отговоря! Thinking
Като цяло съм хамелион,ако ме разбирате,нагаждам се към всеки човек и ситуация!
Станала съм егоист и то голям,изобщо,развалих се...а бях добра душа!

Общи условия

Активация на акаунт