Крем карамел

  • 22 943
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Как го правите и не Ви става на шупли, а си стои еднаква сместта навсякъде след изпичането? newsm78

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не е проблема в пълномасленото мляко, защото аз например го правя с козе мляко, а то не е толкова "плътно" като кравето. В броя на яйцата се крие истината Wink. С 4 яйца на литър мляко, почти сигурно е, че няма да стане гладък крем. Прецеждането има смисъл само ако сместа се е пресякла, така че и това не е някаква тънкост при приготвянето на крем карамел, а пък да се пече без да е на водна баня го превръща в някакъв сладкиш, но не и в този, за който говорим Wink.

# 17
  • Мнения: 2 567
Ще пробвам и аз с повечко яйца и пълномаслено мляко, дано ми стане Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 176
Аз слагам 8 яйца на 1л. мляко, но както писах и по-назад в темата, последните няколко години винаги ми става на шупли.

# 19
  • Мнения: 22 867
Не е проблема в пълномасленото мляко, защото аз например го правя с козе мляко, а то не е толкова "плътно" като кравето. В броя на яйцата се крие истината Wink. С 4 яйца на литър мляко, почти сигурно е, че няма да стане гладък крем. Прецеждането има смисъл само ако сместа се е пресякла, така че и това не е някаква тънкост при приготвянето на крем карамел, а пък да се пече без да е на водна баня го превръща в някакъв сладкиш, но не и в този, за който говорим Wink.

 Peace

Аз също го правя с купено от магазина мляко, което ........известно е, колко е пълномаслено. На литър мляко слагам 6 яйца, пека на водна баня, без да завира водата, като изключа фурната, оставям купичките да изстинат в тавата с водата и резултатът е съвсем гладко кремче.

# 20
  • Мнения: 2 018
Шупли се появяват, когато допуснете при печнето сместа да заври.   Слагам на по-малка степен фурната - 120-150 градуса и пека по-дълго, като наливам вода в тавичката ако е нужно.
Ако сложите повече яйца, то крем карамела ви ще стане по-гъст и когато си го хапвате ще се "реже" както се казва, но това не влияе на шуплите.
Пълномасленото мляко, също не играе роля в шуплите, а в дупето.  Laughing

# 21
  • Мнения: 51
Шупли се появяват, когато допуснете при печнето сместа да заври.   Слагам на по-малка степен фурната - 120-150 градуса и пека по-дълго, като наливам вода в тавичката ако е нужно.
Ако сложите повече яйца, то крем карамела ви ще стане по-гъст и когато си го хапвате ще се "реже" както се казва, но това не влияе на шуплите.
Пълномасленото мляко, също не играе роля в шуплите, а в дупето.  Laughing

 PeaceРеспективно,не допускайте водата в тавата да заври.
п.с аз също в момента шправя на друго мястоо с други продукти крема- пак казвам нямам фал.
Само в печенето е проблема и малкото яйца според мен!

# 22
  • Мнения: 5 183
Когато дори малко е разредено с вода или не е пълномаслено, шуплите са налице  Rolling Eyes

Да, забелязала съм че ми става най-хубав крема с истинско мялко, издоено от кравите във фермата на наши приятели. А може и да не е в това причината, но като че ли наистина тогава става най-вкусен.
Винаги, когато ни донесат мляко от фермата, правим крем Карамел и подквасвам кисело. Мммммммммм, става божествено.

# 23
  • Мнения: 441
Аз правя крем карамела си в голяма купа която събира 1 л мляко и 6-7 яйца. Ако направя по-малко, то все едно не съм направила  Grinning. Подготвям си карамела на котлона с около 150 гр захар, залята с малко вода. Загрявам и когато покафенее, и има нужната гъстота, взимам купата и почвам да я въртя между ръцете си докато тънка коричка карамел покрие стените на купата. После чакам да се охлади и да започне да се чува характерното пукане на карамела.  Изливам разбитите яйца, смесени с млякото и захар и ванилия на вкус. Пека на най-ниската възможна степен на фурната - на газова печка 1, в дълбока тавичка, която би побрала поне 2 купи като моята (разбирай -много вода има, трудно завира)  като водата покрива почти цялата купа, само 2 см са отгоре, водата не завира. И отнема повече от 1 час.
Шупли винаги са ми се получавали ако имам 1 пръст вода, или бързам да се изпече. С повече от 7 яйца, вкуса е много яйчен, не ми харесва. Явно 4 са твърде малко (аз с 4 не съм опитвала).
(Яйцата трябва да са разбити гладко, но не с миксер може би. Аз напоследък за гладки смеси за всичко използвам блендер, дори за смес за палачинки)

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 00:44 от greyeve

# 24
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Правила съм няколко пъти крем карамел по следния начин и никога не ми става на шупли и водата не ми завира.  Peace

Продукти: 8 яйца, 1 л.прясно мляко, 1 и 1/2 ч.чаша захар, 2 ванилии, 5 – 6 с.л.захар за карамела
Начин на приготвяне: Яйцата се бият със захарта, на пяна. С миксера правя тази процедура. Добавят се охладеното млякото и ванилията.
Приготвя се карамелът, като се бърка непрекъснато. Правя го в тава, че ми е по-лесно.
Когато карамелът на дъното се втвърди и чуя пукането, разпределям яйчната смес. Кремът се пече на водна баня ( водата трябва да стига един пръст под ръба на тавата /формичките/), на 130 - 140 градуса, 3 часа.

При мен проблема е, че в тавата с крема след изпичането се отделя много сок. От къде идва всичката тази вода? Може би млякото е проблема, а уж е с масленост 3%.  Thinking

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 12:07 от zwetellina

# 25
  • Мнения: 321
и при мен нещата с крем карамела са доста изнервящи, ECLAT. Не, че преди е ставал блестящ,но все 40 % от случаите го докарвах. А как става без водна баня? Това вече никога не съм го чувала. Най долу във фурната, но на решетката се слага, нали? 

# 26
  • Мнения: 2 957
Когато се слагат кроасани, режат ли се на парчета или се слагат цели newsm78

# 27
  • Мнения: 800
Когато се слагат кроасани, режат ли се на парчета или се слагат цели newsm78

режеш кроасаните на филийки и подреждаш плътно едно до друго, става подобно на блат

# 28
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Шупли се появяват, когато допуснете при печнето сместа да заври.   Слагам на по-малка степен фурната - 120-150 градуса и пека по-дълго, като наливам вода в тавичката ако е нужно.
Ако сложите повече яйца, то крем карамела ви ще стане по-гъст и когато си го хапвате ще се "реже" както се казва, но това не влияе на шуплите.
Пълномасленото мляко, също не играе роля в шуплите, а в дупето.  Laughing

 PeaceРеспективно,не допускайте водата в тавата да заври.
п.с аз също в момента шправя на друго мястоо с други продукти крема- пак казвам нямам фал.
Само в печенето е проблема и малкото яйца според мен!

Това е и моят начин на приготвяне на крема.За броя на яйцата-мисля че 6 са достатъчни,ако са по-малки може и 8 броя.Както е написано,много е важно печенето,на мен ми отива около час и половина,че и повече понякога.

# 29
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Май само аз го пека 3 часа.   chef Joy

Общи условия

Активация на акаунт