АВГУСТовското ни злато радва се на циганското лято

  • 24 348
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 11
Я ми кажете всъщност моя Дениско като не гука по цял ден трябва ли да се притеснявам, гледам че някои бебенца гукали много, а и се смеели на глас. Дениско се усмихва и гука, ама по-малко! Дали е тревожно?  newsm78  Ама Криси почна да се смее на глас чак към 5,6 месец  newsm78 Кажете си мнението, има ли и други срамежливи като мойто?

ами надявам се да не е притеснително, защото и моя Максим е така - усмихва се рядко и то трябва да е нещо супер забавно или ако аз му правя физиономии  Crazy
за гукането - той понякога не гука, ами направо си ме строява по лъвски #Crazy..май, май не изпълнявам всичките му желания  Laughing

Честито на всички празнуващи мъничета днес!!!
Добре дошли на новите майчета и малките човечета  bouquet

При нас също няма нищо, което да отчитаме, освен, че май зимата настъпва доста по-бързо тук в Монреал и започваме да си стоим повече вкъщи, което пък май доста изнервя "шефа"  Simple Smile и така...

весел ден (за мен) и следобед (за вас)  Peace

# 256
  • Мнения: 11
ssieber , Максим изпраща цялата си позитивна енергия и сили на Емчо, за да се оправя по-бързо мишленцето, да спре да плачка, а да почне да се смее и гука весело и щастливо!!!.. Praynig нали са родени на една дата - трябва да се подкрепят децата Peace

Прегръдки от нас  Hug

# 257
  • Мнения: 1 410
Момичета ,чета най - първата бременна тема.Няма ли някоя да направи и на тях първата тема?Аз не мога - незнам как става.Ама се замислих ,че скоро идва ред на августинки 2009.

# 258
  • Мнения: 27
Ellle за да нчма бебчо температура от ваксината на нас педито ни изписа Panadol Baby. Многп ни помогна.

# 259
  • Мнения: 1 266
Миши, спокойно  Heart Eyes в края на ноември ще я направим Simple Smile

# 260
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Добър вечер и от мен и Калина!

Добре дошли на всички нови мами welcome

СЗиебер, не се отчайвай, нямаш право на това - нито си лоша мама, нито си сгрешила нещо, просто не е толкова лесно да си майка, Господ ни изправя пред изпитания, но ние нямаме право да се предаваме! Както каза и Котката, ГЕР се израства, така че, въоръжи се с много търпение и с цялата си любов и ще видиш, че всичко ще се оправи  Hug. От мен също имаш много положителна енергия и пожелание за скорошно оправяне, само спокойно, защото бебчо усеща всичко!

Асе, дано и при Стефи всичко да е наред, бързо да оздравявате Hug.

За Лактана Био 1 - аз я купувам за 21,30 лв., но наистина е много досадно да я издирваш, защото не винаги има. Иначе и аз смятам, че регулира стомахчето и от него нямат колики бебенцата. Още не сме опитали новото мляко, не са го заредили.

Мамадона, Дениско не си хаби напразно усмивките и думите Wink, май се чудиш за какво да се притесняваш. Тя и Калина не е от най-разговорливите, пък е най-голяма  Crossing Arms.

Чакам с нетърпение репортаж от Варненската среща, а дотогава поздрави на всички!

# 261
  • Русе
  • Мнения: 660
Здравейте девойчета!
Аз съм на 36 г. от Русе и съм майка на 2 момиченца. Каката е вече на 12г. и се казва Ния, а малката душичка Ема се роди на 06.08. с планово секцио, което без малко да стане секцио по спешност, понеже тя също си беше избрала датата 06.08. да се появи на бял свят и контракциите ме почнаха 12 часа преди часа ми за секцио. За съжаление тя така се беше омотала в пъпната си връв, че надали щеше да се появи нормално на бял свят при други обстоятелства. Водите ми бяха зелени.
Искам да ви задам няколко въпроса. (Иначе щях само да продължа да ви чета).
Отнася се за мамите, които хранят с изкуствено мляко:
1. Колко пъти и по колко мляко изяждат бебетата ви?
2. На какъв интервал ги храните?
3. Налагало ли ви се е да сменяте млякото и защо?
Мойта малка пръдла плаче всеки път като почваме да се храним. Много трудно я кандардисвам да започне да яде. И не яде както ми се иска и както ядеше преди. Приемам съвети как да и предизвикам отново апетита.
Имам и още да питам, ама ще ви пощадя засега.
Относно зеленото ако – споко!!! Не означава нищо особено – просто така наречения „бърз пасаж” на храната през червата. Ема ака винаги зелено, ако яде чист Нан. Ако го смеся с малко Фризовом, ака патешко жълто.

# 262
  • Мнения: 225
Здравей Колди, аз ще ти отговоря първа Mr. Green
Малката яде по 150 мл, но удължих времето между храненията на 4 часа.
Давам Нутрилон, беше на НАН, но е запечена по принцип много трудно ака, а от Нутрилона що годе се нормализираха нещата, но и въпреки това сега давам и Лактулоза MIP за това гадно "сране", че страшно се мъчи детето. Защо е така незнам. Аз също съм страшна "Запекана" на 4 дни един път да ходя, тя се е метнала на мен явно. Много е гадно, защото докато не се изака са страшни мъки. Дано този сироп ни помогне и й се регулира стомахчето.
Давам 150, защото педиатърката каза, че трябва по толкова да яде. Незнам не е ли много, но тя си го изяжда, почти накрая почива малко след като се оригне, но сутрин или когато е много гладна го изяжда и без почивка Mr. Green Също така каза, че през ноща трябва да прави пауза от 6 часа (Микаела прави осем часова пауза), но през деня може да яде и на 3 Shocked Е на три часа 150 мл ми се виждат множко, та затова яде на 4 ако е навън може да издържи и 5. Но не съм и налагала аз този режим а тя сама си го наложи. Храненията в момента са ни 5 за денонощие, като между сутрешното и обедното давам и сокче.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 21:09 от didi-2

# 263
  • Мнения: 990
Първо Добре дошли на всички нови мами! Hug
Много е хубаво така да ни се увеличава семейството, пък и ние сме си гостоприемни! Hug
Така както е тръгнало ще станем с най-посещаваната темичка  Mr. Green

Сега да кажа на кратко за нас: бате Вальо е на АБ от вчера, ако не беше дребничкия обаче нямаше да му го дам, но сега ме е страх и предпочитам да се излекува по-бързо, а не да рискувам! Confused Маска не слагам на никого, макар и таткото да е и той болнав вече, но нали ние с Кирил сме на кърма Joy, а по-добра имунизация от това няма, от опит го казвам  Flutter И така, днес бяхме на консултация: Кирил е качил пак 1 кг и вече е 6 кг и е дълъг 60 см, с пет повече от миналия месец! Peace много съм доволна, поне съм сигурна, че си хапва добре, макар че ака два-три пъти седмично! Сестрата се опита да ме посъветва пак за сокчетата, и аз пак и отказах  Mr. Green Като чу, че акал толкова рядко, ми предложи и даго дохранвам  ooooh! Е, как питам, аз качил е 1 кг, какво дохранване  Shocked ... След консултацията се поразходихме до Ямбол, сега обаче вечерта вдигна малко температура, сигурно от ваксините, дано утре всичко отмине.

Хайде новите мами да пуснат и по една снимка, да се запознаем и визуално  Flutter

Ея, много се смях на съветите за гледане на бебе  Joy

Хайде болните да оздравяват, че много лошо така  Hug

# 264
  • Мнения: 45
Добър вечер и от нас  Simple Smile
Малката днес се държа геройски по време на ваксината. Наддала е с 730гр (в момента е 5350) и е пораснала с 2.5см (57см).
Нащо педи ми каза да съм започвала захранването със сокчета от уте #Crazy , ама аз не смятам да го правя. Някой от вас да е започнала захранване?

andonovag и ние бяхме редовно с 'хриптящо" носле и затова педиатърката отложи ваксината. Бяхме с хрема две седмици, но сополките бяха прозрачни и воднисти. Ходихме  при УНГ и ни изписаха Макситрол повлия се веднага, но казаха че хрипа ще си го има докато не поотрасне. Лактаната я вземаме на 21.30 за 750гр, а новите са по 600гр на цената на 750гр.

Колди малкта си хапва по 5 пъти на ден по 130-140гр през три часа и половина. Сменихме млякото преди две седмици от Нутрилон на Лактана, понеже се запичаше доста лошо. Съвет за храненето не мога да ти дам - наща мишка каквото и дадеш това ще изяде. Laughing

А, успях да кача и снимка в "да се запознаем" smile3534
Скорошно оздравяване на всички бебоци  newsm03

# 265
  • Мнения: 955
Annity87, и аз давам Панадол. Първия ден дадох превантивно и не вдигна температура, но на следващата сутрин имаше 37.3 и му дадох пак.
ssieber, кураж миличка! Сигурна съм, че скоро всичко ще е на ред и лошото ще остане зад гърба ви. Една силна прегръдка от мен и Ивайло за Емо  Hug!
Колди, добре дошла!

# 266
  • Мнения: 207
Ще взема чука и  hit Толкова много бях написала и той взе, че пак се рестартира  smile3511
Започвам отначало  Crossing Arms

Леле, дъжд от нови мамчета ни заваля. Вчера две, днес - четири. Браво, браво  smile3501
Добре дошли на Танчето, Танити87, Слънчоглед  и Траяна76 welcome

Аз още не съм се разболяла сериозно, само гърло си ме боли - нямам Т, нито хрема ... Дано да ми се размине. И Костенурчо е добре  Praynig Надявам се, че ще го опазя.  Praynig Не пускам никой при него  ignore2 Цял ден бяхме навън и много доре ни се отрази. Утре ще повторим  Peace

Хавга, да нацелуваш Али   love001   love001   love001 За четвъртък с Коте Марта и Мери Джей си организираме среща в парка на Младост 2. Ако си мобилна и имаш желание, пиши на лични да се разберем.

Всички мами, които желаят също могат да се присъединят към нас  Peace

Миленче, стягай се, че четвъртък го дават много топъл и слънчев (22 градуса), мислех да идваме къмто вас. И мери джей да се стяга.
Много лошо си го научила Съни с тоя Дактарин, ама педиатърката ви е виновна. Направо се чудя на някои хора акълът къде им е  newsm78 Откъде накъде ще лекува нещо, дето го няма  #Cussing out Това си е лекарство, нищо, че изглежда безобидно, организмът трябва да го разгражда и на тия малки джвъчки им се натоварва черният дроб напълно излишно. Препоръчвам ти да го спреш - ще има протести, но за 3-4 дни ще забрави, надявам се. изчакай първо да оздравеете у дома, че ще ти дойде нанагорно - хем всички болни, хем ревящо бебе не е добра комбинация.
Коте Марта, за четвъртък съм на линия   newsm44 Днес Костенурчето не си е получавал дажбата от Дактарин гела  Naughty Няма и да получи повече от сладкото гелче  Mr. Green

Havga за запичането педито ми каза да взема АМ с ПРОБИОТИЦИ(повечето са с пребиотици)те действали разхлабващо.

ЕлЕм, има ли разлика между ПРОБИОТИЦИ и ПРЕБИОТИЦИ, защото аз давам Фризолак с ПРО...  newsm78

Joy  Joy  Joy

Сибер, не се упреквай, защото не си виновна ти. Сигурна съм, че всичко скоро ще отмине и детенцето ти ще бъде добре. Пожелавам ви го от сърце  Praynig

мелфин - ти кас ки? имайки предвид неразположенията, ако искате  3-те с котката да се разберем нещо за понделник или вторник другата седмица. погледнах прогнозата-времето ще бъде още по-добро. а и  къде точно можем да се видим, че нещо не ми се изясни.
Мери Джей, ние за сега сме добре. Дано така да си остане  Praynig Ако и при вас всичко е наред в четвъртък може да се видим в парка на Младост 2 (точно до този парк са социалните), ако имаш желание пиши на лични.  Peace П.П. Ние имаме едно зимно чувалче, две порт-бебета и три  #Crazy космонавтчета. Ама нали погача правихме, та ни затрупаха  Joy

Момичета от София, един бърз въпрос, че сега съм се сетила. Не дай си Боже, ако някоя вечер или нощ бебчо се почуства зле и се наложи да го водиме на лекар, КЪДЕ ДА ГО ЗАВЕДЕМ? Не искам да е в поликлиниката ни, защото там има много некадърници и им нямам вяра.

Колди   welcome Браво че си се престрашила да ни се представиш  Wink

Стели Мели, мила, бързо да оздравяват всички у дома и гледай да опазиш Кирилчо  Praynig


Честита втора месечинка на Константин ная мама Сонаши  smile3525


Честити трети месечинки на Петърчо на Мама Галка23, Наталия на мама Кристина82, Карина и Максим на мама Розалин, Калоян на мама Беба Бебешка и Алесия на мама Роси32  newsm51


Лека нощ на всички  Hug




# 267
  • Мнения: 0
melfin - o.k. съм вече и аз и слава богу дотук и малкия го подмина. Ако и Котката е на линия, тогава направо да се разбираме за точен час и място, а ако някой се престраши да дойде - мнноооооого добре ще е дошъл. Аз се канех да ходя четвъртък до службата/ още не съм ходила въобще/, ама ако се уречем го отлагам за петък - утре ще препитам и колегите, дано са тогава на линия. А и все отлагам колкото мога това ходене, че  малкият все така отказва шишетата и как ще стане раздялата, акълът не ми го побира все още. Май научаване на тия шишета няма.
Лека на всички от нас!

# 268
  • Мнения: 6
Добър вечер мами  Hug

Аз само ви чета тези дни. Първо да поздравя новите мами, които най-после се престрашиха да ни се представят   bouquet А има и още сигурна съм.

Ssieber, самият факт, че си задаваш въпроса, дали не си лоша майка показва, че ти си най-добрата майка за твоето дете, която е загрижена и бди над него ден и нощ. Имай сила и кураж и ще преминете през всичко това. Сега си му най-нужна, защото единствено в теб малкото бебече усеща спокойствие, сигурност и утеха. Няма по-милостиво, страдащо и раздаващо се сърце от майчиното. Незнам дали си вярваща, но имай вяра, намери някоя църква, влез в нея и се помоли  Praynig

Kovatcheva, радвам се, че се запознахме на живо, макар и за малко   bouquet
Направихме си днес една такава случаина среща в парка и с Граци и Мамадона

Не знам от смяната на времето ли, от какво но тази вечер Жаки беше в някаква истерия, след като я изкъпахме. Разплака се, направо пищеше и с баща и вече се чудехме как да я успокоим . Накрая даже почнахме да я събличаме да видим нещо има ли й от памперс или от дрехи. Даже не искаше да суче и като я вземех се нервираше още повече и рита и блъска...Такава не я бяхме виждали. След около 10 мин се поуспокои и естествено заспа още, докато ядеше, ама така е като горе долу с 1 час й изместихме режима.
Малко е почнала и да покашля и аз се чудя да правя ли нещо да не правя ли?

Мелфин, Котето беше казала, че в София има 2 центъра по спешна педиатрия, единият е в Токуда, а другият към МД, ако не се лъжа...

Дано времето да остане така възможно най-дълго, за да хващаме последните лъчи.

Ето една темичка за Про- и Пребиотиците http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=1369.0

Аз още нещо щях да пиша, ама забравих  newsm78

Хайде, като се сетя пак някои ред ще драсна

# 269
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 613
EEEE, най-после намерих малко  време да вляза и какво да видя Дъжд от нови попълнения. Добре дошли на всичики и да пишете често!!!!! Майчетата от Варна станаха наистина много, хайде няма ли някоя скрита бургазлийка да се появи. Wink Mr. Green

Ние вчера и днес сме по цял ден по улиците. Естествено малчи навън спи по 4часа, а резултата е че вече заспива по-трудно в леглото защото иска в количката. Ама аз съм си виновна, като излизаме в 11ч и се прибираме в 17ч.

Ссиебер,много ми е мъчно затова което ви се случва. Дано бързо да се оправите и всичко лошо да остане зад гърба ви.

Барабар, твоя Емил е голям красавец, супер готино бебе е и имате страхотни снимки. Включвай се по-често и ни го показвай.

Мама Дона, Дениско, ще е мъж на място, няма току така да си хаби усмивките!!!!!!! Това в кръга на майтапа. Моята Дария, също беше така. Всичките приятелки обясняваха колко много гукат и се смеят децата им, а моята все намръщена. Чак към 5-тия месец взе да пуска усмивки. Така че споко и на него ще му дойде времето за усмивки!!!!!!!

Честити месечинки на всички празнуващи!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт