АВГУСТовското ни злато радва се на циганското лято

  • 24 349
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7
 welcome на всички нови мами
Честити месечинки на всички сладурковци и принцески
Сиебер, мила не се обвинявай, ти не си виновна за нищо, вярвам, че всичко ще се оправи скоро  Praynig
Момичета, мотя беба от три дни неще сда яде хич  #Crazy, постоянно се гьрчи крещи, или пьк хапне малко и почне да ми се смее newsm78, яде по 4, 5 пьти максимум, като само 3 пьти си изяжда ,, порцията,, ( да уточня, че вече почти изцяло сме на АМ ). Имали място за притеснение, как мислите?! Имам чувството , че не и е много вкусно това мляко, но мисля, че не е редно да се сменят често, а това ни е второто newsm78?
Коте, наистина са добри тези Бамбино, днес излязохме с пелена на разходка, и не я смених около 4 часа, защото не се сьбуди, и не беше пропуснало, само пьрвия пьт като сложих малко се размрьнка, но после свикна Mr. Green. Взехме и новото кремче за подсичане на веледа, и сьм много доволна, и то е изцяло натурално, т.е. Био  Laughing, мирише на невен, взех и този прослувут препарат на Бочко за сьдове, и от него сьм доволна,  не очаквах  Rolling Eyes
Асе, Стефи оправи ли се?
и всички болни да се оправят бьрзо  Praynig

лека от мен и Валентина, а утре ще почерпим  Wink

# 271
  • Мнения: 3
Добър вечер!  Hug
Влизам за секунда защото съм скапана!  cry
Единственото което искам да напиша е че стискам палци на Емчо на Сибер и за да не досаждам се присъединявам към постовете на другите загрижени майки! Сибер молим се за теб и Емката! Имай вяра майче! С теб сме всички в мислите си!  Praynig
Светле благодаря ти за ЛС.
Мами благодаря за отговорите, май сте прави че се чудя за какво да се хвана!  #Crazy
Колди Денис яде по 6 пъти на ден различен грамаж, най-често между 130 и 150 мл. Храна го горе долу на 3 часа, но зависи кога се събуди. В началото пиехме НАН Н.А. и беше запечен, сега го мешам с Фризовом 50/50 + чая Блевит Л и схемата действа безотказно!  smile3550
На болните - да оздравяват бързо!  Wink  Peace
Лека нощ!  Sleeping

# 272
  • Лондон
  • Мнения: 56
Здравейте и от нас!
Днес голяма разходка ударихме! И много срещи, много нещо...

Срещнахме и Монката на Феб, който на живо е още по-хубав и само за гушкане, но Велла не му обърна особено внимание - както вече знаете, сърцето й е отдавна заето...   loveuuu Тя прекара следобеда сънувайки любимия френски рицар Тристан, а Монката, милия, се чувстваше много пренебрегнат и се скъса от рев.  Confounded
Горката му майка едвам го успокои  Wink

Ето срещата



Велла как сънува рицаря...



А Монката как неудържимо реве 'Искам я ма мамоооо'...



Ссибер и ние се молим за теб и Емката! Надявам се и Мелфин, Стефи на Ася и Стели Мели да са по-добре!

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 23:32 от eya

# 273
  • Мнения: 1 266
Педиатър (извън работното време на личните ви педиатри) може да се намери в Токуда и Института по Педиатрия (бул. "Иван Гешов" 11, до Центъра по хигиена и отстрани на Военна болница)!

Аз лично ви препоръчвам Института Wink

Отивам да се хоризонтирам до детето, защото тя нещо го е ударила на неспане и иска нонстоп ентъртейнмъмт по цял ден и съм гроги. С триста зора я приспах и сега. Не че реве или нещо, просто се кокори и издава звуци, ама иска да съм там и да й обръщам внимание. Всичко останало - утре  Heart Eyes Hug

За четвъртък съм на линия, предложете час.

Шийла, радвам се, че се оправяте с Бамбино-то. Аз наистина смятам, че това е по-добрата алтернатива  Heart Eyes

Айде, че едва гледам.

# 274
  • Мнения: 207
Светла мама, много благодаря за инфото.  Hug Съвсем се обърках с тези ПРЕ и ПРО. Изобщо не бях обръщала до сега внимание, че са различни ...   ooooh!

Мери Джей и Коте Марта, предлагайте вие час, защото аз съм най-близо и мога по всяко време. Мери Джей май нещо трябва да се съобрази с кърменето ... newsm78

Ея, Феб,   Hug много сте готини. А бебоците ........... пу, пу Ще чакаме и снимки от Варненската среща  smile3509

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 09:33 от melfin

# 275
  • Мнения: 702
Добро утро от нас с Петър!
Да се отчета от вчерашната консултация,Петър е надал 700гр и е пораснал 3см и половина,педиатърката каза,че е добре,а и той си хапва нормално!
Добре дошли на новите мами и на тяхните бебенца много е хубаво,че се увеличаваме!
Колди ние се храним с Фризовом и изяжда всеки път различно между 120 и 160 гр зависи колко е гладен,яде на 3часа,6 пъти на ден с 8 часов интервал през ноща.
Нашият проблем с връщането вече спря и лекаря ме посъветва да сменя млякото,но Петър като е свикнал да му е гъсто и другото не го иска(Фризолак)ще го пием Фризовома и този месец(педиатъра каза,че не е препоръчително да се пие повече от 2м) и след товащ търся някакво по гъсто мляко,засега се сещам,че Милумил е такова,но по нататък ще мисля.А това,че бебетата по накога ядат по маалко са периоди и минават ако бебето е спокойно,мисля,ч няма място за притеснетие!
От вчера давам плодово пюре и Петър много го харесва!
Това е засега от нас,днес съм на Фризьор ., и докато съм в салона мъжо ще го разхожда с количката,че го било страх в къщи да го гледа сам и да го нахрани,абе мъжка му работа!

# 276
  • Мнения: 3
Добро утро и от нас!  Hug
Наспах се тази нощ и съм свежа като печурка! Почвам да оправям из дома, че свеки ще идва на гости!  newsm28 1dishes Wink
Дениско е в това положение  newsm07 ама нещо не го чувам вече, та сигурно е отнесъл плувката! А мойта пералня изпра... hang
Преди да се захващам обаче влизам да си изпроса почерпка от днешните рожденници!
Да е честита третата месечинка на Валентина на Шийла, Александър на ЕсЕмДжи, Венци на Каприз, Николай и Стоян и на техните майчета!
И специални поздрави за Калоян на мама Ани Д - за втори месец член на екипажа!
   babyuu    party006

И като не се сещат майките им да почерпат леля им Дона ще си се почерпи сама!  hahaha Майтапя се разбира се! Това е от нас с Дениско за всички празнуващи днес!  Wink Лек ден момичета!  Grinning

# 277
  • Мнения: 149
Добро утро и от мен!
Сиебер, само да ти кажа, че ти си най-добрата мама за твоя Емчо, така че кураж, мила!!!
Вчера цял ден бяхме навън и разбира се много добре му се отрази на Гого. Аз разбира се накрая премръзнах и цяла нощ ме боля кръста. Дано да няма други последици.
Нашия педиатър ни е препоръчал да ходим в мед. център "Лора", когато не е на работа. Ние в началото даже ги посетихме веднъж, защото се бях ошашкала, че малкият повръша много #Crazy Много бяха мили. Останах доволна. Но сигурно в Института по Педиатрия са по-добри специалисти. Дано на никого не се налага да ходи до там.
Това е за сега от мен, че мушмурока се мръщи и ще се наложи да го забавлявам.....
Аааааа и разбира се, честити месецинки на всички празнуващи и техните сладки мами  ura

# 278
  • Мнения: 12
melfinвидях,че Светла мама ти е дала инфо за пробиотиците.
колди,Вики яде по 120-130гр.през 3-3.5ч.в повечето случаи.
Вечер пауза 5ч(ако въобще може да се нарече пауза).Не мога да махна нощното хранене. ooooh!
Днес се очертава чудесно време  и ви пожелавам приятни разходки  Grinning

# 279
  • Мнения: 174
КОЛДИ, ние също като ЕЛЕМ ядем по ок. 130 на всеки 3 - 3,5 часа. Като питах лекаря дали не е станал шишко (Емо, не лекарят), че последния месец наддаде кило и половина, той ми каза хич да не го мисля това, като започнело детето да лази и да прохожда, всичко се регулирало.

АНИ Д, мерси, хи-хи. Ами те всички са такива сладури тук, че няма накъде повече. Не мога да им се нарадвам!

Стискам силно палци на другия ЕМО във форума, всичко ще е наред, не може да не е!!!

# 280
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 636
Да е честита третата месечинка на Валентина на Шийла!!!! Да е жива и здрава и все така красива!!!!!!!!!!!!!!


А ние да почерпим за втората месечинка на Калоян!!!!!!!

Леле, кога минаха два месеца и ние вече пораснахме, а се родихме последни в месец Август.
Мама Дона мерси за пожеланията!!!!

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 10:37 от ani_d

# 281
  • Мнения: 207
Честити трети месечинки на:

Валентина на мама Шийла, Венцислав на мама Каприс, Александър на мама ЕсЕмДжи, Николай на мама Янче и Стоян на мама Касиопеа  smile3525

Честита втора месечинка на Калоян на мама Ани  newsm51


За всички празнуващи малка почерпка  Wink



# 282
  • Мнения: 2
добро утро и от нас  bouquet


първо Шийла, честита трета месечинка на малката Валентина и Ани, честита втора на Калоян, да сте много много здрави и щастливи, още повече усмивки и емоции Heart Eyes
на всички мами които пропускам Embarassed честити месечинки а малките бебоци
малко се загубих но всичко е наред, просто не можах да стигна до компа, а единия от дните, май понеделник не ми отваряше страницата на форума #Cussing out

и аз се присъединявам към молитвата за малкия Емил на мама Сиебер, кураж мила и стискам палци малкия да се оправи по-бързо  Praynig

аз мога да се похваля с новата семейна кола, в която вече има място за колички, кошчета и всякакви други бебешки багажи   car003 ще стваме пътешественици  Mr. Green

иначе Борис е невероятен напоследък, само раздава усмивки иговори на всички newsm47 кара се на играчките и даже се взира в ТВ и монитора на компа понякога. гледа ужасно умно, страшно се очовечил милия  smile3521
ще кача малко нови снимки и ще ви покажа по-късно

май времето е гадно днес, или поне засега, дано се пооправи да се разходим днес повече Sunglasses

Ея, много хубава среща сте си спретнали заедно, а снимките на Вела от преди няколко дни много ме забавляваха

Синдерела направо му съчуствам на твоя с тази сериозна литература и тези подтискащи кодекси, верно дай нещо по-лежерно на човека Mr. Green

като ви чета за млеката и се чудя /защото сигурно и ние ще минем на АМ в някъв момент/ та се чудя педиатрите не определят ли дозата АМ и не казват ли през колко време да се дава ?? щото за кърма как да е, ама АМ не може да се дава произволно и на поискване, защото дечицата ще станат плондири-нали знаете-колкото повече толкова повече..а и заради съставките в самото мляко едва ли може да се дава неограничено и на око...  та така де, съчуствам ви за чуденето и се чудя как може да няма някакви по-точни дозировки и препоръки за приемане на тези млека, а оставят майките да се чудят.. newsm78


офф стига съм философствала  Laughing да си бягам по задачите

забравих  welcome добре дошли на новите мами

# 283
  • Мнения: 2
Здравейте,мамита!  bouquet
Аз пак изчезнах,ама....все не ми остава време. Embarassed
Бяхме при Драганов,ама Мариетка беше вече гладна и няма да ви казвам какъв рев му удар през цялото време...човека се хвана за главата и каза,че е мнооооого лоша,да му мисля...и че ако искам да стане човек,майка и трябва да стане кучка #Crazy Но всичко му е наред на детето,което е най-важното.Иначе сме добре,но повече никога няма да посмея да кажа,че са и минали коликите-тъкмо си го помислих и го казах и след това 3 дни ме направи луда.
Аз нещо се разболях-болят ме много гърлото и ушите...цяла нощ не можах да спя и се наложи да започна Биопарокс.Дано да ми помогне,за да не се наложи да пия антибиотик. PraynigСамо че знам,че не трябва да се използва по време на кърмене и затова мисля 3 дни да и давам само АМ без кърма.Лошото е,че незнам след това за колко време ще се изчисти от организма ми и кога ще мога пак да давам и малкото кърма,която имам newsm78 Коте,ще те помоля за мнение и съвет и ти благодаря предварително  bouquet
Мелфин,Благодаря за тортичката за втората ни месечинка! Heart Eyes
Вчера ходих на преглед в Шейново и всичко е наред след раждането-поне така казаха-дано! Много се страхувах от този преглед,не знам защо,но мина добре ooooh! Но....мъжо е още на сухо горкия,но...още не ми е до това Embarassed
Е,това е от мен засега.Честити месечинки на всички бебоци и целувки от нас с Ети.Не съм прочела още цялата тема....Изчезвам

# 284
  • Мнения: 60
Добро утро и от мен Simple Smile
Сиебер,ние също ви изпращаме много положителни мисли,сигурна съм,че скоро всичко ще е лош спомен Hug
Аз лично не бих си завела детето в Токуда(в спешния център),просто не ми се иска да стане както с раждането-в 6 ч.сутринта чакахме час и половина долу,аз с изтекли води,цялата мокра,но имаше друго раждане и така никой не ме прегледа дори.В 7,30 вече беше дошъл доктора,с който имах уговорка и се качих в кабинета му.Че аз можех и да родя,знае ли човек.Проста един дежурен лекар не ми вдъхва доверие,не дай се боже,дано не се налага, не ми се иска моето дете да бъде чакащо.Бих избрала Института по педиатрия.  
Моето дете яде по-140-150мл.6 пъти ,а понякога и 5,но както казах все не му стига.Обаче не прави голяма нощна пауза,тъй като през деня прави 4-5 часови интервали,че се чудя как да го променям това.
Честито на всички празнуващи и по-специално на Калоян на Ани-Д (най-вероятно не си спомняш,но на Отворените врати в Токуда седях от дясната ти страна) Simple Smile
Усмихнат ден на всички Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт