МоятА КУХня - моЕто ЦаРствО, тема 15 за всичКИ лЮбиТЕли и позНаВАЧИ...

  • 53 808
  • 309
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Добре де..аз пък си мисля ,как можете така да си купите готова кухня, нали всяко помещение е строго индивидуално. Аз примерно не мога да се реша на такава стъпка, колкото и да ми хареса една кухня  Thinking..не критикувам никого..просто разсъждавам на глас / или по скоро в писмен вид/ Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 642
Добре де..аз пък си мисля ,как можете така да си купите готова кухня, нали всяко помещение е строго индивидуално. Аз примерно не мога да се реша на такава стъпка, колкото и да ми хареса една кухня  Thinking..не критикувам никого..просто разсъждавам на глас / или по скоро в писмен вид/ Peace

Честно казано, след година четене и гледане, и ровене в темите и сайтовете за кухни, готовите модули ми се сториха добър вариант. Дано не съжалявам като ги сглобим, но след като трима майстори ми отказаха да ми направят ъгловите шкафове, нямах много избор.
А помещението си е нормално, стандартна квадратна стая и не изисква по-специален проект. Затова лично аз ще преглътна празното пространство от 10 см., тъй като има възможност да се скрие (надявам се) по-незабележимо.

Момичета, аз пак и в тази тема да питам... Кажете ми колко см. стандартно е гърбът на кухнята? Споделете и други фирми освен тези от първата страница, които предлагат такива плоскости. Също и  как се води като име самата плоскост? Малко ми е объркано все още, но нямам време, трябва да избера гръб и да го вземем до средата на ноември.

# 32
  • Мнения: 187
Кухненският гръб стандартно е 600 мм висок, дебелината е 10 мм. Понякога вместо тази спецална, малко по-тънка плоскост, се използва обикновена плоскост (18 мм), която е също термоустойчива. Зависи какъв декор търсиш. Обикновено гръбчетата се предлагат в декорите на плотовете. Освен фирмите, които са споменати в началото на темата, на пазара се предлагат плотове на WODEGO, EGGER, Kaindl (сигурно има и други, за които в момента не се сещам).

# 33
  • София
  • Мнения: 4 397
Диди поздравления за темата   bouquet
Искам да те питам от къде изрови последната долу бяла кухня с дървения плот искам да поразгледам такива кухни  Hug

# 34
  • Мнения: 147
сега и аз да питам.. Simple Smile монтирахме кухнята миналата седмица ( най-накрая), много хубава стана, но и естествено с някои недостатъци, защото както каза баща ми сме още млади и зелени  Mr. Green и не разбираме от кухни Sad всъщност май най-големия проблем е, че си я поръчахме с височина 95см, вместо 85, но вече е твърде късно да се тюхкам, ще си подскачам до плота и това е  Confused другия по-решим проблем е че почти няма място за сушилник за чинии, много е тясно и се чудя какво можем да сложим, гледах ги и тия висящите, но не съм много сигурна дали ще станат, а пък и те ми се виждат малки Sad някой има ли от тях, практични ли са изобщо ?

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Дидка, благодаря за синтезираната информация. Успех на всички"чакащи", ще се радвам да почерпя опит. При нас ремонта е замразен до.....следващите премии в работата Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 36
  • Мнения: 459
 cook
Събирам идеи

# 37
  • Varna
  • Мнения: 439
сега и аз да питам.. Simple Smile монтирахме кухнята миналата седмица ( най-накрая), много хубава стана, но и естествено с някои недостатъци, защото както каза баща ми сме още млади и зелени  Mr. Green и не разбираме от кухни Sad всъщност май най-големия проблем е, че си я поръчахме с височина 95см, вместо 85, но вече е твърде късно да се тюхкам, ще си подскачам до плота и това е  Confused другия по-решим проблем е че почти няма място за сушилник за чинии, много е тясно и се чудя какво можем да сложим, гледах ги и тия висящите, но не съм много сигурна дали ще станат, а пък и те ми се виждат малки Sad някой има ли от тях, практични ли са изобщо ?

Пусни снимка на кухнята - така е много трудно някой да даде идея за сушилник. Лично аз също нямам такъв, но ще имам в единия шкаф, а и имам един от Кауфланд, който изглежда като дъска с дупки и ако се наложи на него ще суша набързо съдове, ако се наложи, но все пак аз имам съдомиялна.  Някой беше ги пускал като снимка тези сушилници, но сега незнам в коя тема е, но се води и сушилник за плодове и зеленчуци. Когато не ти трябва го прибираш някъде. Но така без снимка наистина ми е трудно да кажа нещо. Примерно при мен не става сушилник на гърба /аз и не искам де/, но смесителната ми батерия е доста висока и ако трябва да го сложа над мивката - ще се удрят.


А между двете смесителни батерии които видях на 1-ва страница, аз избрах първата - високата и мисля че ще ми е по-удобно. Като фирма - моята е на Форма вита, обаче още не съм я ползвала, така че отзиви не мога да дам.

Поли ако бяхте сложили дъските в бяло - нямаше да се набива толкова на очи, но виждам че не си в България, така че и да кажа къде има подобни - няма да помогна...
Обаче като вратичките на кухните на мебели Явор - в повечето складове за плоскости ги има. Така че момичетата с дупка от 10 см могат и това да направят като вариант.

# 38
  • София
  • Мнения: 642
Кухненският гръб стандартно е 600 мм висок, дебелината е 10 мм. Понякога вместо тази спецална, малко по-тънка плоскост, се използва обикновена плоскост (18 мм), която е също термоустойчива. Зависи какъв декор търсиш. Обикновено гръбчетата се предлагат в декорите на плотовете. Освен фирмите, които са споменати в началото на темата, на пазара се предлагат плотове на WODEGO, EGGER, Kaindl (сигурно има и други, за които в момента не се сещам).

MarZ,   bouquet

# 39
  • Мнения: 147
ок, сега ще я снимам и ще пусна материал довечера Simple Smile

# 40
  • Мнения: 645
а за гръб на кухнятя освен това ПДЧ и скъпите материали - ст. камък и изкуствен камък, стъклото удачно ли е?


например такова стъкло, каквото слагат на масите, ударо и топлоустойчиво?

# 41
  • Мнения: 491
а за гръб на кухнятя освен това ПДЧ и скъпите материали - ст. камък и изкуствен камък, стъклото удачно ли е?


например такова стъкло, каквото слагат на масите, ударо и топлоустойчиво?

Ами и аз много исках стъкло. В последствие го промених, но докато проучвах за стъклото разбрах, че се напуква от електричеството при контактите. А и нещо не си го представих как ще стане монтажа, поне не ми хареса нищо готово на което попаднах. Аз го бях измислила почти как ще стане, но по стечение на обстоятелствата променихме целият проект Simple Smile. Но следващата кухня най-вероятно ще си я направим със стъкло Sunglasses.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Дидка ,страхотна темичка   bouquet ....и как само премина от червеното към бялото  Thinking майтапя се  Stop
Добре че момичета като теб се грижат за тези прекрасни темичи,благодарим ти за труда   bouquet

Дидка - благодарим за новата тема... точно бях почнала в старата да отговарям.
hana1 , ако това тук е твоята мивка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7856933, моля те кажи ми цена на мивката, смесителя и дозатора за препарат за съдове и от къде са купени. Искам точно същите.  bouquet
 
Това не е моята мивка, но такива смесители и дозатор за течен сапун има в Бриколажа. Тук във Варна знам къде има такива мивки, но за София незнам. А тази мивка мисля че е на Сис7, но тя пък е от Пловдив, така че незнам и тя доколко може да ти е полезна. Само да не съм объркала кухните - ако е на някой друг - да ме извини!

Да снимката е от моята кухня Simple Smile
Хана и тук се засичаме,аз отдавна се каня да ти кажа ЗДРАВЕЙ   bouquet но да не спамя Simple Smile

Ваня мивката ми е на Бланко,струваше 190 лв,а смесителя и дозатора са на Пирамис-гръцка фирма-двете бяха към  130 лв,но това са цени от декември миналата година.


# 43
  • Мнения: 288
sis7, много ми харесва кухнята ти. Благодаря за инфото. И отцедника много ми харесва. По-нагоре в темата се питаше за отцедници. Тези не са много големи, но аз например не обичам да държа по много чинии на тях. Според мен ще имам проблем с някоя голяма тенджера, но засега ще се налага да готвя само за двама  Laughing.

# 44
  • Мнения: 239
Момичета ето още една фирма която произвежда механизми и консумативи за кухни.
Имат уникални неща.
И това което най-много ми харесва, е че използват рационално всяко възможно място в кухнята. Grinning

http://www.blum.com/bg/bg/index.php

 

Общи условия

Активация на акаунт