Породената глутница ще вкарат мама и тате в лудница - 22

  • 10 863
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 205
Юлче ,опитай да даваш сиропа със спринцовка - дори и тези от Нурофен и Панадол стават.Така хем го дозираш правилно(още повече ,че става въпрос аз АБ) ,хем по-лесно се дава.Само гледай да е отстрани по бузката ,а не директно в гърлото,защото ще се задави и изплюе.А по вътрешната страна на бузката се стича без да причини задавяне.

Благодаря Simple Smile Само че аз съм по малко по-драстичните методи - стискам бузи и сипвам бързо, преди да успее да протестира. А като почне да протестира, пъхам наобратно лъжицата в устата, за да дооближе каквото е останало. После му съчувствам и го галя по главата. Имам тренинг с баткото, който пък вече така се е примирил, че само като ме види с лъжицата и доброволно зяпа.

Когато влезнах да раждам, ми доведоха Иво още вечерта на първия ден, като родих. Беше малко объркан от обстановката, но бързо се съвзе и почна да пакости навред. След това майка ми го води още веднъж в деня преди изписването и после го взехме от нея (тя го гледаше), вечерта след като ме изписаха. В болницата бях три дни. Той не беше се отделял от мен никога преди това, но не е имало никакви драми, чувахме се всеки ден по телефона, не е плакал въобще и си е заспивал спокойно. Не беше виждал бебето преди изписването и като му го показахме спящо вкъщи, не му обърна никакво внимание. Не е имал никога някакви особени прояви на ревност, не му е в характера - той е много слънчево дете. Бързо го научихме, че Дани плаче, защото го боли коремчето, а като го боли, му минава, ако Иво го гали по главата. И така само Дани да скръцне, Иво тичаше и почваше да гали и да люлее столчето му за кола с бясно усърдие. Сега сутрин първата му работа е да "види Наньо" и да го погали и се сърди, ако Дани спи и не му позволим да го пипне. А Дани просто грее, като гледа брат си. Ето затова си заслужава да имаш деца с малка разлика, две малки човечета, които толкова се обичат.

# 271
  • Мнения: 1 632
Успях да ви изчета най-после!
Ние 1 месец се влачим с много гаден вирус, придружен със сериозна кашлица .
Не се разминахме с антибиотиците Tired.
Лошото е, че съвпадна със смяна на дограмите в нас и всичко беше в прах .
Сега пък скарлатина има в градината и се чудя дали да ги пускам newsm78

 RadostinaHZ, моля те ,сподели твоя опит  как е по-добре за децата в уч-ще:
да са в 1 клас или в поредни класове ?
 

# 272
  • Мнения: 290
Здравейте,аз докато се добера до компютъра и темичката е на приключване.
Аз вече окончателно приключвам днес с ремонтите-детското обзавеждане вече е сглобено и няма да ви казвам какво щастие е в къщи,немога да ги изкарам от детската стая дори да ядат-трябвало да ги храня там според Ради.Иво постоянно се катери по новите легла и се излежава.Днес остана само да ми доставят новата пералня и съм ок.
С нервите вече съм по-добре,даже обмисляме една екскурзия за събота и неделя без деца.
Извинете ме,че не съм писала толкова време,ще си наваксам сега отивам да изчета всички странички.
Лек и приятен ден на всички.

# 273
  • Мнения: 3 595
Петя и моето никога не го бяхме оставяли, но го прие  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 643
Много сте хубави всички , ако мога довечера от в къщи ще пусна снимки и аз да ни видите на изписването, че сега симулирам , че работя....

# 275
  • София
  • Мнения: 62 595
Категорично съм за това всяко дете да си върви с набора. Много пъти са ни предлагали децата да тръгнат заедно на градина и на училище, че малкият бил умен и щял да навакса бързо, тя щяла да му помага и разни подобни, но бяхме против. Основният мотив беше този, че децата трябва да се научат да създават сами приятелства, контакти и да се справят самостоятелно в непозната среда. Те и без това рядко са се делили и виждаме как взаимоотношенията им повлияват сериозно на развитието на личностните им характеристики. Например, по едно време бабите постояно казваха на щерката, че била кака и трябвало да се грижи за брат си. Каква кака, бе хора! Та тя е само с година по-голяма от него и си беше същото бебе! Тя си е грижовна по природа, а брат й така започна да свиква и да е като неин сателит. Затова решихме всеки да е отделно в неговата група и клас. На част от извънкласните занимания са заедно, защото са колективни, но по английски умишлено искахме да са в различни групи. Мисля, че добре се получава. Всеки си намери своята среда, свои приятели и неприятели, сам си учи уроците и домашните, но се виждат често през междучасията, защото са в съседни стаи.

# 276
  • Мнения: 1 632
Точно така разсъждаваме и ние с моят мъж . Peace
Децата трябва да имат индивидуални среди .
Преди няколко дни се опитаха да ни убедят в противното, та за това исках да чуя и друго мнение по въпроса.
Благодаря ти ! bouquet

# 277
  • Мнения: 5 391
Марти, и аз много се кахърях за раздялата SadДори като тръгвах плаках така, сякаш повече няма да се видим.Определено и чувството за вина ме досмачкваше.
Понеже не раждах в Русе, на 2 ден след раждането мъжът ми доведе Преси в болницата, отчитам го като грешка, защото и той, и аз много се разстроихме.
Но изписването наистина е много мил момент, върнахме и мен почти една година назад.
Много хубави снимки и клипчета сте пуснали от тогава Heart Eyes

ивка-щастливка, скоро се чудих къде се загуби Hug

# 278
  • Мнения: 3 595
Фил ти ли ще пуснеш новата тема? Какво казаха модераторите?

# 279
  • Мнения: 5 391
Казаха, че идеята ни да я преместим е чудесна Grinning
По-добре ти я пусни, ако имаш възможност.

Ето и една снимка от първата среща в болницата на моите дечковци Simple Smile
http://images22.snimka.bg/004774150-big.jpg

# 280
  • Мнения: 3 595
Единственото, което никак не ми допада е:
Цитат
Заглавието на темите за дадена група трябва да е едно и също, независимо от поредността на темата - тя се указва с цифра след името, напр. "Родили през 2008 г. в град Х - тема 1", "Родили през 2008 г. в град Х - тема 2" и т.н.
Ще подготвя темата Peace

Моля ви пуснете рождениците до края на ноември и декември  Heart Eyes
В новия форум темите са с дължина 30 страници, та може и януарските да сложим  Mr. Green

# 281
  • Мнения: 1 440
Здравейте и от мен!

Луда,сега прочетох темата за маскарада.Ами то така,като чета между редовете понякога,изпускам важни неща. ooooh!
Май ще трябва да си помисля сериозно,заслужава си да се отиде!
А и тази умора напоследък ми идва в повече.Ивелина не спи много спокойно,а тази нощ и Нати беше така,аз дежурна разбира се.

Хубави спомени от раждането на Ивелина нахлуха в мен.Беше ми мъчно за Нати и доста си поплаквах,че до момента не се бяхме отделяли една от друга.Мислехме да не идва в болницата да не се разстройва,но  7 дни бяха много,та само първите 3 дни избягвахме срещи,но после бяха всеки ден под прозореца.Нати ми пееше "Мила моя мамо",а на мен сърчицето ми се късаше,че не мога да я прегърна.Свижданията бяха забранени.Първата среща стана на изписването,каката не се отдели от бебето,беше внимателна и нежна,за мое учудване.

Много са сладки дечицата на първата среща! Grinning
Е,после на моменти става нетърпимо,но в повечето случаи е весело.

Спирам,че трябва да си довърша супата.
Хубав ден ви желая!

# 282
  • Мнения: 1 461
Галина 12.12  Peace

# 283
  • Мнения: 5 391
Хм, странни правила за заглавия в новия подфорум Rolling Eyes
Каква ли е идеята да е точно така?
Нищо, нали и без това вече се изчерпваме откъм идеи Simple Smile

Относно рождениците-Дарена-18.12.

# 284
  • Мнения: 2 331
Соня-22.12.-става на 2г. Party

Общи условия

Активация на акаунт