Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка!

  • 11 988
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 510
Честно  казано и аз не знам...Тя каза да спра тези храни, че били силни алергени(особено цитрусите newsm78) и да се наблюдаваме,...ама може и другаде да е проблема Thinking
 Хайде,приятна разходка,че това слънце не е за изпускане!

# 241
  • София
  • Мнения: 779
Sleeping beauty  аз ти бях писала, но явно нещо не сне се разбрали Laughing. Водата в басейна, в който ходим е около 34-35 градуса. Вчера направо като влезнахме, бях учудена. Басейна е с минерална вода, та затова. Инструкторката каза, че бебчетата могат да плуват до 30 грасуса, като разбира се преди това трябва като къпеш бебето постепенно да намаляваш температурата на водата. Вкъщи водата също не трябва да е по-висока темп., защото се натоварва сърчицето.

За гълтането на вода никой не е застрахован Laughing, но бебета все пак имат опит - 9 месеца в утробата са плували във вода. Но  Naughtyпочва се постепенно - първо и много важно е докато къпеш бебето обилно да поливаш главичката, за да свикне да тече вода по лицето, после леко се потапя главичката с ушето или с брадичката - има два начина, след това го потапяш за малко, после увеличаваш времето и така то свиква. Вчера даже инструкторката го засили към мен и малчо "плува" сам един метър. Laughing

Сега ще кача клипчетата, за да видите как се потапя - то е за малко.

Най-важно е бебето да се забавлява и да се научи да си играе във водата, така като поотрасне с лекота ще се проплува познатите ни стилове.

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 23:39 от vesi21

# 242
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Здравейте!
Мимченце   bouquet за това, че си сменила снимката на малчо.С Йоанка сте много сладки с тази книжка.И Слави си има една любима, но е гумена и само си я подмята, а аз понякога му измислям истории по картинките и той много се смее  Joy
Ел_ви честит празник на мъжа ти и малката Криси.
Всички дечица са много сладки.Как ми се иска и аз да изкарвам малчо с някое друго бебе, но нещо засега почти не ни се отдава...
Вчера му сложиха втория Пентаксим.Няма Т , но пак му се зачерви мястото, където го боднаха.Ако не мине до утре ще му правя компрес.Беше много смешен-баща му го държи, аз му правя физиономии и Слави докато се усети да ревне, то всичко мина  Laughing Засмя се и след 2 мминути заспа и спа 2 часа след това  Joy
За захранването педи ми каза от 5 месеца да започна с картоф на обяд като за 1 седмица трябва да заместя цялото хранене, но аз още от сега му давам да си опитва по малко.С морковите всичко беше ОК  Peace , но с броколите  Sick  В неделя ще му дам картоф, а към четвъртък - тиква.Иначе и аз имам малък запас от пюренца и мисля тези дни да го увелича още малко.Имам и 1 сокче още от август месец, но така си стои.Ще го дам понататък.
Инче и аз те видях в "9 месеца".Много си хубава   bouquet
Честито и на  Вивиан за спечеления конкурс  newsm10
Станиславчо се събуди.Ще го обличам и изчезваме на разходка, докато има слънце.
Лек и приятен ден на всички  Hug
ПП:Уф, мъжа ми го няма и направо незнам как ще сваля количката от 3 ет. до долу.Ама така е , като не си избрах по-лека количка  ooooh!

# 243
  • Мнения: 233
веси21, мерси за изчерпателния отговор!   bouquet За температурата си спомням, че ми писа, но за гмуркането исках да разбера най-вече как става номера Wink Значи, ние сме почти готови за плуване Wink

Май всички сте по разходки...  Thinking Мен ме е страх да си покажа носа навън...

# 244
  • Мнения: 17

ПП:Уф, мъжа ми го няма и направо незнам как ще сваля количката от 3 ет. до долу.Ама така е , като не си избрах по-лека количка  ooooh!

аз си избрах лека(10-11кг.) и пак не мога да я вдигам сама, добре че мога да я вкарвам в един гараж, че....
 До сега бяхме на разходка, мале каква жега, малко прекалих с обличането и на Поля още са и червени бузите Laughing
Някой давал ли е чай "сладки сънища"(съдържа билков екстракт от маточина, цвят от слез, липов цвят и мащерка)? Дали мога да го давам на Поля?

# 245
  • София
  • Мнения: 389
Кой каза за бишкотите на Плазмон - ами те съдържат глутен! Без малко да се излъжа  да купя. А на опаковката пише, че стават от 4 месеца #2gunfire

# 246
  • София
  • Мнения: 864
оо Ин4е мене като ме бяха снималаи в " 9 месеца " също бяха написали неща дето изобщо не ги правя като ли да съм ги казала.... да неговорим 4е бяха объркали и професията ми...

# 247
  • Мнения: 389
Момичетааа, забелязах  белеещи наченки на две долни зъбчетаааа  Party

Много се развълнувах  Flutter

# 248
  • Plovdiv
  • Мнения: 1
elly83, аз давах чай "Сладки сънища" на Хумана, че нали си имаме проблеми със съня - няма никакъв ефект.

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 22:03 от Vanesssa

# 249
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Vivian*, честита придобивка! И ние сме със същия фотоапарат - доволна съм!
Писах в другата тема, ама и тук да те поздравя - да снимаш приятни мигове с машинката!

Ние преди малко се прибрахме от разходката. Беше прекрасно време, леко подухваше, ама беше добре.

Пюрета и аз смятам да започна да купувам лека полека. Мисля, че няма да имам проблем с Калина - предполагам, че  ще обича новите вкусове. Ще заредя повече плодови.

Сега пък си мисля дали и аз да не започна с картофче първо.  newsm78

# 250
  • Мнения: 17
Момичета дайте ми съвет какъв чай да давам на Поля, искам да пробвам, за да пие някакви течности, защото вода не иска(наи- много 30мл. на ден), купих и този "сладки сънища", но май няма да и давам, тя няма нужда да се успокоява и да спи повече. Док. ми каза да и давам липов чай, но прочетох, че липата е алерген. Сега незнам какво да правя newsm78 В понеделник ще ходя на консултация при друга лекарка, но до тогава Thinking

# 251
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
elly83, аз пробвах с чай на Хип "Сладки сънища", но и него не пием  Rolling Eyes! Твоята госпожица пак пие вода, а моя малчо грам не близва  Crazy! Пробвах какво ли не! Е, не иска и това си е! И аз се чудя как да го науча, че вече като яде и пюре е необходимо да пие вода  newsm78! Ако някой има идеа да помага! И аз имам нужда от съвет!

# 252
  • Мнения: 3 743
Моят мъж днес ми готви мекици. Аз такива неща нали не готвя и много отдавна не бях яла Blush. После бяхме на разходка и сега преди малко се прибрахме. Ех, ако можеше цялата година да е все такова времето, нито по-топло, нито по-студено Mr. Green

Дидинка днес за пръв път се обърна сама от гръб по корем и после обратно на активната гимнастика Heart Eyes. И аз й се хиля насреща, викам й браво, а тя ме гледа учудено hahaha

Elly83, защо не й даваш чайче само от лайка на ХИП или домашно. Мисля, че няма противопоказания. Пък и нали хамомила /хомеопатично/ се препоръчва за бели зъбки, а хамомила не е ли лайка newsm78

Дари, ние пием само с лъжичка. Сигурно ви омръзнах с тази лъжичка Rolling Eyes, ама при нас само тя спасява положението Peace

# 253
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

Дари, ние пием само с лъжичка. Сигурно ви омръзнах с тази лъжичка Rolling Eyes, ама при нас само тя спасява положението Peace


Гали, ние с лъжичката пием Хамомила, ама тя е по-сладка. Като усети само вода и плюе  Shocked! И този номер пробвах. Пробвах и да като игра да му пръскам с шишето в устата, ама след няколко пръскания му омръзва и пак плюе  Crazy!

# 254
  • Мнения: 17
И аз се чудех за лайката(до сега само за това чета), може да пробвам. Иначе като говоря с другите мами, с който излизаме и всички казват, че бебоците им пият вода, чудя се аз що така Поля не иска, а те слагали захар и то по 2-3 лъжички Shockedеми няма да и слагам захар Naughty

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 19:31 от elly83

Общи условия

Активация на акаунт